• Arama

Sanat:

İnsanlığın doğuşu ile birlikte var olan sanatın evrimi yüzyıllar içinde devam etti. Duvarlara çizilen resimler bu süreçte tuvalde dağılan akrilik şekillere, yontulan kayalar ise mermerden heykellere dönüştü. Antik şehir tiyatroları yerini beyazperdeye bırakırken sanatın ve sanatçının önemi ve etkisi hiç değişmedi.

Hollandalı yazar ve tarihçi Hendrik Willem Van Loon “Sanat akımları, dünyanın nereye gittiğini görmek için borsalar veya meclis oturumlarından çok daha iyi bir barometredir.” der. Geçtiğimiz yüzyıllar içinde, sanat dünyasındaki baskın yönelim birçok kez şekil değiştirdi. Edebi metinler romantizmden kübizme radikal dönüşümler geçirirken, resimde Claude Monet’yi etkisi altına alan empresyonizm akımı Gustav Klimt’in eserlerinde sembolizm olarak yeniden doğdu.

Kendinizi bir sanatsever olarak tanımlıyor veya sanata bir ucundan dahil olmak istiyorsanız OGGUSTO Sanat sizlerle! Müze gezmekten keyif alıyorsanız, en yeni sergilere ev sahipliği yapan Arter, Odunpazarı Modern Müze ve çok daha fazlasını keşfedin.

Bir sanatsever olarak mutlaka görmeniz gereken 10 portreyi biliyor musunuz? Peki size dünyanın en ünlü 10 sanat eserini sorsak, sayabilir misiniz? Seyahatinizi planlarken, gideceğiniz destinasyonlarda görülmesi gereken eserleri öğrenin.

OGGUSTO Sanat ile dört yüzyıl önce doğan dahi Rembrandt’tan poster sanatının en ünlü ismi Alphonse Mucha’ya kadar, sanatın doğuşundan bugüne yaşamış önemli sanatçıları keşfedebilirsiniz. Ayrıca ilhamını günümüz teknolojisinden alan dijital fotoğraf sanatının usta isimleriyle de tanışabilirsiniz.