• Arama

Moda:

Modanın geçmişi yüzyıllar öncesine dayanır. İnsanlık, binlerce yıldır giyinmeyi sever ve kıyafetleriyle kendi kimliklerini oluşturur. Tarih boyunca insanların yaşantıları, çizimler ve ilham alınan şeyler modanın dönemlerini oluşturmuştur.

50’ler, 60’lar, 70’ler, 80’ler derken her dönemde farklı bir moda akımı hakimiyet gösterir. 70’ler modası daha klas, daha sade bir çizgiye sahipken 80’ler modası ise renkleri, neonları ve kabarık saçları gibi abartılı bir modaya sahiptir. 

New York, Londra, Milano ve Paris Moda Haftaları, uzun yıllardır sezonun moda trendlerini belirler. Eş zamanlı olarak dünya renk otoritesi Pantone ise moda haftalarını domine eden renklerle sezonun trend renklerini belirler. Böylelikle yaklaşık bir sene öncesinden bir sonraki dönemin moda trendlerini ve yılın renk trendlerini öğrenebilirsiniz. 

Moda denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Coco Chanel ¨moda uçar gider, stil ise ölümsüzdür¨ der. Kendi stilinizi keşfederken proporsiyonunuza göre kıyafet seçmeniz çok önemlidir. Yanlış bir kıyafetle olduğunuzdan daha kalın veya daha kısa görünmeniz mümkün. Aynı şekilde bunu olumlu tarafa da çekebilirsiniz. Bazı küçük moda hileleriyle daha uzun görünmenin veya daha ince görünmenin yollarını keşfedebilirsiniz. 

Dolabınızda her zaman ölümsüz parçalar bulundurun. Tüm zamanın en kurtarıcı parçası siyah elbise, tarzınızı konuşturacak blazer ceket, her zaman hayat kurtaran beyaz gömlek, kendinizi Audrey Hepburn gibi hissettirecek bir trençkot, tarzınız nasıl olursa olsun dolabınızın olmazsa olmazlarıdır. Bunların dışında Jean pantolona ve yıllardır yükselen ve yükselmeye de devam eden snekar’lara hayatınızda bulca yer açın.