preloader

Tasarım Koleksiyonerleri İçin 10 İkonik Alternatif

02.03.2022
Tasarım Koleksiyonerleri İçin 10 İkonik Alternatif

Yazı Boyutu:

Yaratıcı karakterlerin, zamansız mobilyaların izini sürdük… Tasarım koleksiyonerlerin kalbini çalacak 10 eşsiz tasarımı keşfedin.

Tasarım literatürüne isimlerini kazıtan Herman Miller, Poltrona Frau, Cappellini, Alias, Fantoni, Opinion Ciatti, Pedrali ve Baccarat gibi markaları yakından inceliyoruz… Yaratıcı karakterlerin, zamansız mobilyaların ve ilham veren akımların izini sürdük ve birçok tasarım ödülü almış, tasarım müzesi koleksiyonlarına ve müzayedelerine layık görülmüş en iyi 10 parçayı seçtik. Tüm tasarımları BMS DESIGN CENTER’de bulabilirsiniz.

Poltrona Frau, Sanluca Limited Edition tekli koltuklar, Achille ve Pier Giacomo Castiglioni tasarımı

Sanluca Milano Triannale tarafından 1960 yılında tescil edilmiş bir ikon tasarım. İtalyan tasarım tarihinin en önemli isimlerinden Achille ve Pier Giacomo Castiglioni tarafından tasarlanmıştır. Günümüzde orijinal ve zamansız tasarım estetiğini yaşatarak evinize, ofisinize ve tasarım koleksiyonunuza giriyor.

Baccarat , Zenith Flou Je Te Vois Flou Avize Philippe Starck tasarım

Her daim yaratıcı Philippe Starck tarafında tasarlanan göz kamaştırıcı avizede, Baccarat ustaları berrak kristali, pembe kristali ve buğulu kristali süslemelerle harmanlıyor. Bu özel renk konsepti Baccarat avize üzerinde odaklanmamış kamera lensi etkisi sunuyor ve “odak dışı” bir görünüm sağlayarak, baş döndürücü optik bir illüzyon yaratıyor. Baccarat’ın ikonik Zénith avizenin romantik ve şiirsel bir yeniden yorumu olan “Flou Je Te Vois Flou” modeli de sadeleştirilmiş silueti vurguluyor. Zincirlerin çoğunu arka planda bırakan avize mükemmel bir aydınlık veriyor.

Baccarat Faunacrystopolis koleksiyonu Jaime Hayon tasarımı

Eğlenceli tasarımlarıyla tanılan dünyaca ünlü Jamie Hayon Faunacrystopolis serisiyle kristal yansımalarını minimal tasarımlarına yansıtıyor. Seçili ufak kristal obje ve aksesuarlarını sizleri bekliyor.

{774807}

Poltrona Frau, Vanity Fair XC, Roberto Lazzeroni tasarımı

Poltrona Frau’nun tasarım ikonları arasında olan Vanity Fair koltuğu 90 yıl dönümü şerefine dünyaca ünlü tasarımcı Roberto Lazzeroni tarafından tasarımı güncellenerek karşımıza “Vanity Fair XC” olarak geliyor. Tasarımcı Roberto Lazzeroni evrensel tasarım ikonu olarak bilinen bu ünlü koltuğu güncel teknolojiler ile daha rahat ve davetkar olarak yenilenmiş.

Poltrona Frau zamansız zarafeti, eşsiz Pelle Frau derisi, kaliteli malzemeleri ve el işçiliği becerisi gibi değerlerini 100 yılı aşkın süredir tasarımlarına yansıtıyor.

“Vanity Fair XC” döşemesi için Pelle Frau® deri veya kumaş seçenekleri bulunuyor. Arkasında Poltrona Frau® logolu altın veya tunç gri kaplama plakası ile tasarım ikonu olduğu mühürleniyor.

Poltrona Ferrari Cockpit koltuk, Ferrari Design Team tasarımı

Tasarım Koleksiyonerleri İçin 10 İkonik Alternatif

Poltrona Frau mobilya üretimindeki 150 yıllık mirası ile Ferrari’nin 70 yıllık teknolojik tecrübesi Cockpit ofis koltuğunda bir araya geldi.

Ferrari otomobillerinde kullanılan aynı malzemeler ile üretilen bu tasarımda artık ofisinizde veya evinizde Ferrari deneyiminizi, konforunuzu trafiksiz bir ortamda yaşamaya devam edebilirsiniz. Ferrari’nin 70. yıl dönümü için özel tasarlanan Morello efsanesinin limited edition koltuğu Cokcpit, sınırlı stoklarla sizi bekliyor.

Herman Miller, Aeron ergonomik çalışma koltuğu, Bill Stumpf ve Don Chadwick tasarımı

Herman Miller “Aeron” Bill Stumpf ve Don Chadwick tarafından 1994 yılında geri dönüşebilen özelikleriyle tasarlandı. Birçok tasarım müzesinin koleksiyonuna girdi. Ergonomik tasarımı, 12 yıl garantisi ile ofis koltuğu kategorisinde rakipsiz! Dünyanın en çok tercih edilen tasarımı olarak beden sağlığını ona emanet edenler, kronik bel ve boyun ağrılarını azalttığı için çok mutlu!

Cappellini, Revolving kitaplık Shiro Kuramata tasarımı

Tasarım Koleksiyonerleri İçin 10 İkonik Alternatif

Cappellini markası için Shiro Kuramata tarafından tasarlanan Revolving kitaplık 1970’lerin tasarımı ilk günkü gibi etkileyici. Kırmızı parlak Revolving kitaplık hareketli bir heykele benziyor. Dikey ve dönen tasarım, 20 çekmeceyle donatılmış.

Cappellini, Tulip koltuk Marcel Wanders tasarımı

Tasarım Koleksiyonerleri İçin 10 İkonik Alternatif

Lale’nin tüm estetik güzelliğini yansıtan bu tasarım, oturan kişiyi konforlu bir koza gibi sarıyor ve saklıyor. Olduğu mekana heykelsi duruşu renk ve şıklık katıyor.

{773187}

Poltrona Frau, Oceno depolama sistemi Andrèe Putman tasarımı

Tasarım Koleksiyonerleri İçin 10 İkonik Alternatif

Oceano depolama sistemi mobil bir dolap olarak tasarlanmış. Büyük transatlantik gemilerinde geçmiş yılların yolculuklarının ruhunu çağrıştırıyor. Nesneleri, kıyafetleri ve aksesuarları nostaljik şekilde en mükemmel deri malzemeleri ve el işçiliğiyle saklıyor. Andrèe Putman tarafından tasarlanan Oceano, bu sofistike yatak odası mobilyası zarif ve aerodinamik bir dizi girintiden oluşuyor.

Alias Twig Chair – Nendo tasarımı

Tasarım Koleksiyonerleri İçin 10 İkonik Alternatif

Modern, yaratıcı, sade ve fonksiyonel çözümler sunan bu tasarım; saşırtan hafifliği, estetik duruşu ile birçok mekan için ilgi çekici ve zamansız bir seçenek.

*Bu içerik BMS DESIGN CENTER iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları