preloader

Evin Farklı Köşeleri İçin Kış Dokuları

Evin Farklı Köşeleri İçin Kış Dokuları

Yazı Boyutu:

Dekorasyonda kış aylarında sıkça tercih etmek istediğimiz dokuları düşündüğünüzde aklınıza neler geliyor? Kadifeler, yünler, örgüler… Salondan banyoya, yatak odasından mutfağa evin her köşesindeki kış dokularına yakından bakıyoruz.

Battaniyeler, yastıklar, koltuk kumaşları, havlular, kilimler… Soğuk kış günlerinde ihtiyacımız olan yumuşak ve ısıtan dokularla kaplı ürünleri gündeme getirmekte fayda var. Cozy bir etkinin her zamankinden daha meditatif ve ihtiyacımız dahilinde olduğu bu aylarda farklı ürün seçenekleriyle stil sahibi dokunuşlar elde edebilirsiniz.

Pratik ve farklı ürün önerileriyle dolu bir kış alışverişi için size önerilerimiz var!

Biraz Dizi, Biraz Kahve Leyfi İçin Battaniyeler

Evin Farklı Köşeleri İçin Kış Dokuları
Doğtaş

Yoğun bir günün ardından biraz kahve biraz dizi izlemek için favori köşenize uzandığınızda sizi sarıp sarmalayacak bir diz battaniyesine ihtiyacınız olduğu konusunda hemfikiriz, değil mi? Doğal dokuyla tasarlanmış, hafif ama sıcacık tutan bir televizyon battaniyesi aynı zamanda dekoratif görünümüyle de evinizin ana mekanına uyum sağlamalı. Püsküllü alternatiflerin özellikle berjerler üzerinde daha şık durabildiğini de unutmadan en az bir koltuk şalı tercih edebilirsiniz. Böyle bir battaniye seçimi dekoratif sepetler içinde de köşelerde sıcak stiller oluşturabilmenize yardımcı olacak.


Uyku Ritüellerine Destek Olan Tekstil Ürünleri

Evin Farklı Köşeleri İçin Kış Dokuları
Cottonbox

Sağlıklı, dinlendirici bir uykunun anahtarlarından biri doğru tekstilleri seçebilmek. Doğal ipliklerle tasarlanmış ve görece bir ağırlığa sahip yorgan ya da battaniyeler, stres engelleyici özelliğinin yanında kesintisiz bir uyku uyumanızı sağlıyor. Dinlendirici ve rahatlatıcı özelliğinin yanında sıcak tutacak örgüler ya da doğal kat kat kumaşlarla tasarlanmış alternatifler hem görsel olarak yatak odası alanlarının tamamlayıcısı hem de kış aylarının o samimi görünümünü destekleyici bir rol oynuyor.


Dinlenmenizi Sağlayan Çekici Oturma Köşeleri

Evin Farklı Köşeleri İçin Kış Dokuları
Kelebek Mobilya

Herkesin yaşam alanında favori bir köşesi mutlaka var! Kış günlerini ve uzun kış akşamlarını en iyi anlatan sahnelerden biri de işte bu en sevdiğiniz köşenizde geçirdiğiniz dinlendirici zamanlar, kuşkusuz. Öncelikli olarak rahat sonra estetik yönü yüksek koltuk ve kanepeler, tüm gün hayalini kurduğunuz ve o koşa koşa kendini üzerine bıraktığınız oturma alanlarınızın başrol oyuncusu. Yapay kürkler, kadifeler, kalın dokuma kumaşlar içinden sizi evinizde olduğunuza inandıracak samimi tasarımlara yönelebilirsiniz.

Koltuk ve kanepeleri daha rahat ve bir köşede daha çekici hale getirmek için ise puflardan yardım alabilirsiniz. Koltuğunuzun renginden farklı olarak seçeceğiniz puflara en çok deri görünümlerin yakıştığını da söylemeden geçemeyiz. Küp formlu ya da sehpa formlu puflar, her daim elinizin altında olacak parçalardan biri.


{4413}

Dekorasyona Destekleyici Dokunuş Sunan Yastıklar

Evin Farklı Köşeleri İçin Kış Dokuları
Mudo Concept

Dekorasyonun olmazsa olmazı, en pratik dokunuşlardan biri olan yastıklar, özellikle soğuk havaların dekorasyon stiline çok yakışıyor. Bolca yastıkla hareketlendirdiğiniz oturma alanlarınız için püsküllü yastık köşeleri, nubuk ya da kadife kumaşlar, kaşmir ya da keçeden yapılmış yastık tasarımları mevsime uyum sağlayacak. Daha stil sahibi bir alan kurgulamak istiyorsanız bu farklı kış kumaşlarını bir arada kullanacağınız yastık seçkisi tercih edebilirsiniz.


Mekânın Kalitesini Yükselten Deri Detaylar

Evin Farklı Köşeleri İçin Kış Dokuları

Görünümü şık ve elegan bir kış stili üzerinde çalışırken deri detayları konuşmadan olmaz, elbette. Kış aylarına ve kışın sarıp sarmalayıcı o samimi etkisine gönderme yapan deri parçalı tasarımlar, mekânın kalitesini yükselten bir görünüm için de vazgeçilmezler arasında. Favori dergileriniz için bir deri dergi sepeti, stil sahibi sofra tasarımlarınız için yaratıcı sunum ekipmanları ya da son ve etkili bir dokunuş için halı ile kilim arasındaki o ince çizgide tasarlanan ürünler… Büyük değişikliklere gitmeden hızlı ve akılcı bir kış adaptasyonu sağlayabilmek için bu öneriler, mutlaka ihtiyacınız olacak türden.

Gökçe Karaman Önemci
Gökçe Karaman Önemci Tüm Yazıları