preloader

5 Adımda Mutfağınızı Yenileyin

01.10.2018
5 Adımda Mutfağınızı Yenileyin

Sonbahar ayları evde değişiklikler yapmak için ideal bir zamandır. İşe, tasarımcıların evin kalbi olarak adlandırdıkları mutfaktan başlayabilir, yeni pratik düzenlemeler yaparak fonksiyonelliği artırılmış çözümler yaratabilirsiniz. Yeni nesil mutfaklar daha doğal ve özgür seçimlerle kişiselliği artırılmış bir düzene sahip. Siz de en sevdiğiniz mavi tonuyla bir duvarı boyatmaktan, açık raf sistemleri yaptırarak el işi seramik tabaklarınızı sergilemekten çekinmeyin. Anneannenizden kalan ahşap Thonet sandalyeleriniz, bakır aksesuarlar ve canlı bitkiler mutfağınızı kişiselleştiren cazibesi yüksek ipuçlarından sadece bazıları…

Aydınlatma ve kiliminizi değiştirin

5 Adımda Mutfağınızı Yenileyin

Mutfakların evin sosyalleşme alanlarına dönüştüğünün işaretini veriyor trend guruları. Ailecek çevresinde toplanabileceğiniz keyifli bir yemek masanız varsa, buranın mekandaki ilgi odağı olacağını unutmayın. Bu sene yaz sezonuna damgasını vuran bohem hasır örgü aydınlatmalar, zemine koyacağınız jüt bir kilimle uyumlu bir bütün oluşturarak buranın samimi ve doğal kurgusunu pekiştirecektir. Yine mutfağınızın tüm havasını değiştirecek bir başka fikir de eskimiş mutfak karolarını daha rafine ve sade seçimlerle değiştirmek olabilir. Karmaşık ve göz yoran görünümlerden kaçının, doğal malzemelerle yalınlığın süzgecinden geçirilmiş seçimler yapın.

Mudo Concept

Zara Home

Yargıcı Homeworks

Duvar boyasını yeniden düşünün

5 Adımda Mutfağınızı Yenileyin

Duvarlarda ton sür ton farklı renkler kullanmak mekandaki enerjiyi yükseltir, diyor uzmanlar. Tek renk monoton mutfak duvarlarınıza mavinin tonlarından seçeceğiniz iki farklı rengi uygulayarak dinamik ve estetik bir görünüm yaratabilir hatta ahşap yemek sandalyelerinizi de aynı mavi tonlarına boyatarak mutfağınızdaki görsel dengeyi yakalayabilirsiniz. Kiremit tonları ve hardal sarıları arasında değişen renk skalaları da bu senenin mutfak tercihleri arasında.

Bonvagon

Koleksiyon

Souq Dükkan

{771888}

Duvar kağıtlarıyla hareket katın

5 Adımda Mutfağınızı Yenileyin

Hep İngiliz country tarzı evlerin mutfaklarına özeniyor ama kendi mutfağınıza o havayı nasıl verebileceğinizi bilmiyorsanız işe duvar kağıdı seçiminden başlayabilirsiniz. Dikey çizgili soft renklerin hakim olduğu bir duvar kağıdı mekanı daha samimi ve sıcak kılacaktır. Anneannenizden kalan eski ahşap Thonet sandalyelerinizi mutfak masanızda değerlendirebilir, ahşap malzemelere ağırlık vererek country stilini destekleyebilirsiniz.

Duvar kağıtlarıyla evinizin havasını değiştirmenin yollarını öğrenmek için tıklayın.

Dekorazon

Beymen Home

Öney

Hygge'yi mutfağınıza taşıyın

5 Adımda Mutfağınızı Yenileyin

Geçtiğimiz senelerde trendsetter'ların dilinden düşmeyen Danimarkalıların Hygge akımı yeni nesil mutfak kurgularında kendini gösteriyor. Peki siz kendi Hygge'nizi nasıl mı yaratacaksınız? Mutfağınızda pencere önünde fesleğen, nane, kekik gibi arada ucundan koparıp yemeklerinize lezzet katabileceğiniz mutfak otlarına yer verebilirsiniz. Mutfak sandalyelerinizi rahatlığı estetikle birleştiren ergonomik modeller arasından seçebilir, minik kır çiçeği desenli duvar kağıtlarıyla doğayı lezzet üssünüze taşıyabilirsiniz. Sabah kahvaltısı yaparken fonda çalan Miles Davis tınıları, akşam sofralarınızı süsleyen mumlar, vazolar içine yerleştirilmiş lavantalar evde keyif yapma becerisi olarak tanımlanan Hygge akımının mutfaktan geçen sırları arasında…

Beymen Home

IKEA

Altıncı Cadde

{772122}

Aydınlık ve fonksiyonel seçimler yapın

5 Adımda Mutfağınızı Yenileyin

Retro stilin zemindeki temsilcilerinden dama deseni, siyah beyaz karolar geri dönüyor. Mekânda baskın bir görünüm yaratan bu karolara mutfakta en yakışan dekorasyon anlayışı ise Nordik stile özgü fonksiyon odaklı seçimler. Son yıllarda popülerliğini artıran nostaljik metro karolar ise duvar yüzeylerinde mutfak tasarımcılarının başrol oyuncuları arasında. Tekerlekli şık bir servis masası veya hatta tekerlekli bir raf sistemi mutfaktaki hayatınızı kolaylaştıracak bir öğedir. Bulaşık makinesinden çıkanları üzerine koyup sırayla yerlerine yerleştirebilir, teras veya balkon sofrasına götürülecekleri onun sayesinde bir seferde taşıyabilirsiniz.

Lüks Bazaar

Mudo Concept

Souq Dükkan