preloader

Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

24.05.2024
Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

Yazı Boyutu:

Sıcak yaz günlerine yaklaşırken size keşfetme heyecanını yeniden hissettirecek, deniz, kum, güneş üçlüsünün tadını doyasıya çıkarmanızı sağlayacak ve yeni keşifler için ilham verecek Türkiye’nin en güzel yaz tatili destinasyonlarını keşfedin.

Antik çağlardan günümüze kadar gelebilen şehirler, serin sularıyla meşhur kumsallar, lezzetleriyle yazı daha da keyifli hale getiren lokasyonlar… Eğer keşiflerinize yaz aylarında yenilerini eklemek isterseniz bu rehberi mutlaka kaydedin.

Mükemmel Deniz Tatili Rotaları

Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

Sıcacık kumlar, serin bir deniz, her anı güzel olan yaz ayları… Bu yaz keşfinizi deniz tatilinde yana kullanacaksanız Türkiye bu konuda en şanslı ülkelerden bir tanesi. Ege’nin ışıl ışıl suları ya da Akdeniz’in sonsuz maviliğinde sizi bekleyen birçok destinasyon var.

Marmaris

Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

Ege’nin güneyine inildiğinde deniz tatili için çok fazla seçenek olsa da Marmaris sakin suları, plajları, denizde yüzerken size eşlik eden balıkları en cazibeli yerlerden oluyor. Tekneyle ulaşılabilen koyları, gizli kalmış ve tadı damakta kalan lezzet noktalarıyla Marmaris yaz tatili için mükemmel bir nokta. Keşfederek tatilini planlamak isteyenler içinse antik kentlere yakınlığı, az bilinen koyları ve su sporları seçenekleriyle ideal noktalardan.

Bozcaada

Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

Kuzey Ege’de keşfedilecek birçok nokta var. Bozcaada da onlardan sadece bir tanesi. Hemen hemen her listede dünyanın en beğenilen adaları arasında gösterilen, kendine has kültürü olan Bozcaada’da gündüz serin suların, akşam ise çok beğenilen ve yaz akşamlarının keyfini çıkarma üzerine konsepti tasarlanan mekanların tadını çıkarabilirsiniz. Adanın sokaklarında dolaşmak, yerel lezzetleri keşfetmek ve dolu dolu yaz anılarıyla dönmek unutulmaz olacak.

Yılda 5 Adet Yurt İçi Tek Yön Uçak Bileti Ayrıcalığı

Tatil heyecanınıza heyecan katmak ve keşiflerinizi kolaylaştırmak için mükemmel bir fırsat: Shop&Fly kredi kartınızla yapacağınız harcamalardan ve BonusFlash üzerinden katılacağınız kampanyalardan bol bol mil imkanı sizi bekliyor.

  • Her ay 35.000 TL harcayarak ayda en az 20.000 mil, kampanyalardan da ekstra 65.000 mil kazanabilirsiniz.
  • Yılda toplam 1.000.000 mil biriktirerek, millerinizle 2.000 TL değerinde 5 adet yurt içi tek yön uçak bileti sizin olabilir!

Shop&Fly kredi kartlarıyla yapacağınız harcamalarla biriktirdiğiniz miller sayesinde, yaz tatilinizi daha da unutulmaz hale getirin. Harika destinasyonları keşfederken bir yandan da bol bol mil toplayarak 5 adete kadar uçak bileti kazanabilirsiniz.

Bu yaz, Türkiye’nin en güzel köşelerini keşfederken Shop&Fly kredi kartınızla kazanacağınız millerle gelecek seyahatinizi planlayabilirsiniz. Kampanyaya katılım şartı bulunmuyor ve Aralık 2024’e kadar devam ediyor. Deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarırken size özel ayrıcalıkların keyfini çıkarın. Detaylar için kampanya sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Göcek

Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

Keşfetmeye tekne tatili konseptiyle devam etmek isterseniz ilk değerlendireceğiniz nokta Göcek olmalı. Tekne ya da yat seyahati için dünyanın en iyi rotalarından biri olarak gösterilen Göcek’te inanılmaz güzellikte koyları göreceksiniz. Berrak sularda yüzmenin tadını çıkarırken farklı su sporlarını da deneyebilirsiniz.


Tarihin İzinde Keşifler

Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

Antik çağlarda insanların nasıl yaşadığını hayal etmek muazzam bir his değil mi? Bir de bunu bir zamanlar şehir hayatının olduğu yerler üzerinde yapmak… Türkiye’de çok sayıda antik kent var. Özellikle iyi korunmuş ve günümüze kadar gelen antik kentler keşfetmek için harika noktalar.

Efes Antik Kenti

Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

İzmir, Selçuk’taki Efes Antik Kenti, M.Ö. 6’ıncı yüzyılda Lidyalılar tarafından kurulmuş ve sonrasında Persler, Romalılar ve Bizanslılar gibi çeşitli medeniyetlerin egemenliği altına girmiş. Bugün hala Helenistik ve Roma dönemlerine ait kalıntıların olduğu antik şehirde amfi düzendeki 25 bin kişilik Büyük Tiyatro, Celsus Kütüphanesi, Artemis Tapınağı, Hadrian Tapınağı ve Trajan Çeşmesi en çok dikkat çeken yerlerden. Hala kazı ve araştırmaların devam ettiği Efes Antik Kenti’nde yürürken yeni keşifler için dikkatlice bakmayı unutmayın.

Pergamon Antik Kenti

Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

Türkiye’nin en görkemli antik kentlerinden biri hiç şüphesiz İzmir’in kuzeyindeki Bergama’daki Pergamon Antik Kenti. Hellenistik ve Roma medeniyetlerinin izlerini taşıyan kent, döneminde en büyük kültür ve politika merkezlerinden biriydi. Akropol, tiyatro, kütüphane, tapınaklar, agora ve diğer birçok yapıyı içeren antik kentin içerisindeki kütüphanede 200 bine yakın el yazması eser olduğu tahmin ediliyor.

Side Antik Kenti

Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

Antalya antik kent konusunda şanslı şehirlerden bir tanesi ve Side de gidenlerin hayran olduğu noktalardan. Manavgat ilçesindeki antik şehir Antik dönemde Yunanlar tarafından kurulsa da sonrasında Roma İmparatorluğu’nun etkisi altına girmiş. Etkileyici bir limana, tiyatroya, tapınaklara, agora ve antik yapılara sahip şehir hala konserler ve etkinlikler için kullanılabiliyor. Eğer yolunuz Side Antik Kentine düşerse mutlaka göreceğiniz yerlerden biri de Apollon Tapınağı olsun.

Yaz Aylarında Serin Havalara Yolculuk

Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

Yaz tatilinizi serin yerlerde geçirmek isterseniz de keşfedilecek çok sayıda nokta var. Yüksek tepelerden soğuk su kaynaklarının olduğu nehirlere farklı ama çok eğlenceli bir yaz planı yapabilirsiniz.

Karadeniz Yaylaları

Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

Sahile paralel başlayan ve hızlı yükselen Karadeniz dağları beraberinde birçok güzelliği de getiriyor. Sonsuz gibi görünen yeşilin bin bir tonu, gerçekten bulutların üzerine çıkaran mekanlar, eriyen buzulların çağlayan suları ve çok daha fazlası Karadeniz’in yaylalarında var. En güzel yanlarından biri de yaz aylarında mont bile giymenizi gerektirecek kadar serin olan havası.

Kaz Dağları

Bu Yaz Keşfetmeniz Gereken Rotalar

Kaz Dağları doğası ve birçok yere yakınlığıyla gizli bir cevher gibi. Birçok lokasyona yakınlığının yanında kısa bir sürüş mesafesinden sonra serin havaya ulaşmak ayrı bir keyifli oluyor. Buna lezzetli restoranları, coğrafyaya uyumlu konaklama seçenekleri ve görmeye değer köyleri eklenince çok daha cezbedici oluyor.

*Bu içerik Shop&Fly iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları