preloader

Yaza Damgasını Vuracak Deniz Oyuncakları

18.04.2023
Yaza Damgasını Vuracak Deniz Oyuncakları

Yazı Boyutu:

Deniz oyuncaklarında yaratıcılık sınırsız. Parlak fikirli üreticiler sayesinde denizin tadını binbir türlü çıkarmanın yolu var. İşte deniz oyuncaklarının en yenileri…

Denizden keyif almanın binbir türlü yolu var. İster kocaman bir yelkenliyle isterseniz küçücük bir kanoyla maviliklerde unutulmaz anlar geçirebilirsiniz. Siz yeter ki kendinizi maviliklere atın. Hazır yaz ayları yaklaşıyorken piyasaya çıkan en yeni deniz oyuncaklarını sizinle tanıştırmak istedik. Denizin tadını, su altından ya da su üstünden çıkarmanızı sağlayacak bu oyuncakların arasında tüpsüz dalış yapabilmenizi sağlayacak yepyeni bir alet de var denizin üstünde bisiklete binmenizi sağlayacak sıra dışı bir board da… O halde gelin dumanı üstünde tüten bu yepyeni deniz oyuncaklarını yakından tanıyalım.

Robo-Shark

Yaza Damgasını Vuracak Deniz Oyuncakları

Gerçek bir köpekbalığı görüntüsündeki bu deniz oyuncağı aslında sualtında kullanılabilen bir drone. Kullanıcılarına sualtından eşsiz görüntüler sunuyor. 2,2 metre boyundaki Robo-Shark gerçek köpek balığı boyutunda. Çok sessiz çalıştığından sualtındaki canlıları korkutmuyor ve çok doğal çekimler yapılabilmesini sağlıyor ve 10 knot hıza ulaşabiliyor. Her türlü kamera, iletişim veya sensör teçhizatı ile donatılabilen bu sualtı drone’u gerçek bir köpek balığına o kadar çok benziyor ki paniğe yol açmaması açısından kalabalık denizlerde kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Red Shark Bike Board

Yaza Damgasını Vuracak Deniz Oyuncakları

Bu ilginç deniz oyuncağı şişme bir SUP board’un üzerinde bisiklet gibi görünse de birçok farklı su sporunu yapma olanağı sağlıyor. Dolayısıyla bu yazın en popüler deniz oyuncaklarından biri olmaya aday. Red Shark Bike Board’u üzerindeki pedallı mekanizmayla suyun üzerinde bisiklete biner gibi kullanabiliyorsunuz. Tıpkı bisikletteki gibi pedallarını çevirerek suyun üzerinde kayarak ilerliyor, gidonuyla board’a yön veriyorsunuz.

Eğer bisiklet olarak kullanmak istemezseniz üzerine oturakları yerleştirerek kanoya dönüştürebiliyorsunuz. Bundan da mı sıkıldınız? O zaman sadece gidonu ve şarjlı piliyle bir deniz scooter’ına dönüştürebiliyorsunuz. Bu çok işlevli alet bunların dışında SUP board olarak da kullanılabiliyor.

airBEACH Inflatable Platform

Yaza Damgasını Vuracak Deniz Oyuncakları

Denizin üzerinde kendi özel adacığınızı yaratmak ister misiniz? airBEACH Inflatable Platform, suyun üzerinde duran şişme bir platform. Dikdörtgen şeklindeki bu şişme platformun üzerinde neler yapabileceğiniz sizin hayal gücünüze kalmış. İster akşam üzeri içeceğinizi platformun üzerinde alın isterseniz üzerinde uzanarak güneşin tadını çıkarın. Ya da çocuklarla birlikte denizin üzerinde bir oyun parkına dönüştürün. Birkaç tanesini yan yana ekleyerek denizin üzerini bir parti alanı haline de getirebilirsiniz.

{774872}

Awake Rävik S

Yaza Damgasını Vuracak Deniz Oyuncakları

Elektrik motorlu sörf board’ları son yıllarda yükselişte. Awake Rävik S ise bunların en yenilerinden biri. Bu çok havalı deniz oyuncakları dalgasız denizlerde bile, tıpkı okyanuslardaki gibi sörf yapmayı sağlıyor. İsveç üretimi Awake Rävik S, 11 kW’lik motoruyla 30 knot gibi müthiş bir hıza ulaşıyor. Bu hızla, elektrikli sörf board’ların en hızlılarından biri olarak kabul ediliyor. 39 kilo ağırlığındaki board’un motoru 1 saat 20 dakika gibi kısa bir sürede şarj olabiliyor. Ve 20 dakikaya kadar kesintisiz sörf yapma imkânı sunuyor.

Nemo 2

Yaza Damgasını Vuracak Deniz Oyuncakları

Dünyanın en ünlü özel denizaltı üreticisi U Boat Worx’un bu oyuncağı çok ses getirecek türden. Hollandalı üretici 100 metreye kadar dalış yapabilen iki kişilik denizaltını kısa süre önce suya indirdi. Günümüzde kişisel denizaltılar üretiliyor ve artık neredeyse her süperyat bunlardan bir tanesine sahip. Nemo 2’nin farkı ise sadece 2.500 kiloluk ağırlığıyla bugüne kadar üretilmiş en hafif denizaltı olması. Nemo 2, evin garajında saklanabiliyor, treyleri sayesinde arabayla çekilebiliyor. Dolayısıyla bu lüks aracı daha ulaşılabilir hale getiriyor. Joystick’le son derece kolay bir şekilde kullanılan Nemo 2’yi satın aldığınızda önce kısa bir kursa katılmanız gerekiyor. Ardından geriye sualtının tadını çıkarmak kalıyor.

Blu3 Nomad

Yaza Damgasını Vuracak Deniz Oyuncakları

Sualtını keşfetmenin, orada uzun süre vakit geçirebilmenin en iyi yolu tüplü dalış. Ancak tüpü ve diğer malzemeleri donanmak oldukça zahmetli bir iş. İşte Blu3 Nomad, suyun altında vakit geçirmek isteyen ancak o tüpün zahmetiyle uğraşmak istemeyenler için mükemmel bir seçenek.

Bu sıra dışı deniz oyuncağı pille çalışan hava beslemeli şamandıra, uzun bir hortum ve üzerinize geçireceğiniz küçücük bir alet ile maskeden oluşuyor. Blu3 Nomad ile dokuz metreye kadar dalıp 60 dakika suyun altında kalabiliyorsunuz. Sistem, suyun üzerindeki şamandıradan 12 metre uzunluğundaki tüpüyle havayı dalıcıya ulaştırıyor.

{771222}

Narke Electrojet

Yaza Damgasını Vuracak Deniz Oyuncakları

Deniz oyuncağı denildi mi akla ilk gelen hiç kuşkusuz jet skiler. Narke Electrojet de bir jet ski ancak benzerlerinden bir hayli farklı. Narke, günümüz trendine uygun olarak çevre dostu bir jet ski. Elektrikli motorla çalışan ve bir hayli daha sessiz olan Narke Electrojet, 71 kW gücündeki elektrikli motoruyla 40 knot hıza ulaşabiliyor. Karbon fiberden üretilen ve dolayısıyla benzerlerinden daha hafif olan Narke’in şarj olması 90 dakika sürüyor. Bir kez şarj edildiğinde iki saat kullanılabilen Narke Electrojet’e üç kişi binebiliyor.

{773053}

Bote ZeppelinAero 10′ Kayak

Yaza Damgasını Vuracak Deniz Oyuncakları

Özellikle şişme kayaklarıyla bilinen Bote’nin bu yeni modeli sakin suların keyfini çıkarmak isteyenler için. En güzel yanı ise söndürüldüğünde bir sırt çantasına sığması ve rahatlıkla her yere taşınabilmesi. Son derece dengeli olan kullanımı çok kolay bu deniz kayağı çok rahat bir kokpite ve içecek, balıkçılık malzemeleri gibi ihtiyaçları saklamak için yeterli büyüklükte depolama alanına sahip. Bu şişme deniz kayağını cazip kılan özelliklerinden biri de koltuğu çıkarıldığında bir SUP board’a dönüşmesi.

Şule Kaya
Şule Kaya Tüm Yazıları