preloader

Yalıkavak Marina Yeniden En İyi Olmaya Aday

25.07.2023
Yalıkavak Marina Yeniden En İyi Olmaya Aday

Yazı Boyutu:

Dünyanın en iyi marinaları arasında gösterilen Yalıkavak Marina alışverişten restoranlara, konaklamadan gece hayatına kadar geniş bir seçenekte lüks hizmet vermeye devam ediyor. Dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapan ve tatili ayrıcalıklı hale getiren marinayla ilgili merak edilenleri sormak için Yalıkavak Marina Operasyon Direktörü Farida Akhundova ile bir araya geldik.

Yeniden dünyanın en iyi marinaları ödülü için TYHA tarafından aday gösterilen Yalıkavak Marina, sadece Bodrum’un değil dünyanın da göz bebeği olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Yalıkavak Marina Yeniden En İyi Olmaya Aday
Yalıkavak Marina Yeniden En İyi Olmaya Aday
Yalıkavak Marina Yeniden En İyi Olmaya Aday

Yalıkavak Marina sadece Avrupa’nın değil dünyanın en gözde marinalarından biri ve gelişmeye de devam ediyor. Yalıkavak Marina’daki mağazaları restoranları ve gelişmeleri bir de sizden dinleyebilir miyiz?

Yalıkavak Marina olarak, 2009 yılındaki kuruluşumuzdan bu yana geçen son 14 yılda marina operasyonlarının tümünde hizmet kalitemizi en yüksek seviyeye çıkarmak ve konuklarımız için lüks bir atmosfer yaratmak için yatırımlar yapmaya devam ediyoruz.

620 yatı aynı anda ağırlayabilen ve hem yat sahiplerine hem de ziyaretçilerimize dinamik bir yaşam stili ve eşsiz ayrıcalıklar sunan Yalıkavak Marina olarak konforlu tesislerimiz ve tecrübeli teknik servisimizle 140 metre uzunluğa kadar olan süper yatlara hizmet veriyoruz. Her yıl aralarında ikonik Eclipse, Madame Gu, Voice, Arrow, Vertige, Chakra, Galactica Super Nova, Saluzi, Okto ve O’Matilde’nin de bulunduğu 100’den fazla süper yat Yalıkavak Marina’yı ziyaret ediyor.

Dünyaca ünlü markaların bir araya geldiği Yalıkavak Marina Alışveriş Merkezi, tekstilden ayakkabı ve aksesuara, mücevherden mobilyaya kadar birçok alanda faaliyet gösteren 100’den fazla mağaza ve butik ile Türkiye’de lüks alışverişin merkezi olarak öne çıkıyor. Yalıkavak Marina’nın ayrıcalıklı alışveriş dünyasında yer alan olan Dior, Louis Vuitton, Prada, Valentino, Bulgari, Chanel, Dolce&Gabbana, Gucci, Hublot, Balmain, Loro Piana, Moncler, Missoni, Rolex ve Beymen gibi seçkin dünya markalarının yanı sıra 2023 yazında Bottega Veneta, Saint Laurent, Chanel Cosmetics, Dior Beauty, Jo Malone ve Bang&Olufsen gibi ünlü markalar da kapılarını Yalıkavak Marina ziyaretçileri için açıyor.

Yalıkavak Marina Yeniden En İyi Olmaya Aday
Novikov Bodrum
Yalıkavak Marina Yeniden En İyi Olmaya Aday
Yalıkavak Marina

Yalıkavak Marina ayrıca Bagatelle Bodrum, Zuma, Nusr-et, Novikov, Sakhalin by White Rabbit Family, Birds by Vasilchuk Bros gibi seçkin markalarla eşsiz bir yeme-içme ve gece hayatı dünyası sunarken 2023 yaz sezonunda açılacak olan Sumakh ile geleneksel Azeri lezzetlerini de Bodrum’un eşsiz lezzet yaşamına davet ediyor.

Bünyemizde yer alan Yalıkavak Marina, Alışveriş Merkezi, Yalıkavak Marina Hotel ve Spa & Fitness Merkezi ile yıl boyunca üstün hizmet kalitemizle ziyaretçilerimizi ağırlıyoruz.

Yılda 1000’den fazla kişiye istihdam sağlayan Yalıkavak Marina olarak, dünyanın 120 ülkesinden gelen 2 milyonu aşkın ziyaretçiye de ev sahipliği yapıyoruz. Eğlence ve deniz tutkunları için en kaliteli yatçılık, konaklama, gurme yemek ve alışveriş deneyimlerini sunarak Türkiye’yi lüks turizm dünyasının 1 numaralı destinasyonu olarak temsil ediyoruz. Kaliteli ve seçkin bir konaklama altyapısı sağlayarak Türkiye, Bodrum Yarımadası ve Yalıkavak bölgesinin dünya turizm endüstrisindeki konumunu yükseltmeye devam edeceğiz.

{160916}

Yalıkavak Marina Yeniden En İyi Olmaya Aday

Yalıkavak Marina’nın oteli bu yaz kapılarını açan en yeni otellerden. Otelinizi ve misafir ağırlama anlayışınızı nasıl anlatırsınız?

Yalıkavak Marina olarak küresel çapta yapmış olduğumuz bu önemli yatırımı işletmesi için Sunset Hospitality Group’u (SHG) davet ederek bir ilke imza atmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Sunset Hospitality Group ile güç birliği yaparak Türkiye’nin Rivierası Bodrum’a değer katacak “Yalıkavak Marina Hotel by Social Living Collection”ı bu yaz hizmete açacağız.

Yalıkavak Marina Hotel Bodrum, SHG’nin dünyanın farklı lokasyonlarında olağanüstü deneyimler sunan otel ve resort’lardan oluşan seçkin koleksiyonu Social Living Collection TM’in de bir parçası. Otel, konuklarına eşsiz bir plaj, sonsuzluk havuzu ve dört dubleks suitin yanı sıra Akdeniz’in en lüks konaklama deneyimi olacak benzersiz Yalıkavak Suiti ile dünya standartlarında bir hizmet anlayışı sunacak. Tasarımından hizmet kalitesine kadar Akdeniz’de şimdiye kadar görülmemiş bir deneyimi ziyaretçilerimizle buluşturacak olmanın heyecanı içindeyiz.

Yalıkavak Marina’nın lüks, dinamik bir yaşam stili ve eşsiz ayrıcalıklar sunan yönü ile SHG’nin yaşam tarzı otelcilik uzmanlığını bir araya getirerek, otel, alışveriş, eğlence ve gastronomi alanında da dünya çapında bir numara destinasyon olma hedefimiz yolunda hızla ilerliyoruz.

Yalıkavak Marina Yeniden En İyi Olmaya Aday

Gelecek dönemlerde Yalıkavak Marina’da göreceğimiz yenilikler neler?

Türkiye’nin dünyadaki üst düzey turizm merkezlerinden biri olarak hak ettiği konumunu daha da yükseltmek adına, yiyecek-içecek ve eğlence sektöründe Yalıkavak Marina’nın seçkin, konforlu ve insan odaklı yaşam biçimi olanaklarını genişletmeye devam edeceğiz.

Öncelikli amacımız bölge halkı için istihdam olanakları yaratmak. Bu sebeple sezonda 3 bin kişiye varan bir istihdam hacmi yaratarak ekonomik yaşamı hareketlendiriyoruz. İkinci hedefimiz ise Bodrum’u ziyaret eden üst gelir grubundaki yabancı turistlerin sayısını ve dolayısıyla ülkemize döviz girişini arttırmak. Bu sayede Bodrum ve Muğla bölgesinin ekonomik profilini olumlu yönde etkileyerek otelcilik ve yeme-içme sektöründe yeni fırsatlar yaratmayı sürdüreceğiz. Meydana getirdiğimiz turizm akışı ile hem bölge halkı hem de hem ülkemiz için fayda sağlıyoruz. Elbette Bodrum’u ziyaret eden konuklarımıza dünya standardında deneyimler sunarak yeni markalarla birlikte bölgenin lüks yatçılık ve yaşam merkezi olma özelliğimizi de korumayı hedefliyoruz.

Yalıkavak Marina Yeniden En İyi Olmaya Aday

Dünyanın ilk Dior Beauty mağazası Yalıkavak Marina’da açıldı. Bu süreci ve nasıl tepkiler aldığınızı anlatabilir misiniz?

Dünya devlerinden Dior’un, Türkiye’deki ilk Dior Beauty mağazasını Yalıkavak Marina’da açmasıyla birlikte Bodrum’u ziyaret eden konuklarımıza dünya standardında deneyimler sunduğumuzu da gösterdik.

Yalıkavak Marina olarak Bodrum’un prestijli konumunu lüks turizm dünyasında daha da yüksek seviyelere çıkarmaya yönelik önemli bir girişim başlattık.

Türkiye yatçılık sektörünün gururlu bir marka elçisi Yalıkavak Marina olarak Dior açılışı ile birlikte çok olumlu tepkiler ve geri bildirimler aldık. Dior’un bu ilk adımı sonrasında diğer global markalar da birer birer marinamızda yerini almaya başladı.

Bu akımı takiben Golden Goose ilk Resort Collection butiği ile Yalıkavak Marina’da yerini aldı ve Bang&Olufsen Türkiye’deki ilk mono butiğini bünyemizde açtı.

Bu sezon aramıza yeni katılan dünya markalarından bir diğeri de Sumakh oldu. Geleneksel Azerbaycan mutfağının zengin baharat ve lezzet çeşitliliğini modern bir dokunuşla yeniden yorumlayan Sumakh, Türkiye’de açılan ilk gurme Azerbaycan restoranı olma özelliğini de taşıyor.

{160168}

Yalıkavak Marina Yeniden En İyi Olmaya Aday
Yalıkavak Marina Yeniden En İyi Olmaya Aday

Dört yıl üstüste TYHA’nın düzenlediği oylamada Dünyanın En İyi Marinası seçilmeyi başardınız. Sırrınızı bizimle paylaşır mısınız? Yalıkavak Marina’dan 2023’te de benzer başarılar bekleyebilir miyiz?

Başarımızın sırrının yaptığımız işe tutkuyla bağlı olmamız ve mükemmelin dışında bir seçeneği kabul etmemiz olduğunu söyleyebilirim. Tüm ekibimizle birlikte en iyi, en kaliteli hizmeti sunmak ve daima çıtamızı yükseltmek için çok çalışıyoruz.

Elbette, ikinci büyük sırrımız ise oylarıyla bizi defalarca zirveye taşıyarak dünyanın en iyi süper yat marinası olmamızı sağlayan Türk halkının güveni ve desteği. Dünya çapında tanınan ödüller almak bizi her zaman onurlandırıyor fakat halkımızın desteğini yanımızda hissetmek bizim için çok önemli çünkü her ne kadar Yalıkavak Marina, marinacılık ve konaklama sektöründe dünya arenasında en profesyonel ve nitelikli markalardan biri olarak kabul edilse de özünde bu topraklarda doğmuş bir Türk markası. Ülkemizin bize duyduğu bu güvene layık olmak bizim çok önemli.

The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından ‘’2022 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” “2020-2021 En İyi Uluslararası Marina” ve “2018-2019 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” ödüllerine layık görülen ve yine TYHA tarafından 5 Altın Çıpa ile derecelendirilen Yalıkavak Marina olarak, Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli süper yat marinasıyız. 2021 yılı itibariyle Yalıkavak Marina, TYHA tarafından “5 Altın Çıpa Platin” ile ödüllendirilen Türkiye’nin ilk ve tek marinası olarak dünyanın ilk 10 marinası arasına girdi. Tekne sahipleri ve deniz tutkunları tarafından en çok oyu alarak bu üstün başarılara imza atan Mavi Bayrak ödüllü Yalıkavak Marina olarak aynı zamanda sürdürülebilir ve çevre dostu hizmet ve yönetim anlayışımız ile TYHA Temiz Marina Sertifikası almaya hak kazanarak Türkiye’de bu sertifikaya sahip ilk ve tek marina olduk.

Bu açıdan baktığımızda bu oylama, verdiğimiz hizmet kalitesinin yüksek standartları ile müşteri memnuniyetinin misafirlerimiz tarafından da onaylandığını gösteriyor ve bu yüzden bizim için çok değerli ve önemli. Bu yüzden her yıl bu güvene layık olmak ve ülkemize bu gururu yeniden yaşatmak için çok çalışıyoruz.

Bu gurur verici unvanı 2023 yılında da taşımaya devam etmemiz için verilen her oy bizim için çok değerli! Oy kullanmak oldukça kolay. TYHA’nın verdiği ödül için buraya tıkladıktan sonra sayfada göreceğiniz yere Yalıkavak Marina yazıp, mail adresinizi ve varsa teknenizin ismini de ekleyerek -yoksa herhangi bir kelime de girerek- 27 Ağustos 2023 tarihine kadar oy verebilirsiniz. Oy vermek için bir yat sahibi olmak gerekli değil, dileyen herkes oy verebilir. Bu vesileyle oyları ile bizi destekleyen ziyaretçi ve dostlarımıza gönülden teşekkürlerimizi sunmak isterim.

*Bu içerik Yalıkavak Marina iş birliğinde hazırlanmıştır.

Zeynep Naz Uğurlu
Zeynep Naz Uğurlu Tüm Yazıları