preloader

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

25.08.2023
2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Yazı Boyutu:

Bodrum 2023 Etkinlik Takviminiz hazır! Bodrum’da bu sene boyunca düzenlenecek konserleri, sergileri, kültür-sanat etkinliklerini, çocuk aktivitelerini ve tiyatro oyunlarını keşfedin.

Bodrum yine içinizi kıpır kıpır yapacak konserlere, sanata doyuracak festival ve sergilere ev sahipliği yapıyor. Sonbahar aylarında gerçekleşecek Bodrum etkinlik takvimimize bir göz atın deriz!

Bodrum Eylül Konserleri

Funda Arar “Birlikte Söyleyelim Mi?”

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Funda Arar, Bayhan Müzik organizasyonuyla 6 Eylül 2023 Çarşamba akşamı Bodrum Antik Tiyatro sahnesinde.

Yer: Bodrum Antik Tiyatro

Tarih: 6 Eylül 2023, 21:00

Bilet: Passo

Gripin

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Sevilen pop rock grubu Gripin, Bodrumlu sevenleriyle buluşuyor.

Yer: Bodrum Antik Tiyatro

Tarih: 7 Eylül 2023, 21:00

Bilet: Passo

Teoman

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Teoman, unutulmayan şarkılarını Bodrumlu müzikseverlerle seslendirmek için hazırlanıyor.

Yer: Bodrum Antik Tiyatro

Tarih: 8 Eylül 2023, 21:00

Bilet: Passo

Bodrum Eylül Tiyatroları

Yaralarım Aşktandır

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Yazar Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı, Berfin Zenderlioğlu’nun yönettiği ve Nazan Kesal’ın İran’ın güçlü kadın şairi Füruğ Ferruhzad’ı oynadığı ‘Yaralarım Aşktandır’ adlı tek kişilik oyunu, Zai Yaşan sahnesinde.

Yer: Zai Yaşam Bodrum

Tarih: 6 Eylül 2023, 22:00

Bilet: Biletix

Bodrum Eylül Ayı Festivalleri

11. Bodrum Türk Filmleri Haftası

Bodrum Sinema ve Kültür Derneği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen 11. Bodrum Türk Filmleri Haftası (BOTH), “Sinemanın yeri ayrı, sinemada yerin ayrı” sloganıyla 29 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında davetlileri ve Bodrum halkı ile buluşuyor. Etkinliğe katılan davetliler son dönemin en iddialı filmleri ile buluşurken, gelecek sezonun film tanıtımlarını da yönetmenlerin ve oyuncuların sunumuyla izleme şansı buluyorlar. Bodrum Kalesi’nde düzenlenecek olan açılış ve ödül töreninin ardından değerli sanatçıların konserleri, stand up ve dans gösterileri yer alıyor.

Yer:

Tarih: 29 Eylül – 5 Ekim 2023

Bilet:

Bodrum Sergileri ve Sanat Etkinlikleri

Caresse Art Bodrum – Karma Sergi, “Artistik Integrity”

Caresse Art projesinin sanat yönetimini üstlenen Elçin Sümer, ilk çalışma olarak nitelendirilen “Artistik Integrity” isimli sergisini sanatseverlerle oluşturuyor. Server Demirtaş, Hanefi Yeter, Ayla Turan, Ara Güler, Kemal Tufan, İbrahim Örs, Cihat Aral ve Mert Ege Köse gibi isimlerin de yer aldığı 100 sanatçının toplamda 400 ve üzeri eserinin yer alacağı sergi, tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Yer: Caresse Art Bodrum

Tarih: Haziran – Ekim 2023

Kaplankaya Clubhouse Süleyman Saim Tekcan, “Döngüsel Seyir”

Türkiye’nin önde gelen ressamları arasında yer alan dünyaca ünlü sanatçı Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan’ın “Döngüsel “Seyir” adlı sergisi Kaplankaya Clubhouse’da sanatseverlerle buluşuyor. Ziyaretçileri yaratım sürecine doğru bir seyre çıkaran sanatçı, fikrin soyuttan başlayıp somuta nasıl bir akışta olduğunu eserleriyle gözler önüne seriyor.

Yer: Kaplankaya Clubhouse

Tarih: 27 Haziran 2023 tarihinden itibaren ziyaret edilebilir.

Bodrum Loft – Karma Sergi, “French Delights”

Fransa merkezli Perrotin Gallery, “French Delights” adlı sergisini Bodrum’da sanat severlerle buluşturuyor. Küratörlüğünü Artsa Danışmanlık’ın kurucusu Selcan Atılgan’ın üstlendiği sergide 12 sanatçının 18 farklı eseri yer alıyor. Sergi, izleyicilere hem yerel hem de uluslararası sanatçıların farklı bakış açılarını, yaratıcı yaklaşımlarını ve tekniklerini keşfetme fırsatı sunuyor.

Yer: Bodrum Loft

Tarih: 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren ziyaret edilebilir.

Six Senses Kaplankaya – Ceysu Uçan, “Cocoon”

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi
2023 Bodrum Etkinlik Rehberi
2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Sanat kariyeri süresince doğu motiflerine, sembollere ve sanat ile şifanın birleşimine olan ilgisiyle şekillendirdiği sergisi “Cocoon” ile sanatçı Ceysu Uçan, ilk kişisel sergisini Six Senses Kaplankaya’nın doğayla bütünleşmiş mimarisi ve konumuyla bir araya getiriyor. Sanatçının eserleri ile sualtı birbirini besleyen bir diyalog kurarak, su altının huzuru ve dinginliği içinde eşsiz bir sanat deneyimi imkanı sunuyor. Uçan yaptığı çalışmalara su altında ışığın düşüşü, dalganın yarattığı optik kırılma, güneşin derinliklere süzen yansımaları ile apayrı bir anlam katma fırsatı yakalıyor.

Yer: Six Senses Kaplankaya

Tarih: 5 Temmuz – Ekim 2023

Anna Laudel Bodrum – Karma Sergi, “KarmaComa”

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi
2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Küratöryel felsefesini toplumsal meseleleri araştırmak, güncel durumun fotoğrafını çekmek ve bu sorunlara çözümler üretmek üzerine inşa eden Ayça Okay’ın Türkiye ve yurt dışından 20 sanatçının üretimlerini bir araya getirdiği sıradışı sergi, Bodrum’un sunduğu güzelliklerden ilham alarak, ziyaretçilerini rengârenk begonviller, deniz tuzu ve tatlı esintilerle çevrili bir distopyada ziyaretçilere melodram kültürünün görünmeyen yüzünü göstermeye hazırlanıyor.

Yer: Anna Laudel Bodrum

Tarih: 29 Temmuz – 3 Eylül 2023

Anna Laudel Bodrum – Karma Sergi, “KarmaComa”

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Anna Laudel Bodrum, Ayça Okay küratörlüğünde gerçekleşecek “KarmaComa” sergisine ev sahipliği yapıyor. Farklı teknikleri bir araya getiren sanatçıların eserlerini içeren sergi, televizyonda görmeye alışık olduğumuz gündüz kuşağı programlarına, yaz dönemi pembe dizilerine, kısacası melodramın hâkim olduğu duygu dolu her âna verdiği referanslarla dikkat çekiyor.

Yer: Zai Yaşam

Tarih: 29 Temmuz – 3 Eylül 2023

Caresse Bodrum – Server Demirtaş, “Aşk”

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Türkiye’de ve dünyada mekanik heykelleriyle tanınan, kinetik heykel sanatının en önemli temsilcileri arasında gösterilen Server Demirtaş, 1700 lü yılların heykel ustası olan Antonio Canova’nın “Aşk” heykelinden aldığı ilhamla, heykelin kinetik versiyonunu hayata geçirdiği eseri Caresse Bodrum’da sergileniyor.

Yer: Caresse Bodrum

Tarih: 31 Ekim 2023 tarihine kadar görülebilir.

Ferda Art Platform & Casa Dell’Arte – Güneş Terkol “Işığın Kabuğu”

2023 Bodrum Etkinlik Rehberi

Genelde cinsiyet ilişkilerini mizahi şekilde ortaya koyan dikiş çalışmaları, videolar, eskizler ve besteler yapan Güneş Terkol, ‘Işığın Kabuğu’ isimli solo sergisiyle 3 Ağustos günü Bodrum’da sanatseverler ile buluşuyor.

Yer: Casa Dell’Arte

Tarih: 3 Ağustostan itibaren ziyaret edilebilir.

En yeni mekanlar, restoranlar, dizi-filmlerden haberdar olmak ve size özel fırsatlardan yararlanmak için OGGUSTO Club’a üye olun!

{27461}

Gizem Çıldız
Gizem Çıldız Tüm Yazıları