preloader

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

26.06.2023
Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

Yazı Boyutu:

Bodrum Yarımadası’nın en batısında tüm günü keyifle geçirebileceğiniz bir noktaya doğru yol alıyoruz. Yalıkavak Marina, tarihi antik dönemlere kadar uzanan Yalıkavak’ta ziyaretçilerini alışverişten gastronomiye güzel deneyimler sunarken harika manzarasıyla da bu deneyimleri unutulmaz birer anıya çeviriyor.

Türkiye’nin en büyük ve modern marinası olan Yalıkavak Marina, 2012 yılında hizmete açıldığından bu yana her yıl ortalama dünyanın 120 ülkesinden gelen 2 milyonu aşkın ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor ve 600’ün üzerinde yatın marinada konumlanmasına imkan tanıyor.

Dünyanın en prestijli markalarının konsept mağazalarından pop-up store’lara, özel gastronomi deneyimlerinden eğlence mekanlarına farklı ihtiyaçları bir arada bulabileceğiniz Yalıkavak Marina’da neler yapabileceğinizi sizin için derledik.

Dünyanın En Beğenilen Restoranları
Yalıkavak Marina’da

Joie de Vivre: Bagatelle

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

Fransız Rivierası’nın seçkin lezzeti Bagatelle yaz günlerinin sıcak ve samimi atmosferini Fransız zarafetiyle sunuyor. Yemek deneyiminiz için özel olarak seçilmiş taze ve mevsimsel tatlara davetiye niteliğindeyken Kurumsal Executive Şef Rocco Seminara menü küratörlüğünü üstleniyor, gerçek bir küresel mutfak virtüözü olan şef Gökhan Sorguç mekanın yönetici şefi olarak karşımıza çıkıyor. Her ayrıntısı misafirperliği ve ağırlama coşkusunu taşıdığı için Akdeniz lezzetlerinin yer aldığı geniş masalar şenlik ruhunu yansıtıyor. Bagatelle’nin konuklarına gastronomik bir deneyim ile epikürcü yaşam tarzının ideal birleşimini sunduğu bu sahil evi, bir mutfak deneyimi için unutulmaz anlar vaat ediyor.

Rezervasyon: 05370574242

Pan Asyalı: Birds

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey
Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

Yalıkavak Marina’da Moskova’nın önde gelen işletmecilerinden 354 – Vasilchuk Bros. restoran grubunun sakin, zevk sahibi ve seçkin olarak tanımladığı Bodrum projesi Birds deniz yoluyla dünyanın her yerinden gelen misafirleri için özel bir deneyim sunuyor.

Rezervasyon: 05413541354

Denizden Gelen Gastronomi Sanatı: Sakhalin

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

Restoran işletmecisi Boris Zarkov ve şef Vladimir Mukhin tarafından yaratılan efsanevi White Rabbit Family markasının Türkiye’deki ilk projesi olan Sakhalin deniz ürünlerinin en eşsiz reçetelerini sunuyor. Yerel ürünlerin, Akdeniz ve Asya yemekleri ve pişirme teknikleriyle buluşması MediterrAsian mutfağının temellerini alırken dekorasyonunu da bu eklektik yaklaşıma uygun tercih ediyor.

Rezervasyon: 08509000059

Tropik İklimlerin Sıcak Havası: Fenix

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey
Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

Tropik iklimlerin sıcak havasını Bodrum’un eşsiz günbatımıyla birleştiren Fenix, modern Asya ve Güney Amerika füzyon yemeklerinden oluşan geniş menüsü ve eğlence hayatını bir araya getiriyor.

Rezervasyon: 02523853870

Rengarenk İtalyan Lezzetleri: Mezzaluna

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

İtalyan mutfağının geleneksel lezzetlerini sunan Mezzaluna, sıcak ortamı ve renkli dekorasyonuyla ziyaretçilerini İtalya’da hissettiriyor. Özenle seçilen mazlemelerle hazırlanan eşsiz tatları “erişilebilir kalite” mottosuyla sahipleniyor.

Rezervasyon: 02523854292

Deniz Ruhu Taşıyan Lezzetler: Sait

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

Denizin ruhunu taşıyan lezzetleriyle gastronomik bir deneyim vaat eden Sait Restaurant, deniz ürünlerini kendi yorumuyla sunuyor ziyaretçilerine. Sezonun taze balıkları, enfes mezeler ve eşsiz Ege lezzetleri Bodrum manzarasıyla buluşuyor.

Rezervasyon: 02523852399

Taptaze Deniz Ürünleri: Novikov

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey
Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey
Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

Türkiye’nin ilk pan-asya restoranı Novikov Grubu, 6. uluslararası projesi olan Novikov Restauran & Bar Bodrum ile taze deniz ürünlerini misafirleriyle buluşturuyor ve seçkin rotalardan deniz yoluyla gelen yolcularını lüks yat limanı Bodrum Yalıkavak’ta ağırlıyor.

Rezervasyon: 05527217074

Enfes Japon Lezzetleri: Zuma

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

Yalıkavak Marina’nın öne çıkan mekanlarından Zuma, modern Japon yemekleri ve Ege Denizi’nin nefes kesen manzarası eşliğinde enfes bir Akdeniz ortamında özel bir izakaya deneyimi sunuyor.

Rezervasyon: 02523854807

Yalıkavak Marina Mağazaları

Yalıkavak Marina, çeşitli mağazalarıyla alışveriş yapmak isteyen ziyaretçilere geniş bir seçenek sunuyor. Marina çevresindeki pop-up store’lar ve butikler de keşfedilmeye değer alternatifler barındırıyor.

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey
Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

Lüks alışverişi tercih eden ziyaretçiler için de dünyanın önde gelen seçkin markaları Yalıkavak Marina’da yer alıyor. Geçtiğimiz yıllarda sayıları artan ve lüks moda tutkunları için yeni bir alışveriş rotası yaratan marinada Ünlü Fransız lüks markası Louis Vuitton’un çanta, giyim, aksesuar ve ayakkabı ürünlerini bulabilirsiniz.

İtalyan moda markası Gucci de Yalıkavak Marina’da yer alan mağazalar arasında bulunuyor. Ayakkabıdan aksesuara, mücevherden teknolojiye çok sayıda ikonik moda markası, Bodrum’da seçkin alışverişin adresi Yalıkavak Marina’da konumlanıyor.

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey
Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

Chanel, DIOR, Prada Outdoor Pop Up, Valentino, Bvlgari, Saint Laurent, Bottega Veneta, Hublot, Balmain, Loro Piana, Moncler ve başka çok sayıda markanın yer aldığı alışveriş noktalarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yalıkavak Marina Otelleri

Yalıkavak Marina Garden Hotel

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

Bodrum’un eşsiz manzarasına karşı konumlanan Yalıkavak Marina Garden Hotel, misafirlerini yemyeşil bir bahçe içinde otantik bir Bodrum evine davet ediyor. Unutulmaz anların yaşanacağı konforlu otel, geleneksel Bodrum stili taş binalarındaki modern oda ve süitleri, lüks ve konforun mükemmel karışımını sunuyor. Özel olarak tasarlanmış 18 oda, seçkin tasarımın eşlik ettiği dinamik bir atmosfer yaratıyor. Dinlenmek için Yalıkavak Marina’daki mekanları deneyimleyebilir, denize açılabilir, rutinden uzaklaşarak kendinizi Ege’nin kollarına bırakabilir ya da lüks spada kendinizi şımartabilirsiniz.

Yalıkavak Marina Hotel

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

“Social Living Collection” mottosuyla yola çıkan Yalıkavak Marina Hotel Bodrum‘da benzersiz bir lüks deneyimine açıyor kapılarını. Yalıkavak Marina’nın kalbinde yer alan, sizi nefes kesen deniz manzarası eşliğinde en iyi alışveriş ve yemek fırsatlarının keyfini çıkarmaya davet eden Yalıkavak Marina Hotel’de kumsalda geçecek keyifli bir günden kendinize zaman ayıracağınız bir spa deneyimine, marinanın benzersiz gastronomik lezzetlerinden akşam eğlencesine bolca seçenek bulunuyor.

Yalıkavak Marina Hakkında Her Şey

Yalıkavak Marina En Prestijli Marinalar Arasında

Dünyanın en prestijli marinaları arasında yer alan Yalıkavak Marina her yıl seçkin konuklarını ağırlıyor. Yalıkavak Marina olarak Türkiye’nin dünya lüks turizm arenasındaki konumunu yükseltirken Yalıkavak Marina’nın 2023 yılında da ‘’Dünyanın En İyi Marinası’’ seçilmesi için buradaki linke tıklayarak oyunuzu kullanabilirsiniz.

*Bu içerik Yalıkavak Marina iş birliğinde hazırlanmıştır.

Bahar Ergel
Bahar Ergel Tüm Yazıları