preloader

Türk Mayo ve Bikini Markaları

Türk Mayo ve Bikini Markaları

Yazı Boyutu:

Son yıllarda plaj kıyafetleri büyük markalardan çok mayo ve bikini tasarımcıların butik markalarından alınıyor. Trend bu yöndeyken biz de en iyi mayo ve bikini tasarımcılarına markaları ve plaj modası hakkında merak ettiklerimizi sorduk.

MYSUMMERBLUE

Türk Mayo ve Bikini Markaları

“MYSUMMERBLUE kadınları için ürettiğimiz her tasarımın temeline bu soruyu yerleştiriyor ve onların hayatlarını kolaylaştıran aynı zamanda güzelleştiren, ihtiyaç duyacakları tek yaz markası; resort wear olmak için çalışıyoruz!” diyor Aydan Kurnaz ve Nurdan Bilsen…. Hayatın her anını sevdikleriyle birlikte dolu dolu yaşamak isteyen; kendine, çevresine değer veren; bilinçli, zarif ve sofistike kadınların tercihi Türk resort wear markası MYSUMMERBLUE’nun kurucuları ile sohbet ettik.

Sand&Blue

Türk Mayo ve Bikini Markaları

Sand&Blue markasının kurucusu Dilek Aslanoba, natürel ve zarif kadını tanımlayan plaj ürünlerinin pazardaki eksikliğini fark ederek markayı hayata geçirdi. Yurt içine ve yurt dışına yapmış olduğu seyahatler sayesinde birbirinden farklı kültürleri yakından tanıma fırsatı oldu. Bu süreçte, modaya olan ilgisi her zaman onunlaydı. Kültürel birikimini ve uluslararası pazardaki deneyimini yanına alarak, bu ilgisini ve hobisini işe dönüştürme fırsatını yakaladı. Abartıdan uzak, şıklık ve rahatlığın bir arada olduğu tasarımlarla dikkat çeken Türk mayo ve bikini markası Sand&Blue’nun kurucusu Dilek Aslanoba ile plaj modası üzerine konuştuk.

Moeva London

Türk Mayo ve Bikini Markaları

Londra Central Saint Martins’de eğitimini tamamlayan Burcu Togay Tanman, iki yakın dostu ile mayo-bikini markası Moeva London’ı kurdu. 2012 yılından beri, her vücut tipine ve her zevke göre modeller tasrlayan markanın en büyük amacı, kadınların mayo ve bikinilerin içerisinde kendilerini özgüenli hissetmeleri… Cesur kadınları temsil eden Moeva London’ın kurucusu Burcu Togay Tanman ile markası ve plaj modası üzerine sohbet ettik.

Movom

Türk Mayo ve Bikini Markaları

İlk olarak Movom, 2014 senesinde şık ve rahat temasıyla tasarlanan elbise grubuyla ortaya çıktı. Sonraki yıllarda “daha farklı ne yapabiliriz” düşüncesiyle Movom, bir bikini/mayo markası haline getirildi. Doğallıktan hoşlanan ve özgüvenli kadınlardın tercih ettiği Movom markasının kurucuları Buket Sarar ve Gözde Gültekin ile plaj modası üzerine sohbet ettik.

5thPosition

Türk Mayo ve Bikini Markaları

5thPosition markasının hikayesi, kurucularından Burcu Uğur’un bale kariyeri boyunca kullandığı mayoları plaja aktarma fikrinden doğuyor. İlhamını dansçıların güçlü ve zarif silüetlerinden, ismini ise balenin temel başlangıç pozisyonundan alan mayo ve bikini markası 5thPosition kurucuları Buse Uğur ve Ezgi Bozkurt kendileri ve markaları hakkında sohbet ettik.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı
editörün tüm yazıları