preloader

Türk Mayo ve Bikini Markaları

Türk Mayo ve Bikini Markaları

Yazı Boyutu:

Son yıllarda plaj kıyafetleri büyük markalardan çok mayo ve bikini tasarımcıların butik markalarından alınıyor. Trend bu yöndeyken biz de en iyi mayo ve bikini markalarını ve plaj modasının altındaki ilhamlarını mercek altına aldık.

OYE Swimwear

Türk Mayo ve Bikini Markaları

2007 yılında ikiz kız kardeşler Ayça ve Zeynep Sadıkoğlu tarafından yaratılan OYE; plaj giyimine farklı bir yaklaşım getiriyor. Sıradanın aksine daha çarpıcı, baştan çıkarıcı, estetik bir silüetle karşımıza çıkan OYE bikini ve mayoları; plaj giyiminin ötesinde rahatlık, kolaylık ve giyilebilirliği koruyan ama aynı zamanda da dinamik ve cesur tasarımlarıyla müşterilerini gözlerini açmaya ve plaj giyiminden daha fazlasını görmeye davet ediyor.

{51510}

Direct Message

Türk Mayo ve Bikini Markaları

2015 yılında, Deniz Marsan’ın kendi ihtiyacı doğrultusunda kurduğu Direct Message, aynı zamanda fonksiyonel ve kullanışlı bir bakış açısına sahip tasarımlarıyla öne çıkıyor. Mayo ve bikinilerin sadece plaj giyimi için değil, aynı zamanda dışarı çıkarken ve spor yaparken de kullanılabilir olmasını hedefleyen Deniz Marsan, kadın vücudunu güzel gösterecek tasarımlar yapmaya da özen gösteriyor.

Direct Message’i kurucusu Deniz Marsan’dan dinlemek için röportajımıza göz atabilirsiniz.

Minca

Türk Mayo ve Bikini Markaları

Bikini, mayo tasarımına Zeki Triko’yla başlayan ve Ayyıldız gibi büyük markalarla çalışmış olan Mine Çakmak, sevdiği parçalardan oluşan küçük bir koleksiyon ile kendi markası Minca’yı kurdu. İlhamını doğadan alan ve gördüğü her güzellikten beslendiğini söyleyerek oluşturduğu koleksiyonlarıyla Mine Çakmak; stil sahibi, klas detaylardan hoşlanan zarif kadınlara hitap ediyor.

Minca hakkında daha fazla bilgiye sahip edinmek için röportajımızı buradan okuyabilirsiniz.

Mysummerblue

Türk Mayo ve Bikini Markaları

MYSUMMERBLUE kadınları için ürettiğimiz her tasarımın temeline bu soruyu yerleştiriyor ve onların hayatlarını kolaylaştıran aynı zamanda güzelleştiren, ihtiyaç duyacakları tek yaz markası; resort wear olmak için çalışıyoruz!” diyor Aydan Kurnaz ve Nurdan Bilsen…. Hayatın her anını sevdikleriyle birlikte dolu dolu yaşamak isteyen; kendine, çevresine değer veren; bilinçli, zarif ve sofistike kadınlara hitap eden MYSUMMERBLUE; sayılı ama özel parçalarla kalıcı ve zamansız olmayı ve bundan keyif alınmasını hedefliyor.

MYSUMMERBLUE’nun hikayesini buradan okuyabilirsiniz.

{50596}

Sand&Blue

Türk Mayo ve Bikini Markaları

Sand&Blue markasının kurucusu Dilek Aslanoba, natürel ve zarif kadını tanımlayan plaj ürünlerinin pazardaki eksikliğini fark ederek markayı hayata geçirdi. Yurt içine ve yurt dışına yapmış olduğu seyahatler sayesinde birbirinden farklı kültürleri yakından tanıma fırsatı elde eden Dilek Aslanoba’ya bu süreçte modaya olan ilgisi de eşlik etti. Kültürel birikimini ve uluslararası pazardaki deneyimini yanına alarak, bu ilgisini ve hobisini işe dönüştürme fırsatını yakalayan Dilek Aslanoba, abartıdan uzak, şıklık ve rahatlığın bir arada olduğu tasarımlarla dikkat çeken Türk mayo ve bikini markası Sand&Blue’yu kurdu.

Sand&Blue hakkında daha fazla bilgi almak için röportajımızı buradan okuyabilirsiniz.

Moeva London

Türk Mayo ve Bikini Markaları

Londra Central Saint Martins’de eğitimini tamamlayan Burcu Togay Tanman, 2012 yılında iki yakın dostu ile mayo-bikini markası Moeva London’ı kurdu. Her vücut tipine ve her zevke göre modeller tasarlayan ve cesur kadınları temsil eden Moeva London’ın en büyük amacı ise, kadınların mayo ve bikinilerin içerisinde kendilerini özgüvenli hissetmeleri.

Moeva London’ın hikayesini Burcu Togay Tanman’dan dinledik.

Movom

Türk Mayo ve Bikini Markaları

İlk olarak 2014 senesinde şık ve rahat temasıyla tasarlanan elbise grubuyla ortaya çıkan Movom, sonraki yıllarda “daha farklı ne yapabiliriz” düşüncesiyle bir bikini/mayo markası haline getirildi. Doğallıktan hoşlanan ve özgüvenli kadınlardın tercih ettiği Movom markasının ilhamı ise kurucularının kendisi. “Ben bunu giymek isterim” mantığıyla tasarımlarına yön veren Buket Sarar ve Gözde Gültekin, aynı zamanda kadın bedenini en rahat ve en iyi şekilde göstermeyi ön plana alıyor.

Movom’un kurucularıyla yaptığımız röportajı buradan okuyabilirsiniz.

{52964}

5thPosition

Türk Mayo ve Bikini Markaları

5thPosition markasının hikayesi, kurucularından Burcu Uğur’un bale kariyeri boyunca kullandığı mayoları plaja aktarma fikrinden doğuyor. İlhamını dansçıların güçlü ve zarif silüetlerinden; ismini ise balenin temel başlangıç pozisyonundan alan mayo ve bikini markası 5thPosition’ın amacıysa sezonluk zevklerden ve trendlerden bağımsız, zamansız bir çizgi yaratmak.

5thPosition’ın hikayesini kurucularından dinlemek için röportajımıza göz atabilirsiniz.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları