preloader

Çeşme/Alaçatı'nın En İyi Balıkçıları

09.06.2020
Çeşme/Alaçatı'nın En İyi Balıkçıları

Yazı Boyutu:

Renkli ve eğlenceli sezonu ile farklı mekânlara ev sahipliği yapan Çeşme’de, keyifli bir gün batımı eşliğinde, ege otları ile harmanlanan taze deniz mahsulleri ve balıklarıyla öne çıkan restoran önerilerimizi sizler için listeledik.

Ferdi Baba

Çeşme’nin en ün salmış mekânlarından Ferdi Baba, farklı lokasyonlarda karşımıza çıkıyor. Deniz kenarını tercih edenler için Çeşme Marina ve Alaçatı Port şubeleri, Alaçatı’dan vazgeçemeyenler için ise Alaçatı Köyiçi şubesi tercih edilebilir. Mevsimine göre en lezzetli balıkları servis etmeye oldukça önem veren Ferdi Baba’nın klasiklerinden ahtapot dolma ve okyanus böreği de denemeden geçilmemeli. Klasiklere ek olarak sayıları 20’yi aşan meze ve ara sıcak çeşitleri de taze olarak hazırlanıyor.

Çeşme/Alaçatı'nın En İyi Balıkçıları

Port Alaçatı, Alaçatı Yat Limanı G-2 Alaçatı/Çeşme, 0232 716 90 01

Çeşme Marina, Musalla Mah. 1016 Sk. No:2/22, Marina/Çeşme, 0232 712 02 77

Köyiçi, Kemalpaşa Cd. No:86/A, Alaçatı, 0232 717 21 45

Horasan

Aileden gelen balıkçılık tecrübelerini Çeşme’nin ara sokaklarından eski bir Çeşme evi bahçesinde, balık ve deniz mahsullerine özel yorumlar katarak sunan Ahmet Bey ve Kezban Hanım’ın lezzetli mezeleri, Horasan’ı müdavim mekânı yapan detaylar arasında. Karides Carpaccio ve Torik Sashimi gibi görmeye pek alışık olmadığımız tabakları Horasan’da deneyebilirsiniz. Yenilikçi ve az rastlanan lezzetleriyle oldukça ilgi gören mekâna -özellikle de kalabalık sezonlarda- önceden rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

Çeşme/Alaçatı'nın En İyi Balıkçıları

İnönü Mahallesi, 2022. Sokak No:16, Çeşme, 0232 712 74 69

{772109}

Levent’in Yeri

Özellikle İzmirliler’in balık yemek için gittikleri Dalyanköy Marina’daki sıra sıra restoranlar arasında bulunan Levent’in Yeri, komşuları arasında zengin çeşitleri ile hemen ön plana çıkıyor. Acı tatlı soslu ve kadayıflı çıtır karides ile balık köftesi menünün göze çarpan farklı lezzetlerinden sadece birkaçı.

Çeşme/Alaçatı'nın En İyi Balıkçıları

Dalyanköy, Çeşme, 0232 724 79 72

Ildır Balık Restoran

Çeşme’nin biraz ötesinde, tatlı köy Ildırı’da bulunan Ildır Balık Restoran Ali’nin Yeri, büyüleyici bir gün batımı eşliğinde sakin, denize karşı keyifli bir yemek için birebir. Küçük bir balıkçı köyü olan Ildır, ayrıca 12 iyon kentinden biri olan Erythrai Antik Kenti’ni de içinde bulunduruyor. Tarih kokusunun deniz kokusuna karıştığı Ildır, Çeşme’nin alternatif ziyaret noktalarından biri.

Çeşme/Alaçatı'nın En İyi Balıkçıları

Ildırı Köyü Çeşme (Çayağzı Mevkii), 0232 725 13 22

Fahri’nin Yeri

Fahri’nin Yeri, Alaçatı Port’un balıkçı limanında, kayıkların ve küçük teknelerin sakin sesleri arasında alternatif bir noktada bulunuyor. Mekân, 1993 yılından bu yana lezzetli mezeleriyle müdavimlerine hizmet veriyor. Fahri’nin Yeri; Çeşme’nin en çok tercih edilenleri arasında yer alıyor. Keyifli ve samimi bir ambiyansa sahip restoranın menüsü ise oldukça geniş ve pek çok damak tadına hitap ediyor. Haziran ayı boyunca, 12.00-21.00 saatleri arasında açık.

Çeşme/Alaçatı'nın En İyi Balıkçıları

Alaçatı Mahallesi, Port Alaçatı Balıkçı Limanı, 0232 716 76 91

Dalyan Restoran

Çeşme’de balık denilince akla ilk gelen yerlerden biri olan Dalyan Restoran diğer adıyla Cevat’ın Yeri, kalitesinden ödün vermeden taze balıkları günlük olarak gelenlere sunuyor. Restoran doğasıyla huzur bulacağınız Dalyanköy’de yer alıyor. Menüsünde kalamar ızgara, kalamar dolma, tuzda balık, buğulama, deniz börülcesi veya fasulyesi gibi seçenekler mevcut. Bunların yanında Çeşme’nin şaraplarını denemeniz için de mükemmel bir adres. Öğle ve akşam yemeklerinde sevdiklerinizle Ege mutfağını tatmak için Dalyan Restoran’ı tercih edebilirsiniz.

Çeşme/Alaçatı'nın En İyi Balıkçıları

Dalyan Mahallesi 4226 Sokak No:45/A Çeşme-İzmir Telefon: 05427247045

Istakozcu Can Baba

Ege denizinin kıyısında Çiftlikköy’de eşsiz manzaraya sahip bir diğer yer de Can Baba. Denizden gelen lezzetleri sunan restoranın menüsünde başta ıstakoz olmak üzere kabuklu birçok deniz ürününe ulaşabilirsiniz. Yemeklere eşlik edecek ara sıcakları ve mezeleriyle de Can Baba çok meşhur. Ege mutfağının en seçkin tatlarını deneyebileceğiniz restoranda diğer balık türlerini de tadabilirsiniz.

Çeşme/Alaçatı'nın En İyi Balıkçıları

Telefon: 0232 722 1252

Ceren Oluz Taddonio
Ceren Oluz Taddonio
editörün tüm yazıları