preloader

Yalıkavak'ın Fun Dining Noktası: AltÜst

10.04.2023
Yalıkavak'ın Fun Dining Noktası: AltÜst

Yazı Boyutu:

Kendine özgü menüsüyle beğenilen AltÜst, mükemmel gün batımı manzarasıyla da dikkat çekiyor.

Bodrum’da gün batımına karşı lezzetli yemeklerin tadını çıkarmak, kokteyller yudumlamak için AltÜst beğeni toplayan mekânlardan bir tanesi. Yalıkavak’ta eski marinada denizin hemen kenarında yer alan AltÜst, ilgili servisi ve bekleneni veren menüsüyle beğenilmeyi başarıyor.

Yalıkavak'ın Fun Dining Noktası: AltÜst

Keyifli, samimi ve çok güzel bir gün batımı manzarasına sahip; eğlenceli bir mutfak anlayışı olan mekânda fun dine & drink’in birleşimi olan ‘fun dining’ konsepti var.

Mekânla ilgili bir öneri: AltÜst kapılarını 16.00 itibariyle açıyor. Gün batımını izlemek ve güzel bir masa seçmek için gün batmadan gitmekte fayda var.

Mekâna Özgü Kokteyller

Yalıkavak'ın Fun Dining Noktası: AltÜst

AltÜst’ün kokteyl menüsüne bakmak ayrı bir keyifli. Çünkü lezzeti kadar isimleri de eğlendiriyor. Üstelik misafirlerin o anki ruh haline göre farklı kokteyl seçenekleri mevcut Magic Margarita, Cowboy Killer, Buzlu Badem, Oooo Papatya, Pazarın Güzeli adlarıyla güldüren ve dikkat çeken kokteyl isimleri menüdekilerden sadece birkaçı. Kokteyl reçetelerinin bir özelliği de ödüllü bartenderlardan alınan reçetelerle hazırlanmış olması.

Lezzetli Yemekler

Yalıkavak'ın Fun Dining Noktası: AltÜst
Yalıkavak'ın Fun Dining Noktası: AltÜst

AltÜst Ege ve dünya mutfağından lezzetlerin yanı sıra atıştırmalıklar da bulabileceğiniz zengin bir menüye sahip. Başlangıçtaki domates salatası, falafel, çökertme taco mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden. Çökertme klasik bir Türk yemeği olmasına rağmen Taco tarzındaki sunumuyla oldukça başarılı bir uyum yakalamış.

AltÜst’teki her seçenek hem gözünüze hem de midenize hitap ediyor. Sipariş verirken her şeyden denemek isteseniz de porsiyonların oldukça yeterli olduğunu unutmayın. Benim gibi salata sevenler için önerim avokadolu çiğ kabak salatası. Spagetti gibi dilimlenen kabaklar, semizotu ve şeftaliyle bir araya gelip bir de bunları tamamlayan aromaların olduğu sosla birleşince nefis bir tat olmuş. Üstelik sıcak yaz aylarında da iyi bir alternatif. Ana yemekte ise levrek caponata ve citrus tagliatelle’yi mutlaka denemelisiniz.

Yalıkavak'ın Fun Dining Noktası: AltÜst

Vegan beslenenler için de menüde oldukça geniş bir seçki var. Bol otlu falafel, avokadolu çiğ kabak salatası, humuslu köz patlıcan, çökertme taco, levrek caponata ve citrus tagliatelle lezzetli ve vejetaryen lezzetlerden.

Bu güzel yemekler ve sunumlar Emrah şefin elinden çıkıyor. Emrah şef ile biraz konuşma fırsatı bulduk; AltÜst’ün sezonluk bir mekân olmasını istemediğini daha uzun bir sezon hizmet vermesin istediğini söyledi. Umarım yılın diğer zamanlarında da açık kalır ve Bodrum’a yolu düşenlerin de her daim gelebilecekleri samimi bir mekân olur.

Tatlı Sevenlere

Yalıkavak'ın Fun Dining Noktası: AltÜst

Menüden denediğimiz her bir lezzet o kadar nefis ki tatlı seçerken de güzel olacağına şüphe kalmıyor. Bizim seçimimiz profiterolden ve süt reçelli karamel soslu cheesecake’den yana oldu ve ikisini de çok beğendik. Profiterolün hamuru, kreması, sosu kısacası her bir aşaması kendi mutfaklarında hazırlanıyor. Özellikle çikolata sosu harikaydı. Hangi tatlı daha iyiydi derseniz seçim yapmak zor.

Yalıkavak, Çarşı Cd. No: 46/1,Bodrum/Muğla, 05377105551

Lorin Zurnacı
Lorin Zurnacı Tüm Yazıları