preloader

Bozcaada Etkinlik Rehberi

18.01.2023
Bozcaada Etkinlik Rehberi

Yazı Boyutu:

Çanakkale’nin gözbebeği Bozcaada’da, hareketli günler yaşatan festival ve eğlenceli etkinlikleri kaçırmayın! Haziran, temmuz, ağustos ve eylül etkinlikleri bu rehberde.

2023 Bozcaada Etkinlikleri

Bozcaada Caz Festivali

Bozcaada’yla özdeşleşen Bozcaada Caz Festivali yedinci edisyonu ile bu yıl da konserlerin yanı sıra disiplinler arası etkinliklerden oluşan zengin BCF KEŞİF programıyla katılımcılarını karşılayacak. Festival katılımcıları, dünyanın farklı köşelerinden, zamanın farklı dilimlerinden çıkıp gelen cazın sevilen isimleriyle adanın büyüleyici atmosferinde buluşurken, sanattan gastronomiye dek pek çok farklı disiplinle temas kuran kapsamlı etkinlik programıyla dolu dolu üç gün geçirecek.

Yer: Ayazma Manastır

Tarih: 8 – 9 – 10 Eylül 2023

Bilet: Passo

2022 Bozcaada Etkinlikleri

Konser: Hayal Kahvesi Manastır Bozcaada’da Ünlüler Geçidi Yaşanıyor

Bozcaada Etkinlik Rehberi

Hayal Kahvesi Manastır Bozcaada, tüm yaz boyunca birbirinden başarılı ismi sahnesinde ağırlıyor. Leman Sam, Bülent Ortaçgil, Cem Adrian, Zuhal Olcay, Melek Mosso gibi birçok sanatçının sahne alacağı yaz konser programında, başarılı isimler Bozcaada’da sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor.

Yer: Hayal Kahvesi Manastır Bozcaada

Tarih: 10 Temmuz – 12 Ağustos 2022

Bilet: Passo

Festival: Bağbozumu Turları

Bozcaada Etkinlik Rehberi

Bozcaada için 10 – 16 Ağustos tarihleri arasında, Erken Bağbozumu Günler başlıyor. Bağbozumu turları ile üzüm bağlarında başlayan ve adalı şarap üreticilerinin elinde dünyanın en güzel lezzetine dönüşen Bozcaada şaraplarının hikâyesine tanıklık edebilirsiniz.

Yer: Bozcaada

Tarih: 10 – 16 Ağustos 2022

Detaylı bilgi: bozcaada.bel.tr

Tadım: Cüneyt Uygur ile Wise Local Selection Uzun Masa Tadımı

Bozcaada Etkinlik Rehberi

Bozcaada Caz Festivali Keşif rüzgarı kapsamında Cüneyt Uygur ile Wise Local Selection Uzun Masa Tadımı gerçekleşecek. Tadım etkinliği ile iki gün boyunca adaya gelenler keyifli bir tadıma dahil olurken, eşsiz yerel peynirlerin eşlik ettiği masada unutulmaz anlar biriktirecek.

Yer: K Bozcaada Revma

Tarih: 26 Ağustos 2022, 17:00

Bilet: Passo

Tadım: Erdinç Çatak ile Bira Tadımı

Bozcaada Etkinlik Rehberi

Workshop: Jack Lives Here x Dilan Bozyel ile Mobil Fotoğraf Atölyesi

Bozcaada Etkinlik Rehberi

Jack Lives Here x Dilan Bozyel ile Mobil Fotoğraf Atölyesi, anı ölümsüzleştirmenin temellerinden olan fotoğrafı ve hikayesini daha güzel kılmanın metodunu tartışıp cevaplayacağınız, gördüklerinizin kadrajınızdan hayat bulmasına olanak sağlayan keyifli bir atölye olacak. Mobil Fotoğraf Atölyesi ile mobil fotoğrafçılığın püf noktaları için temeli odaklama, pozlama, kompozisyondan oluşan görsel anlatım dünyasına sızıp, sadece elinizdeki telefonların kamerasıyla bile adadaki anları özel kılacak fotoğraflar üretebilmenin tüyolarını öğreneceksiniz.

Yer: Kedi Bozcaada

Tarih: 27 Ağustos 2022, 16:00

Bilet: Passo

Workshop: Çağrı Salon ile “Gözler Bağlı Yoga” Atölyesi

Bozcaada Etkinlik Rehberi

BCF Keşif, Çağrı Salon ile “Gözler Bağlı Yoga” adlı atölye düzenliyor. 27 Ağustos cumartesi günü gerçekleşecek atölyede katılımcılar içine dönüp diğer duyularını da beraberinde harekete geçirirken, dışarıdan içeriye öze doğru bir yolculuğa çıkacak.

Yer: K Bozcaada Revma

Tarih: 27 Ağustos 2022, 09:00

Bilet: Passo

Yürüyüş: Dr. Oğuz Öner ile “Bir Adanın Ses Anatomisi” Yürüyüşü

Bozcaada Etkinlik Rehberi

Kültür yöneticisi, ses tasarımcısı ve kent araştırmacısı Dr. Oğuz Öner ile “Bir Adanın Ses Anatomisi” başlıklı yürüyüş 28 Ağustos tarihinde Bozcaada’da gerçekleştirilecek. Bozcaada’daki seslerin doğa, insan, diğer canlılar, kırsal yaşam, ada-kent gibi yaklaşımlar ile ele alınacağı yürüyüşte, katılımcılar seslerden kendi kompozisyonlarını oluşturacak.

Buluşma mekanı: Salhane

Tarih: 28 Ağustos 2022, 09:00

Bilet: Passo

Festival: Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali

Bozcaada Etkinlik Rehberi

Bozcaada’da bu sene 19.’su düzenlenecek, adanın en köklü festivallerinden Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali, bu yıl da şarap fabrikalarının bağlarında gerçekleştirilen bağbozumu ile başlayacak. Festival kapsamında konserler, sergiler ve söyleşiler de ziyaretçilere ev sahipliği yapacak.

Yer: Bozcaada

Tarih: 2 – 3 Eylül 2022

Detaylı bilgi: bozcaada.bel.tr

Koşu: Run The Island Bozcaada

Bozcaada Etkinlik Rehberi

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bozcaada Kaymakamlığı, Bozcaada Belediyesi, Türkiye Atletizm Federasyonu ve Bozcaada Turizm İşletmeleri Derneği iş birliği ile düzenlenen Run The Island Bozcaada,​ adada sadece asfaltta değil bağların arasından da geçerek Bozcaada güzelliklerini deneyimlemeye davet ediyor.

Yer: Bozcaada

Tarih: 9 – 10 Eylül 2022

Detaylı bilgi: runtheislandbozcaada.com

Festival: Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali

Bozcaada Etkinlik Rehberi

Dünyanın en nitelikli çevre filmlerini, sanat ve ekolojinin iç içe geçtiği Bozcaada’da sanatseverler ile buluşturmak için düzenlenen Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali, 12 – 16 Ekim tarihlerinde gerçekleşiyor. İki ayrı salonda eş zamanlı olarak panoroma ve yarışma filmlerinin gösterimlerinin gerçekleştireceği festivalde, atölye çalışmaları, fotoğraf sergileri, ekoloji konulu paneller, konserler ve Bozcaada’nın eşsiz doğasıyla birlikte katılımcılar keyifli bir deneyim yaşıyor.

Yer: Bozcaada

Tarih: 12 – 16 Ekim 2022

Detaylı bilgi: bifed.org

Festival: Sezonun En Sevilen Oyunları Bozcaada’ya Taşınıyor

Bozcaada Etkinlik Rehberi

Lemur Company ve K Bozcaada ortaklığında bu yıl ilki gerçekleştirilecek Bozcaada Tiyatro Festivali, 1 – 4 Eylül tarihleri arasında Bozcaada Ayazma Manastırı’nın eşsiz ortamında katılımcıları ağırlamaya hazırlanıyor. Dört güne yayılan programı ile katılımcılara keyifli deneyimler yaşatacak olan Bozcaada Tiyatro Festivali, sezonun en sevilen oyunlarının yanı sıra uzun süredir seyirciler tarafından ilgiyle takip edilen oyunlara, çocuk oyunlarına, konserlere ve deneyim atölyelerine ev sahipliği yapacak.

Yer: Bozcaada Ayazma Manastırı

Tarih: 1 – 4 Eylül 2022

Detaylı bilgi: Bozcaada Tiyatro Festivali

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları