Türkiye'nin En İyi Tekne Kiralama Firmaları

Türkiye'nin En İyi Tekne Kiralama Firmaları

Herkesten uzak tatil sevenler için en iyi seçeneklerden biri tekne yolculuğu. OGGUSTO olarak, bu yaz tekneyle tatil yapmak isteyenler için Türkiye'nin en iyi tekne kiralama firmalarını bir araya getirdik.

İzole tatilin en iyi adresi mavi yolculuk. Biz de bundan yola çıkarak yelkenliden motoryata, guletten süperyata farklı seçenekler sunan tekne kiralama firmalarını bir liste haline getirdik. Türkiye’nin en gözde mavi tur merkezlerindeki en iyi tekne kiralama firmalarını inceleyebilirsiniz. Bu yaz ailenizle birlikte sakin koylara açılmaya hazır mısınız?

Göcek Merkezli Firmalar

Saysail

"Hak ettiğiniz tatilin adresi" mottosuyla yola çıkan Saysail müşterilerine her türlü sorundan uzak unutulmaz bir tatil sunmayı hedefliyor. Tamamen sıfır Hanse modellerden oluşan filosunda 41-67 feet arası, en eskisi üç yaşında yedi model yer alıyor.

Budget Sailing

Firma, tekne kiralamanın yanı sıra yelken eğitimi veriyor, birden fazla teknenin bir araya gelerek seyir yaptığı flotilla turları da düzenliyor. Filosunda 27-95 feet arası yedi tekne yer alıyor.

EGG Yachting

30 yılı aşkın süredir Göcek'te tekne kiralama yapan EGG Yachting, sektörün deneyimli isimlerinden bir diğeri. Firmanın filosunda çoğunluğu genç teknelerden oluşan 33-50 feet arası 24 yelkenli tekne bulunuyor. Filonun tek katamaranı 2019 model bir Lucia 40.

Gena Yacht Charter

Gena Yacht Charter, Göcek'in yanı sıra Alaçatı'da da bir şubeye sahip. Firma yüksek standartlarla donatılmış 41-56 feet arası, tamamı Bavaria modellerden oluşan genç filosuyla dikkat çekiyor.

Irmak Yachting

Irmak Yachting de tekne kiralamanın yanı sıra yelken eğitimi veriyor. Yani mavi yolculuk yaparken yelkenciliği de öğrenebiliyorsunuz. Filosunda Bavaria ve Jeanneau Sun Odyssey modellerinin bulunduğu 34-51 feet arası 13 tekne bulunuyor.

Dreamland Sailors

Profesyonel su sporcusu Ufuk Sönmez tarafından kurulan Dreamland Sailors rakiplerinden biraz daha farklı bir hizmet sunuyor. Altı misafirin konaklayabildiği Beneteau Oceanis 58 model tekneyle hizmet veren Dreamland Sailors'un farkı konuklarına tekneyle keyifli bir mavi yolculuğun yanı sıra dalış, kite surf, foil sörf ve wing sörf gibi günümüzün en popüler su sporlarını işin uzmanlarıyla yapmanızı sağlıyor.

Marmaris Merkezli Firmalar

Global Sailing

Dünyayı yelkenli tekneyle dolaşan Türk Haluk Karamanoğlu ve ailesinin sahip olduğu charter şirketi, yelken eğitimleri de veriyor. Filolarında 42-52 feet arası beş model tekne kiralamak isteyenlerin hizmetine sunuluyor.

Hera Yachting

İki kadın denizci tarafından kurulan Hera Yachting, gulet ve motoryat kiralıyor. Firmayı diğerlerinden ayıran özelliklerinden biri sağlıklı yaşam ve yoga tutkunlarına yönelik düzenledikleri turları.

Mıknatıs Yachting

Uzman ekibi, donanımlı ve bakımlı tekneleriyle hizmet veren Mıknatıs Yachting katamaran ve tek gövdeli teknelere sahip. Firma Lagoon modellerden oluşan üç kataraman ve Hanse, Jeanneau, Beneteau ve Dufour'dan oluşan 15 tek gövdeli yelkenliyle tekne kiralamak isteyenlerin hizmetinde.

İstanbul Merkezli Firmalar

Booking Catamaran

Katamaran kiralamak isteyenlere geniş bir seçenek sunan Booking Catamaran, devamlı müşterilerine ve birkaç haftalık kiralamalara indirimli fiyat sunuyor. Altı ay önceden yapılan rezervasyonlardaki indirim oranı ise yüzde 20. Bodrum, Fethiye, Göcek ve Gökova firmanın rotaları arasında yer alıyor.

4U Yachting

Lüks guletlerden mega yatlara farklı kiralık tekne seçenekleri sunan 4U Yachting, kişiye özel yat kiralama hizmeti veriyor. Tekne kiralamanın yanı sıra havaalanı transferlerinden, uçak ve otel rezervasyonlarına kadar tüm yan hizmetlere ulaşım sağlıyor.

Mutlutur Yatçılık

2003 yılından bu yana hizmet veren Mutlutur Yatçılık, filosundaki mürettebatlı süperyatlarla ön plana çıkıyor. Türkiye'nin yanı sıra Yunanistan, Karadağ ve Hırvatistan'da da motoryattan yelkenliye farklı tekne seçenekleri sunuyor.

Serenity Yachting

Serenity Yachting'in filosunda 20 metre üzeri yelkenliler yer alıyor. Mürettebatlı olarak kiralanan gulet tipi yelkenlilerde her türlü lüks hizmet bulunuyor.

Sofi Yacht

Sofi Yacht'ın kategorisinde motoryattan yelkenliye 36 farklı tekne modeli bulunuyor. Hepsi de birbirinden lüks modeller ister mürettebatlı olarak kiralanıyor.

Vira Vira

Avrupa’nın önde gelen tekne kiralama firmalarından biri olan Vira Vira, Türkiye’nin en güzel mavi yolculuk turu rotalarına çıkmak için tekne sahipleri ile tekne kiralamak isteyenleri bir araya getiriyor. Tekne cinsine göre, kaptanlı-kaptansız olarak da kiralama yapılabiliyor. Doğu Akdeniz’in aklınıza gelebilecek olan tüm destinasyonlarda bulunan gulet, yelkenli, katamaran ve motoryatların bir araya geldiği platformda binlerce seçenek mevcut. Firma İstanbul dışında ayrıca İzmir, Antalya, Bodrum, Fethiye, Göcek, Marmaris, Orhaniye, Datça, Bozburun ve Kuşadası gibi Türkiye’nin pek çok farklı lokasyonunda da saatlik tekne kiralaması yapıyor.

Yacht Marine

Yacht Marine'in uzmanlık alanı süperyatlar. Eğitimli ve profesyonel mürettebatın hizmet verdiği kiralık süperyatlar denizde lüks bir tatil sunuyor. Filosunda 31-50 metre arası boyunda 10 farklı kiralık tekne modeli var.

Ayvalık Merkezli Firmalar

Thea Sailing

Kuzey Ege'deki tek tekne kiralama firması olan Thea Sailing, yelken tutkunlarına sesleniyor. Thea Sailing'in filosunda 38-50 feet arası beş farklı yelkenli tekne yer alıyor. Tekneleri ister kaptanlı ister kaptansız kiralayabilirsiniz.

Bodrum Merkezli Firmalar

Aegean Yacht

Dünya denizlerinde salınan kendi üretimi lüks guletlerle bilinen Aegean Yacht, tekne kiralama hizmeti de veriyor. Sunduğu modellerin çoğunluğu lüks guletlerden oluşuyor. Filodaki 15-35 metre arasında değişen 100'den fazla modelin içinde motoryat da var.

Ambassador Yachting

2010 yılında kurulan Ambassador Yachting'in filosunda motoryat ve guletler bulunuyor. Türkiye'nin yanı sıra Kıbrıs, Karadağ ve Hırvatistan'da da şubeleri bulunan firma, kaptansız tekne kiralama hizmeti de veriyor.

Argolis Yachting

Tekne kiralama alanının en eski isimlerinden biri olan Argolis Yachting, 31 yıllık bir firma. Kurulduğunda dokuz tekneyle yola çıkan Argolis Yachting'in bugün filosunda iki-altı kabinli 79 yelkenli tekne yer alıyor.

Barbaros Yachting

Barbaros Yachting teknenin yanı sıra bireysel mavi tur yapmak isteyenlere sadece kamara da kiralıyor. Filosunda gulet de var motoryat da. Guletler her biri kendi banyosuna sahip iki ila 16 kamara arasında değişirken motoryat filosundaki modeller 19-37 metre arasında değişiyor.

Dragut Sailing

Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye, Kuşadası ve Didim rotalarında seyreden motoryat, gulet ve yelkenlilerle hizmet veren Dragut Sailing'in rotasında 11 tekne bulunuyor. Tekneleri ister mürettebatlı ister mürettebatsız kiralayabiliyorsunuz.

Pruva Yachting

Pruva Yatçılık, Bodrum’daki tersanesinde ürettiği el yapımı ahşap teknelerden oluşan yat filosuyla hizmet veriyor. Firmanın en dikkat çekici teknelerinden biri Regina. Üçü suit olmak üzere altı lüks kamaraya sahip teknenin yanı sıra firmanın filosunda birçok gulet, yelkenli ve motoryat bulunuyor.

Salmakis Yatçılık

Gulet kiralamada uzman Salmakis Yatçılık, Türkiye kıyılarının yanı sıra Yunanistan ve Hırvatistan sahillerine de turlar düzenliyor. Firmanın filosunda tamamı guletlerden oluyan 26-55 metre boy arasında toplam 10 tekne yer alıyor.

Suda Sailing

Suda Sailing, tamamı Hanse markasından oluşan 38-55 feet arasındaki boylarda dört yelkenlisiyle tekne kiralamak isteyenlere hizmet veriyor. Tekneleri kaptanlı ya da kaptansız kiralayabiliyorsunuz.

Guletbookers

Ana merkezi Bodrum’da olan GULETBOOKERS, enerjik ve profesyonel ekibi ile çok kapsamlı lüks yat turizmi ve mavi yolculuk hizmeti sunuyor. Gulet, Ketch ve Tirhandil olmak üzere toplam üç farklı tekne tipi ile Türkiye’de 7 bölgede 4 farklı rota, Yunanistan’da ise 53 bölgede 4 farklı rota sunuyor.

Fethiye Merkezli Firmalar

Albatros Yachting  

Albatros Yachting de sadece gulet kiralayan bir firma. Filosu oldukça geniş olan firmanın iki kamaralıdan altı kamaralıya kadar farklı boylarda yüzden fazla teknesi mavi yolculuk tutkunlarının emrine amade.

Love Sail

Kaptanlı ya da kaptansız tekne kiralayan Love Sail'in tekneleri günlük olarak da kiralanabiliyor. Firmanın filosunda 35-46 feet arası beş tek gövdeli ve 40 feet'lik Fountaine Pajot marka iki katamaran bulunuyor.

Steelbird Sailing

Steelbird Sailing'in tekneleri denizciliğine güvenenlere. Zira sadece kaptansız tekne kiralaması yapıyorlar. Firmanın filosu hepsi de Jeanneau marka 39, 42, 45 ve 53 feet'lik dört tekneden oluşuyor.

Akasia Yachting

Lüks tekne kiralama konusunda uzman Akasia Yachting'in filosunda megayat, gulet ve motoryatlar var. Filosundaki tüm tekneleri kaptanından servis görevlisine kadar mürettebatıyla kiralayan Akasia Yachting, misafirlerine mavi yolculuğun en konforlu halini sunuyor.

Kaş Merkezli Firmalar

Boat Trip Turkey

2005 yılından beri Kaş merkezli Boat Trip Turkey’de 14-37 metre arası yatlar bulunuyor. Kendi çizdikleri eşsiz koy turlarının yanı sıra özel turunuzu da oluşturabilirsiniz. Bunun yanında, Kaş-Kekova, Meis, Kalkan, Fethiye gibi Mavi Tur rotaları da bulunan Boat Trip Turkey ile keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Sail in Kaş

41-48 ft’lik katamaran ve yatlarıyla Sail in Kaş benzersiz bir deneyim sunuyor. Kaş’tan Olimpos, Kekova, Kalkan, Fenike gibi bir haftalık tatil seçenekleri yanı sıra balayına özel paketleri de mevcut.

SailTR

Kaş ve Fethiye bölgelerinde gulet, yelkenli, motoryat ve katamaran sahipleriyle tatilcileri buluşturan bir platform SailTR. Kendinize uygun beğendiğiniz yatı seçerek yat sahipleriyle rahat bir şekilde iletişime geçebilirsiniz ve her işi online halledebilirsiniz.

Gökova Merkezli Firmalar

Norden Yachting

Norden Yachting’in gulet, motoryat, yelkenli yat ve süper yat kiralama seçenekleri bulunuyor. Göcek, Gökova, Marmaris, Fethiye, Bodrum rotaları bulunan Norden Yachting ile isterseniz Mavi Tur rotalarından isterseniz kendi rotanızı da oluşturabilirsiniz.

Çeşme Merkezli Firmalar

Sava Yatçılık

Sava Yat kiralama hizmetlerinde birçok yat ve gulet çeşidi bulunuyor. 2011 yılından beri Göcek, Marmaris, Çeşme ve Bodrum gibi tatil merkezlerinde hizmet vermekteler. Sava Yatçılık, aynı zamanda yatçılık ve yelkencilik eğitimi de veriyor. Çeşme’de Ilıca’dan kalkan tekneler için 8 kişiye kadar hizmet veriyorlar.

Tiramola

2 kişiden 20 kişiye kadar değişiklik gösteren yat kapasiteleri Tiramola Yachting ile isterseniz kendi rotanızı oluşturabilir, isterseniz de oluşturulan rotalardan birisini seçerek mavi sulara kendinizi bırakabilirsiniz.

Bozburun Merkezli Firmalar

Bozburun Yatçılık

Bozburun yacht charter’ın bir haftalık yolculuk rotaları bulunuyor. Bu yolculuklar Hisarönü, Fethiye ve Datça’yı kapsadığı gibi Symi ve Rodos Yunan adalarına da rota çevriliyor. Yat seçeneklerinde ise 12-39m arasında 34 adet yat bulunuyor. 

Guletix

20 kişiye kadar konaklama imkanı sağlayan Guletix’de ekonomik, standart ve lüks seçenekleriyle kendinize uygun bir yelkenli tekne bulabilirsiniz. Gulet Yatçılık, özel veya kabin kiralama tatiliniz ve aileler, arkadaşlar ve özel gruplar için özel etkinlikleri için mürettebatlı yat kiralama hizmeti sunma konusunda yıllardır deneyime sahip. Şirketlerin iş veya aile gezisi organizasyonları için de bir seçim sunuyor.

OGGUSTO Yat Editörü Şule Kaya’nın diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.