preloader

Boğa Burcu

Boğa Burcu

Yazı Boyutu:

Zodyak’ın en güvenilir burçlarından birini tanımaya hazır mısınız? Boğa burcunun tüm özelliklerini keşfedin!

Karşınızda istikrarın ve kararlılığın temsilcisi boğa burcu! Bazen sabrıyla bazen ise inatçılığıyla bilinen boğa burcunun davranışlarının altında yatan nedenlere, neleri sevip nelerden hazzetmediğine, insanlara nasıl yaklaştığına ve nasıl bir ilgi beklediğine kadar birçok şeyi öğrenmek için bu yazıyı okumalısınız.

Boğa Burcu Hangi Ay?

Boğa Burcu

Bilmeniz gereken ilk şey, 21 Nisan- 21 Mayıs tarihleri arasında doğan kişilerin boğa burcu olduğu. Boğa burcunun elementi, gezegeni, taşları, renkleri ve kısaca genel özellikleri ise şöyle:

  • Elementi: Toprak
  • Gezegeni: Venüs
  • Taşı: Zümrüt
  • Rengi: Yeşil
  • Genel özellikler: Sabırlı, garantici, güvenilir, iş bitirici, sakin, sevecen, kontrolcü, maddi yaşama önem veren, inatçı, duygusal.

Boğa Burcunun Özellikleri

Boğa Burcu Kadını

Boğa Burcu

İstikrarlı ve azimli...

Boğa kadını, çevresindeki devamlılığın ve stabilitenin korunmasını sever; değişime de çok açık değildir bu yüzden biraz geleneğe önem veren bir burç diyebiliriz. Süreklilik boğa kadınının güvenli alanıdır; bu alanını oluşturduğu anda asla kaybetmek istemez. Güvenli alanının içinde başladığı işi yoğunlaşarak tam konsantrasyonla bitirir, bu nedenle çok çalışkandır. Başarının ve devamında getirdiği maddi getirinin düzenli ve çok çalışmaya odaklanarak elde edileceğinin farkındadır; idealist yapısı bu durumlarda öne çıkar ve nasıl bir yere gelmek istiyorsa sabırlı ve pragmatik kişiliği sayesinde istediğini elde eder. Rekabet ve risk alıcı ortamlardan hoşlanmaz; hedeflerine sakin ve emin adımlarla erişmek ister. Çevresindeki insanlara karşı anlayışlı, iyi huyludur ve kolay sinirlenmez; yalnız boğa kadınının düzenli hayatını değiştirmeye kalkışırsanız veya güven duygusunu zedelerseniz o dingin ve sevecen insan birden gördüğünüz en sinirli insana dönüşebilir, denemenizi önermeyiz.

Boğa kadını, hayat kalitesini devam ettirmeye de çok önem verir, iyi ve lüks bir yaşam onun için olmazsa olmazdır; değerli eşyalardan, lezzetli yemeklerden ve konforlu alanlardan çok hoşlanır. Bu hayat tarzının da değerini bilir.

Boğa Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Aşk dışındaki konularda ayakları yere basan boğa kadını, aşkta ise tam bir romantiktir. Boğa kadını, çevresindeki kişileri uzun bir süreliğine hayatına alır, bu yüzden hayatına yeni bir kişi alırken karşısındaki insana tam anlamıyla güvenmesi gerekir. Bu güven kazanıldığı anda kendisini açabilir. Boğa kadını eğer istikrarlı bir aşk hayatı yaşarsa son derece güvenilir, ne istediğini bilen ve şefkatlidir; karşılığını da aynı davranışı bekler. Sevgilisine kolayca bağlanır ve bağ kurar, bu nedenle kıskanç ve sahiplenici tutumlar gösterebilir.

Boğa Burcu Erkeği

Boğa Burcu

Sabırlı ve güvenilir...

Boğa erkeğinin önceliği maddi ve alansal güvencedir. Sakin bir karaktere sahiptir ve hayatta da bu şekilde ilerler. Maddi güvencenin çok çalışmayla geleceğinin farkındadır bu yüzden işinde başarılıdır. Aceleci bir yapısının olmaması ve iş bitirici özelliği sayesinde profesyonel hayatında kendisine saygı duyulur. Boğa burçlarının genel özelliği olan materyalistlik, boğa burcu erkeğinde de görülür. Hayat standardını korumak ve yükseltmek için çok uğraş verir. Güçlü bir psikolojiye sahiptir, kolay kolay yıkılmaz. Destekleyici ve iyi bir dinleyicidir.

Boğa Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Boğa erkeği pozitif, nazik, zarif ve kendisini anlayabilen kişilerden hoşlanır. Hayatta emin adımlarla ilerlemeyi tercih eder ve aceleci değildir, bu nedenle kendisini kolay kolay açamayabilir. Boğa erkeği aşk hayatında da stabillik ve uzun solukluluk arar; güvenilir, dürüst, sözünü tutan, tutarlı, sadık ve destekleyicidir. Bu pozitif özellikleri de kendi değerini bilmesinden ve güçlü karakterinden kaynaklanır. Sevdiği insana verdiği değeri jestleriyle gösterir. Boğa erkeğinin öngörülebilirliği ve zaman zaman inatçılığı kimileri için sıkıcı gelebilir, sahiplenici oldukları için de kıskanç davranışlar sergileyebilirler.

Boğa Burcu Yükseleninin Özellikleri

Boğa Burcu

Yükselen boğalar oldukça çekici, zevkine düşkün, sanatsal ve azimli insanlardır. Azmederek başarıya ve hedeflerine ulaşabildiklerini bilir; ona göre hareket ederler. Güven duyguları zedelendiğinde inatçı olabilirler.

Not: Güneş burcu kadar önemli olan yükselen burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden yükselen burcunuzu bulabilirsiniz.

Ay Burcu Boğanın Özellikleri

Boğa Burcu

Hepimiz “Burcun nedir?” sorusuna güneş burcumuzu söyleyerek cevap veririz. Fakat astroloji derin bir derya ve doğum haritalarında birçok detay var! Ay burcu da onlardan biri. Peki nedir ay burcu? Ay burcunuz, doğduğunuz anda ayın hangi burçta olduğu ile ilgilidir. Ay burcunun kişinin duygusal yapısı, iç dünyası, güvenlik ihtiyacı ve annelikle ilgili konular üzerinde etkisi olduğuna inanılır. Ay boğada çok rahattır; rahata, huzura, güvenli alanlara ve gerçek bağlara sahip olmak ister. Aynı zamanda duygusal anlamda çok dayanıklıdır Ay boğalar; kolay kolay ani tepkiler vermezler, bu da bazen duygularını içine atma eğilimi yaratabilir.

Not: Güneş burcu ve yükselen kadar önemli olan ay burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden ay burcunuzu bulabilirsiniz.

Boğa Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Boğa Burcu

Boğa burcu için karşılıklı güven olmazsa olmaz olduğu için yine kendisi gibi aynı gruptan olan başak ve oğlak burçlarıyla; bir de gelenekçi ve sadık yengeç burcuyla çok iyi anlaşabilir. Zıt burcu olan akrep ile ortak hedefleri doğrultusunda büyük ve tutkulu bir aşk yaşayabilirler. Balık ve boğa burcu ise ikili ilişkilerini istikrarlı bir biçimde sürdürebilmede çok başarılı olabilir.

2024 Boğa Burcu Yorumları

Boğa burcunun 2024 burç yorumlarını okumak için haberimize tıklayın!

Boğa Burcu İçin Stil Önerileri

Boğa Burcu

Lüks ve konfor bir arada!

Boğa burçları giyimine son derece önem verir; kaliteli ve zamansız parçalar onun için olmazsa olmazdır! Toprak grubundan olmaları nedeniyle doğal kumaşları, nötr tonları, işlevsel cep modellerini ve doğal desen ve dokuları çok severler. Tarzlarında radikal değişikliklere gitmezler; kombinlerinde sabit çizgilerin izleri mutlaka vardır.

Boğa Burcu İçin Güzellik Önerileri

Boğa Burcu

Boğa burcu kadını makyaj yaparken abartılı makyajlardan kaçınıp doğal güzelliğini ön plana çıkarmak isteyebilir. Yanaklarda şeftali tonlarda bir allık ve yüze canlılık veren sıcak bir bronzer ile dudaklara tatlı bir pembe ruj; gözlere ise topraksı tonlarda bir far veya sadece ince bir eyeliner ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Boğa kadınına önerilerimiz ise her gün rahatlıkla kullanabileceğiniz, doğal bir görünüm yaratmanıza yardımcı olacak ürünler!

Boğa Burcu İçin Seyahat Önerileri

Boğa Burcu

Kaliteli ve zevkli bir rota...

Boğa burçları keyfine, hayat kalitesine ve lüksüne düşkündür. Tatilde de tabii ki bu isteklerini devam ettireceklerdir. Güzel manzaralı otellerde tatil yapmak boğa burçları için idealdir. Yalnızca güzellik değil, lezzet de boğa burçlarının seyahat rotasını belirlemek için önemli bir faktör! Boğa burçlarına seyahat önerilerimiz; lezzetin ve kültürün birleştiği Avrupa şehirlerinden, göl kenarlarında huzur bulacakları lokasyonlardan veya ada tatillerinden zevk alabilirler.

Boğa Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Boğa Burcu

Lüks ve konforun birleşimi, boğa burçlarının dekorasyon zevkine de tabii ki yansıyor. Doğal materyaller ve aydınlatmalardan hoşlanan boğa burcuna özel tüm dekorasyon önerilerimiz için haberimize tıklayın!

Boğa Burcu İçin Gelinlik Önerileri

Boğa Burcu

Kaliteli kumaş, ince ve geleneksel işlemeli vücuda oturan bir gelinlik modeli boğa kadınını tam da istediği gibi zarif ve çekici kılacaktır. Burcunuza uygun gelinlik modelini öğrenmek için tıklayın!

Boğa Burcu İçin Hediye Önerileri

Boğa Burcu

Değerli hediyeler almaya bayılan boğa burçları, sevdiklerine jest olarak hediye vermeyi de çok severler. Maddi dünyaya bağlıdırlar dolayısıyla lüks ve güzel olan her şeyi severler. Boğa burçlarının, beş duyu organına hitap eden bir hediyeye de bayılacaklarına eminiz! Kadın ve erkek sevdiklerinize nokta atışı hediye almak için astrolog Hande Kazanova’nın boğa burcuna özel hediye önerilerini keşfedin!

Boğa Burcu İçin Yürüyüş Rotaları Önerileri

Boğa Burcu

Her ne kadar ev ortamına ve konforuna düşkün olsalar da doğayla iç içe olmaya bayılan boğa burçları, önerdiğimiz yemyeşil huzurlu rotalarla özlerine dönecekler. Dünyanın dört bir yanından burcunuzun karakterine uyum sağlayan yürüyüş rotanızı öğrenmek için tıklayın!

Not: Doğum haritasının bir bütün olarak incelenmesi en doğrusudur. Yazıda bahsedilen özellikler, güneş burcu Koç olan kişilerin potansiyel olarak yansıtabileceği bazı özelliklerdir.

{100260}