preloader

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Yazı Boyutu:

Bu yıl burcunuzu neler bekliyor? Astrolog Dinçer Güner, 2024 yılında burçları bekleyenleri OGGUSTO okurları için anlattı.

Koç ve Yükselen Koç Burcu İçin 2024 Astroloji Yorumu

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Pluton Transiti - Değişim - Dönüşüm Hangi Konularda

21 Ocakta değişim, dönüşüm, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Pluton Kova burcuna geçiş yapacak. Aslında 2023 yılının Mart ayında bir süreliğine bu burca geçiş yapmıştı. Mart – Haziran arası, bu minik bir ön gösterim zamanıydı ama o dönemlerde hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı bir düşünün bakalım. İşte şimdi yeniden kova burcunda 9 Mart 2043 senesine kadar seyahat edecek. Pluton 11. Ev dediğimiz dostluklar, arkadaşlıklar, sosyal çevre, siyaset, iş hayatından kazandığınız gelirleri temsil eden bir alana geçiş yapacak. Yıllar içinde tüm sosyal ilişkileriniz tamamen değişecek, bazılarınız toplumsal konularda öncülük edecek, bazılarınız siyasete atılacak, bazılarınız gelir kaynaklarını değiştirecek. Bu konularda çok büyük devrimlere, değişimlere hazır olun. Zira Pluton bir yerden geçerken öyle değişimler yaşatır ki bir daha geriye dönüşü olamaz!

Jüpiter Etkisi - Fırsatlar Nereden?

Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter 26 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. Para kazanmak, kazançlarınızı artırmak için şanslı bir dönemdir. Kendinize verdiğiniz değer artar. Yatırım yapmak ve yeni kazanç fırsatları yaratmak isteyebilirsiniz. Akıllı ve ayakları yere sağlam basan yatırımlar yapmak için aşırı risk almaktan kaçınmalısınız. Bu dönemde harcamalarınızda artışta görülebilir. Kendinizi şımartmaya ve lüks eşyalara yönelik alışveriş isteğiniz artabilir. Kazançlarınız ve varlıklarınız ise sosyal statünüzü ve prestijinizi pekiştirmek isteyebilirsiniz. Paralı olmak ve para kazanmak zevk verir. Aynı zamanda paranızla iyilikler, cömertlikler ve hayır işleri yapabilirsiniz. 26 Mayıstan sonra Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapacak ve 10 Haziran 2025 senesine kadar seyahat edecek. Yılın ikinci yarısında ise Jüpiter'in 3. evdeki seyahati ile, iletişim ve öğrenme alanlarında fırsatlar sunar. İletişim becerilerinizin gelişmesine ve yeni bilgiler edinmeye yönelik fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Yakın çevrenizle daha olumlu ilişkiler kurabilir, kısa seyahatler yapabilir ve yazma-konuşma becerilerinizde artış gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca, sosyal etkinliklere daha fazla katılabilir ve düşünce tarzınızı olumlu yönde değiştirebilirsiniz. Bu dönemi olumlu bir şekilde değerlendirerek kişisel gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz. Satış, pazarlama, reklam, halkla ilişkiler, dijital konular, turizm, eğitim gibi alanlardan para kazanabileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Satürn Etkisi - Sorumluluklar Hangi Alanlardan?

Satürn ise sene boyunca balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün olduğu alanda sorumluluk, disiplin, çeki düzen vermeniz gereken konular, kısıtlamaya gideceğimiz temalar, hayatın bizi zorlayacağı ana konuların ne olduğunu anlarız. Sene boyunca yalnızlığı ve kendi kendinize yetmeyi öğreneceksiniz. Ruhsal ve psikolojik anlamda kendinizi büyütme, yeri geldiğinde destek alma, bu anlamda kendinizi geliştirme süreci olacak. Bu dönem genel olarak sağlıklı kalmayı öğrenmeniz gerekebilir. Hem ruhsal hem de fiziksel olarak sağlıkla ilgili konularda sorumluluklarınız artabilir. İlla hastalanmak zorunda değilsiniz ama bununda kaygısı oluşabilir. Yeni bir iş kurmak, bu iş için gerekli eksikleri tamamlamayı öğreneceksiniz. Korkularınızla yüzleşme ve onları yönetmeyi öğrenebileceksiniz. Zaman zaman arkanızdan dönem oyunlar, kötü niyetli kişilerle de uğraşmanız gerekebilir. Ama asıl öğreneceğiniz mesele, hayatın kontrolü her an sizin elinizde değil ve bazen belki de akışa güvenmeniz gerekecektir. Elbette bu dönem gerçekçi ve ayakları yere sağlam basan hayaller önem kazanacaktır. Kendinizi sakın kandırmayın, aldatmayın ve gerçeklerden, kendi gerçekliğinizden kaçmayın. Gerçeklerden ne kadar uzaklaşırsanız, o kadar zarar görebilirsiniz.

Güneş Ve Ay Tutulmaları - Dönüm Noktaları

Tutulmalar oldukça önemli astrolojik olaylardır. Çünkü senenin genelinde ki ana temamızın ne olacağını, hangi konuların senenin genelinde önem kazanacağını anlatır. Bunun yanı sıra tutulmalar hayatın önemli dönemeç noktalarıdır. Hayat değişmeye başlar.

Yılın ilk ay tutulması 25 Martta 5 derece Terazi burcunda Ay tutulması. Tutulmaya Kova burcundaki Pluton’un desteği olacak. İlişkiler ve ortaklıklarla ilgili konular gündeminizde olacak. Tutulmalar yaşamın yönünü değiştirmesi açısından önemli olaylardır. Tutulma ile birlikte ilişkileri ve ortaklıkları detaylı bir şekilde masaya yatırabilirsiniz. Eğer bir ilişkiniz veya ortaklığınız yok ise bu tutulma yaşam akışınızı değiştirecek bir partner veya ortaklık getirebilir hayatınıza. Ama sorunlu bir ilişki içindeyseniz veya ortaklık bu tutulma ile önemli bir takım kararlar almanın da sürecinde olabilirsiniz. Kötü giden ilişkiler sonlanabilir. Pluton’un güzel desteği olması bu dönem dostlarınızdan, arkadaşlarınızdan çok güçlü destekler alabileceğine işaret etmekte. Pluton değişim ve dönüşüm demektir, belki ilişki ve ortaklıklarda bazı tutum ve davranışları değiştirmek ve dönüştürmek gerekebilir. Veya arkadaş çevreniz yeni gireceğiniz ortamlarla değişebilir. Tutulma sürecinde güçlü iş birlikleri, ortaklıklarda kurabilirsiniz.

Yılın ikinci tutulması ise burcunuzda meydana gelecek. 8 Nisanda 19 derece Koç burcunda Şironyen Güneş Tutulması. Güneş tutulmaları iş ve kariyer ile ilgilidir daha çok. Bu dönem kariyeriniz konusunda önemli bir dönemeçten geçebilirsiniz. Hayatta yaptıklarınız ve olmak istediğiniz noktanın sorgulamasını sık sık yapabilirsiniz. Size özel bir yeteneğiniz var ise bu yeteneğinizi geliştirmek için harika bir dönemdir. Hedeflerinizi gözden geçirmek, yeni hedefler belirlemek, yeni bir iş kurmak açısından da motive edici olabilir. Şiron etkili olması önemli bu tutulmada. Çünkü şiron yaralı şifacı demek. Bu dönem öncelikle sağlığınıza dikkat etmenizde fayda var. Özellikle ateşli hastalıklar, baş bölgesinde organlar, çarpmalar, düşmeler, kazalara. Ya da belki de bir süredir gündeminizde olan bir sağlık konusunda şifa ile karşılaşabilir, iyileşebilirsiniz. Şiron sadece fiziksel sağlık ile ilgili değildir, belki de ruhsal açıdan önemli bir destek alabilir ve iyileşme yolunda önemli adımlar atabilirsiniz. Diğer yandan bu tutulma belki de sizde olan bir şifa yeteneğini ortaya çıkabilir ve bununla ilgili eğitimlere başlayabilirsiniz. Belki de bazılarınız sağlık sektöründe bir işe veya projeye başlayabilir.

Yılın üçüncü tutulması ise 18 Eylülde 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay Tutulması olacak. Tutulmaya İkizler burcundaki Jüpiter’in kare açısı olacak. Bu tutulma sizlerin 12. Evinde olacak. Hayatınızda kontrol edemediğiniz veya öngöremediğiniz durumlar ortaya çıkabilir, özellikle risklerden uzak durmak finansal anlamda risklere girişmek için uygun zamanlar değil. Bu tutulma zamanında yakın çevrenizden birine veya bir arkadaşına önemli bir yardım ve destekte bulunmanız gerekebilir. Hisleriniz kuvvetlenebilir, rüyalar ve bilinçaltı konuları ile ilgilenebilirsiniz. Bu dönem bilinçaltınızın derinliklerinde kalan bir takım korkular, endişeler ..vb konular için uzman birinden destek almak, terapi almak, ruhunuza iyi gelecek, ruhunuzu yumuşatacak teknikler uygulamak için de muhteşem aslında. Özellikle hem sağlık özellikle ayaklar, ayak bilekleri, ayak parmaklarına dikkat edilmeli hem de psikolojik olarak travmatik bir durum söz konusu olabilir. Depresyona eğilim, yalnız kalma isteği, kabuğunuza çekilip yaşama biraz seyirci kalmak isteyebilirsiniz. Bu tutulma, duygusal dünyanızı derinleştirebilir ve daha hassas hale getirebilir. Duygusal deneyimlerinizde artan derinlik ve yoğunluk hissedebilirsiniz. Neptün, yaratıcılığı teşvik eder ve bu tutulma altında sanatsal veya yaratıcı projelere yönelmek için ilham bulabilirsiniz. 12. ev, içsel arınma ve ruhsal büyümeyle ilişkilendirilir. Bu dönemde kendinizi daha derin bir seviyede anlamaya ve kişisel gelişiminize odaklanmaya eğilimli olabilirsiniz. Sakinlik ve içsel huzur arayışınızı artırabilir. Meditasyon, yoga veya diğer ruhsal uygulamalara ilgi duyabilirsiniz. Bu dönemde duygusal ilişkilerde karmaşıklıklar veya karmaşalar ortaya çıkabilir. Jüpiter’in tutulmaya sert kontağı ile; gerçekçi olmayan fikirlerin peşinden koşmaya işaret edebilir. Bu yüzden bu tutulma zamanında aklınıza her geleni hayata geçirmeye çalışmadan önce iyi tartmalı ve düşünmelisiniz. Yakın çevreniz, kardeşleriniz, komşularınızla ilişkilerde yanılsamalara, hayal kırıklıklarına daha yatkın olabilirsiniz.

Yılın son tutulması ise 2 Ekimde gerçekleşecek olan 10 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulması olacak. Bu tutulmaya Mars’ın sert bir kontağı olacak. Bu tutulma romantik ilişkilerde veya iş ortaklıklarında denge arayışı ihtiyacını arttırabilir. İlişkilerde eşitlik ve adil davranma isteği artabilir. İlişkilerdeki iletişim tarzında değişiklikler veya yenilikler yaşanabilir. Daha açık, dürüst ve adil bir iletişim arayışı artabilir. Yeni ilişkilerin veya işbirliklerinin başlangıcı olabilir. Özellikle iş alanında yeni partnerlikler veya iş ortaklıkları gündeme gelebilir. Yeni anlaşmalar, iş birlileri, sözleşmeler önemli gündem maddelerinize dönüşebilir. Bazılarınız evlilik veya ortaklıklarla ilgili kararlar almanız gerekebilir ama karar vermekte de zorlanabilirsiniz. Diğer yandan bu tutulma, dengesiz veya adaletsiz ilişkilerin sonlanmasına veya değişmesine yol açabilir. İlişkilerdeki sorunlar daha fazla fark edilir hale gelebilir. Özellikle Mars’ın sert kontağı olması; evde, ailede huzurun kolay kaçabileceğine işaret etmekte. Çatışması bir iletişim, sinirlerin çabuk gerilmesi, tartışmalar yaşanabilir aile veya gayrimenkul ile ilgili konularda. İlişkiler ve aile düzleminde iletişimi dikkatli bir şekilde yönetmeniz gerekebilir.

Zodyak'ın en hareketli burçlarından Koç'un özelliklerini keşfetmek için tıklayın.

Boğa ve Yükselen Boğa Burcu İçin 2024 Astroloji Yorumu

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Pluton Transiti - Değişim - Dönüşüm Hangi Konularda

21 Ocakta değişim, dönüşüm, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Pluton Kova burcuna geçiş yapacak. Aslında 2023 yılının Mart ayında bir süreliğine bu burca geçiş yapmıştı. Mart – Haziran arası, bu minik bir ön gösterim zamanıydı ama o dönemlerde hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı bir düşünün bakalım. İşte şimdi yeniden kova burcunda 9 Mart 2043 senesine kadar seyahat edecek. Pluton 10. Ev dediğimiz iş, kariyer, toplumsal statüyü temsil eden alanda seyahat edecek. Bu süreç içinde kariyerinizde geri dönüşü mümkün olmayan çok büyük değişimler yaşayabilirsiniz. Bambaşka bir yola girebilirsiniz. Statünüzde büyük değişimler meydana gelebilir. Evli iseniz bu boşanma ile olabileceği gibi eğer ki evli değilseniz bu evlilik şeklinde olabilir. Toplumun sizi algılama, toplumdaki imajınızda da önemli değişimler yaşanabilir. Bazılarınız kariyer anlamında çok güçlenirken, bazılarınız ise çok popüler ve ünlü olabilir. Belki bazılarını psikoloji, ham madde, kimyasal maddeler, insan kaynakları, madencilik, enerji gibi alanlarda kariyer planları yapabilirler.

Jüpiter Etkisi - Fırsatlar Nereden?

Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter 26 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. Burcunuzda seyahat edecek olan Jüpiter ile birlikte; yeni başlangıçlar yapmanız için türlü olanaklar ve fırsatlar sağlayacaktır. Bu ikili ilişkiler alanında da size aynı şekilde şanslar sunacaktır. Hayata artık daha iyimser bir pencereden bakmaya başlayabilirsiniz, kazançlarınızda gözle görülür bir artışın yanı sıra, din, felsefe gibi konulara ilgi duymaya başlayabilir, araştırabilir, okuyabilirsiniz. Atacağınız her adımda yardım ve destek bulmanız çok daha kolay olacaktır ve girişimlerinizin büyük birçoğu başarısızlıkla sonuçlanmayacaktır. Yeteneklerinizi ortaya çıkarabilmeniz için türlü olanaklarla karşılaşabilirsiniz. Lüksünüze daha da düşkün olabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili doğal bir koruma çemberi içinde olacaksınız. Olası sağlık problemlerinize daha kolay çözüm bulabileceksiniz. Bu dönem gizli kalmış ama fark edeceğini yeteneklerinizi geliştirebilir, bunları paraya dökebilirsiniz. 26 Mayıstan sonra Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapacak ve 10 Haziran 2025 senesine kadar seyahat edecek. Yılın ikinci yarısında ise Jüpiter'in 2. evdeki seyahati ile finansal büyüme ve genişleme için fırsatlar sunabilir. Bu dönemde finansal artışlar yaşayabilirsiniz. Daha fazla gelir elde etme şansınız artar ve yeni gelir kaynakları keşfedebilirsiniz. Belki işinizde terfi alırsınız veya ek gelir yolları bulursunuz. Jüpiter'in etkisi altında, kendinizi daha değerli hissetme eğilimi yaşayabilirsiniz. Kendinize olan güveniniz artabilir ve kişisel değerlerinizle daha fazla uyum içinde olabilirsiniz. Mülkiyetinizde artış yaşayabilirsiniz. Yeni eşyalar satın alabilir, evinizi genişletebilir veya yatırım yapabilirsiniz. Ancak, harcamalarınızı gözden kaçırmamak önemlidir. Abartılı harcamalarda yapabilirsiniz. Jüpiter transiti sırasında, finansal risk alma eğilimi artabilir. Yeni yatırım fırsatlarına daha açık olabilirsiniz. Ancak, riskleri dikkatlice değerlendirmek ve mantıklı kararlar vermek gerekir.

Satürn Etkisi - Sorumluluklar Hangi Alanlardan?

Satürn ise sene boyunca balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün olduğu alanda sorumluluk, disiplin, çeki düzen vermeniz gereken konular, kısıtlamaya gideceğimiz temalar, hayatın bizi zorlayacağı ana konuların ne olduğunu anlarız. Satürn öğretmen demekse demek ki bu süreçte sosyal ilişkileri yönetmeyi belki de öğreneceksiniz. Satürn’ün bu seyahati size kim dost kim düşman onu gösterecek ve ne yazık ki dost sayısını azaltıcı bir etki yaratabilir. Kime inanmanız gerek kime inanmamanız gerek bunu öğrenebileceksiniz. Bu dönem iş hayatınızdan kazandığınız gelirleri arttırmak için çok daha fazla çalışmanız gerekecek. İdealleriniz, umutlarınız için gerçekten daha çok çaba sarf ederken, umut ve hayallerinizin ne kadar gerçekçi olduğunu da derin bir yerden sorgulayabilirsiniz. Bu dönem hayatınıza yeni girecek kişiler size destek vermek amaçlı olacaktır ve daha çok sizlerden yaşça büyük kişilerle daha sık bir şekilde bir araya gelebilirsiniz. Politikaya atılmak istiyorsanız süper bir dönem sizler için. Topluma faydalı işler yapmak isteyebilirsiniz ama bunun içinde kendinizi kurban etmemeyi, kendinizi kullandırmamayı da öğrenmeniz gerekecek. İlişki içinde olduğunuz partiler, STK’lar, dernekler gibi alanlarda sorumluluklarınız artabilecektir.

Güneş Ve Ay Tutulmaları - Sene Boyunca Öne Çıkacak Olan Temalar

Yılın ilk ay tutulması 25 Martta 5 derece Terazi burcunda Ay tutulması. Tutulmaya Kova burcundaki Pluton’un desteği olacak. İş ve çalışma koşulları ön planda olacak. Günlük koşturmacalarınız, angarya işleriniz artabilir. Beslenme ve spor düzeninize dikkat edebilirsiniz. Sağlık olarak ise belinize, boşaltım organlarına dikkat etmelisiniz. Pluton’un desteği ile tutulma zamanı kariyeriniz ile ilgili konularda büyük ve önemli destekler alabilir, güçlü kişilerle bir araya gelebilir, önemli projelerle ilgilenebilirsiniz. Eğer iş arayışı gibi bir süreç içinde olursanız bu tutulma yeteneklerinize uygun işlerle sizi buluşturabilir. Pluton’un olduğu yerde her zaman değişim vardır. Bu yüzden belki iş değiştirebilir ya da iş ortamınızda size avantaj sağlayacak önemli bir takım değişiklikler yaşanabilir. Terfi etmek, yeni bir rol üstlenmek belki de kariyerinize yeni bir yön vermek isteyeceksiniz. Hangisi olursa olsun bu tutulma ile kariyer konularınız oldukça güçlenecek. Plüton'un dönüştürücü enerjisi, kariyerinizde büyük bir ilerleme ve güçlenme getirebilir. İş alanınızda daha fazla sorumluluk alabilir, liderlik pozisyonlarına yükselme şansınız artabilir.

Yılın ikinci tutulması ise Koç burcunda meydana gelecek. 8 Nisanda 19 derece Koç burcunda Şironyen Güneş Tutulması. Tutulmayı 12. Evinizde yaşayacaksınız. Şiron, kişisel yaraları, iyileşmeyi ve öğrenmeyi temsil ederken, Güneş tutulması yeni başlangıçları ve farkındalığı simgeler. Bu iki enerjinin bir araya geldiği bir süreç, kişisel gelişim ve içsel iyileşme için güçlü bir fırsat sunar. Şiron, içsel yaraları temsil eder ve 12. ev, bilinçdışımızın, rüyalarımızın ve ruhsal deneyimlerimizin evi olarak kabul edilir. Bu Güneş tutulması sırasında, derinlemesine farkındalık kazanma ve kişisel yaralarınıza odaklanma eğiliminde olabilirsiniz. 12. ev, geçmiş yaşantılarımızla ve karmik bağlantılarımızla ilişkilendirilir. Bu tutulma, geçmişten gelen meselelerin yüzeye çıkmasına ve iyileşme süreçlerinin başlamasına yol açabilir. Bu dönemde içsel yaralarınıza yönelmek ve kendinizi fiziksel, duygusal veya zihinsel olarak iyileştirmek için adımlar atabilirsiniz. Terapi, meditasyon veya spiritüel çalışmalar bu süreçte destekleyici olabilir. Bu süreç, başkalarının acılarına daha fazla duyarlılık geliştirmenize ve başkalarına yardım etme isteğinizi artırmanıza yol açabilir. Ama diğer yandan elde olmayan koşulları, hayatı istediğiniz ölçüde kontrol edemediğiniz bir tarafı da anlatır. Bu dönem özellikle görümmez kazalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Ruhsal, psikolojik açıdan sizi derinden etkileyebilecek bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Depresyona eğilim, yalnız kalma isteği, kabuğunuza çekilip yaşama biraz seyirci kalmak isteyebilirsiniz. Bu tutulma, duygusal dünyanızı derinleştirebilir ve daha hassas hale getirebilir.

Yılın üçüncü tutulması ise 18 Eylülde 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay Tutulması olacak. Tutulmaya İkizler burcundaki Jüpiter’in kare açısı olacak. Sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar ve hayallerle ilgili önemli bir dönemi simgeler. Balık burcunun içsel ve hassas enerjisi, Neptün'ün mistik ve rüya gibi özellikleriyle birleştiğinde, derin duygusal deneyimlere, yaratıcılığa ve manevi büyümeye işaret eder. Bu dönemde arkadaşlarınızın ve sosyal çevrenizin hayatınızda belirgin bir rol oynaması muhtemeldir. Arkadaşlarınızla daha yakın ilişkiler kurabilir veya birlikte yeni projelerde çalışabilirsiniz. Bu Ay Tutulması sırasında, başkalarının duygusal ihtiyaçlarına daha fazla odaklanabilir ve yardımcı olma isteğiniz artabilir. Bu dönemde sosyal meselelere daha fazla ilgi gösterebilir ve toplum için olumlu bir etki yaratma isteği duyabilirsiniz. Gerçekleştirmek istediğiniz projeleri belirleme ve bu projeleri arkadaşlarınızın ve sosyal çevrenizin desteğiyle hayata geçirme zamanı olabilir. Jüpiter’in tutulmaya sert kontağı ile maddi kaynaklarınızı veya finansal hedeflerinizi toplumsal aktiviteler veya arkadaş çevrenizle uyumlu bir şekilde dengeleme konusunda zorluklar yaşamanıza neden olabilir. Harcamalarınızı gözden geçirmeniz ve bütçenize daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Neptün, illüzyonlar, hayal kırıklıkları ve yanıltıcı enerjilerle ilişkilendirilir. Bu dönemde, arkadaşlarınız veya gruplarla ilgili konularda gerçekleri göz ardı etme eğiliminde olabilirsiniz. Yanlış insanlara veya projelere fazla iyimserlikle yaklaşma riskiniz bulunabilir. Bu nedenle, finansal veya toplumsal kararlarınızı dikkatle düşünmelisiniz. Maddi olmayan değerlere, manevi büyümeye ve hayır işlerine daha fazla çekilebilirsiniz. Para ve mal varlığına ek olarak, manevi tatmin ve ruhsal büyüme için zaman ayırmanın önemini anlayabilirsiniz. Arkadaşlarınız veya gruplarla ilişkilerinizde idealist beklentilere sahip olma eğiliminde olabilirsiniz. Ancak bu beklentilerin gerçekçi olmadığını fark etmek, hayal kırıklığına neden olabilir.

Yılın son tutulması ise 2 Ekimde gerçekleşecek olan 10 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulması olacak. Bu tutulmaya Mars’ın sert bir kontağı olacak. Tutulma 6.evinizde meydana gelecek. 6. ev sağlıkla yakından ilişkilidir. Bu tutulma, sağlık ve bakım konularında dikkatinizi çekebilir. Sağlık sorunlarınızı ele almak veya sağlığınıza daha fazla özen göstermek için bir fırsat sunabilir. Aynı zamanda sağlık rutinlerinizi gözden geçirmek ve daha sağlıklı yaşam tarzı seçimleri yapmak için bir teşvik olabilir. Güneş Tutulmaları genellikle yeni başlangıçları veya mevcut işlerde önemli değişiklikleri temsil eder. 6. ev, günlük işlerinizi ve çalışma koşullarınızı temsil eder. Bu dönemde iş değişiklikleri, terfi fırsatları veya yeni projelerle ilgili gelişmeler yaşanabilir. Bu tutulma, günlük yaşamınızdaki düzenlemeleri veya verimliliği artırmayı hedefleyen değişiklikleri vurgulayabilir. Daha etkili bir iş düzeni veya sağlıklı alışkanlıklar geliştirmek için bir dönem olabilir. Bu tutulma, toplumsal hizmet projelerine katılma veya yardım etme arzunuzu artırabilir. Başkalarına yardım etme veya hayır işleri yapma konularında daha fazla ilgi gösterebilirsiniz. Merkür'ün etkisiyle iletişim ve işbirliği daha da önemli hale gelebilir. İş arkadaşları ile daha fazla etkileşimde bulunabilirsiniz. Ayrıca iletişim becerilerinizi geliştirmek veya iş yerinde daha iyi bir iletişim kurmak için bu dönemi kullanabilirsiniz. Bu tutulma, işlerinizi daha objektif bir şekilde analiz etme ve iyileştirmek için bir fırsat sunabilir. Projelerinizi daha dengeli bir şekilde yönetmek veya işlerinizi daha adil bir şekilde organize etmek isteyebilirsiniz. Yeni bir evcil hayvanda edinebilirsiniz. Mars'ın etkisiyle iletişimde daha cesur veya agresif olma eğiliminde olabilirsiniz. Bu nedenle, sözleriniz veya ifadelerinizde bazı uyumsuzluklar veya anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. iş yerinde veya günlük işlerinizde bazı gerginliklere veya çatışmalara işaret edebilir. Mars'ın hırslı ve rekabetçi enerjileri, iş yerindeki iş birliğine veya dengeye karşı gelebilir. İş arkadaşları veya astlarla olan ilişkilerde sabırlı olmak önem kazanabilir bu tutulma zamanında. Bu dönemde günlük yaşamınızda bazı sorunlar veya aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz. İşlerinizi düzenlemek veya verimliliği artırmak için bu zorlukları aşmak için enerji harcayabilirsiniz. Bu dönem kardeşler, yakın çevreniz, komşularınızla ilişkileri sakin ve sabırlı bir yerden yönetmekte fayda var. Trafikte dikkatsizlik yüzünden doğabilecek kazalara dikkat!

En güvenilir burçlardan olan Boğa'ların özelliklerine yakından bakmak için tıklayın.

İkizler ve Yükselen İkizler Burcu İçin 2024 Astroloji Yorumu

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Pluton Transiti - Değişim - Dönüşüm Hangi Konularda

21 Ocakta değişim, dönüşüm, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Pluton Kova burcuna geçiş yapacak. Aslında 2023 yılının Mart ayında bir süreliğine bu burca geçiş yapmıştı. Mart – Haziran arası, bu minik bir ön gösterim zamanıydı ama o dönemlerde hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı bir düşünün bakalım. İşte şimdi yeniden kova burcunda 9 Mart 2043 senesine kadar seyahat edecek. Pluton 9. Evinize giriş yapacak. Bu süreçte hayata bakış açınız, yaşam felsefenizde çok büyük değişimler meydana gelebilir. Bazılarınız ülke değişiklikleri yaparken bazılarınız ise yayıncılık, medya gibi alanlara geçiş yapabilirler. Öğrenci iseniz birden okuduğunuz bölümü değiştirmek isteyebilir, bambaşka bir alanda uzmanlaşmak isteyebilirsiniz. Bu dönem hukuki konularda çok daha dikkatli olmakta fayda vardır. Hayatta ki varoluşunuzu en derin yerlerden sorgulayacağınız, cevaplar arayacağınız bir yolculuk bekliyor sizi.

Jüpiter Etkisi - Fırsatlar Nereden?

Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter 26 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. 12. evinize giren Jüpiter; sizleri olası dedikodular, düşmanlara karşı doğal bir koruma çemberine alacaktır. Ruhsal çalışmalar yapmak, ruhsal çalışmalar yapan kişiler bir araya gelerek onlardan bir şeyler öğrenmenizi sağlayabilir. Psikoloji ile yakından ilgilenebilirsiniz. Ökült, mistik, psikolojik konular üzerine daha çok okuyabilir, araştırmalar yapabilirsiniz. Jüpiter, hayatınızın çok görünür bir tarafında olmayacak bu yüzden deneyimleriniz fiziksel dünya ile ilişkili olmayacaktır. İçe kapanıp yaratıcı çalışmalar içine girebilirsiniz. Sizler için ruhsal anlamda olgunlaşma ve büyüme süreci başlamış olacak. Hayata daha huzurlu bir pencereden ve çok daha pozitif bakmaya başlayabilirsiniz. Yalnızlık ihtiyacınız artabilir ama bunu zorunluluk veya depresif olarak değil, hoşunuza gideceğinden dolayı yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Meditasyonlar yapabilir, ruhunuza iyi gelecek aktivitelere daha çok zaman ayırabilirsiniz. Korku ve endişe duyduğunuz tüm konulardan uzaklaşmak, bunlardan sıyrılmak için harika bir dönem.

26 Mayıstan sonra Jüpiter burcunuza geçiş yapacak ve 10 Haziran 2025 senesine kadar seyahat edecek. Önce olası en kötü senaryoyu söyliyeyim, bu süreçte hızlı bir kilo alma süreci başlayabilir, aman dikkat edin. Öncesinden bir 5 kilo kadar vermek iyi bir fikir olabilir. Bunun dışında bu dönem hayatınızın akışını değiştirecek bir çok bilgiyle karşılaşabilirsiniz. Ticarete atılabilir, ticaretten kazanç sağlayabilir, yabancılarla çalışabilir, sık sık yurt dışı seyahatlerine gidebilir, kişisel özel bir yeteneğinizi geliştirerek bundan para kazanabilirsiniz. Yeni insanlara, yeni deneyimlere, yeni yerlere, yeni bir çok keşfetmeye çok açık olacağınız bir süreç olacak. Jüpiter 12 sene önce de burcunuzdaydı. O dönemleri düşünün bakalım, hayat size hangi alanlarda güzel fırsatlar ve şanslar sundu. Hangi alanda büyüdünüz ve genişlediniz. Yine benzer temalarla karşılaşabilirsiniz. Yeni bir dil öğrenebilirsiniz mesela bu süreçte. Ya da yazı ile ilgili kendinizi geliştirebilir, kitap çıkarabilir, senaryolar yazabilirsiniz. Daha çok sosyalleşecek hatta arkada çevreniz gitgide artabilir de. Bu süreç bir kişisel gelişim yolculuğuna da dönüşebilir sizler için.

Satürn Etkisi - Sorumluluklar Hangi Alanlardan?

Satürn ise sene boyunca balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün olduğu alanda sorumluluk, disiplin, çeki düzen vermeniz gereken konular, kısıtlamaya gideceğimiz temalar, hayatın bizi zorlayacağı ana konuların ne olduğunu anlarız. Satürn öğretmen demekse demek ki bu süreçte iş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda bir dizi yeni bir sürü şey öğreneceksiniz. Aslında bu dönemin en önemli sınavı mesleki anlamda gerçekçi hayaller kurmak, olmayacak ideallerin peşinde sürüklenmemek! Mesleki sorumluluklar artarken, iş veren veya yöneticilerinizi bu süreçte memnun etmek pek kolay olmayabilir. Satürn ustalık demek ise; belki de mesleki anlamda ustalaşacağınız alana artık karar vermeniz gerekebilir. Kariyerde yükselişler çok hızlı olmayabilir veya olsa bile bir ton sorumlulukla gelebilir. En kötü senaryo ki umarım olmaz ama iş bulma sürecine girebilirsiniz. Ya da sorumluluk alıp kendi işinizi kurup bu konuda sorumluluklar yüklenmemiz gerekebilir. Bu dönem başarı çok ama çok çalışmanın ardından belki gelir. Yaptıklarınızdan çok yapamadıklarınız göze daha çok batabilir. İşinizde başkalarının iyiliği için yardım etmeye çalışırken nankörlüklerle de karşılaşabilirsiniz. İş ve kariyerinizi ilgilendiren konularda duygusal kararlar almamayı öğrenecek olabilirsiniz. Bu dönemde kariyer veya hedeflerinizle ilgili belirsizlikler veya karar verme zorlukları yaşayabilirsiniz. Bir diğer olası etki statünüzü evlilikle değiştirmek olabilir. Bir evliliğinde sorumluluğunu alabilirsiniz.

Güneş Ve Ay Tutulmaları - Sene Boyunca Öne Çıkacak Olan Temalar

Yılın ilk ay tutulması 25 Martta 5 derece Terazi burcunda Ay tutulması. Tutulmaya Kova burcundaki Pluton’un desteği olacak. Yeni bir ilişkinin başlangıcı, mevcut bir ilişkide daha fazla denge arayışı veya ilişkiyle ilgili önemli bir karar bu döneme denk gelebilir. Bu dönem, sanatsal projelerde ilerlemek veya yeni yaratıcı uğraşlara başlamak için bir dönem olabilir. Yaratıcılığınızı ifade etmek ve keyif aldığınız aktivitelere zaman ayırmak, yeni hobiler edinmek için harika bir dönemdir. Bu tutulma, çocuklarınızla veya ailenizle ilişkilerde değişikliklere veya önemli konuların gündeme gelmesine işaret edebilir. Çocuk sahibi olmayı düşünenler için de bu dönemde çocuk sahibi olma kararı alınabilir. Ay tutulması, ilişkilerde daha fazla denge ve adalete vurgu yapabilir. İlişkilerdeki dengesizliklerin farkına varabilir ve bu konuda çözüm arayışına girebilirsiniz. Bu dönem risk almaya daha yatkın olabilirsiniz. Özellikle bu riskleri yatırım alanında, borsa gibi spekülatif alanlarda almak isteyebilirsiniz. Pluton desteği ile yabancı bir ülkeye seyahat etmek, farklı kültürleri deneyimlemek veya yeni bir öğrenim yolculuğuna çıkmak gibi deneyimlere açık olabilirsiniz. Eğer yalnızsanız sizden oldukça uzakta birileri ile ilişki denemesine girebilirsiniz. Bu dönem yaratıcı çalışmalarınızı diğer insanlarla paylaşabileceğiniz önemli koşullarla karşılaşabilirsiniz. Hukuki anlamda da ihtiyacınız olursa büyük desteklerde görebilirsiniz. Belki de çocuğunuzu yurt dışında okutmak veya orada doğurmak gibi planlarda yapabilirsiniz.

Yılın ikinci tutulması ise Koç burcunda meydana gelecek. 8 Nisanda 19 derece Koç burcunda Şironyen Güneş Tutulması. Bu tutulma, arkadaşlık ilişkilerindeki zorlukları ve yaraları iyileştirme fırsatı sunabilir. Geçmişte yaşanan arkadaşlık ilişkilerine veya grup deneyimlerine yönelik ilginç farkındalıklar kazanabilirsiniz. Bazılarınız dernek- kulüp gibi alanlardan fayda sağlayabilir, topluma fayda sağlayacak önemli projeler içinde de yer alabilirsiniz. Siyasete atılmak gibi bir hedefiniz var ise bu tutulma bununda yolunu açabilir size. Belki de yardıma ihtiyacı olan bir dostunuza faydanız dokunabilir. Onu bir konuda cesaretlendirebilir, harekete geçirebilirsiniz. Fakat diğer yandan işin içinde Koç olduğundan, sosyal ilişkiler oldukça hareketli ve dinamik geçecektir. Arkadaşlarınızla aranızda zaman zaman gerginliklerin olması da muhtemeldir. Bu dönem arkadaşlarınızla ticari bir takım girişimler, ortaklaşa işler için pek uygun olmayabilir.

Yılın üçüncü tutulması ise 18 Eylülde 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay Tutulması olacak. Tutulmaya İkizler burcundaki Jüpiter’in kare açısı olacak. Kariyer, toplumsal statü, hedefler ve toplumdaki imajınızla ilgili önemli konular gündeme gelebilir. Bu Ay Tutulması, kariyerinizle ilgili yeni yolları keşfetme, daha yaratıcı bir yaklaşım benimseme veya mevcut kariyer yolunu tamamen değiştirme isteği getirebilir. Ama işin içinde Neptün olduğundan bu istek yanıltıcı veya aldatıcı olabilir, dikkatli olmak gerek. Kariyerinizde daha yaratıcı projelere ilgi duyabilirsiniz. Yaratıcı projeler iş dünyasında fark yaratmanızda yardımcı olabilir. kariyerinizde daha fazla insanlarla çalışma veya başkalarına yardım etme fırsatı getirebilir. Başkalarına başarılı olma konusunda destek olabilir veya iş bulmaları konusunda yardım edebilirsiniz. Neptün, illüzyonları ve hayal kırıklıklarını temsil edebilir. Bu dönemde, kariyeriniz ile ilgili belirsizlikler veya hayal kırıklıkları yaşanabilir. Bu nedenle, gerçekçi hedefler belirlemelisiniz. Ayakları yere sağlam basmayan bir hayale kapılmamasınız. Jüpiter’in kare açısı ile büyük idealleriniz olabilir ama bu idealleri gerçek dünyada uygulamakta zorlanabilirsiniz. Gerçekçilik ile hayalci düşünce arasında denge kurmanız gerekebilir. Ne yapmak istediğinizi veya nereye gitmek istediğinizi net bir şekilde görmekte güçlük çekebilirsiniz. Belki kendi işinizi kurmak isteyebilirsiniz ama bunun için doğru bir zaman olmayabilir.

Yılın son tutulması ise 2 Ekimde gerçekleşecek olan 10 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulması olacak. Bu tutulmaya Mars’ın sert bir kontağı olacak. Hayattan daha fazla keyif almak isteyecek, hobilerinize, size mutluluk veren konulara hayatınızda daha fazla yer açmaya çalışacaksınız. Aşk, meşk, gönül işleriniz konusunda da yeni adımlar atabilirsiniz. İşin içinde Merkür olduğundan belki yeni hobiler öğrenebilir, sevdiğiniz bir konunun eğitimini alabilirsiniz. Ya da borsa- yatırım araçları konusunda yeni bilgiler öğrenebilirsiniz. Özel hayatınızın iletişim dinamiği hızlanmaya, birlikte olduğunuz kişi ile daha fazla iletişim içinde olmaya başlıyorsunuz. Eğer hayatınızda kimse yok ise belki de bu dönem bir çok kişiyi tanımak isteyeceksiniz. Ama kararsız kalmamaya da dikkat edin. Mars’ın sert kontağı ile maddi konular ve kaynaklarla ilgili anlaşmazlıklara yol açabilir. İş birliği ve uzlaşma becerilerine odaklanmak bu dönemde faydalı olabilir. Mars'ın karesi, yaratıcılığı tetikleyebilir. Bu dönemde hayal gücünüzü kullanarak çözümler bulabilir veya yeni projelere başlayabilirsiniz. Fakat ilişki yönetimine dikkat etmelisiniz bu süreçte. Maddi konularda risk almaya daha eğilimli olabilirsiniz ama öngöremediğiniz zor durumlarında olabileceğini bilmelisiniz. Bu dönem beklenmedik harcamalar ortaya çıkabilir. Özellikle eviniz, aileniz, çocuklarınız için yapılabilir bu harcamalar. Özel hayatınız veya hobileriniz içinde planladığınızdan daha fazla para harcayabilirsiniz.

Hareketliliği ile tanınan İkizler burçlarının özelliklerine yakından bakın.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burcu İçin 2024 Astroloji Yorumu

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Pluton Transiti - Değişim - Dönüşüm Hangi Konularda

21 Ocakta değişim, dönüşüm, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Pluton Kova burcuna geçiş yapacak. Aslında 2023 yılının Mart ayında bir süreliğine bu burca geçiş yapmıştı. Mart – Haziran arası, bu minik bir ön gösterim zamanıydı ama o dönemlerde hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı bir düşünün bakalım. İşte şimdi yeniden kova burcunda 9 Mart 2043 senesine kadar seyahat edecek. Pluton 8. Evinize giriş yapacak. Bu yaşamın köklü bir noktada değişmesi anlamına gelmektedir. Bu psikolojik bir değişim dönüşüm olacaktır. Bunun yanı sıra para kazanma kaynaklarınız, borçlar, vergiler gibi konularda da tutumunuz, alışkanlıklarınızda önemli gelişmeler meydana gelebilir. Belki artık ortaklaşa işlerle para kazanırsınız, belki insan kaynakları, ilaç, ham madde, enerji, dijital işler teknoloji gibi alanlardan para kazanmaya başlarsınız.

Jüpiter Etkisi - Fırsatlar Nereden?

Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter 26 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. 11. evinize giriş yapacak olan Jüpiter sosyal çevrenizi genişletmek için çalışmaya başlayacak. Hayatınıza size maddi manevi destek olabilecek birçok insanla bir araya getirecek. Size destek olacak yeni kişiler ile tanışacaksınız. İdeallerinize, hedeflerinize ulaşmanız için türlü fırsat ve şanslarla karşılaşmaya başlayacaksınız. Sosyal çevre ilişkilerinize karşı daha iyimser, barışçıl ve sahiplenici bir tavır içine girebilirsiniz. Grup çalışmaları içerisine girebilir, kalabalık gruplar içinde aktif bir şekilde rol alabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte size kazanç sağlayacak projelere de başlangıç yapabilirsiniz. Büyük organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz. Başka insanlara da fayda sağlayacak projelerde aktif görevler alabilirsiniz. Derneklerde, klüplerde çalışabilir, hayır işlerine daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Umutlar ve istekler alanında ilerleyecek olan Jüpiter; neyin hayalini kuruyorsanız, neyi hedefliyorsunuz, idealize ettiğiniz konu her ne ise buna ulaşmanız konusunda güçlü kişilerden güzel destekler alacaksınız.

26 Mayıstan sonra Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapacak ve 10 Haziran 2025 senesine kadar seyahat edecek. 12. Evinizde seyahat edecek Jüpiter ile duygusal ve zihinsel dünyanızı daha derinlemesine keşfetme yolculuğu gibi düşünebilirsiniz bu süreci. Fiziksel ihtiyaçlardan çok psikolojik ihtiyaçlar ve avantajlar ön plana çıkabilir. Örneğin; hayat sizi çok iyi bir terapistle bir araya getirebilir ve onunla size iyi gelecek bir içsel yolculuğa çıkabilirsiniz. Gizli bilgilere ve sırlara daha fazla ilgi duyabilirsiniz. Gizli veya okült konulara ilgi gösterebilirsiniz. Psikoloji, bilinçaltı, ruhsal konularda araştırmalar yapabilir, kimseye söylemeden seminerlere, eğitimlere katılabilirsiniz. Rüyalarınız daha canlı hale gelebilir ve bilinçaltınızın derinliklerine daha fazla inme eğilimi taşıyabilirsiniz. Meditasyon ve ruhsal çalışmalar bu dönemde daha etkili olabilir. Bu dönemde, gizli düşmanlıklar veya engellerle başa çıkma şansınız artabilir. Arkanızdan iş çeviren daha doğrusu işin içinde ikizler olduğundan dedikodunuzu yapan, konuşan çok olabilir. Hem bu tip insanların üstesinden gelebileceksiniz ama bence bırakın onlar konuşsun, siz yaptığınız işlere bakın. İkizler burcunun iletişim yetenekleri, yazma, resim veya diğer yaratıcı alanlarda kendinizi geliştirme fırsatları yakalayabilirsiniz. İzolasyon ve geri çekilme eğilimi artabilir. Daha fazla zamanı kendi iç dünyanıza odaklanmak isteyebilirsiniz. 12. Ev ayrıca yurt dışı ile ilgili konuları da anlatır. Bu dönem yurt dışına çalışmak, yaşamak, yurt dışı ile ilgili projeler çok sık gündeme gelebilir, fırsatlar karşınıza çıkabilir.

Satürn Etkisi - Sorumluluklar Hangi Alanlardan?

Satürn ise sene boyunca balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün olduğu alanda sorumluluk, disiplin, çeki düzen vermeniz gereken konular, kısıtlamaya gideceğimiz temalar, hayatın bizi zorlayacağı ana konuların ne olduğunu anlarız. Eğitim, hukuksal konular, akademik eğitim, yayıncılık, yurt dışı ile ilgili işler, akraba ilişkileri, inançlarınız, hayatın anlamı ve bilgelik gerektiren konularda satürnün sembolize ettiği şekilde bir dizi deneyime tabii tutulacaksınız. Bu dönem yasal konularda daha dikkatli ve özenli olmalısınız. Eğitim konusunda sorumluluklarınız artabilir, eğitmenlerle – hocalarla ilişki yönetiminde dikkatli olun, kendinize düşman edinmeyin. Bu dönemde yeni bilgi ve beceriler edinme veya daha yüksek eğitim alma ihtiyacınız artabilir. Ancak bu süreç zorlayıcı olabilir. Bu dönem yeni bir ustalık kazanma adına da önemli eğitimlerden geçebilirsiniz. Belki de bazılarınız satış, pazarlama, medya, yayıncılık alanında uzmanlaşmak isteyebilirler, bu konuda kendilerine işler açabilirler. Ama satürn balık süreci aslında gerçekçi adımlar atmak ve gerçekçi hedefler koymak ile ilgilidir. Bu alanda atmayı düşündüğünüz adımlarda kendinizi kandırmadan, gerçeklerden kaçmadan adımlarınızı atmanızda fayda var. Belki de bazılarınız akademik anlamda kendilerini geliştirecekleri bir yola da sapabilirler. Bazılarınız yurt dışında iş olasılıkları peşinde koşabilir, yurt dışında yaşamak için yoğun bir araştırma içine girebilirler. Fakat Satürn’ün zorlu ve kısıtlayıcı yapısını düşünecek olursak bu işler hiçte sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Sürekli halledilmesi gereken evrak işleri, engeller karşınıza çıkabilir. Bazılarınızda bu dönem hayatı anlamak, keşfetmek, yaşamdaki varlığınızı sorguladığınız bir süreç geçirebilirsiniz. Ve kafanızdaki tüm bu sorulara cevap bulabileceğiniz farklı disiplinlere yönelebilirsiniz. Farklı düşünce sistemleri, felsefeler olabilir. Kişisel inançlarınız ve değerleriniz üzerinde daha fazla düşünme ve sorgulama eğilimi taşıyabilirsiniz. İnanç sisteminizi gözden geçirmek veya dini ve felsefi konularda daha fazla araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Hatta belki astroloji bile öğrenebilirsiniz. Yurt dışından birileri ile ticari girişimlerde bulunabilirsiniz ama herkese öyle hemen güvenmeyin!

Güneş Ve Ay Tutulmaları - Sene Boyunca Öne Çıkacak Olan Temalar

Yılın ilk ay tutulması 25 Martta 5 derece Terazi burcunda Ay tutulması. Tutulmaya Kova burcundaki Pluton’un desteği olacak. Ev, aile, gayrimenkul ile ilgili konularda para harcamanız gerebilir. Ev fiyatları, araba fiyatları, toprak, arsa fiyatları ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz. Taşınmak, yer değiştirmek gibi planlarınız var ise bunları organize edebilirsiniz. Belki de evinizde bakım, onarım, tadilat gibi işlere de girişebilir, evinize güvenlik, dijital, elektronik bir şeyler alabilirsiniz. Bu Ay tutulması, aile içi dinamiklerde önemli değişikliklere neden olabilir. Aile içi sorunlar daha açık bir şekilde yüzeye çıkabilir. Bu tutulma, duygusal güvenlikle ilgili konuları ön plana çıkarabilir ve kişisel duygusal ihtiyaçlarınızı gözden geçirmeniz gerekebilir. Hem kendi güvenliğiniz, hem ailenizin güvenliği hem de evinizin güvenliği ile ilgilenebilirsiniz. Örneğin evinize alarm sistemi kurdurtabilirsiniz. Ailenizi belki daha sağlam yapılı bir binaya taşımak isteyebilirsiniz. Aile içi konularda adil ve dengeli bir yaklaşım geliştirmeye çalışabilirsiniz. Herkese eşit mesafede, adil bir takım kararlar almaya çalışırken bulabilirsiniz kendinizi. Bu dönemde aile içinde veya evle ilgili konularda işbirliği yapmak veya ortaklıklar kurmak daha olasıdır. Pluton desteği ile kendinizi duygusal olarak çok daha güçlü bir şekilde yapılandırabilirsiniz. Aile içi ilişkiler güçlenmeye başlayabilir. Yatırım, miras, kredi gibi konularda eliniz çok daha güçlenebilir. Gayrimenkul yatırımlarını araştırabilirsiniz.

Yılın ikinci tutulması ise Koç burcunda meydana gelecek. 8 Nisanda 19 derece Koç burcunda Şironyen Güneş Tutulması. Bu tutulmada ana gündem maddeleriniz, kariyeriniz, toplumdaki yeriniz, medeni durumunuz gibi konular olabilir. Şiron, kişisel yaraları ve hassasiyetleri temsil eder. 10. evdeki Şiron ile Güneş tutulması, kariyer ve toplumsal statü ile ilgili derin içsel yaraların farkına varmanıza neden olabilir. Bu dönem kariyeriniz ile ilgili kendinizi iyileştirmeniz gereken bir sürece işaret ediyor olabilir. Kariyer yolculuğunuzda yeni bir yöne gitme ihtiyacını hissedebilirsiniz. Daha tatmin edici bir kariyer veya toplumsal statü arayışına girebilirsiniz. Ama bunu yaparken de dikkatli adımlar atmalısınız. İşin içinde şiron olduğundan, kendinize zarar vermemelisiniz. Aslında bu biraz şuna benziyor, çok alıştığınız aileniz gibi olan bir iş yerindesiniz ama çok iyi koşulları olan ama daha kuralları, mesafeli ve tempolu bir iş teklifi gelir ve bu ikisi arasında bocalama yaşayabilirsiniz mesela. Mevcut iş yerinizdeki duygusal bağlar böyle durumlarda zorlayıcı olabilir. Elbette işin içinde koç burcu olduğundan dolayı; yeni başlangıçlar, yeni hevesler, yeni projeler gündeme gelebilir. Koç burcu, bireyselliği, liderliği ve cesareti temsil eder. Bu tutulma, kendinizi daha fazla ifade etme ve bağımsızlığınızı vurgulama eğilimini artırabilir. İş dünyasında daha etkili bir liderlik rolü üstlenebilirsiniz. Önemli işlerin başına getirebilirsiniz. Hatta bu işler zamanında sizi yaralayan, üzen bir takım deneyimlerinizi iyileştirecek etkileri bile olabilir. 10. Ev medeni durumla da ilgili olduğundan belki de bazılarınız bu tutulma ile evlilik teklifi alabilir, evlilik planları da yapabilir.

Yılın üçüncü tutulması ise 18 Eylülde 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay Tutulması olacak. Tutulmaya İkizler burcundaki Jüpiter’in kare açısı olacak. Ruhsal büyüme, inançlar, yüksek öğrenim, seyahatler ve manevi konularla ilgili önemli temalara işaret edebilir. Neptün, spiritüel ve manevi deneyimleri temsil eder. Bu tutulma, daha fazla spiritüel büyüme ve farkındalık geliştirme fırsatı sunabilir. Spiritüel konulara daha fazla ilgi gösterebilirsiniz. Bu dönemde, kendinizi daha derinlemesine inceleme ve kişisel inançlarınızı gözden geçirme eğilimi taşıyabilirsiniz. Bu tutulma, yabancı ülkelere seyahat etme veya farklı kültürleri tanımak isteyebilirsiniz. İşin içinde Neptün olduğundan deniz kenarı yerler, ada gibi yerlere iş projeleri ve seyahatler gündeme gelebilir. Bu tutulma, kişisel inançlarınızı gözden geçirmenize ve yeniden değerlendirmenize neden olabilir. Dini veya felsefi konulara daha fazla ilgi gösterebilirsiniz. İşin içinde Neptün olduğundan; kendinizi adayabileceğiniz bir fikir, bir ideal, bir felsefe bir inanç ile yollarınız kesişebilir. Belki de kendinizi eğitimlere adayabilirsiniz. Bu dönemde yasal konularla ilgili gelişmeler yaşanabilir veya hukuki bir konuda kararlar almanız gerekebilir. Neptün olduğundan; dikkatli olun, yanılsamalara düşmeyin, her an herkese güvenmeyin hukuki konularda. Neptün bazen de kendimizi sisli bir yolda yürüyormuş gibi hissetmemize neden olur ve kafa karıştırır. Bu yüzden de eğitim, yurt dışı, inançlar, hukuki konularda da kafanız karışabilir. Panik yapmadan, tüm işleri uzmanından destek alarak ilerlemek, iyice araştırmalar yaparak aksiyonlar almak daha doğru olabilir. Lütfen gözünüzde hiçbir şeyi büyütmeyin, hiçbir eğitimi, eğitmeni, yurt dışı ile ilgili konuları, gerçekçi olun.

Yılın son tutulması ise 2 Ekimde gerçekleşecek olan 10 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulması olacak. Bu tutulmaya Mars’ın sert bir kontağı olacak. Ev, aile, gayrimenkul ile ilgili konularda para harcamanız gerebilir. Ev fiyatları, araba fiyatları, toprak, arsa fiyatları ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz. Taşınmak, yer değiştirmek gibi planlarınız var ise bunları organize edebilirsiniz. Yalnız aile içinde iletişim çatışmalarına olabildiğinde yer vermemeye bakın. Belki de evinizde bakım, onarım, tadilat gibi işlere de girişebilir, evinize güvenlik, dijital, elektronik bir şeyler alabilirsiniz. Burcunuzda seyahat eden Mars’ın bu tutulmaya sert bir kontağı olacağından; kişisel hedeflerinizi ve isteklerinizi aile ve ev sorumluluklarıyla dengede tutma ihtiyacınızı işaret edebilir. İçsel ve dışsal ihtiyaçlarınız arasında bir çatışma hissi yaratabilir. Kendi istekleriniz ile ailenin ihtiyaçları arasında denge kurmakta zorlanabilirsiniz. evde veya aile içinde gerilimlere yol açabilir. Aile üyeleriyle anlaşmazlıklar veya evdeki işlerle ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Evde yapılacak işlerin yoğunluğunu artırabilir ve bu alandaki sorumlulukları yerine getirmek için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyabilirsiniz. Ama bunları yapacak sabır ve tahammülünüz az olabilir. Bu dönemde kendinize ve diğer aile üyelerine karşı daha fazla sabır ve anlayış göstermek önemlidir. Belki de taşınmak, yer değiştirmek için uygun bir dönem olmayabilir. Mars ile bedeninize dikkat etmeli, sakarlıklar, kazalar, hastalıklar söz konusu olabilir.

Duygusal ve mantıklı Yengeç burçlarının özelliklerini keşfetmek için tıklayın.

Aslan ve Yükselen Aslan Burcu İçin 2024 Astroloji Yorumu

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Pluton Transiti - Değişim - Dönüşüm Hangi Konularda

21 Ocakta değişim, dönüşüm, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Pluton Kova burcuna geçiş yapacak. Aslında 2023 yılının Mart ayında bir süreliğine bu burca geçiş yapmıştı. Mart – Haziran arası, bu minik bir ön gösterim zamanıydı ama o dönemlerde hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı bir düşünün bakalım. İşte şimdi yeniden kova burcunda 9 Mart 2043 senesine kadar seyahat edecek. Pluton 7. Evinize giriş yapacak. İlişkileri yaşama şekliniz, ilişkilerinizin teması, hayatınıza çektiğiniz insanlar, ortaklıklar ve ortaklıkların yapısında çok büyük değişimler hazır olun. Evli iseniz mesela ilişkiniz bir de kötü gidiyorsa ve ortaklığınız bu süreçte bitebilir. Ya da ilişkiler veya ortaklıklarda güç kazanacağınız kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Hayatınızı değiştirecek anlaşmalar, iş birlikleri kurulabilir bu dönemde. Yalnız şuan dikkat edin; karanlık ve aşırı takıntılı tiplerden uzak durun.

Jüpiter Etkisi - Fırsatlar Nereden?

Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter 26 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. 10. evinize giriş yapan Jüpiter; iş ve kariyerinizi ilişkilendiren konularda sizlere türlü şans, destek ve olanaklar sunmaya başlayacaktır. İşinizle ilgili büyüme, daha kalabalık kesim tarafından tanınma, toplumsal statünüzde yükseliş meydana gelebilecektir. Birçoğunuz ünlü olma, ön plana çıkma fırsatı yakalayacaksınız. Kendi işi olanlar işlerinde artış ve büyümeye doğru gidecekler. Bir çok şey çokta fazla çaba sarf etmeden kendiliğinden gelişebilir. Yaptığınız, uğraştığınız iş ile ilgili daha çok bilgi sahibi olacaksınız. İşinizle ilgili bol bol seyahat etmeniz gerekebilir ve bu seyahatlerin bir kısmı yurt dışı yolculukları olabilir. İş hayatınızdan kazandığınız gelirlerde ciddi bir artışlar başlıyor. Önemli pozisyonlara gelebilirsiniz. Kendi işinizi kurmak, kendi işinizin patronu olmak içinde harika bir dönem. Jüpiter'in şanslı etkisiyle, çabalarınızın karşılığını almak daha olası hale gelir. Bu geçiş, finansal durumunuzun iyileşmesine katkıda bulunabilir. Yatırımlar, maaş artışları veya yeni gelir kaynakları keşfetme olasılığı artar. Hatta belki bazılarınız bu dönem evlenebilir de! Statünüzü bekardan evliye çevirebilirsiniz.

26 Mayıstan sonra Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapacak ve 10 Haziran 2025 senesine kadar 11. Evinizde seyahat edecek. Jüpiter'in 11. evden geçişi, sosyal çevreniz ve arkadaşlık ilişkilerinizde genişlemeyi ve büyümeye işaret eder. Bu dönemde, yeni insanlarla tanışabilir, mevcut sosyal çevremizi genişletebilir ve farklı topluluklara katılma fırsatları bulabilirsiniz. Jüpiter, sosyal ilişkilerinizde daha fazla fırsat ve şans getirecektir, bu da sizin için yeni kapılar açabilir. Aynı zamanda, Jüpiter'in bu geçişi, uzun vadeli hedefleriniz ve hayalleriniz üzerinde de olumlu etkiler yaratır. Bu dönemde, kişisel hedeflerinize ulaşmak için gereken motivasyon ve fırsatları bulabilirsiniz. Jüpiter'in genişleyici doğası, büyük hayaller kurmanızı ve bu hayalleri gerçekleştirmek için gerekli adımları atmanızı teşvik eder. Bu dönemde topluma fayda sağlayacak noktalarda da aktif çalışmalar yapabilirsiniz. Dernekler, STK’lar, sosyal hizmetler gibi noktalarda. Arkadaşlarınızla birlikte size kazanç sağlayacak projelere de başlangıç yapabilirsiniz. Büyük organizasyonlar içinde yer alabilirsiniz. Başka insanlara da fayda sağlayacak projelerde aktif görevler alabilirsiniz.

Satürn Etkisi - Sorumluluklar Hangi Alanlardan?

Satürn ise sene boyunca balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün olduğu alanda sorumluluk, disiplin, çeki düzen vermeniz gereken konular, kısıtlamaya gideceğimiz temalar, hayatın bizi zorlayacağı ana konuların ne olduğunu anlarız. Satürn öğretmen demekse başkalarının maddi olanakları, miras, borçlar, ödemeler, ortaklaşa işlerden kazanılan gelirlerle ilgili konularda önemli deneyimler kazanarak büyüyeceğiniz bir süreç olacak. Öncelikle borçlar, kredilerle ilgili konularda gerçekçi adımlar atmayı öğrenmelisiniz. Boş hayaller peşinde koşmamak, gereksiz maddi borç yükleri altına girmemelisiniz. Sağlığınız ile ilgili konularda da almanız gereken sorumluluklara işaret etmekte. Özellikle bağışıklık sisteminiz, ayaklarınız, alerjiler gibi konularda bedeninizi dikkatli bir şekilde dinlemeli ve belki de paranızı bu süreçte sağlıkla ilgili konular da harcayabilirsiniz. Sağlığın değerini bilmeniz gereken bir süreç olacak gibi gözüküyor. Hatta belki bazı ameliyat gerektiren durumlarda söz konusu olabilir. Korkularınızla yüzleşme zamanıdır. 8. Ev değişim ve dönüşümle ilgilidir ve balık burcunda ki seyahati ile ruhsal- psikolojik düzeyde bir değişim dönüşüme işaret etmekte. Satürn'ün Balık burcundaki bu hareketi, sizleri daha derin duygusal ve psikolojik süreçlerden geçebileceğinize işaret etmekte. Bu dönemde, gizli kalmış duygular, korkular ve endişeler yüzeye çıkabilir. Satürn, bu süreçlerde gerçekle yüzleşmek ve duygusal yüklerinizi hafifletmek için destek alacağınız kişilerle bir araya gelmenize yardımcı olabilir. Belki de ruhsal açıdan artık ihtiyacınız olan desteği alma zamanı gelmiş olabilir. Bu süreçte mirasla ilgili sıkıntılar çıkmasını bekleyebilirsiniz, mirası paylaşmak, bölümlendirmek oldukça sıkıntılı olabilecektir. Geçmişe ait, önemsemediğiniz, gözünüzden kaçırdığınız bir vergi-borç şakkadak önünüze çıkar yüklü bir meblağ şeklinde ve bunu sıkıntılı bir şekilde ödemeniz beklenebilecektir sizden. Ortaklaşa işlerden gelir elde ediyorsanız bunun paylaşımına ilişkinde sorumluluklarınız artabilir. Hakkınız olanı hiçbir yerde bırakmayın.

Güneş Ve Ay Tutulmaları - Sene Boyunca Öne Çıkacak Olan Temalar

Yılın ilk ay tutulması 25 Mart’ta 5 derece Terazi burcunda Ay tutulması. Tutulmaya Kova burcundaki Plüton’un desteği olacak. 3. evde meydana gelen bir Ay tutulması, özellikle iletişim, düşünce ve yakın çevreyle ilgili konuları ön plana çıkarır. Bu ev, kardeşler, komşular, kısa yolculuklar ve günlük iletişimleri temsil eder, dolayısıyla bu alanlarda önemli değişiklikler ve gelişmeler yaşanabilir. Terazi burcunun etkisiyle, ilişkilerde adalet ve eşitlik konuları ön plana çıkar. Kardeşler, komşular ve yakın arkadaşlarla ilişkilerimizde daha fazla uyum ve anlayış arayabiliriz. Bu Ay tutulması sırasında, iletişim tarzımızda ve düşünce yapımızda önemli değişiklikler meydana gelebilir. Belki de uzun süredir dile getirmediğimiz düşüncelerinizi ifade etme fırsatı bulabilirsiniz veya düşünce tarzınızda bir dönüşüm yaşayabilirsiniz. Bakış açınız değişebilir. Ay tutulması, aynı zamanda, kısa yolculuklar ve günlük rutinlerle ilgili değişiklikleri de beraberinde getirebilir. Bu dönemde, ani bir seyahat planı yapabilir, veya günlük rutinlerimizde önemli değişiklikler yapabiliriz. Bu dönemde, duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İletişimde yanlış anlaşılmalar veya duygusal patlamalar yaşanabilir, bu nedenle sözlerinizi dikkatle seçerek ifade etmek önemli olacaktır. Yeni bir eğitime başlanabilir, yeni fikirler, projeler gündeme gelebilir hatta bu fikirleri yakın çevrenizden birileri ile ortaklaşa yapmak isteyebilirsiniz. Yeni eğitimlere başlayabilirsiniz, yeni bir dil eğitimi de olabilir bu. Plüton’un desteği ile de ilişkilerde, ortaklıklarda, anlaşmalarda, iş birliklerinde olumlu anlamda güçlü değişimler yaşanabilir. Bunun yanı sıra güçlü birliktelikler, ortaklıklar ve iş birlikleri de kurulabilir. İlişkilerde dürüst ve açık iletişim kurma yeteneğiniz artabilir.

Yılın ikinci tutulması ise Koç burcunda meydana gelecek. 8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda Şironyen Güneş Tutulması. 9. evde gerçekleşen bir Şironyen Güneş tutulması, hayatın anlamı, inançlar, uzak yolculuklar ve yüksek öğrenim gibi konularda önemli etkiler yaratabilir. Bu tutulma sırasında, hayatın derin anlamlarını ve kendi içsel yolculuğunuzu sorgulama eğilimi artabilir. Belki de uzun zamandır bastırdığımız veya göz ardı ettiğimiz duygusal yaralar ve travmalar yüzeye çıkabilir. Bu, kendinizi daha iyi anlamanızı ve geçmişteki yaralarınızı iyileştirmenizi sağlayabilir. Aynı zamanda, bu Güneş tutulması, eğitim ve öğrenme ile ilgili konularda yeni başlangıçlar yapmanız için bir fırsat sunabilir. Belki de yeni bir dil öğrenmek, farklı bir kültürü keşfetmek veya uzun zamandır ilgi duyduğunuz bir alanda derinlemesine çalışmalar yapmak için mükemmel bir zamandır. Şiron'un etkisiyle, bu öğrenme süreçleri sadece zihinsel değil, aynı zamanda duygusal ve ruhsal bir büyümeyi de beraberinde getirebilir. 9.ev ayrıca uzak seyahatler ve yabancı kültürlerle de ilgilidir. Bu dönemde, yeni perspektifler kazanmak için yurtdışı seyahatleri gündeme gelebilir. Bu tür deneyimler, dünya görüşümüzü genişletebilir yeni birçok deneyim kazanabilirsiniz. Hukuki konularda da eğer bir yardıma, desteğe ihtiyacınız var ise bunu da rahatlıkla bulabilirsiniz. Bu dönem akademik çalışmalar yapmak, medya ile ilişkileri güçlendirmek, satış-pazarlama, reklam gibi işlerle ilgilenmek içinde uygundur.

Yılın üçüncü tutulması ise 18 Eylülde 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay Tutulması olacak. Tutulmaya İkizler burcundaki Jüpiter’in kare açısı olacak. Bu Ay tutulması sırasında, duygusal ve ruhsal alanlarda önemli değişiklikler ve açılımlar yaşayabiliriz. Neptün'ün etkisiyle, bu süreçte hayatımızdaki gizli gerçekler veya altta yatan duygusal meseleler yüzeye çıkabilir. Bu, bazen zorlu ve karmaşık duygusal deneyimlere yol açabilir, ancak aynı zamanda derin bir iyileşme ve dönüşüm süreci de başlatabilir. Neptün'ün hayal gücü ve sezgisel doğası, bu dönemde içsel dünyamızda ve hayallerimizde yoğun bir etki yaratabilir. Rüyalar ve sezgisel mesajlar daha anlamlı ve güçlü hale gelebilir. Bu dönem, ruhsal uygulamalar, meditasyon ve içsel keşif için mükemmel bir zaman olabilir. Bu dönem baz yatırımları, bazı arkadaşları, bazı projeleri gözümüzde gereksiz yere fazla büyütebilirsiniz. Lütfen çok dikkatli olun, paranızın kıymetini bilin, gerçekçi olmayan, fantezi projelere, yatırımlara paranızı kaptırmayın. Miras ya da ortaklaşa gelir elde edilen konularla ilgili kandırılmayın. Bazı dostlarınız, arkadaşlarınız sizi büyük bir hayal kırıklığına uğratabilir. Sağlık olarak özellikle zehirlenmelere ve bulaşıcı hastalıklara çok dikkat edin.

Yılın son tutulması ise 2 Ekimde gerçekleşecek olan 10 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulması olacak. Bu tutulmaya Mars’ın sert bir kontağı olacak. Yeni anlaşmalar, projeler, dijital işler, eğitim, reklam gibi işler gündeme gelebilir. Özellikle sınavlar, eğitim, ticari konular, internetle ilgili ölçerek, tartarak, düşünerek hareket etmelisiniz. İşin içinde Merkür olduğundan, önemli fikirler aklınıza gelebilir. Hesapta olmayan ama size keyif verecek bir seyahat gündeme gelebilir. İnternet ve dijital konularda yeni projeler gündeme gelebilir. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Mars’ın bu tutulmaya sert bir kontağı olacağı için; içsel bir çatışma ve gerginlik içinde olabilirsiniz ve bunu yakın çevrenize, kardeşlerinize, komşularınıza yansıtabilirsiniz. Duygularınızı ve düşüncelerinizi daha sakin bir tondan ifade etmeye çalışmak, köprüleri yıkmamaya çalışmak gerekir. Sağlık konusunda özellikle sindirim sisteminize, midenize dikkat etmelisiniz. Belki de psikosomatik bir takım rahatsızlıklar gündeme gelebilir. Bu dönem arkanızdan dönen işler, gizli düşmanlıklar sizi yorabilir, bunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Yurt dışı ile ilgili işlerde gecikmeler, engeller söz konusu olabilir. İçsel anlamda kendinizi yeteri kadar güvende hissetmeyebilir ve huzursuzluk yaşayabilirsiniz.

Gösterişli ve özgüvenli Aslan burçlarını tanımak için bu içeriğe göz atın.

Başak ve Yükselen Başak Burcu İçin 2024 Astroloji Yorumu

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Pluton Transiti - Değişim - Dönüşüm Hangi Konularda

21 Ocakta değişim, dönüşüm, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Pluton Kova burcuna geçiş yapacak. Aslında 2023 yılının Mart ayında bir süreliğine bu burca geçiş yapmıştı. Mart – Haziran arası, bu minik bir ön gösterim zamanıydı ama o dönemlerde hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı bir düşünün bakalım. İşte şimdi yeniden kova burcunda 9 Mart 2043 senesine kadar seyahat edecek. Pluton 6. Evinize giriş yaparak zaman içinde bütün günlük yaşam akışınızı tamamen değiştirecek. Sağlıkla ilgili konularda hayatınızda çok büyük değişimler yaratabilirsiniz. İş ortamınız değişebilir. Örnek veriyorum siz İstanbul Anadolu yakasında çalışıyorsunuzdur ama iş yeriniz Avrupa yakasına taşınır ve düzeniniz değişir. Ya da büyük bir kararla iş yeriniz iç işlerinde büyük bir değişime gider ve göre tanımınız, yaptığınız işler değişebilir. Sağlık veya hizmet sektöründe iş yapmaya başlayabilir veya bu sektörlerde kendi işinizi kurmak için adımlar atabilirsiniz. Kilo fazlanız vardır ve ameliyat olmaya karar verebilirsiniz. İnanılmaz et seven bir insanken vegan,

Jüpiter Etkisi - Fırsatlar Nereden?

Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter 26 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. 9. evinize giriş yapacak olan Jüpiter ile sıkça seyahatlere çıkabilirsiniz. Yalnız bu seyahatler ticari/finans amaçlı ve yurt dışı ile ilgili olabilir. Yabancılar, yurt dışı ile ilgili konular, eğitim, hukuk, yüksek öğrenim gibi konulardan yana türlü fırsat, şans yakalayabilirsiniz. Yeni bir eğitim sürecine başlayabilirsiniz, özellikle yabancı dil olabilir mesela bu! Hukuki problemler daha hızlı ve sizin lehinize bir şekilde sonuçlanabilir. Bazılarınız yarım bıraktığı yüksek öğrenime geri dönebilir. Bazılarınız ani bir kararla yurt dışına yerleşme kararı alabilir, Bazılarınız medya, tanıtım, halkla ilişkiler, iletişim, yayıncılık sektöründe işe başlayabilir. İthalat ve ihracat ve uluslararası işlerle ilgilenenler ise oldukça şanslı ve bereketli bir sürece başlamış olacaklar. Yaşamı, kendinizi, dünyayı çok daha fazla sorgulayabilirsiniz ve cevapların daha çok somut şekilde olmasını isteyebilirsiniz. Ruhsal anlamda derin araştırmalar yapabilir, derinliği, felsefi olan konulara ilginiz bu dönem çok daha fazla artabilir.

26 Mayıstan sonra Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapacak ve 10 Haziran 2025 senesine kadar 10. Evinizde seyahat edecek. Jüpiter'in 10. evdeki bu hareketi, kariyer hayatında büyüme ve gelişme fırsatlarını karşınıza çıkarabilir. Bu dönemde, iş hayatında yükselmek, terfi almak veya kariyerde yeni ve önemli fırsatlarla karşılaşmak mümkün. Jüpiter'in şanslı etkisiyle, çabalarınızın karşılığını almak ve kariyerimizde önemli adımlar atmak çok daha kolay olacaktır sizin için. Bu transit aynı zamanda, toplum önünde tanınma ve itibar kazanma, ünlü olma fırsatlarını da karşınıza çıkarabilir. 10. ev, toplum gözünde nasıl göründüğümüzle ilgilidir ve Jüpiter'in geçişi, bu alanda olumlu bir etki yaratabilir. Bu, iş hayatında veya toplum içinde daha fazla tanınma ve saygınlık kazanmak anlamına gelebilir. Hatta evlilik bile gerçekleşebilir. Jüpiter, aynı zamanda öğrenme ve genişleme ile de ilişkilidir. Bu nedenle, bu transit sırasında profesyonel becerilerimizi geliştirmek, yeni alanlarda eğitim almak veya kendimizi geliştirmek için harika fırsatlar karşınıza çıkabilir. Bu dönemde, kendi uzmanlık alanınızda derinlemesine bilgi edinmek ve becerilerinizi genişletmek için mükemmel bir zaman olabilir. Ancak, Jüpiter'in aşırılıklara meyilli doğası nedeniyle, bu dönemde kariyer hedeflerimiz konusunda aşırıya kaçmamak önemlidir. Gerçekçi hedefler belirlemek ve adım adım ilerlemek önemli olacaktır.

Satürn Etkisi - Sorumluluklar Hangi Alanlardan?

Satürn ise sene boyunca balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün olduğu alanda sorumluluk, disiplin, çeki düzen vermeniz gereken konular, kısıtlamaya gideceğimiz temalar, hayatın bizi zorlayacağı ana konuların ne olduğunu anlarız. Satürn öğretmen demekse ilişkilerinizi düzenleme, ilişkilerle ilgili sorumluluk alma, deneyim kazanma ve olgunlaşma süreci olacak sizler için. Belki ilişkiler bu dönem ağır ve bol bol bir şeyler öğreneceğiniz bir alan olacak. Ama burada aslında kilit durum şu; gerçekçi ilişkiler, gerçekçi ortaklıklar ve bu alanlarda gerçekçi hedefleriniz olmalı. Ne kendinizi kandırın ne de kandırılmanıza izin verin. Eğer bir ilişkiniz veya ortaklığınız var diyelim ve biraz sorunlu gidiyor; burada iki yol karşınıza çıkacak. Ya ilişkiyi veya ortaklığı düzeltmek için gerekli sorumlulukları alacaksınız ya da ayrılacaksınız. İki arada bir derede bir durum yaratmaz Satürn! Yani mevcut ilişkilerde bir sınavdan geçebilir. Ama ben şunu da gözlemliyorum; bu dönem bir ilişkinin doğru bir şekilde sorumluluğu alındığı takdirde çokça evlilikte gerçekleşebiliyor. Bir diğer etki ise düşmanlarınız kendilerini net bir şekilde gösterecek ama güçlü düşmanlarla savaşmak durumunda kalacaksınız. Uzun süreli anlaşmalar ve iş birlikleri de orta çıkar bu dönem. Ama şuna dikkat etmelisiniz, aşırı hayalperest, alkol sorunu olan, gerçeklerden kopuk, fazla idealist, ruhsal dengesi değişken insanlarda lütfen uzak durun yoksa çok zarar görebilirsiniz özellikle bu süreçte.

Güneş Ve Ay Tutulmaları - Sene Boyunca Öne Çıkacak Olan Temalar

Yılın ilk ay tutulması 25 Mart’ta 5 derece Terazi burcunda Ay tutulması. Tutulmaya Kova burcundaki Plüton’un desteği olacak. 2. evde Terazi burcunda gerçekleşecek bir Ay tutulması, maddi konular, değerler ve ilişkilerle ilgili önemli gelişmeleri gündeme getirebilir. 2. ev, finansal kaynaklarımız, kişisel değerlerimiz ve sahip olduklarımızla ilgilidir.

Bu Ay tutulması, mali durumumuz ve değerler sistemimiz üzerinde önemli bir etki yaratabilir. Bu dönemde, maddi kaynaklarımızı ve finansal durumumuzu yeniden değerlendirme fırsatı bulabiliriz. Belki de bütçemizi yeniden düzenlemek, harcamalarımızı gözden geçirmek veya gelir kaynaklarımızı çeşitlendirmek gerekebilir. Ortak finansal kararlar, ortaklıklar veya evliliklerdeki maddi konular daha fazla dikkat gerektirebilir. Adalet ve eşitlik, bu tür ilişkilerdeki maddi paylaşımlarda anahtar rol oynayabilir. Bu Ay tutulması ayrıca, kişisel değerlerimiz ve özsaygımız üzerinde de etkili olabilir. Kendimize ve yeteneklerimize olan inancımızı, değerlerimizi ve önceliklerimizi sorgulama sürecine girebiliriz. Ancak, Ay tutulmaları duygusal yoğunluğu artırabilir ve belirsizlikleri beraberinde getirebilir. Bu dönemde, maddi ve duygusal konularda kararlar alırken dikkatli olmak ve aceleci davranmamak gerek. Dengeli kararlar almak ve duygusal dalgalanmaları yönetmek, bu dönemin getirdiği fırsatları en iyi şekilde değerlendirmemize yardımcı olacaktır. Pluton’un desteği ile de iş hayatınızda organizasyonel yapıda bazı değişimlere gidilebilir ve bu size yarayabilir. Ayrıca iş ortamınızda, iş yapış şeklinizde, alışkanlıklarınızda önemli değişiklikler gündeme gelebilir. Maddi olarak güç kazanacağınız bu tutulma zamanında, iş arama sürecinde iseniz rahatlıkla iş bulabilirsiniz. Bu dönem iş arkadaşlarınızdan da büyük destekler görebilirsiniz.

Yılın ikinci tutulması ise Koç burcunda meydana gelecek. 8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda Şironyen Güneş Tutulması. Bu Güneş tutulması, içsel dönüşüm ve yeniden doğuş süreçlerini tetikleyebilir. Koç'un cesur ve doğrudan enerjisi, kişisel gücümüzü ve cesaretimizi keşfetmenize yardımcı olabilir, özellikle de hayatın zorlu ve karanlık yönleriyle yüzleşirken. Bu dönemde, bastırılmış duygular, korkular ve gizli yaralar yüzeye çıkabilir. Ortak finansal kaynaklar, miras veya borçlarla ilgili konular ön plana çıkabilir. Bu süreç, bu tür meselelerle daha cesur ve doğrudan bir şekilde ilgilenmemizi sağlayabilir. Bu dönem belki de küçük bir operasyon gündeme gelebilir sağlıkla ilgili. Miras, burs, vergi, prim, yatırımla ilgili konularda aceleci davranmamak ve kimseyle kavga etmemek gerek. Bu dönem görünmez kazalara dikkat etmeli. Aslında bu tutulma sürecinde yapılabilecek belki de en anlamlı şey, ruhunuzu yaralamış olan bir konuyu tedavi etmek, şifalandırmak olabilir.

Yılın üçüncü tutulması ise 18 Eylülde 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay Tutulması olacak. Tutulmaya İkizler burcundaki Jüpiter’in kare açısı olacak. Balık'ın empatik ve sezgisel doğası, duygusal bağlarımızı daha derin bir seviyede anlamamıza yardımcı olabilir. Bu dönemde, ilişkilerimizde daha fazla anlayış ve duyarlılık geliştirebiliriz. Bazı durumlarda, bu tutulma, ilişkilerdeki belirsizlikleri ve yanılgıları ortaya çıkarabilir, bu da ilişkilerimizi daha sağlam temellere oturtma ihtiyacını gösterebilir. Balık burcunun temsil ettiği hayalperest yönü, romantik ve idealist duyguları artırabilir, ancak aynı zamanda gerçeklerden kaçış veya yanılsamalara kapılma riskini de beraberinde getirebilir. Bu dönemde, ilişkilerde fedakarlık ve özveri temaları da önemli hale gelebilir. Balık'ın etkisiyle, partnerimize veya yakın ilişkilerimize karşı daha anlayışlı ve yardımsever olabiliriz. Ancak, bu süreçte sınırlarımızı korumak ve ilişkilerde sağlıklı bir denge bulmak da önemlidir. İlişkilerde, ortaklıklarda çok fazla kör noktamız olabilir. Özellikle bir ilişkiniz yoksa ve tamda bu tutulma sürecinde birileri ile tanışırsanız karşınızdaki kişiyi gözünüzde çok fazla büyütmeyin. Belki de zannettiğiniz kadar romantik, duygusal biri olmayabilir. Bu dönem bir şeylere imza atacaksanız her şeyi noktasına, virgülüne kadar dikkatli bir şekilde okumayı ihmal etmeyin. Gözden bir şeyler kaçmasın. Ortaklık kurmak açısından da verimli bir dönem olmayabilir. Özellikle Jüpiter’in kariyer evinizden yapacağı sert kontak, yanlış kişilerle iş birliğine girmenize neden olabilir. Kimseyi gözünüzde gereksiz yere çok fazla büyütmeyin. İlişkilerde ve kariyerde beklentileriniz hep gerçekçi seviyelerde olsun.

Yılın son tutulması ise 2 Ekimde gerçekleşecek olan 10 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulması olacak. Bu tutulmaya Mars’ın sert bir kontağı olacak. Maddi konular ve değer duygusu ana gündem maddeleriniz olacak. İşin içinde Merkür olduğundan dolayı maddi konularda araştırmalar yapabilir, anlaşmalar ve sözleşmeler gündeme gelebilir, maddi konular için seyahatler yapabilirsiniz. Bu dönem ihtiyacınız olan elektronik- dijital aletleri alabilirsiniz. Ya da dijital konulara yatırımlar yapabilirsiniz. Yalnız bu dönem dostluk ilişkilerinizde finansal konular bir stres noktası haline gelebilir. Belki borç vermek ya da dostlarınızla bir para alış-verişi içinde olmamak çok daha doğru olabilir. Finansal konularla ilgili hızlı, dürtüsel ve ani kararlar vermek hatalara sürükleyebilir sizi. Sahip olduğunuz dijital- elektronik, teknolojik eşyalar bozulabilir. Sosyalleşmek için belki de gereğinden fazla para harcayabilirsiniz.

Mükemmeliyetçiliği ile tanınan Başak burçlarını daha yakından tanımak için tıklayın.

Terazi ve Yükselen Terazi Burcu İçin 2024 Astroloji Yorumu

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Pluton Transiti - Değişim - Dönüşüm Hangi Konularda

21 Ocakta değişim, dönüşüm, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Pluton Kova burcuna geçiş yapacak. Aslında 2023 yılının Mart ayında bir süreliğine bu burca geçiş yapmıştı. Mart – Haziran arası, bu minik bir ön gösterim zamanıydı ama o dönemlerde hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı bir düşünün bakalım. İşte şimdi yeniden kova burcunda 9 Mart 2043 senesine kadar seyahat edecek. Pluton 5. Evinize giriş yapacak ve yıllar içinde büyük değişimler meydana getirecek. Bu değişim sanatın bir kolu ile ilgilenmeye başlayarak olur, borsaya atılarak olur, çocuk sahibi olarak olur, hayatınıza girecek bir aşk ile olur ama bu aşk evlenmek istemeyebilir ya da aşkı yaşamak, flört etme şeklinizde bile önemli değişimler meydana gelebilir. Cinselliği yaşama şekliniz ve buradaki deneyimlerinizde önemli değişimler meydana gelebilir. Aradığınız dokular, tatlar değişebilir. Yaşamdan keyif alma şekliniz, hobilerinizde çok büyük değişimler yaşayabilirsiniz.

Jüpiter Etkisi - Fırsatlar Nereden?

Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter 26 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. 8. evinize giriş yapan Jüpiter; öncelikle ortaklaşa kazanımlar, başkalarına ait kazançlar, miraslar, nafaka gibi konularda önemli şanslar ve fırsatlar elde etmenize yardımcı olabilir. Başkalarının paraları veya imkânlarından çok daha rahat bir şekilde yararlanabilirsiniz. İhtiyacınız olan finansal kaynaklara daha rahat bir şekilde ulaşabileceksiniz. Bu kredi olur, borç olur, zamanında yaptığınız bir yatırımla olur. Bir süredir sizi rahatsız eden ruhsal veya fiziksek sorunların varsa şayet bu dönemde bunlardan kurtulmak için profesyonel destekler alabilirsiniz. Öğrenciler kolaylıkla burç bulabilir, sponsorluk arayanlar kaynaklara rahat ulaşabilirler. Ortaklıklardan elde edilen gelirlerle de artışlar meydana geliyor. Eşinizin finansal kazançlarında iyileşme ve artış meydana gelmeye başlayacak. Hatta belki de bir süredir sizi sıkan borçlarınızı ödemenin kolay yolları ile karşılaşabilirsiniz. Bu süreçte kendinizi ruhsal anlamda geliştirebilirsiniz. Ölüm var mı, öldükten sonra hayat nasıl gelişiyor temalı konular üzerine derin araştırmalar yapabilirsiniz. Gizli ilimlere, ökült konulara ilginiz, merakınız artabilir, bol bol okuyabilir, bilgiler bulabilirsiniz.

26 Mayıstan sonra Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapacak ve 10 Haziran 2025 senesine kadar 9. Evinizde seyahat edecek. Yabancı kültürlerle tanışmak, yurt dışı seyahatler yapmak, üniversite eğitimine başlamak ve hayata yeni bir inanç ve felsefe ile bakmak için harika bir fırsattır. Yüksek öğrenim alanında kendinizi geliştirmek veya çalışmak için önünüze fırsatlar çıkabilir. Bilgiyi geliştirmek, derinleşmek ve rasyonel bir denkleme oturtmak için uygun bir süreçtir. İnanç duymakla kalmaz, o inançla ilgili geçmişi ve çıkış felsefesini de öğrenmek istersiniz. Jüpiter'in genişleyici etkisi, hayata dair daha büyük resmi görmemize ve kendi varoluşsal sorularımıza cevaplar aramamıza yardımcı olabilir. Bu, felsefi tartışmalara, manevi arayışlara ve kişisel inanç sistemimizi yeniden değerlendirmeye yol açabilir. Medya, basın, yayın alanında kendinizi geliştirebilirsiniz. Kitap yazmak veya basmak için çok verimli bir transittir. Kendi inancınıza, bilginize, eğitiminize ve bakış açınıza güvenebilirsiniz. Yurt dışından birileri ile bağlantı kurabilirsiniz. Bir dava varsa lehinize sonuçlanabilir. Yüksek mevkide olan birinden yardım ve destek alabilirsiniz. Yurt dışı ile iş yapabilir belki de yurt dışında yaşamanın yollarını arayabilirsiniz.

Satürn Etkisi - Sorumluluklar Hangi Alanlardan?

Satürn ise sene boyunca balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün olduğu alanda sorumluluk, disiplin, çeki düzen vermeniz gereken konular, kısıtlamaya gideceğimiz temalar, hayatın bizi zorlayacağı ana konuların ne olduğunu anlarız. Satürn öğretmen demekse demek ki bu dönem günlük yaşamınıza bir çeki düzen vermeyi öğreneceksiniz. Ya da sağlığınıza gerekli özen göstermeyi öğreneceksiniz. Özellikle işin içinde balık olduğundan dolayı ya ruhsal sağlık ya da ayaklar, bağışıklık sistemi ile ilgili konular olabilir. İş ve çalışma ortamınızı düzenlemek, iş hayatında yaşayacağınız bir takım olaylarla birlikte büyümenizi, olgunlaşmanızı sağlayacak bir dizi deneyimi hayatınıza katacaktır. Bu dönem farklı bir iş alanında uzmanlaşmaya karar verebilirsiniz ama bu sürecin zorlu geçeceğini unutmayın. Bu arada eğer böyle bir karar verirseniz bu kararınızın arkasında ne kadar durabileceğiniz hatta iş konularında gerçekçi adımlar atmanız önem kazanacak. Zaman boş hayallerin peşinde koşma zamanı değil! Ne yazık ki hangi işi yaparsanız yapın köle gibi çalışacağınız bir dönem bekliyor sizi. Eğer ki çalışmıyorsanız demek ki günlük angarya işleriniz öyle bir artacak ki kendinize zaman ayırmanız epey zorlaşacak. Eğer iş veren pozisyonundaysanız, çalıştığınız kişilere iş yaptırmayı öğrenmeniz gerekecek. Belki de insan gibi iş yapan birini bulmakta zorlanacaksınız.

Güneş Ve Ay Tutulmaları - Sene Boyunca Öne Çıkacak Olan Temalar

Yılın ilk ay tutulması 25 Mart’ta 5 derece Terazi burcunda Ay tutulması. Tutulmaya Kova burcundaki Plüton’un desteği olacak. Bu bir ay tutulması olacağından; duygusal hayat, sağlık, yerleşim ve yaşanılan yer, anne ve aile ilişkileri üzerinde daha çok etkili olacak demektir. Bu dönem kişisel ihtiyaçlarınız, hedefleriniz ve yeteneklerinize de daha fazla odaklanabilirsiniz. Yer değiştirmek, taşınmak, ev almak, satmak gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Bu dönem duygusal hayatınıza çeki düzen verebilirsiniz. Pluton’un güçlü desteği ile eğer yalnızsanız oldukça güçlü, tutkulu bir aşkı hayatınıza çekebilirsiniz. Yine bu dönem borsa gibi alanlara da eğilebilirsiniz. Bedeninize önem vereceğiniz, nasıl göründüğünüz konusunda daha hassas olacağınız bir süreçtir bu. Diyete veya spora başlamak, imaj değiştirmek, fiziksel değişimlere gitmek içinde oldukça uygundur. Yaşam şeklinizde büyük değişikliklere gidebilirsiniz. Ayrıca çocuk sahibi olmak gibi bir düşünceniz varsa bu tutulma bunu da destekler. Hayatınızı değiştirecek belki de yeni bir hobide edinebilirsiniz.

Yılın ikinci tutulması ise Koç burcunda meydana gelecek. 8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda Şironyen Güneş Tutulması. 7. evde Koç burcunda gerçekleşen Şironyen Güneş tutulması, ilişkilerdeki zorlukları ve çatışmaları ön plana çıkarabilir. Bu, partnerler arasındaki güç mücadelelerini, bağımsızlık ihtiyacını ve kendini ifade etme konusundaki zorlukları içerebilir. Bu Güneş tutulması, ilişkilerdeki yaraları ve hassas konuları ortaya çıkarabilir. Eski yaralar yeniden açılabilir. En iyi ihtimalle bu etki ile mevcut ilişki veya ortaklığınızdaki yaraları sarmak, iyileştirmek adına adımlar atılabilir. Ama yine de hali hazırda ki ilişkilerde yeni yaralar, üzüntüler açmamaya da dikkat etmek gerekir. Eğer bir ilişkiniz yoksa belki de eski yaralarınızı, travmalarınızı iyileştirecek bir partneri hayatınıza çekebilirsiniz. Bu aslında ilginç bir tutulma çünkü şiron yaralı şifacı demek. Ve bazen şiron yaralandığımız noktadan edindiğimiz tecrübe ve deneyimlerle başkalarına şifa olacak şekilde hareket etmemize de yardımcı olabilir. Bu yüzden bu tutulma size başkalarına fayda sağlayacağınız yeni bir kariyerin yolunu da açabilir, danışmanlık işleri gibi. Bunun dışında ne olur ne olmaz siz bu tutulmada olası herhangi imza gerektiren bir takım konular olursa her şeyi dikkatli bir şekilde okumayı ihmal etmeyin, sonradan üzülmeyin!

Yılın üçüncü tutulması ise 18 Eylülde 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay Tutulması olacak. Tutulmaya İkizler burcundaki Jüpiter’in kare açısı olacak. Gizli, saklı bazı bilgiler ve haberler ortaya çıkabilir, iş ve çalışma koşullarınızda bir değişim, gelişmeler meydana gelebilir, daha fazla çalışmanız, yorulmanız anlamına geliyor. Bu yüzden sağlığa dikkat, özellikle ayaklarınıza, ayak bileklerinize, uyluk kısmına. Diyet veya spora başlayabilir, sağlıkla ilgili uzmandan danışmanlık alabilirsiniz. Tutulma ile birlikte hayatınızı yeniden programlamak, yaşam kalitenizi arttırmak için girişimlerde bulunmak içinde güzel destekler alabileceğinize işaret etmekte. Yogaya başlayabilir, uzman bir diyetisyene gidebilirsiniz. Bence sağlığınızı yeniden düzgün bir şekilde programlayacaksınız. Bu Ay tutulması, günlük yaşamımızda ve alışkanlıklarımızda kafa karıştırıcı etkileri de olabilir. Neptün'ün etkisiyle, rutinlerimizde ve iş hayatımızda daha fazla esneklik, yaratıcılık ve sezgisel anlayış arayabiliriz. Bu, monotonluktan sıyrılıp, işlerimizi daha yaratıcı ve ilham verici bir şekilde yapma arzusunu tetikleyebilir. Bu tutulma, ayrıca, hayatımızda hizmet etme ve başkalarına yardım etme arzumuzu da artırabilir. Neptün'ün şefkatli ve fedakar doğası, başkalarına yardım etme ve topluma hizmet etme yollarını aramamızı teşvik edebilir. Bu, gönüllü çalışmalar yapmak, çevreye veya topluma faydalı projelerde yer almak şeklinde kendini gösterebilir. Bu dönem zehirlenmelere ekstradan dikkat etmenizde fayda var. İş ortamınızda önünüzü görmekte zorlanabilir, karar mekanizmanız çok güçlü çalışmayabilir. İşler karışabilir, e- postalar karışabilir, müşteriler karışabilir, aman çok dikkat! Özellikle iş arkadaşlarınızla aranızda güven sınavı verebilirsiniz. Jüpiter’in sert kontağı ile de gözünüzde hiçbir işi, yurt dışı konularını, eğitimleri, eğitmenleri gereksiz yere büyütmeyin!

Yılın son tutulması ise 2 Ekimde gerçekleşecek olan 10 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulması olacak. Bu tutulmaya Mars’ın sert bir kontağı olacak. Burcunuzdaki bu tutulma ile daha çok okuyacak, öğrenecek, bilgi sahibi olacaksınızdır. Çok önemli anlaşmalar, sözleşmeler imzalayabilirsiniz. Dijital işler, teknoloji ile ilgili işler, projeler gündeme gelebilir. Hayatınızı belki de değiştirecek bir eğitime başlayabilir ya da bir seyahate çıkabilirsiniz. Satış, pazarlama, reklam gibi işlere odaklanabilirsiniz. Ticari ilişkiler geliştirebilirsiniz. Yalnız Mars’ın sert kontağı ile bu dönem aile ilişkilerinde ki olası gerginliklere dikkat etmelisiniz. Ev içinde kazalar, dijital- teknolojik aletlerin bozulması, dedikodular yüzünden ortaya çıkabilecek gerginlikler söz konusu olabilir. Belki bu dönem hem gayrimenkul konuları hem de ailevi konularda alel acele bir karar vermemek, biraz düşünmek için kendinize zaman tanımanız iyi olabilir.

Zarif ve sevimli Terazi burçlarının keşfedilmeyi bekleyen birçok özelliği var.

Akrep ve Yükselen Akrep Burcu İçin 2024 Astroloji Yorumu

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Pluton Transiti - Değişim - Dönüşüm Hangi Konularda

21 Ocakta değişim, dönüşüm, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Pluton Kova burcuna geçiş yapacak. Aslında 2023 yılının Mart ayında bir süreliğine bu burca geçiş yapmıştı. Mart – Haziran arası, bu minik bir ön gösterim zamanıydı ama o dönemlerde hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı bir düşünün bakalım. İşte şimdi yeniden kova burcunda 9 Mart 2043 senesine kadar seyahat edecek. Pluton 4. Ev dediğimiz bir alana geçiş yapacak. Bu o kadar büyük değişimleri meydana getirecek ki hayatınızda! Hem yaşadığınız alan hem mesleki konularda eski süreci, eski hayatı geride bırakıp yeni dönem, yeni hayata başlamak gibi düşünebilirsiniz. Hatta belki yurt dışında bile yaşamaya başlayabilirsiniz. Eviniz kentsel dönüşüme girebilir, belki de hayatınızın temelleri adeta kentsel dönüşüme girebilir. Aile içinde dramatik, üzücü durumları da beraberinde getirebilir. Ya da belki kendi evinizi inşaa etmek için harekete geçersiniz. Bu dönem kendinize yepyeni bir kariyerde yaratabilirsiniz.

Jüpiter Etkisi - Fırsatlar Nereden?

Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter 26 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. 7. evinize giriş yapacak olan Jüpiter, ortaklıklar, sözleşmeler, evlilik, ikili ilişkiler alanında sizlere acayip güzel fırsatlarla karşılaşmanıza yardımcı olacaktır. Karşı ortaklıklar, anlaşmalar ve sözleşmeler imzalayabilirsiniz. Yalnız ve bekâr olanlar evlilik hazırlığına başlayabilir artık. İkili ilişkilerden partnerinizden ve eşinizden çok güzel destek görebileceksiniz. Bu dönem size karşı olan, düşmanlık besleyen kişilerden zarar görmezsiniz. Vekalet verdiğiniz kişiler sizi harika bir şekilde temsil edecektir. Partneriniz, ortağınız veya eşinizle birlikte sık sık seyahate çıkabilirsiniz, bu seyahatler yurt dışı seyahatleri olabilir. İlişkilerinizde her zamankinden çok sahiplenici olabilirsiniz. Eğer yalnız iseniz, uzun soluklu bir ilişki için kendinizi hazırlayın. Bu süreç eğer sizin boşanma döneminize denk geliyorsa anlaşmalı olarak boşanmak daha kolay olacaktır. Bu dönem belki de eşinizle ortaklaşa işlere girişebilir ve para kazanabilirsiniz.

26 Mayıstan sonra Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapacak ve 10 Haziran 2025 senesine kadar 8. Evinizde seyahat edecek. Ortak para paylaşımları doğru ve ilkeli bir biçimde yapılmalıdır. Bu transit, özellikle miras, borçlar, vergiler ve ortak mali kaynaklarla ilgili konularda da yeni fırsatlar ve çözümler sunabilir. Finansal ortaklıklar ve yatırımlar bu dönemde genişleyebilir ve daha verimli hale gelebilir. Kaynaklarınızı verimli kullanmak akıllıca olur. Alacağınız kredi, borç veya borç ödeme işleriniz varsa bu alanda işleriniz olumlu bir biçimde gelişebilir. Eşinizle veya aileden gelen bir takım paraların paylaşımı karşılıklı anlayış ile gerçekleşebilir. Güçlü kişilerden destek görebilirsiniz ve kurduğunuz ilişkiler size maddi fırsatlar yaratabilir. Psikolojik olarak destek görmek ve iyi bir ruh haliyle gerçek kimliğinizi bulmaya çalışmak için bir içsel arayış dönemi olabilir. Jüpiter, derinlemesine psikolojik anlayış ve kişisel büyüme fırsatları sunar. Bu dönemde, kendi içsel dünyamıza dönük bir yolculuk yapabilir ve kendimizi daha iyi anlamak için derinlemesine çalışmalar yapabilirsiniz. Cinsel konularda yeni deneyimlere açık olabilirsiniz. Spiritüel yaşam size mutluluk getirebilir, metafizik ve okült konularla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Ölümden sonra yaşam gibi konulara daha felsefi bir bakış açısıyla bakabilirsiniz. Ortak finansal girişimler, miraslar, borçların yeniden yapılandırılması veya yatırım fırsatları anlamına gelebilir. Jüpiter'in şanslı etkisi, bu alanda beklenmedik kazançlar veya iyileşmeler getirebilir.

Satürn Etkisi - Sorumluluklar Hangi Alanlardan?

Satürn ise sene boyunca balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün olduğu alanda sorumluluk, disiplin, çeki düzen vermeniz gereken konular, kısıtlamaya gideceğimiz temalar, hayatın bizi zorlayacağı ana konuların ne olduğunu anlarız. Satürn öğretmen demekse bu dönem aşkla dair bir çok şey öğreneceksiniz. Bir aşkın sorumluluğunu almayı, aşkla büyümeyi, aşkla öğrenmeyi. Tabii burada dikkat edilmesi gereken nokta gerçekçi aşkları peşinden koşmak, kendinizi kandırmamak. Ya da belki de bazılarınız şu ana kadar aşktan, flörtten yana yüzünüz hep güldü ama şimdi ise çorak topraklara dönebilirsiniz. Satürn’ün bu transitinde sizden yaşça büyük olgun kişilerle flörtler etmeye başlayabilirsiniz. Evli olanlar ise ya çocukları ile ilgili önemli sorumluluklar alacaklar ya da belki de bu süreci çocuk sahibi olmak için çaba sarf ederek geçirecekler. Ya da çocuk sahibi olup onlarla sabrı, ayakta kalmayı öğrenecekler. Bu süreçte özellikle babanızın finansal durumunda ciddi krizler oluşabilir. Riskli işlerden, yatırımlardan, paranızı büyük risklere yatırmaktan kaçının. Satürn balık; gerçeklerle – hayalleri ayırt etme sınavından geçirir. Özellikle riskli yatırımların peşinde koşacak olanların çok dikkat etmesi gerek! Borsayı bir kumar merkezi gibi kullanmayın. Yaşam size eskisi kadar keyif vermeyebilir, hobilerinizden, arkadaşlıklarınızdan soğuyabilirsiniz. Çok sevdiğiniz bir hobiniz varsa, bu konuda zamanla profesyonelleşebilir, bir mesleğe dönüştürebilirsiniz.

Güneş Ve Ay Tutulmaları - Sene Boyunca Öne Çıkacak Olan Temalar

Yılın ilk ay tutulması 25 Mart’ta 5 derece Terazi burcunda Ay tutulması. Tutulmaya Kova burcundaki Plüton’un desteği olacak. Tutulma ile birlikte; kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak için harika bir hafta! Özellikle sigarayı bırakmak isteyenler, iş başına! Yine bunun yanı sıra, sağlığınızla ilgili konular ön plana çıkacaktır, hassas olabilir, dikkatli olmanızda yarar var. Bir takım perde arkasında dönen olaylar, konular, dedikodular canınızı bir parça sıkabilir. Yine psikolojik destek ve yardım almak veya uzman bir doktorla görüşmek için ideal bir dönem. Bu Ay tutulması sırasında, bilinçaltındaki duygular, korkular ve arzular daha belirgin hale gelebilir. Bu süreç, genellikle içsel bir yüzleşmeyi ve kendini keşfetmeyi gerektirir. Gizli kalmış duygusal meselelerin ve bastırılmış duyguların farkına varabiliriz. Bu dönem, bu duygusal yüklerle yüzleşmek ve bunları iyileştirmek için mükemmel bir fırsat sunar. Bu dönemde, geçmişteki olaylar ve deneyimler üzerinde düşünmek, ve bu deneyimlerden dersler çıkarmak önem kazanır. 12. ev, geçmişi ve sonuçlandırılmamış işleri temsil ettiği için, bu tutulma geçmişle yüzleşme ve geçmişteki olayları sonuçlandırma fırsatı sunabilir. Pluton’un desteği ile ailenizden güçlü destekler alabilirsiniz. Bu dönem taşınmak, yer değiştirmek, mülk edinmek, araba almak, taşınmaz mallarla ilgilenmek içinde oldukça uygundur. Psikolojik olarak bir nevi değişim ve dönüşüm sürecidir aslında bu. Eski korku, kaygı, endişe..vb sizi içsel anlamda rahatsız eden her türlü temadan kurtulmak, iyileşmek için harika bir zamandır.

Yılın ikinci tutulması ise Koç burcunda meydana gelecek. 8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda Şironyen Güneş Tutulması. İş ortamı, günlük işler, ev hayvanları, sağlık konusu odak noktanız olabilir. Bu dönem, fiziksel veya zihinsel sağlıkla ilgili uzun süredir devam eden sorunları ele almak, alternatif tedavi yöntemlerini araştırmak veya sağlığımızı iyileştirmek için yeni yollar denemek için mükemmel bir zaman olabilir. Bu tutulma, ayrıca, iş ve hizmet alanlarında da önemli değişiklikleri gündeme getirebilir. İş hayatında karşılaşılan zorluklar, iş yüküyle başa çıkma yöntemleri veya işyerindeki ilişkiler gözden geçirilebilirsiniz. Bu süreç, iş ve mesleki yaşamda daha sağlıklı ve dengeli bir yaklaşım bulmak için belki profesyonel bir yardım alabileceğiniz bir zamana işaret edebilir. Bir ev hayvanınız varsa onun sağlığı ile ilgilenebilirsiniz. Günlük hayatınızı, günlük rutinlerinizi değiştirmeniz gerekebilir. Bazen bu değişiklik daha sağlıklı bir hayata adım atarakta meydana gelebilir. Diyete başlar, spor başlar kendinize çeki düzen verebilirsiniz. İş temposunun oldukça artacağı bir tutulma bekliyor sizi. Eğer iş arayışınız varsa bu tutulma mesaisi çok olan bir işi karşınıza çıkabilir.

Yılın üçüncü tutulması ise 18 Eylülde 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay Tutulması olacak. Tutulmaya İkizler burcundaki Jüpiter’in kare açısı olacak. Bu tutulma sizlerin 5. Evinde meydana gelecek. Aşk ve çocuklarla ilgili konular ön planda. Özel ilişkilerde güç, iktidar savaşı zaman zaman zor duruma düşürebilir, yalnız akrepler için oldukça romantik günler kapıda. Çocuk sahibi olmayı düşünenler çalışmalar yapabilirler. Finansal anlamda sürpriz harcamalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Bu dönemde, yaratıcı ifade ve sanatsal faaliyetlerde bir genişleme ve derinleşme yaşanabilir. Neptün'ün hayalperest ve yaratıcı doğası, sanat, müzik, yazı veya diğer yaratıcı alanlarda ilham verici ve sezgisel çalışmalara yol açabilir. Bu süreç, sanatsal yeteneklerimizi keşfetmek ve yaratıcılığımızı daha özgür ve sınırsız bir şekilde ifade etmek için mükemmel bir zaman olabilir. Aşk ve romantizm konularında, Neptünyen Ay tutulması, duygusal ilişkilerde daha fazla hayal gücü, romantizm ve idealleştirme getirebilir. Bu, mevcut ilişkilerde daha derin duygusal bağlantılar kurmaya veya idealize edilmiş aşk ve romantizm arayışına neden olabilir. Ancak, bu dönemde ilişkilerde gerçekler ve yanılsamalar arasında denge kurmak önemlidir. Özel hayatınızda karşınızdaki insanları gereğinden fazla gözünüzde büyütmeyin, her tanıştığınız kişiye kendinizi hemen adamayın, büyük sözler vermeyin. Borsa gibi spekülatif yatırım araçlarında dikkatli adımlar atın, kimsenin ipi ile kuyuya inmeyin. Hem yatırım hem de özel hayatınızı ilgilendiren konularda kendinizi sisli bir yolda yürüyor gibi hissedebilir, doğru ile yanlışı ayırt etmekte zorlanabilirsiniz. Eğer ki işiniz yaratıcılık, sahne ile ilgili bir iş ise bu süreç sizin için oldukça verimli geçebilir.

Yılın son tutulması ise 2 Ekimde gerçekleşecek olan 10 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulması olacak. Bu tutulmaya Mars’ın sert bir kontağı olacak. Odak noktanız; ruh sağlığınız, arkanızdan dönen işler, yurt dışı bağlantılı konular olacaktır. İşin içinde Merkür olduğundan dolayı bu dönem bilinçaltı, ruhsal konular, psikoloji gibi konularda bilgi sahibi olabilir, araştırmalar yapabilir, eğitimlere- seminerlere katılabilirsiniz. Bunun yanı sıra arkanızdan konuşan edende çok olabilir. Bu dönem neye imza attığınıza çok dikkat edin, hiçbir şeyi çok dikkatli okumadan kabul etmeyin. İletişim konularında ciddi stresler ortaya çıkabilir, kullandığınız elektronik aletlerde sıkıntılar meydana gelebilir. Yurt dışı bağlantılı işlerinizi bu dönem halledebilirsiniz. Kendinizi bu dönem çok fazla sorgulayabilir, kendinizi iyi ifade edemediğiniz durumların ortasında kalabilirsiniz. Zihniniz oldukça yaratıcı da olabilir bu süreçte, bir çok fikir üretebilirsiniz. Ama hırsızlıklarında artabileceğini düşünerek, fikirlerinizi herkesle paylaşmayın. Eğitim, hukuksal konular, seyahatlerle ilgili konularda aceleci, ani kararlar vermek içinde uygun bir süreç değil. Bu konularda öfke ile hareket etmemelisiniz.

Bıraktığı soru işaretleriyle her zaman gizemli olan Akrep burçlarının özelliklerine göz atın.

Yay ve Yükselen Yay Burcu İçin 2024 Astroloji Yorumu

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Pluton Transiti - Değişim - Dönüşüm Hangi Konularda

21 Ocakta değişim, dönüşüm, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Pluton Kova burcuna geçiş yapacak. Aslında 2023 yılının Mart ayında bir süreliğine bu burca geçiş yapmıştı. Mart – Haziran arası, bu minik bir ön gösterim zamanıydı ama o dönemlerde hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı bir düşünün bakalım. İşte şimdi yeniden kova burcunda 9 Mart 2043 senesine kadar seyahat edecek. Pluton 3.evinizden geçmeye başlayacak. Bu transit ile konuştuğunuzda insanlar sizi dinler. İstesenizde istemesenizde bunu yapacaklardır. Pluto konuşmalarınıza güç verir. Önce fark etmesenizde insanların sizin söylediklerinize farklı tepkiler vermeye başladıklarında bunu anlarsınız. 3 ev kardeş ve komşuları yöneten evdir. Pluto transiti ile birlikte derinlerden çıkıp gelen bazı konular gündeme gelir. Bu konularda bir takım dertler, krizler meydana gelebilir. Komşular veya kardeşler arasında anlaşmazlıklar bu dönemde ortaya çıkar ve uzun zaman sürer. Diğer yandan eğer dikkatli davranırsanız ilişkileriniz değişime uğrayıp güçlenebilir de. Eğer satış, reklam yazarı , veya terapist gibi mesleklerde çalışıyorsanız bu transit size yardımcı olur. Sözlerinizle insanları etkilersiniz.

Jüpiter Etkisi - Fırsatlar Nereden?

Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter 26 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. İş ve çalışma ortamınızda koşullar çok daha iyi bir seviyeye gelebilir. İş arayanlar sürekli seyahat edebileceğiniz bir işe giriş yapabilirsiniz. Bu dönem kendi işinizi kurabileceğiniz türlü fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı projeler gündeme gelebilir. Kendi işinizi yapıyorsanız eğer çokça işe ve müşteriye işaret etmekte ve akabinde elbette güzel kazanılabilecek paraya. Eğer sağlıkla ilgili önemli gündemleriniz varsa; ilaç, tedavi, doktor gibi kendinizi şanslı hissedeceğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönem size çok faydalı olacak bir beslenme düzenine geçebilir belki de hayatınıza sorumluluk duygusu ile sporu dahil edebilirsiniz. Ya da size uğur getirecek bir ev hayvanı edinirsiniz, belki papağan bile olabilir bu. Yardımcılarınızdan yana büyük faydalar göreceğiniz, bu dönem işe alacağınız kişilerden verim alacağınız değerli bir dönem bekliyor sizi.

26 Mayıstan sonra Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapacak ve 10 Haziran 2025 senesine kadar 7. Evinizde seyahat edecek. Evlilik yaşamınızı, partner ve ortaklarınızı temsil eden bu eve Jüpiter gelince, evlilik konusu gündeme gelir, hayatınıza size yeni ufuklar açan ve yeni deneyimler kazandıran biri ile yeni bir ilişki başlayabilir. Var olan evliliğinizde eşiniz ile ilişkileriniz yeni bir anlayış düzeyine geçebilir. Evlilik zengin bir deneyim kaynağı olabilir. Hayatınıza sizden yaşça büyük ve size yeni deneyimler kazandıracak biri girebilir. Yeni bir iş ortaklığı fırsatı yakalayabilirsiniz. Yabancı bir ortak bulabilirsiniz. Jüpiter'in 7. evdeki geçişi, kişisel ilişkilerde genişleme ve iyileşme fırsatları sunabilir. Bu dönem, mevcut ilişkilerin gelişmesi, yeni önemli ilişkilerin başlaması ve ortaklıklarda daha fazla anlayış ve uyumun oluşması için mükemmel bir zaman olabilir. İlişkiler yoluyla deneyim kazanacağınız ve kendinizi geliştireceğiniz bir dönemdir. Hukuki meselelerde de Jüpiter'in 7. evden geçişi olumlu gelişmelere işaret edebilir. Mahkeme davaları, hukuki anlaşmazlıklar veya sözleşmelerle ilgili konularda daha olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca danışmanlık işi yapıyorsanız bu dönem danışanlarınızın sayısı oldukça artabilir.

Satürn Etkisi - Sorumluluklar Hangi Alanlardan?

Satürn ise sene boyunca balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün olduğu alanda sorumluluk, disiplin, çeki düzen vermeniz gereken konular, kısıtlamaya gideceğimiz temalar, hayatın bizi zorlayacağı ana konuların ne olduğunu anlarız. Satürn öğretmen demekse bu dönem eve, yuvaya, yerleşime ait sorumluluklar artmaya ve tamda bu konularda önemli deneyimler yaşamaya başlayabilirsiniz. Bazılarınız bu dönemde ailenizle çok daha fazla yakından ilgilenmeniz gerekebilir, onların bakımını üstlenebilirler, bazılarınız ise ev sahibi olmak için girişimlerde bulunabilirler. Satürn tam dip noktası dediğimiz bir alandan geçecek. Buradan geçen satürn çok derin ve köklü bir yaşam sorgulamasına iter insanı ve depresyona eğilimde getirebilir. Hayatı, kariyeri, ilişkilerin sorgulandığı bir dönemdir. Özellikle kariyer konusunda bazı kısıtlamalara maruz kalınabilir, stresler meydana gelebilir. Tabii bu dönem evde alabilirsiniz! Ev alırken alacağınız sorumluluklarınız artabilir. Daha az sosyal olmak isteyeceğiniz, zamanınızın büyük bir çoğunluğunu evde geçireceğiniz bir süreçte yaşayabilirsiniz. Aile bireylerinin sağlığı gündeme gelebilir ve bu konuda sorumluluklarınız artabilir. Geçmişinizi, köklerinizi çok daha fazla sorgulayabilir, araştırabilirsiniz. Elinizde avucunuzda 1 avuç toprağınız falan varsa bu dönem bu toprağı işletmek, kazanç elde etmek yatırım yapmak için güzel zamandır.

Güneş Ve Ay Tutulmaları - Sene Boyunca Öne Çıkacak Olan Temalar

Yılın ilk ay tutulması 25 Mart’ta 5 derece Terazi burcunda Ay tutulması. Tutulmaya Kova burcundaki Plüton’un desteği olacak. Dostluklar, arkadaşlıklar, sosyal ilişkiler, toplumsal konular, grup çalışmaları bu tutulmanın ama konusu olacak. Bu dönemde, mevcut sosyal gruplarımızla olan ilişkilerimizi yeniden değerlendirebilir, bazı arkadaşlıkların sona ermesini veya yeni arkadaşlıkların başlamasını deneyimleyebiliriz. Toplumsal adalet, insan hakları ve çevre gibi konularda daha aktif rol almak isteyebiliriz. Bu Ay tutulması, toplum içindeki rolümüzü ve etkimizi yeniden değerlendirmemize yardımcı olabilir. Pluton’un desteği ile de dostlarınız, arkadaşlarınızla beraber fikirler geliştirebilir, iş yapabilirsiniz. Bu dönem yakın çevrenizde önemli, büyük değişiklikler gündeme gelebilir. Çevrenizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Güçlü kişilerle daha yakın ilişkiler geliştirebilirsiniz. Hayatınızı değiştirecek seyahatlere çıkabilir veya önemli eğitimlere katılabilirsiniz.

Yılın ikinci tutulması ise Koç burcunda meydana gelecek. 8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda Şironyen Güneş Tutulması. Bu tutulma sizlerin 5. Evinde meydana gelecek. Aşk ve çocuklarla ilgili konular ön planda. Çocuk sahibi olmayı düşünenler çalışmalar yapabilirler. Finansal anlamda sürpriz harcamalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Tutulmada şiron astreoidi etkin olacağından 2 senaryo çıkıyor karşımıza. İlki sizin travmalarınızı, yaralarınızı sarabilecek bir ilişki, bir partner getirebilir size bu tutulma. Oldukça romantik, duygusal, sezgisel yönü gelişmiş biri olabilir bu. Özellikle arkadaşlarınız, dostlarınız bu konuda size çöpçatanlık yapabilirler, birileri ile tanıştırabilirler sizi. Bir diğer olası senaryoda özellikle de ilişkiniz var ise, iyice kurban moduna girmeyin, kendinizi yaralayıp-paralamayın dikkat edin. Yaratıcı çalışmalar yapmak, sanatsal bir takım aktiviteler içinde aktif görevler almak ya da en azından ilgilenmek içinde harika. Bir hobinizi dilerseniz işe de dönüştürebilirsiniz bu tutulma sürecinde.

Yılın üçüncü tutulması ise 18 Eylülde 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay Tutulması olacak. Tutulmaya İkizler burcundaki Jüpiter’in kare açısı olacak. Bu tutulma sizlerin 4. Evinde meydana gelecek. Yuva, aile, yer değiştirme, taşınma, tadilat, gayrimenkul alım-satım konuları ön planda. Evinizi değiştirmek, taşınmak veya ev ortamımızı yeniden düzenlemek gibi konularda kararlar almakta zorlanabileceğimiz bir dönem olabilir. Tutulma su grubundan bir burç olan balık burcunda olacağından, evinizde veya ofisinizde su tesisatı sorunları oluşabilir. Banyo, tuvalet, mutfağı yeniden bir elden geçirmeniz gerekebilir. Ya da diyelim ki yeni bir yer satın alacaksınız, alacağınız yerin tesisatını bir ustaya göstermeden, kontrol etmeden almayın. Ya da kiralama yapacaksanız da aynı şekilde evi veya ofisi iyice gözden geçirtin. Bir de bu tutulma zamanı evinizi yeniden düzenlemek, boyamak, evin şeklini, görüntüsünü değiştirmek, evinize yeni eşyalar, mobilyalar almak içinde uygun bir zamanda olacaksınız. Ya da tutulma etkisi ile hayatınızda düzene sokmak istediğiniz hangi alan varsa, kendinize çeki düzen vermek istediğiniz tüm konular için gökyüzü destekleyici olacaktır. Yalnız işin içinde Neptün olduğundan dolayı ev ve aileyle ilgili konularda, gerçekler ve yanılsamalar arasında bir denge kurmak zor olabilir. Kendi iç dünyamıza dönük bir yolculuk yapabilir ve bilinçaltımızda gizlenmiş duygusal meseleleri keşfedebiliriz.

Yılın son tutulması ise 2 Ekimde gerçekleşecek olan 10 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulması olacak. Bu tutulmaya Mars’ın sert bir kontağı olacak. Dostluklar, arkadaşlıklar, sosyal ilişkiler, toplumsal konular, grup çalışmaları bu tutulmanın ama konusu olacak. İşin içinde Merkür olduğundan dolayı, sosyal ilişkilerde iletişim konusu ön plana çıkacak. Sözlerinizle, vereceğiniz tavsiyelerinizle ilişkilerde sözü dinlenen, fikri sorulan birine dönüşebilirsiniz. Yine bu dönem yeni insanlarla tanışabilir, hayatınıza dahil edebilirsiniz. Dostlarınızla beraber ortak iş projeleri gündeme gelebilir. Dernekler veya organizasyonlarda iletişimi koordine etmeniz gerekebilir. Yalnız Mars’ın sert kontağından dolayı dostlar arası iletişim diline dikkat etmek gerek, bir takım krizler meydana gelebilir. Bu dönem borç, alacak-verecek konularına pek girmemekte fayda var. Yine vergi ödemeleri, banka işlemleri, miras- nafaka gibi konularda stresli gelişmeler olabilir. Bu konularda kendinizi ifade ederken sakin kalmalısınız.

İyimser ve özgür ruhlu Yay burçlarının özelliklerine yakından bakmak için tıklayın.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burcu İçin 2024 Astroloji Yorumu

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Pluton Transiti - Değişim - Dönüşüm Hangi Konularda

21 Ocakta değişim, dönüşüm, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Pluton Kova burcuna geçiş yapacak. Aslında 2023 yılının Mart ayında bir süreliğine bu burca geçiş yapmıştı. Mart – Haziran arası, bu minik bir ön gösterim zamanıydı ama o dönemlerde hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı bir düşünün bakalım. İşte şimdi yeniden kova burcunda 9 Mart 2043 senesine kadar seyahat edecek. Pluton 2. Evinize giriş yapacak. Yani konu para ve öz değer! Parasal kaynaklarınızda çok önemli, büyük değişimler meydana gelebilir. Para kazanma kabiliyetleriniz ve kaynaklarınız değişebilir, sektör değiştirebilirsiniz. Özellikle işin içinde kova olduğundan dolayı; dijital, teknoloji, elektronik, enerji..vb alanlardan belki de para kazanmaya başlayabilirsiniz. Belki kendi işinizi kurarsınız. Maddi konulardan yana güç elde etmek isteyeceğiniz ve bununla paralel kendinizi daha değerli hissetmek isteyeceksiniz. Tabi inşallah bunun iyi gibi iyi senaryolarla hayatınız şekillenir. En nihayetinde Pluton’un yok edici gücü ile iflas, büyük kayıplar meydana gelmez. Tabii böyle bir şeyde durup dururken olmaz, siz yıllarca paranızı doğru olmayan kaynaklardan ev etik dışı kazandıysanız işte Pluton’un acımasız yüzünü asıl şimdi görebilirsiniz.

Jüpiter Etkisi - Fırsatlar Nereden?

Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter 26 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. Aşk, yaratıcılık, yatırımlar, çocuklar, hobiler konusunda oldukça şanslı ve bereketli bir döneme giriyorsunuz. Bu dönem bir çok flörtünüz olabileceği gibi, inanılmaz bir aşk ile de ayaklarınız yerden kesilebilir. Bu aşklar farklı etnik kökenlere, farklı inançlara, farklı uyruklara sahip kişilerde olabilir. Veya aşık olduğunuz kişi ile birlikte iş yapma ve para kazanma kararı da alabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak bir çok fırsatınız olacak. Çocukları olanlar ise onların hayatları ile ilgili sizi oldukça mutlu edecek harika gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu onların eğitimleri, kariyerleri, sağlıkları, maddi durumları ile ilgili olabilir. Bu dönem yatırım araçlarını ustaca kullanabilir, güzel gelirler elde edebilirsiniz. Yaratıcılık gerektiren işlerde çalışanlar, kalıcı eserler üretebileceğiniz ve bunlardan kazanç elde edebileceğiniz bir süreç. Bazılarınız yaptıkları işlerle adını duyurabilecekler. Bazılarınız yeni hobiler keşfedebilecekleri gibi bazılarınızda hobilerden kazanç sağlayabilirler. Sahne işleri ile ilgilenenler daha çok iş alırken, sahne ile ilgili işler yapmak isteyenler için ise fırsatlar yakalayabilecekler.

26 Mayıstan sonra Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapacak ve 10 Haziran 2025 senesine kadar 6. Evinizde seyahat edecek. Çalışma hayatınızda yeni fırsatlar elde etmek için güzel bir dönemdir. İş ve kariyer alanında, Jüpiter'in 6. evdeki geçişi, iş hayatında genişleme ve başarıyı teşvik edebilir. Bu dönem, işte terfi almak, iş alanında yeni ve daha iyi fırsatlar bulmak veya iş yerinde daha tatmin edici projelerle çalışmak için mükemmel bir zaman olabilir. Mükemmel olmakla ve var olan yetenekleri en pratik ve pragmatik bir biçimde kullanmakla alakalı hizmet evinde Jüpiter, kendinizi geliştirebileceğiniz ve iş ortamında genişleyebileceğiniz, ilerleyebileceğiniz yeni hedefleri önünüze getirir. Hakikaten yeni geniş ferah bir ofise bile geçebilirsiniz. İş arkadaşlarınız ile olumlu ilişkiler kurabilir, patronunuzdan iyilik görebilirsiniz. İş yerinize yabancılar gelebilir, yurt dışı ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Çalışmaktan zevk alacaksınız. Sağlıkla da alakalı bir ev olduğu için bu dönemde Jüpiter’in koruyucu etkisine sahip olursunuz. Tek zor tarafı şeker ve yağlı yiyeceklere düşkünseniz, kilo veya şekerle ilgili rahatsızlıklar, karaciğerle ilgili sıkıntılar ortaya çıkabilir. Hastalıklardan ayağa kalkmak kolay olacaktır. Sağlıklı yaşam tarzı seçimleri, egzersiz ve beslenme konularında daha fazla motivasyon ve fırsatlar bulabiliriz. Bu dönemde, başkalarına yardım etmek, topluma katkıda bulunmak veya gönüllü çalışmalara katılmak için daha fazla fırsat bulabilirsiniz.

Satürn Etkisi - Sorumluluklar Hangi Alanlardan?

Satürn ise sene boyunca balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün olduğu alanda sorumluluk, disiplin, çeki düzen vermeniz gereken konular, kısıtlamaya gideceğimiz temalar, hayatın bizi zorlayacağı ana konuların ne olduğunu anlarız. 3. evinizde ilerleyecek olan Satürn, sizlere doğru iletişim nasıl kurulur, geleceğim için hangi eğitimi almam daha iyi olur, yakın çevrem ile nasıl doğru iletişim kurarım, kardeşlerimle ilişkilerim nasıl olmalı gibi sorulara yanıt aramanıza neden olabilecektir. Satürn sorumluluk almak demektir. Belki bu dönem kardeşlerinizin ya da oturduğunuz apartmanın sorumluluğunu alabilirsiniz. Ama işin içinde balık olduğundan dolayı; zaman zaman işleri delege etmeyi öğrenmeli ve enayi yerine konmamalısınız. Bu dönem yaratıcı fikirlerinizi satabilme konusunda da ustalaşma dönemi olabilir. Elbette Satürn; test ve sınav demek ise bu dönem akrabalar, kardeşler ve komşularla da ilişkiler testten geçebilir. Satürn büyümek demek ise belki de bu dönem alacağınız eğitimlerle büyüyecek, yeni uzmanlık alanları belirleyeceksiniz kendinize. Ama öğrenme süreci belki biraz zor geçebilir. Bu yüzden eğitmen, öğretmenlerle ilişkileri doğru bir şekilde yönetmeniz önem kazanacaktır. İletişim, satış, pazarlama ile ilgili kendinizi eğitmeniz gereken bir dönem bekliyor sizi. Belki kendi yayın evinizi kurarsınız, kitaplar yazarsınız. Dijital sorumluluklarınız artabilir, e- ticaret ile ilgili işlerde kendinizi büyütmeniz gerekebilir. Eğer eğitmen veya öğretmenseniz yaptığınız iş ile ilgili de sorumluluklarınız epey artabilir. Öğrencilerle sağlıklı iletişim kurmayı öğrenmeniz gerekebilir. Belki kardeşlerinizin bakımını üstlenmeniz gerekebilir veya onların eğitimi ile ilgili sorumluluk almanız gerekebilir.

Güneş Ve Ay Tutulmaları - Sene Boyunca Öne Çıkacak Olan Temalar

Yılın ilk ay tutulması 25 Mart’ta 5 derece Terazi burcunda Ay tutulması. Tutulmaya Kova burcundaki Plüton’un desteği olacak. İş ve kariyeriniz ile ilgili konularda dengeli, adaletli davranmaya çalışacağınız bir yeni ay olacak. Yeni iş birlikler, ortaklaşa bir şekilde yapılması gereken iş ve projelerle ilgilenmeniz gerekebilir. Yeni iş olasılıkları gündeme gelebilir. Toplum önünde daha fazla görünebilir, başarılarınızdan söz ettirebilirsiniz. Özellikle Pluton’un desteği ile finansal açıdan güç kazanacağınız bir tutulma sizleri bekliyor. Maddi gücünüz değişebilir olumlu anlamda. Daha çok para kazanabilir, maddi gücü elinizde tutabilirsiniz. Belki de bu dönem bir iş veya görev değişikliği söz konusu olabilir. Belki de teknoloji- dijital konularda projelere başlayabilir veya işinize bu konuları entegre edebilirsiniz. Kendi işinizi kurmak ve yolmak içinde harika bir dönemdir. Ayrıca toplumsal statünüzde de önemli değişiklikler meydana gelebilir. Mesela bekarsanız evlenebilirsiniz de. Bu tutulma her şekilde para, kariyer, projeler konusunda inanılmaz destekleyici olacak sizler için.

Yılın ikinci tutulması ise Koç burcunda meydana gelecek. 8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda Şironyen Güneş Tutulması. Bu tutulma sizlerin 4. Evinde meydana gelecek. Yuva, aile, yer değiştirme, taşınma, tadilat, gayrimenkul alım-satım konuları ön planda. Tutulmada Şiron Astreoidi etkin olacağından dolayı, evinizde, hanenizde hasta birine bakmanız, yardım etmenizde gerekebilir açıkçası. Ya da aileden, köklerden, geçmişten gelen bir takım sorunlar, travmalar yeniden su yüzüne çıkabilir, bunları çözmeniz gerekebilir. Aile içi ilişkilerde veya iş hayatınızda kibirden ve gururdan biraz uzak durulması gereken bir dönem olduğun da hatırlatalım. Ev ve yaşam alanımızla ilgili de önemli değişiklikler meydana gelebilir. Evimizi, yaşam alanımızı veya evle ilgili düzenlemeleri yeniden değerlendirebiliriz. Bu dönemde, evimizi daha huzurlu ve destekleyici bir ortama dönüştürmek için adımlar atabiliriz. Taşınmak, yer değiştirmek, ev almak, satmak, araba almak-satmak, toprakla ilgili işlerle ilgilenilebilecek bir sürece de işaret edebilir. Yalnız siz yine de işin içinde koç olduğundan dolayı evinizde sinir küpü şeklinde gezmeyin, kimseyle papaz olmayın.

Yılın üçüncü tutulması ise 18 Eylülde 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay Tutulması olacak. Tutulmaya İkizler burcundaki Jüpiter’in kare açısı olacak. Bu tutulma sizlerin 3. Evinde meydana gelecek. Beklenmedik, sürpriz, ani seyahatler gündeme gelebilir fakat bu seyahatlerde özellikle gecikmelere, eşya kayıplarına dikkat, kafanız biraz dalgın olabilir. İletişim evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma internetle ilgili önemli başlangıçlara işaret edebilir, web sitesi yaptırabilir, e-ticaret işine girmek isteyebilir, her türlü iletişim kanalı ile aktif bir şekilde iç içe olmanız gerekebilir. Yine kardeşlerinizle ilgili önemli mevzular gündeme gelebilir. Taşınma, yer değiştirme, tadilat, ev ile ilgili konular bu tutulma sürecinde ilgilenmeniz gereken konular arasında yer alabilir. Bu dönemde, iletişim biçimimizde ve düşünce tarzımızda belirsizlikler ve yanılsamalar yaşanabilir. Neptün'ün hayalperest ve belirsiz doğası, günlük konuşmalarımızda ve yazışmalarımızda anlaşmazlıklara ve yanlış anlamalara yol açabilir. Bu dönem karar alırken, bir şeyler imzalarken ekstradan dikkatli olmanızda fayda var. Yakın çevreniz veya kardeşleriniz ile ilgili hayal kırıklığı yaratacak konularla yüzleşmeniz gerekebilir. En iyi ihtimalle zihniniz çok yaratıcı çalışabilir, güzel projeler akıl edebilirsiniz. Spritüel veya psikoloji ile ilgili konularda eğitimlere gündeme gelebilir.

Yılın son tutulması ise 2 Ekimde gerçekleşecek olan 10 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulması olacak. Bu tutulmaya Mars’ın sert bir kontağı olacak. İş ve kariyeriniz ile ilgili konularda dengeli, adaletli davranmaya çalışacağınız bir yeni ay olacak. Yeni iş birlikler, ortaklaşa bir şekilde yapılması gereken iş ve projelerle ilgilenmeniz gerekebilir. Yeni iş olasılıkları gündeme gelebilir. İşin içinde Merkür olduğundan dolayı; mesleki anlamda yeni bir sürü bilgi öğrenebilir, önemli anlaşmalar ve sözleşmeler gündeme gelebilir, ortak iş projeleri ile ilgilenmeniz gerekebilir. Belki mesleki bir seyahate çıkmanız gerekebilir ya da bir eğitime katılabilirsiniz. Yalnız Mars’ın sert kontağı ile ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri konusunda gergin ve stresli durumlar ortaya çıkabilir. Bu konularla ilgili iletişim kurarken ya da fikirlerinizi ifade ederken sakin olmalı, alel acele kararlar almaktan kaçınmalısınız. Ciddi bir iletişim gerginliği, sözlü saldırılar, kırıcı olabilecek konuşmalar gündeme gelebilir. Bazı iş birlikleri, sözleşmeler bitebilir.

Disiplinleri ve kararlılığı ile tanınan Oğlak'ların tüm özelliklerini bu içerikte göreceksiniz.

Kova ve Yükselen Kova Burcu İçin 2024 Astroloji Yorumu

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Pluton Transiti - Değişim - Dönüşüm Hangi Konularda

21 Ocakta değişim, dönüşüm, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Pluton Kova burcuna geçiş yapacak. Aslında 2023 yılının Mart ayında bir süreliğine bu burca geçiş yapmıştı. Mart – Haziran arası, bu minik bir ön gösterim zamanıydı ama o dönemlerde hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı bir düşünün bakalım. İşte şimdi yeniden kova burcunda 9 Mart 2043 senesine kadar seyahat edecek. Pluton genel olarak; yok eden, güç kazandıran, yeni bir sistem kuran, psikolojik üstünlük ve tatmin isteyen bir gezegendir. Pluton burcunuza geçiş yaparak hayatınızda çok büyük değişimleri yıllar içinde meydana getirecektir. Bunlar o kadar büyük ve köklü değişimler olacak ki. Kariyer, para kazanma kaynakları, fiziksel görüntünüz, yaşadığınız şehir-ülke, yetenekleriniz, kimliğiniz üzerinde önemli değişimler meydana gelecektir. Yıllar içinde şu yaşadığınız hayattan bambaşka bir hayat yaşıyor olacaksınız. Ama her şeyden önce psikolojik anlamda güçleneceğiniz bir süreç olacak ve artık krizleri kendi avantajınıza çevirmeyi doğal olarak öğreneceksiniz.

Jüpiter Etkisi - Fırsatlar Nereden?

Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter 26 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. Ev almak için girişimlerde bulunabilir, elinizdeki toprak, arsa, gayrimenkul yatırımlarını değerlendirebilirsiniz. Ya da elinizdeki taşınmaz mallar değerlenebilir. Aile yanından ayrılıp kendi evinize çıkabilir, kendi hayatınızı kurabilirsiniz. Ya da mevcut evinizde baştan aşağı bir yenilemeye gitmek istiyorsanız da tamda bu dönem harekete geçmek için harika olacaktır. Belki bu süreçte yurt dışında yaşamak adına adımlarda atabilirsiniz. Ev içinde çözümsüz gibi görünen konular artık çözülmeye başlar. Ev, yuva, aile, yaşadığınız yer ile ilgili türlü fırsat, şans ve olanaklarla karşılaşabileceksiniz. Bazılarınız emlak, toprak, bahçe ile ilgili işlerden kazanç elde edebilir. Tarıma yönelebilir, organik tarım üzerine yatırım yapabilir.

26 Mayıstan sonra Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapacak ve 10 Haziran 2025 senesine kadar 5. Evinizde seyahat edecek. Aşk, yaratıcılık, yatırımlar, çocuklar, hobiler konusunda oldukça şanslı ve bereketli bir döneme giriyorsunuz. Bu dönem bir çok flörtünüz olabileceği gibi, inanılmaz bir aşk ile de ayaklarınız yerden kesilebilir. Bu aşklar farklı etnik kökenlere, farklı inançlara, farklı uyruklara sahip kişilerde olabilir. Veya aşık olduğunuz kişi ile birlikte iş yapma ve para kazanma kararı da alabilirsiniz. Çocuk sahibi olmak bir çok fırsatınız olacak. Çocukları olanlar ise onların hayatları ile ilgili sizi oldukça mutlu edecek harika gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu onların eğitimleri, kariyerleri, sağlıkları, maddi durumları ile ilgili olabilir. Bu dönem yatırım araçlarını ustaca kullanabilir, güzel gelirler elde edebilirsiniz. Yaratıcılık gerektiren işlerde çalışanlar, kalıcı eserler üretebileceğiniz ve bunlardan kazanç elde edebileceğiniz bir süreç. Bazılarınız yaptıkları işlerle adını duyurabilecekler. Bazılarınız yeni hobiler keşfedebilecekleri gibi bazılarınızda hobilerden kazanç sağlayabilirler. Sahne işleri ile ilgilenenler daha çok iş alırken, sahne ile ilgili işler yapmak isteyenler için ise fırsatlar yakalayabilecekler. 5. Ev aynı zamanda spekülatif yatırımlarla ve şans oyunları ile ilgili bir evdir, bu nedenle bu alanda da kendinizi şanslı hissedebilirsiniz, yine de gerçekçi kararlar almaktan ve aşırı risk almaktan kaçınmayı ihmal etmemelisiniz.

Satürn Etkisi - Sorumluluklar Hangi Alanlardan?

Satürn ise sene boyunca balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün olduğu alanda sorumluluk, disiplin, çeki düzen vermeniz gereken konular, kısıtlamaya gideceğimiz temalar, hayatın bizi zorlayacağı ana konuların ne olduğunu anlarız. Satürn’ün temsil ettiği öğrenme sürecini bu sefer maddi konular üzerinden deneyimleyeceksiniz. Bu sürecin en önemli etkisi işin içinde balık olduğundan dolayı; gerçekçi hedefler, gerçekçi adımlar atmak olacaktır. Bu dönem boş hayallerin peşinde koşan para kaybedebilir. Parayı kazanma, idare etme, yönetme, kendinize değer verme bunlar hep sınav alanlarınız olacak. Bazen az parayla çok iş becerebilecekken bazen de çok paranız olsa bile hiçbir iş yapamayabilirsiniz. Para kazanmakla ilgili sorumluluklarınızda da artışlar olabilir. Mesela yeni bir sektörde işe başlayabilirsiniz ve kendinizi bu anlamda eğitmenizde gerekebilir. Yaratıcılık, sahne, hayal gücü, sağlık, enerji gibi işlerden para kazanmak adına adımlar atmak isteyebilirsiniz ama işler biraz yavaş seyredebilir. Sürekli hesapta olmayan ödemeler, harcamalar ve hatta belki de yüklü miktarlarda bir alım yaparak ve taksit ödeyerek elinizdeki kaynağı en akıllıca şekilde kullanmayı öğrenmeniz gerekebilir. Ya da hayatınızda ilk defa para biriktirmeyi öğrenirsiniz. Kıt kaynaklarla çok iş yapacağınız bir dönem olacaktır sizler için. Kendi işinizi kurabilir fakat bunun için çok çalışmanız gerekebilir. Finansal konularda yeri geldiğinde soğuk ve katı kararlar almanız da olasıdır. Lüks harcamalar minimum düzeye iner bu dönemde bilginiz olsun. En önemlisi kendinize değer vermeyi ve kendi yeteneklerinizi satmayı- pazarlamayı da öğrenmeniz gerekebilir.

Güneş Ve Ay Tutulmaları - Sene Boyunca Öne Çıkacak Olan Temalar

Yılın ilk ay tutulması 25 Mart’ta 5 derece Terazi burcunda Ay tutulması. Tutulmaya Kova burcundaki Plüton’un desteği olacak. Tutulma 9. Evinizde meydana gelecek. Astrolojide, 9. ev yüksek öğrenim, uzun mesafeli seyahatler, yabancı kültürler, felsefe, inançlar ve maneviyat gibi konularla ilişkilidir. 9. evde meydana gelen bir Ay tutulması, bu alanlarda önemli konuları gündeme getirebilir. Bu dönemde, eğitim ve öğrenimle ilgili önemli değişiklikler yaşanabilir. Örneğin, yeni bir eğitim programına başlamak, önemli akademik kararlar almak veya mevcut eğitim yönünüzü değiştirmek gibi. Bu tutulma, bilgiye olan açlığınızı artırabilir ve yeni öğrenme alanlarına yönelmenize yol açabilir. Bu dönem, farklı kültürleri keşfetmek, uzun yolculuklara çıkmak veya yabancı ülkelerle bağlantılar kurmak için uygun bir zaman olabilir. felsefi ve manevi inançlarınızda derinlemesine bir gözden geçirme ve dönüşüm sürecini tetikleyebilir. Bu süreç, mevcut inançlarınızı sorgulamanıza ve hayatın daha derin anlamlarını keşfetmenize yardımcı olabilir. Pluton’un da desteği ile bu dönem güç kazanacağınız, önemli büyük değişim-dönüşümler yaşayacağınız bir sürece işaret edebilir. Hayatınızın akışını değiştiren bir eğitim, yurt dışında yaşama fikrinin daha cazip gelmesi, kitap çıkarmanız gibi durumları tetikleyebilir. Önemli bir dava da güç sizin elinize geçebilir veya kazanabilirsiniz. Ama unutmayın ki bu tutulma size büyük güç kazandıracak.

Yılın ikinci tutulması ise Koç burcunda meydana gelecek. 8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda Şironyen Güneş Tutulması. Bu tutulma sizlerin 3. Evinde meydana gelecek. Astrolojide, 3. ev, iletişim, öğrenme, kardeşler, yakın çevre ve kısa mesafe seyahatleriyle ilgili konuları temsil eder. Şiron ise "yaralı şifacı" olarak bilinir ve yaralar, iyileşme süreçleri ve kişisel büyümeyle ilişkilendirilir. Kardeşler ve yakın çevre ile ilişkiler bu dönemde odak noktası olabilir. Geçmişteki sorunlar ve yanlış anlamalar iyileşme sürecine girebilir. Bu süreç, kardeşlerle ve yakın çevreyle daha derin ve anlamlı ilişkiler kurmamıza yardımcı olabilir. Kardeşler, kuzenlerle ilişkilerde iyileşme süreci başlayabilir. Zihnimiz, düşüncelerimiz biraz karışık olabilir. Yakın çevremizden insanlarla aramızda iletişim sorunları düzeltmek için uğraşabiliriz. Çevremizde ki insanlar farkında olmadan bizi üzebilir, yaralayabilir, hayal kırıklığına uğratabilir. Yakın çevre, kardeşler, komşular, yakın arkadaşlar duygusal anlamda bizi üzebilecek çıkışlar gerçekleştirebilirler. Şu dönem önemli projeler, fikirler üretebilir ve bunları satabilirsiniz. Yalnız fikirleriniz, düşünceleriniz biraz değişken olabilir, çabuk karar değiştirebilir ve bu yüzden de çevrenizden tepkiler alabilirsiniz. Araç kullanırken trafikte de dikkatli olmanızda fayda var, aşırı hız yapmayın, trafikte kimseyle takışmayın. Belki bu dönem eğitim aldığınız yeri veya hocanızı değiştirmeniz gerekebilir. Dijital konularda yeni projeler gündeme gelebilir, başlayabilirsiniz.

Yılın üçüncü tutulması ise 18 Eylülde 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay Tutulması olacak. Tutulmaya İkizler burcundaki Jüpiter’in kare açısı olacak. Bu tutulma sizlerin 2. Evinde meydana gelecek. Finansal konular ön planda. Bütçenizi yeniden değerlendirmeli, gider-gelir dengenizi iyi belirlemeniz gerekiyor. Eğer kişisel haritalarınızda tutulmanın düştüğü yer ve kurduğu kontaklar iyi ise, sürpriz, beklenmedik kazançlarla karşılaşabilirsiniz. Beklenmedik kazançları yanı sıra yine ani giderler de gündeme gelebilir. Yeni kazanç kapıları elde etmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Bu dönemde, finansal konularda belirsizlikler ve yanılsamalar yaşanabilir. Neptün'ün hayalperest ve belirsiz doğası, mali kararlarımızda ve yatırımlarımızda belirsizliğe yol açabilir. Bu, hem gelir hem de harcamalar açısından dikkatli olunması gereken bir zamandır. Hiçbir finansal durumu, yatırımı, spekülatif araçları gözünüzde çok fazla gereksiz yere büyütemeyin. Bu dönem finansal konularda mantıklı olmaya çok ihtiyacınız var. En iyi ihtimalle sanattan, yaratıcılıktan, spiritüel konularda kazançlar edebilirsiniz. Özel hayatınızda da kimseyi gözünüzde büyütmeyin, özel hayatınız ve maddi konular arasında mantıklı bir denge kurmaya çalışmalısınız. Beklenmedik hesapta olmayan harcamalar söz konusu olabilir. Aklınız dalgın ve unutkanda olabilirsiniz. Bu yüzden kişisel eşyalarınıza, cüzdanınıza dikkat edin. Dolandırıcılıkla ilgili konularda gözümüzü dört açın.

Yılın son tutulması ise 2 Ekimde gerçekleşecek olan 10 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulması olacak. Bu tutulmaya Mars’ın sert bir kontağı olacak. Bu dönem odak noktanız, yurt dışı, eğitimler, sınavlar, yabancılar, hayatı sorgulama, hukuksal konular olabilir. İşin içinde Merkür olduğundan dolayı yeni eğitimlere katılabilir, seyahatler organize edebilir, ticari anlaşmalar yapabilir, hayatı çokça sorgulayabilir, önemli seminerlere katılabilir, hayata geliş amacınıza takılabilir, rüyalarınıza odaklanabilirsiniz. Yurt dışı ile ilgili beklediğiniz haberler var ise olumlu şekilde size gelecektir. Mars’ın sert kontağı ile bu dönem sağlığınıza, beslenme düzeninize dikkat edin. Hastalıklara daha açık bir süreçte olabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla iletişim diline dikkat, oldukça gergin, düşünmeden konuşmalar üzücü sonuçlara yol açabilir. Yurt dışı ile ilgili işler, yazışmalar, ticari konularda da hızlı ve düşünmeden kararlar vermemekte fayda var. Seyahatlerde anlık gerginlik yaratıcı durumlar, gecikmeler olabilir. Eşyalar kaybolabilir mesela. İş konusunda da fikirlerinizi herkese söylemeyin, fikir hırsızlıkları olabilir.

Zodyak'ın en zeki burçlarından Kova'lar keşfedilmeyi bekleyen yönleriyle dikkat çekiyor.

Balık ve Yükselen Balık Burcu İçin 2024 Astroloji Yorumu

Dinçer Güner 2024 Burç Yorumları

Pluton Transiti - Değişim - Dönüşüm Hangi Konularda

21 Ocakta değişim, dönüşüm, her şeyi yıkıp yeniden yapılandıran, güç kazandıran Pluton Kova burcuna geçiş yapacak. Aslında 2023 yılının Mart ayında bir süreliğine bu burca geçiş yapmıştı. Mart – Haziran arası, bu minik bir ön gösterim zamanıydı ama o dönemlerde hayat size hangi alanlarda değişimi fısıldamaya başladı bir düşünün bakalım. İşte şimdi yeniden kova burcunda 9 Mart 2043 senesine kadar seyahat edecek. Pluton çok uzun bir süre 12. Evinizde seyahat edecek. Bu öncelikle sizin psikolojik dinamiklerinizde büyük devrimler meydana getirecek. Kendi duygularınız üzerinde o kadar çok kontrole sahip olabileceksiniz ki, başkalarının hissettiklerini tanıyamaz veya bunlara yanıt veremez hale gelebilirsiniz, bu da genellikle yanlış anlaşılmalara ve ihtiyaçların açıkça gözden kaçırılmasına yol açar. Bu yerleşim, psişik bir arayışa derinden çekilen bir kişiyi tanımlar.Bu dönemde ruhsal ve psikolojik büyümeye yoğun bir odaklanma olabilir. Ruhunuzun derinlere gömülmüş yönleriyle yüzleşmeye başlarsınız. Doğanızın gizli tarafı hakkında alışılmadık şeyler öğreneceksiniz ve bu bilgiyle, her zaman kolay bir süreç olmasa da bunları kontrol etmeyi de öğreneceksiniz. Utandığınız geçmiş olaylar gibi gömdüğünüz şeyler ortaya çıkar ve hassas bir şekilde ele alınmasını gerektirir. Bu bir noktada güçlü bir kendinizle yüzleşme zamanıdır. Hayatınızda bazı alışılmadık, tuhaf veya şans eseri deneyimler yaşayabilirsiniz. Bu konum bazen güçlü veya beklenmedik düşmanlarla ilişkilendirilir. Aynı zamanda karanlık, yoğun rüyaları da gösterebilir. Sonunda sağlığınızı etkileyebilecek pek çok şeyi kendinize saklayabilirsiniz. Kendinize bazı sırlarınızın gerçekten gerekli olup olmadığını sorun belki de her şeyi saklamak zorunda değilsinizdir. Bu dönem yurt dışına yaşamak adına da önemli adımlar atılabilir.

Jüpiter Etkisi - Fırsatlar Nereden?

Bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni olan Jüpiter 26 Mayıs’a kadar Boğa burcunda ki seyrine devam edecek. 3. Evinizde seyahat eden Jüpiter sayesinde iletişim, bilgi alışverişi, yakın çevre ile ilişkiler, kardeşlerle ilgili konular, komşularla, eğitimle ilgili konularda türlü fırsat ve şanslarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönem seyahatlerden, iletişimde, satış, pazarlama, yayıncılık, medya, ticari konular, dijital işlerden güzel paralar kazanabilirsiniz. Leyleği havada görmüşçesine sürekli bir yerlere gidebilirsiniz. Bu dönem size para kazandıracak bir eğitime başlayabileceğiniz gibi ruhsal açıdan büyütebilecek bir dolu eğitim ve seminere de katılabilirsiniz. Yeni şeyler öğrenmek bilhassa yabancı dile başlamak için muhteşem bir zaman! E-ticaret sitesi açabilir, internet üzerinde satış işlerine başlayabilirsiniz. Kardeşlerinizle beraber çalışarak para kazanabilirsiniz.

26 Mayıstan sonra Jüpiter İkizler burcuna geçiş yapacak ve 10 Haziran 2025 senesine kadar 4. Evinizde seyahat edecek. Ev yaşamınızda ve özel hayatınızda huzur ve neşe bulacağınız bir zamandır. Dış dünyadan çıkıp, evinize çekildiğinizde kendinizi mutlu hissedersiniz. Evinizi güzelleştirmek veya yenilemek için çalışmalar yapabilirsiniz. Yeni daha geniş ve ferah bir eve geçebilirsiniz. Ev alabilirsiniz, araba alabilirsiniz. Ailenize karşı cömert davranabilirsiniz, ev içinde öğrenmeye açık ve fikirlerin paylaşıldığı bir ortam olabilir. Ev içinde dostlarla ve sevdiklerinizle bir araya gelip yiyip, içip sosyalleşebilirsiniz. Ebeveynlerinizle yaşıyorsanız bu alanda da ilişkiler olumlu bir biçimde gelişecektir. Kendinizi bir yuvaya ait hissetmek isteği duyarsınız. Yurt dışı ile ilgili konularda sürpriz olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Aile geçmişiyle ilgili araştırmalar yapmak veya aile ilişkilerini onarmak için harika bir zamandır.

Satürn Etkisi - Sorumluluklar Hangi Alanlardan?

Satürn ise sene boyunca balık burcundaki seyahatine devam edecek. Satürn’ün olduğu alanda sorumluluk, disiplin, çeki düzen vermeniz gereken konular, kısıtlamaya gideceğimiz temalar, hayatın bizi zorlayacağı ana konuların ne olduğunu anlarız. Hayatınızda artık işe yaramayan ilişkileri, düzeni ve kalıpları, iş yaşamını veya ortaklıkları, eşle ilgili sıkıntıları sona erdirmek ve yeni bir plana geçmek için elinizdeki seçenekleri değerlendirme sürecine başlıyorsunuz. İçsel bir değişim ve yeniden yapılanma zamanıdır. Sorumluluklar artar. Şu ana kadar hayatınızda inşa etmiş olduğunuz ne varsa üzerinde düşünmek ve deneyimlerinizi süzgeçten geçirip, size neler kattığını ve neyi devam ettirip, neyi devam ettirmek istemediğinizi anlamakla ilgili bir transittir. Şapkanızı önünüze koyup bir içsel muhasebe yaparsınız. Diğer yandan, enerjinizi ekonomik kullanmak isteyebilirsiniz, zamanınızı iyi kullanmak, gerekli görmediğiniz ve sizi yoracağını düşündüğünüz işlerden kaçınmak isteyebilirsiniz. İş hayatı veya özel hayatta yer alan ilişkiler sizi yormaya başlayabilir. Size bir katkısı olmadığını düşündüğünüz yükler, görev ve sorumlulukların bırakılması gerektiğine karar verebilirsiniz. Gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra geride bıraktıklarınızı düşünmeden, yolunuza devam etmek için B planına geçiş yapmalısınız ve yeni kaynaklar, yeni yetenekler ve deneyimler kazanmak üzere sıkı bir çalışmaya başlamalısınız. İyi tarafı kişisel yeteneklerinizi bu süreçte daha çok parlatabilir ve bunları kazanca dönüştürebilirsiniz. Bu dönem adeta hayatınızı ince bir elekten geçirmek gibidir, gereksiz, size yük olan, ağır gelen ne varsa kurtulmanızı sağlar. Satürn disiplin gezegenidir, ve kişiliğinizi yaşamınızı kısaca disipline etme ve düzene koyma zamanı olacak. Bunun yanı sıra 1. evinize seyahat edecek Satürn hızlı bir şekilde kilo vermenizde de yardımcı olacaktır. Öyle olmadığı halde kendinizi kısmetsizmiş gibi hissedebilirsiniz. Satürn soğukluktur, bu dönem yaşama, hayata karşı bakış açınız sertleşebilir. Bu dönem evden ayrılabilir, yalnız yaşayamaya başlayabilir, evlenebilirsiniz, ya da kendi işinizi kurarsınız kim bilir? Satürn türlü sorumluluklar aldırmak için kolları sıvamakta.

Güneş Ve Ay Tutulmaları - Sene Boyunca Öne Çıkacak Olan Temalar

Yılın ilk ay tutulması 25 Mart’ta 5 derece Terazi burcunda Ay tutulması. Tutulmaya Kova burcundaki Plüton’un desteği olacak. Tutulma 8 evinizde meydana gelecek. Astrolojide, 8. ev, dönüşüm, yeniden doğuş, derin psikolojik süreçler, ortak kaynaklar, miras, cinsellik ve gizemli konularla ilişkilendirilir. 8. evde meydana gelen bir Ay tutulması, bu alanlarda önemli konuları gündem getirebilir. Bu dönemde, derin psikolojik süreçler ve duygusal dönüşümler yaşanabilir. Kişisel yaralar, korkular ve tabular yüzeye çıkabilir ve bunlarla yüzleşmek gerekebilir. Finansal ve mal varlığı konularında da önemli değişiklikler meydana gelebilir. Bu, miras meseleleri, ortak finansal yatırımların yeniden değerlendirilmesi veya borçların yeniden yapılandırılması gibi konularda olabilir. Ortak kaynaklar ve mali işbirlikleri bu dönemde yeniden gözden geçirilebilir. Pluton’un desteği ile bu dönem yurt dışı ile ilgili konulardan yana büyük ve güçlü destekler alabilirsiniz, belki bir yurt dışında çalışma fırsatı elde edersiniz kim bilir? Ayrıca bu dönem psikolojik olarak sizi zorlayan durumların üstesinden gelmek veya bunlardan kurtulmak için harika bir dönemdir. Adeta tırtılın kelebeğe dönüşmesi gibi önemli bir değişim geçirebilirsiniz. Kredi çekebilir, yatırım yapabilir, miras gelebilir, burs bulabilir, nafaka işleriniz varsa eğer bunlarda çözülebilir.

Yılın ikinci tutulması ise Koç burcunda meydana gelecek. 8 Nisan’da 19 derece Koç burcunda Şironyen Güneş Tutulması. Tutulma zamanında şiron astreoidi etkin olacağından dolayı, maddi konularda birileri sizi üzebilir, ruhsal anlamda yaralanmanıza neden olabilir. Parasal konularda şu dönem koşullarınız belirsiz ve düzensiz gidebilir. Harcamalarınızı kontrol altına almakta da zorlanıyor olabilirsiniz. Bu dönem geçici olacaktır fakat gerçekçi ve kontrollü bir şekilde idare etmeniz gerekiyor parasal konuları. Tamda bu süreçte başkalarına da yardım etmeye çalışıyor olabilirsiniz ama unutmayın ki önce her zaman siz!. Bu yüzden öncelikle kendinizi düşünmeli, kendi ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirlemelisiniz. Bu dönem finansal anlamda önünüzü görmekte zorlanabilirsiniz. Koşullar, şartlar, fikirler çok değişken olacaktır. Bu arada bazen iyilikten de maraz doğabileceğini de unutmayın. Bu dönemde, kişisel değerlerimiz ve kendimize verdiğimiz değer konusunda da önemli değişiklikler yaşanabilir. Kendi kendimize değer verme şeklimizi gözden geçirebilir ve kendimizi daha fazla takdir etmeyi öğrenebiliriz.

Yılın üçüncü tutulması ise 18 Eylülde 25 derece Balık burcunda Neptünyen Ay Tutulması olacak. Tutulmaya İkizler burcundaki Jüpiter’in kare açısı olacak. Öncelikle fiziki görünümünüz ve sağlığınızı ilgilendiren konular devrede. Bunun yanı sıra, ortağınız, partneriniz veya evli olduğunuz kişi ile ilgili stres yaratan, gerginliklerden uzak durmakta fayda var. Ev ve ailenize ilişkin özellikle sürpriz, beklenmedik ani gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. İletişimle ilgili sorunlar, gecikmeler, teknolojik aletlerle aranız pek iyi olmayabilir. Bu dönemde, kişisel kimlik ve kendini ifade etme biçimimizde önemli değişiklikler yaşanabilir. Neptün'ün hayalperest ve belirsiz doğası, kim olduğumuz ve nasıl göründüğümüz hakkındaki algılarımızda belirsizlikler yaratabilir. Kendiniz ile ilgili yanlış yargılara sık sık varabilirsiniz. Ama bu dönem sanat ve yaratıcılıkla ilgili bir iş yapıyorsanız hayal gücünüzü muhteşem çalışır ve harika işler ortaya çıkabilirsiniz. Sezgileriniz oldukça güçlenebilir, spiritüel konularla daha içli dışlı olabilirsiniz. Yalnız bu dönem sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Özellikle zehirlenmeler, alerjiler gibi konular tetiklenebilir. Kendinizi adeta sisli bir yolda yürüyor gibi hissedebilir ve hatta belki de kaybolmuş hissedebilirsiniz. Bu dönem profesyonel bir destek almak gerçekten iyi gelebilir. Ailevi konularda da kararlar almak, yer değiştirmek, ev almak-satmak gibi konularda acele kararlar vermemek yerinde olacaktır. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar incelemeli, düşünmelisiniz.

Yılın son tutulması ise 2 Ekimde gerçekleşecek olan 10 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulması olacak. Bu tutulmaya Mars’ın sert bir kontağı olacak. Maddi konularda, kredi ihtiyaçlarınızda, borçlanma konusunda ve yatırımla ilgili konularda önemli gündemleriniz olabilir. İşin içinde Merkür olduğundan dolayı bu konularda araştırmalar yapmak, bilgi sahibi olmak, sözleşmeler yapmak, seyahatlere çıkmak gerekebilir. Akıllıca davranmanız gereken bir dönemdesiniz maddi konularda. Ama özellikle kararsız kalmak sizi zora sokabilir. Mars’ın sert kontağı ile de özel hayatınızda, çocuklarla ilgili konularda, yatırımlarla ilgili konularda aceleci, düşünmeden karar vermemelisiniz. Bu konularda sakin kalmalı ve hatta iletişim dilinize de dikkat etmelisiniz. Ani kararlar veya sert iletişim dili para kaybetmenize veya ilişkilerde ciddi gerginliklere sebep olabilir.

Duygusal ama bir o kadar da çok yönlü olan Balık burçlarının özelliklerini bu yazıda keşfedeceksiniz.

2024 Yılının Güzellik ve Estetik Zamanları

Göz alıcı olmak isteyenle! 2024 yılında güzellik ve estetik ile ilgili tarihlerimiz, yıldızların altında parlamak isteyenler için burada. Bu yıl, gökyüzünün estetik ve güzellik danışmanınız olmasına ne dersiniz?

İş güzellik ve estetik olduğunda pekte hafife alınacak bir konu değil tahmin edersiniz ki! İşin ustası, doğru kişilerin ellerinde muhteşem sonuçlar her zaman ortaya çıkar. Bir de doğru zamanda harekete geçerseniz bu eylem için faydanızı 2ye katlamış olursunuz. İşte sizler için 2024 yılında saç kestirmeden, boyamaya, estetik dokunuşlardan kendinize yeni bir imaj belirlemeye, kendinize yeni elbiseler, parfümler, güzellik malzemeleri almak için bir tarih listesi hazırladım.

Bu tarihleri +/- 1 gün gibi düşünebilirsiniz! Ve bu tarihlerin hepsi hem bakım hem kuaför hem alış-veriş hem de güzelleşme için kullanabilirsiniz.

Bu tarihler çıkarabilmek içinde referans noktamız elbette deniz kabuğunun içinden dünyaya gelen, dünyaya geldiği an itibari ile her canlıyı kendini hayran bırakan Afrodit nam-ı diğer Venüs’ün 2024 yılı boyunca güzel açılar yaptığı zamanları kullandım!

Hepinize kendinizi bir önceki günden çok daha güzel hissedeceğiniz 2024 yılı dilerim!

 • 29 Ocak Venüs & Jüpiter arasında üçgen açı
 • 8 Şubat Venüs & Uranüs arasında üçgen
 • 13 Şubat Venüs & Neptün sekstili
 • 17 Şubat Venüs & Pluton Kavuşum
 • 24 Mart Venüs & Jüpiter sekstili
 • 28 Mart Venüs & Uranüs sekstili
 • 3 Nisan Venüs & Neptün kavuşumu
 • 13 Mayıs Venüs & Satürn sekstili
 • 18 Mayıs Venüs & Uranüs kavuşum
 • 23 Mayıs Venüs& Jüpiter kavuşum
 • 25 Mayıs Venüs & Pluton üçgeni
 • 3 Temmuz Venüs & Satürn üçgeni
 • 8 Temmuz Venüs & Uranüs sekstili
 • 21 Temmuz Venüs & Jüpiter sekstili
 • 29 Ağustos Venüs & Pluton Üçgeni
 • 15 Eylül Venüs & Jüpiter üçgeni
 • 4 Ekim Venüs & Satürn üçgeni
 • 17 Ekim Venüs & Pluton sekstili
 • 22 Kasım Venüs & Satürn sekstili
 • 2 Aralık Venüs & Uranüs üçgeni
 • 20 Aralık Venüs & Jüpiter üçgeni

2024 Yılının Diyet Zamanları

Yepyeni bir yıl ve her yıl olduğu gibi verilmesi hayal edilen kilolar! Ya aslında kilo alma meselesi olmasa yemek yeme eylemi dünyanın en güzel eylemi değil mi?! Bunu yazanında bir boğa burcu olması da ayri bir ironi!

Şimdi bir çok eyleme başvururken astrolojiyi adeta bir rehber gibi nasıl kullanabiliyorsak diyete başlamak içinde kullanabiliriz. En nihayetinde astroloji ize zamanı doğru ve etkin bir şekilde kullanma konusunda muazzam bir rehber!

Astrolojik olarak diyete başlayabileceğiniz bazı tarihler göreceksiniz aşağıda. Bu tarihlerin bazıları dolunay zamanları. Dolunay ve takip eden 3-4 günlük zaman dilimi içinde başlayacağınız diyetlerden maksimum verim elde eder en azından ödeminizi çok daha hızlı ve etkin bir şekilde atabilirsiniz.

Dolunayın dışında aşağıda göreceğiniz diğer tarihleri ise gördüğünüz tarih +/- 1 gün olarak kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle bu tarihlerde gezegenlerin Satürn ile olumlu kontak yaptığı zamanları daha çok referans aldım. Bunun nedeni ise astrolojik olarak Satürn; disiplin, sorumluluk, sınırlar, küçülmek, daralmak ile ilgili olduğu için. Başlayacağınız diyet için hem disiplinli bir şekilde başlar hem istikrarı sağlar hem de rahatlıkla daralabilirsiniz.

Ama tabii ki unutmayın ki diyet her zaman kişiye özeldir ve bu konuda eğitim almış, işin uzmanı kişilerle bu yolculuğa çıkmanız çok doğru olacaktır.

Ve unutmadan diyeti her zaman diyetisyen yazar, bu yüzden sağdan soldan, arkadaştan ve Google amcadan alacağınız listelerle hareket etmemeniz sağlığınız açısından çok daha doğru bir adım olacaktır.

Şimdiden hepinize güzel ve sağlıklı kilo vermemeler!

 • 25 Ocak Aslan Burcunda Dolunay
 • 28 Ocak Venüs & Satürn kontağı
 • 24 Şubat 5 Derece Başak Dolunayı
 • 29 Şubat Güneş & Satürn kavuşumu
 • 22 Mart Venüs & Satürn kavuşumu
 • 25 Mart Terazi Burcunda Ay Tutulması
 • 24 Nisan 4 Derece Akrep Burcunda Dolunay
 • 7 Mayıs Güneş & Satürn Sekstili
 • 13 Mayıs Venüs & Satürn Sekstili
 • 23 Mayıs 2 Derece Yay Burcunda Dolunay
 • 28 Mayıs Merkür & Satürn Sekstili
 • 22 Haziran 1 Derece Oğlak Burcunda Dolunay
 • 26 Haziran Merkür & Satürn Üçgeni
 • 3 Temmuz Venüs & Satürn Üçgeni
 • 11 Temmuz Güneş & Satürn Üçgeni
 • 21 Temmuz 29 Derece Oğlak Burcunda Dolunay
 • 19 Ağustos 25 Derece Kova Burcunda Dolunay
 • 18 Eylül Balık Burcunda Dolunay
 • 30 Eylül Mars & Satürn Üçgeni
 • 4 Ekim Venüs & Satürn Üçgeni
 • 17 Ekim 24 Derece Koç Burcunda Dolunay
 • 16 Kasım 24 Derece Boğa Burcunda Dolunay
 • 22 Kasım Venüs & Satürn Sekstili
 • 15 Aralık 23 Derece İkizler Burcunda Dolunay

2024 Yılının Evlilik Zamanları

Yeni sene, yeni umutlar, yeni hayaller ve yeni planlar. Bu planlar içinde belki de en heyecanlı olanı evlilik! Hele ki bir de tutkulu, mutlu, harika bir aşk içindeyseniz! 2023 senesinde evlilik uzak durulması gereken zamanları sizler için listeledim!

Doğru zamanda evlilik içinde parametrelerimiz, ilişkileri sembolize eden Venüs’ün geri harekette ve sert açılar altında olmaması, Merkür’ün geri harekette olmaması ve sert kontakları olmaması.

Ben sizler için kötü kontakları zamanların listesini çıkardım, sizlerde bu liste dışında kalan günleri evlilik, sözleşme, anlaşma, ortak kurmak gibi zamanlar için kullanabilirsiniz. Gördüğünüz tarihleri +/- 1 gün gibi düşünebilirsiniz.

Şimdi bu bilgiler ışığında 2024 yılında evlenmekten UZAK DURMANIZ gereken zamanlar şöyle;

Merkür’ün geri harekette olacağı yani retro zamanları;

 • 31 Mart- 27 Nisan arası
 • 3 Ağustos – 31 Ağustos arası
 • 24 Kasım – 17 Aralık arası

Venüs’ün sert kontakları;

 • 1 Ocak Venüs & Satürn Kare
 • 19 Ocak Venüs & Neptün Kare
 • 3 Mart Venüs & Uranüs Kare
 • 1 Mayıs Venüs & Pluton Kare
 • 9 Haziran Venüs & Satürn Kare
 • 17 Haziran Venüs & Neptün Kare
 • 12 Temmuz Venüs & Pluton Karşıt
 • 2 Ağustos Venüs & Uranüs Kare
 • 23 Eylül Venüs & Pluton Kare
 • 28 Ekim Venüs & Satürn Kare
 • 9 Kasım Venüs & Neptün Kare
 • 28 Aralık Venüs & Uranüs

Merkür’ün sert kontakları;

 • 9 Ocak Merkür & Neptün karesi
 • 10 Şubat Merkür & Jüpiter Kare
 • 17 Şubat Merkür & Uranüs Kare
 • 17 Mayıs Merkür & Pluton Kare
 • 12 Haziran Merkür & Satürn Kare
 • 17 Haziran Merkür & Neptün Kare
 • 3 Temmuz Merkür & Pluton Karşıt
 • 22 Temmuz Merkür & Uranüs Kare
 • 7 Eylül Merkür & Uranüs Kare
 • 25 Eylül Merkür& Neptün Karşıt
 • 31 Ekim Merkür & Uranüs karşıt

Mars sert kontağı;

 • 10 Mart Mars & Uranüs Kare
 • 16 Temmuz Mars & Satürn Kare
 • 3 Kasım Mars& Pluton karşıt