preloader

Akrep Burcu

Akrep Burcu
OGGUSTO CLUB’A ücretsiz üye olarak yazıyı sesli dinleyebilirsiniz.

Yazı Boyutu:

Zodyak’ın en gizemli burçlarından birini tanıttık! Akrep burcunun tüm özelliklerini keşfedin.

Etkileyici ve gizemli halleriyle baş döndüren akrepleri mercek altına aldık. Peki akrep burcunun tutkularla dolu dünyası dışarıdan gözüktüğü kadar gizemli mi dersiniz? Onları her yönüyle tanımak isterseniz, akrep burç yorumları ile ilgili yazımızı okumaya devam edin!

Akrep Burcu Hangi Ay?

Akrep Burcu

Bilmeniz gereken ilk şey, 23 Ekim– 21 Kasım tarihleri arasında doğan kişilerin akrep burcu olduğu. Akrep burcunun elementi, gezegeni, taşları, renkleri ve kısaca genel özellikleri ise şöyle:

  • Akrep Burcu Elementi: Su
  • Akrep Burcu Gezegeni: Mars & Plüton
  • Akrep Burcu Taşları: Safir, Topaz
  • Akrep Burcu Renkleri: Siyah, Kırmızı
  • Akrep Burcu Genel Özellikler: Sezgisel, ağzı sıkı, tutkulu, kin tutmaya eğilimli, hırslı, sadık, bakışlarıyla etkileyen, gözlemci, etkileyici, zaman zaman huysuz ve bazen de şüpheci olabilen…

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Kadını

Akrep Burcu

Tutku ve cazibe…

Akrep kadını, ilk bakışta dışarıdan soğuk görünmesine rağmen yakın çevresine karşı sıcak tutumlar sergiler. Son derece cazibelidir ve dış görünümüne önem verir. Çoğu akrep burcu kadınının gözleri dikkat çeker. Hayatında yer alan tüm insanları sahiplenir. Sevdiklerini iyi ve kötü günlerinde asla yalnız bırakmak istemez. Duygusal destek konusunda ve sır tutmakta adeta bir ustadır. Değer verdiği insanlara derin duygular besler ve bunları yansıtır. Tutkulu bir karaktere sahiptir. Dostlarına ve ailesine son derece düşkündür. Güven dolu ilişkiler kurmak ister ve dostluklarını uzun yıllar boyunca sürdürebilir. Yalnız hatalara karşı tahammülü azdır ve birine karşı güven problemi yaşamaya başladıysa sınır koymaktan çekinmez. Şüpheci bir kişiliğe sahip olduğundan dolayı hayatında güvenemediği insanları tutamaz. Mutlaka bir yerde sorun çıkacağını düşünür ve tedbirini önceden alır. Genel olarak sosyal bir insandır fakat evinde de vakit geçirmekten keyif alır. Özellikle çoğu akrep kadınının eli lezzetlidir, dostlarına yemekler hazırlamayı ve davetler vermeyi sever.

İş hayatında hırslı bir kişiliğe sahiptir bu sayede kolayca terfiler alabilir. İşine tutkuyla bağlı ve iyi bir çalışan olacaktır. Akrep burcu kadını aynı zamanda maddi olarak güvence hissetmek ister. Bu maddi güvence isteği bencil bir tutumdan ziyade sevdiklerini de rahat hissettirmek istediği içindir. Çalışmaktan yorulmaz ve kariyerinde gelecek odaklıdır.

Akrep Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Akrep burcu kadınının tutkulu olduğundan bahsetmiştik. Elbette konu aşk olunca da tutkulu karakteri hemen devreye girer. İlişkinin başlarında mantıklı hareketler sergilese de duyguları ağır basmaya başladığında mantığını adeta rafa kaldırır. Bu sebeple güvendiği ilişkiler kurmak onun gururlu ve tutkulu karakteri için çok daha sağlıklı olur. Akrep burcu kadını aşka önem verir ve sadık bir âşık olur. Sevdiği insan onun için çok değerlidir. Fakat canını yakan bir durum olursa bunun intikamını mutlaka alır. İhanet, yalan ve benzeri durumlarda acımasız bir kişiliğe bürünebilir. İlişkide olduğu insani son derece kıskanır fakat bunu gizlemeyi tercih eder. Çünkü güçsüz hissetmek istemez. Evlilik konusunda çekinceleri olan bir akrep burcu kadınına pek rastlanmaz. Onun için uzun soluklu ilişkiler kurmak belirsiz ve kısa ilişkilerden daha kolaydır. Hayatının bir noktasında anne olmak isteyecektir. Çocukları birçok konudan önce gelir ve son derece titiz, koruyucu bir anne olacaktır.

Akrep Burcu Erkeği

Akrep Burcu

Sahiplenici ve iddialı…

Gizemli erkeklerin burcunu dinlemeye hazır olun! Akrep burcu erkeği tutkulu, gizemli ve güçlü bir karaktere sahiptir. Kolay kolay kendini açmaktan hoşlanmaz. Gizemli havası sebebiyle duygularını saklamakta adeta bir ustadır. Çevresindeki kişilerin ne düşündüğü ve ne hissettiğiyle yakından ilgilenir fakat kendi dünyasından çok fazla bahsetmemeyi tercih eder.

Akrep burcu erkeği kariyer hayatında çalışkan ve hırslı bir tutum sergiler. O da akrep burcu kadını gibi kolayca terfiler alabilir. Kaotik iş ortamlarında bile nasıl tutunabileceğini anlar ve ona göre hareket eder. Zorluklar karşısında dirençli olabilir ve hedeflerine ulaşmak için kararlılıkla çalışabilir. Maddi refah içinde ve standartları yüksek bir hayat sürmek ister.

Akrep Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Tahmin edersiniz ki hem duygularını gizlemekte usta olan hem de tutkulu bir erkeğin aşk hayatı biraz zorluklarla geçebilir. Akrep burcu erkeği ilişki hayatında sahiplenici, kıskanç, duygusal bir kişiliğe bürünür. Güçlü bağlar kurmak ister ve duygularını uçlarda yaşar. Dönemsel olarak içsel çatışmalar yaşayabilir ve partnerinden uzaklaşarak bunu çözmeye çalışır. Bunun sebebi kendi duygularını anlamak ve ifade etmek konusunda zorlanmasıdır. İlişkide sadık ve bağlı bir partner olmaya çalışır. Gerçekten aşık olduğunda partnerine karşı derin bir bağ hisseder. Aşırı kıskançlık ve sahiplenme durumları ilişkisinde zorluklar yaşamasına sebep olabilir.

İlişkide rutinden pek hoşlanmaz. Heyecan verici deneyimler yaşamak, yeni yerlere gitmek veya farklı aktiviteler yapmak isteyebilir. Partnerinin de bu deneyimlere ortak olmasını arzular. Güçlü, sahiplenici ve evine önem veren bir baba olacaktır. Çocuklarına zarar gelmemesi için tüm gücünü sergiler.

Akrep Burcu Yükseleni

Akrep Burcu

Yükselen burç, kişinin doğum anındaki doğum yerine ve doğum zamanına göre belirlenir. Yükselen burcu akrep olan kişiler; tutkulu, gizemli ve çekici bir yapıya sahiptir. Zaman zaman şüphecilik, kuruntu, kibir ve gurur gibi olumsuz özellikler yansıtabilirler. Bilinmezlere karşı ilgileri yüksektir. Çoğu akrep yükselen, astroloji gibi alanlara karşı ilgi duyabilir. İnsan ilişkilerinde mahremiyet ve güvene önem verir. Hayatının çoğu alanında güvende hissetmek onun için olmazsa olmazdır.

Not: Güneş burcu kadar önemli olan yükselen burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden yükselen burcunuzu bulabilirsiniz.

Ay Burcu Akrep Özellikleri

Akrep Burcu

Hepimiz “Burcun nedir?” sorusuna güneş burcumuzu söyleyerek cevap veririz. Fakat astroloji derin bir derya ve doğum haritalarında birçok detay var! Ay burcu da onlardan biri. Peki nedir ay burcu? Ay burcunuz, doğduğunuz anda ayın hangi burçta olduğu ile ilgilidir. Ay burcunun kişinin duygusal yapısı, iç dünyası, güvenlik ihtiyacı ve annelikle ilgili konular üzerinde etkisi olduğuna inanılır.

Ay burcu akrep olan kişiler, duygusal olarak baskın bir şekilde güven hissi arayışı içinde olabilir. Bu sebeple tezat olsa da şüpheci ve kuruntulu bir yapıya sahip olurlar. Duygularını uçlarda yaşamak onların doğal halidir. Son derece tutkulu insanlardır. Olumsuz olarak duygusal dünyalarındaki derinlik sebebiyle olayları çok fazla düşünerek kendilerine zarar verebilirler. Fakat bunu yönetmeyi öğrenmeleri gerekir. Çoğu ay akrep, etkileyici bakışlara sahiptir. Gözleri derin bakabilir.

Not: Güneş burcu ve yükselen kadar önemli olan ay burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden ay burcunuzu bulabilirsiniz.

Akrep Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Akrep Burcu

Akrep burcu genellikle kendisine çoğu noktada benzeyen yengeç ve balık burçları ile iyi anlaşır. Toprak grubundan boğa burcu gibi sorumluluklarını yerine getirme ve sadakat konusunda benzer bir tutuma sahiptir. Yengeç burçlarıyla da birçok noktadan benzeşir ve güvenli bir iletişim kurar. Oğlak burcu ile hayata bakış açıları benzeşir bu sebeple dengeli ve sıkı dostluklar kurabilir.

Elbette tüm bunlar karakter, doğum haritası ve tarafların ilişkiyi yürütme motivasyonuna göre değişkenlik gösterecektir.

2024 Akrep Burcu Yorumları

Akrep burcunun 2024 burç yorumlarını okumak için haberimize tıklayın!

Akrep Burcu Stil Önerileri

Akrep Burcu

İddialı seçimler, çarpıcı renkler!

Klasik bir akrep burcunun tarzı iddialı seçimlerden oluşabilir. Tüm yazımızda bahsettiğimiz gibi akrepler, gizemli insanlardır. Akreplere stil önerisi olarak kırmızı ve siyah renklerini daha çok kullanmayı öneriyoruz. Suni deri detaylar, animal desenler, gösterişli ayakkabılar tam onlara göredir.

Akrep Burcu Güzellik Önerileri

Akrep Burcu

Çoğu akrep burcunun kendine has bir makyaj tarzı vardır. Özellikle koyu tonda ruj kullanımı sık olabilir. Derin bakışlı akreplere gözlerini ön plana çıkaracak makyaj adımlarını tavsiye ediyoruz. Göz pınarlarını parlatmak için beyaz ve nude tonda farlar, kirpikler daha kıvrık ve koyu gözüksün diye güçlü maskaralar ve son olarak koyu tonda farlar...

Akrep Burçlarına Hediye Önerileri

Akrep Burcu

Akrep burcunun doğası bahsettiğimiz gibi derin, gizemli ve tutkuludur. Bu nedenle hediye seçerken de kişilik özelliklerini göz önünde bulundurmak önemlidir. Düşünülerek alınmış ve onun ince ruhuna uygun hediyeler onu mutlu edecektir. Hediyenin küçük ya da büyüklüğü fark etmeksizin Fakat yine de nokta atışı yapmak istiyorsanız tercihiniz akrep burcunun bir tutkusu var ise onunla ilgili hediyeler olsun...

Akrep Burcu Dekorasyon Önerileri

Akrep Burcu

Koyu tonlarda renklendirilmiş bir ortam! Gizemli detaylar, ilk bakışta anlaşılmayacak dokunuşlar, vintage parçalar... Akrep burcuna özel tüm dekorasyon önerilerimiz için haberimize tıklayın!

Akrep Burcu Gelinlik Önerileri

Akrep Burcu

Akrep kadını düğün gününde de tüm gizemli aura'sını yansıtmak ve feminen bir tercih yapmak ister. Prenses gibi hissedeceği modeller onun için pek uygun değildir. Cesur ve iddialı bir gelinlik giymek ister. Burcunuza uygun gelinlik modelini öğrenmek için tıklayın!

Akrep Burcu Yürüyüş Rotaları Önerileri

Akrep Burcu

Akrep burçları en az yay ve koç kadar maceracıdır. Tam bir çetin ceviz olan akrep burcunu çıktığı yoldan döndürmek zordur. O nedenle akrep burcuna uygun bir rota biliyoruz. Dünyanın dört bir yanından burcunuzun doğasına en uygun olan yürüyüş rotasını öğrenmek için tıklayın!

Not: Doğum haritasının bir bütün olarak incelenmesi en doğrusudur. Yazıda bahsedilen özellikler, güneş burcu Akrep olan kişilerin potansiyel olarak yansıtabileceği bazı özelliklerdir.