preloader

Küpe ile Stil Yaratma Kılavuzu

01.05.2024
Küpe ile Stil Yaratma Kılavuzu

Yazı Boyutu:

Aksesuarlar arasından en sevilenlerden olan küpelerin en doğru biçimde nasıl kullanılacağını keşfedin…

Kombininizin son dokunuşlarını tamamlayabilecek önemli bir takı parçasına olan küpeler, nasıl göründüğünüz üzerinde büyük bir etkiye sahip. Doğru küpe stili seçimi, yüzünüzü çerçevelemenin yanı sıra genellikle ilk fark edilen takı parçası olduğu için konuşurken izlenim oluşturmada da önemli.

Hangi küpelerinizi nasıl en güzel biçimde ortaya çıkarılabileceğine dair detayları uygulamak ve stilinizi bir adım öne taşımak için bu tüyoları kaydedin.

Yüz Hatlarına Göre Küpe Seçimi

Küpe ile Stil Yaratma Kılavuzu

En doğru küpe seçiminiz yüzünüzü tanımaktan geçiyor. Bunun için saçınızı geriye doğru çekerek yüz tipinizi rahatlıkla öğrenebilirsiniz; elmas veya kalp yüz tipine hatları dengeleyici uzun sallantılı küpeler, uzun yüzler için ise küçük yuvarlak taşlı veya birden çok kulak deliğiniz varsa tırmanan sıralı küpeler sizin için uygun olabilir. Yuvarlak yüzlere uzun, sarkan veya damla küpeler, kare yüzlere ise daha akıcı tarzlara sahip küpeler öneriliyor.

Kalp şeklindeki yüzlere ise geniş tabanlı küpeler, yüzün şeklini tamamlayacak ince küpeler; Kare yüzlere yüzü yumuşatan küpeler ve son olarak oval yüzlere çiviler, halkalar, küçük damlalar gibi çeşitli seçenekler öneriliyor.
Fakat tabii ki bu detaylara önem vermiyorsanız istediğiniz tarzda çeşidi kullanmakta da özgürsünüz!

Küpe ile Stil Yaratma Kılavuzu

Kombinlere Göre En Uygun Küpe Modelleri

Küpe ile Stil Yaratma Kılavuzu

Yüksek yaka kıyafetlerde, küçük ama göz kamaştırıcı küpeler tercih ederek dikkati yüzünüze çekebilirsiniz. Öte yandan, uzun küpeler daha düşük, V yaka modellerle daha iyi gitme eğiliminde. Büyük beden, bol bir kıyafet giyiyorsanız ve bu görünümü vurgulamak istiyorsanız, büyük küpeleri tercih edin. Dar, vücudu saran kıyafetler giyiyorsanız, orijinal, kendine has bir imza küpenizi seçerek görünümü dengeleyebilirsiniz. Sade bir siluete sahipseniz, daha büyük, daha dramatik ve dikkat çeken takılar takabilirsiniz.

Örneğin straplez bir kokteyl elbisesi ya da basit yuvarlak yakalı kolsuz bir atlet giyiyorsanız, daha büyük küpeler tercih edebilirsiniz.
Büyük ve çarpıcı küpeler straplez bir elbiseyle birlikte gerçekten mükemmel görünür ve boynu uzatmaya yardımcı olmak için zarif sarkan küpelerle eşleştirildiğinde güzel görünebilir.
Balıkçı yaka küçük, narin halka küpelerle eşleştirildiğinde son derece sofistike görünüyor ve önü fırfırlı bir bluz minik küpelerle giyildiğinde gerçekten tatlı görünebilir.

Küpe ile Stil Yaratma Kılavuzu

Kulak Piercing İsimleri

Küpe ile Stil Yaratma Kılavuzu
Kulak piercing isimleri
  1. Lob Piercingi: Kulak memesi, genellikle kulak lobunun ortasına veya alt kısmına yapılan en yaygın piercing türü.
  2. Tragus Piercingi: Kulak deliğinin hemen yanındaki kıkırdak bölgeye yapılan piercing.
  3. Helix Piercingi: Kulak kıkırdağının dış kısmına, genellikle üst kısmına yapılan piercing çeşidi.
  4. Ön Helix Piercingi: Helix piercinginden biraz daha önde, kulak kıkırdağının üst kısmına yakın yapılan piercing.
  5. Rook Piercingi: Kulak kıkırdağının iç kısmında, helix piercinginden biraz daha aşağıda yapılan piercingdir.
  6. Conch Piercingi: Kulak kıkırdağının orta kısmına yapılan piercingdir. İç veya dış conch olarak da yapılabilmektedir.
  7. Endüstriyel Piercingi: Kulak kıkırdağının üst kısmında, helix ve anti-helix bölgelerine birleştirilerek yapılan piercingdir.
  8. Daith Piercingi: Kulak kıkırdağının iç kısmındaki küçük kıvrımlı bölgeye yapılan piercingdir.
  9. Snug Piercingi: Kulak kıkırdağının orta kısmında, antihelix bölgesine yakın yapılan piercingdir.

Küpe ve Piercing Seçimleri

Son olarak, kendinize hangi ifadeyi vermeye çalıştığınızı sorun. Klasik ve zamansız bir görünüm hedefliyorsanız, inci küpeler veya elmas küpelerden kesinlikle şaşmamalısınız. Minimalist bir görünüm peşindeyseniz, küçük bir halka küpe ise her zaman mükemmel ve ideal bir seçim. Ancak göz alıcı olmak istediğiniz bir gününüzdeyseniz, safir veya topaz gibi renkli bir değerli taşı tercih edin.

Sallantılı Küpe Severlere

Earcuff Severlere

Halka Küpe Severlere

Sıra Dışı Olmak İsteyenlere

Sadelikten Yana Olanlara

Sıla Naz Pala
Sıla Naz Pala Tüm Yazıları