preloader

Balık Burcu

Balık Burcu

Yazı Boyutu:

Zodyak’ın en duygusal burçlarından birini tanımaya hazır mısınız? Balık burcunun tüm özelliklerini keşfedin!

Zodyak’ın son burcu olan balık burcu denince akla önce duygusallıkları gelir… Oysa ki balık burçlarını belirli kalıplara sokabilmek mümkün değil; zaten kendi içlerinde de çok çeşitliler! Balık burcu olan kişiler hakkında her şeyi öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin!

Balık Burcu Hangi Ay?

Balık Burcu

Bilmeniz gereken ilk şey, 19 Şubat - 20 Mart tarihleri arasında doğan kişilerin Balık burcu olduğu. Balık burcunun elementi, gezegeni, taşları, renkleri ve kısaca genel özellikleri ise şöyle:

  • Balık Burcu Elementi: Su
  • Balık Burcu Gezegeni: Neptün
  • Balık Burcu Taşları: Akuamarin, ametist, ruby
  • Balık Burcu Renkleri: Açık yeşil, beyaz
  • Balık Burcu Genel Özellikleri: Hassas, merhametli, sezgileri kuvvetli, uyum sağlayan, hayal gücü yüksek, duygusal...

Balık Burcunun Özellikleri

Balık Burcu Kadını

Balık Burcu

Naif ve fedakar…

Duygularını en yoğun yaşayan fakat bir o kadar da hızlıca duygu durumundan ötekine geçebilen; kırılgan ama bir o kadar da güçlü balık kadınları… Onları anlayabilmek için yakından tanımanız gerekir. Balık kadınlarının ruh değişimleri çok güçlüdür; mutsuz bir gün geçirdiğini arkadaşına anlattıktan sonra ufak bir teselli ve motivasyon sonrasında hemen kendine gelebilir.

Balık kadınları sevdiklerine karşı sabırlı, affedici ve fedakardır; yardıma ihtiyacınız olduğu her an kendi uğraşını bırakıp sizinle ilgileneceğine emin olabilirsiniz. Hatta zaman zaman fedakarlığın dozunu kaçırabilir ve kendini unutup yıpratabilir; kendi sınırını koymakta zorlanabilir. Herkese karşı faydalı ve yardımsever olmak ister. Neşeli, iletişim kurmayı seven ve samimi bir enerjidedir. Para onun için önemli değildir, somut hırsları yoktur. Balık kadını maddiyattan daha çok maneviyata önem verir. Duygularının çok çabuk değişmesi balık kadınında büyük bir kararsız olma halini beraberinde getiriyor; başkalarını anlamada sezgileri çok kuvvetli olsa da kendisi için neyi isteyip neyi istemediğini kendi içinde çözümleyemeyebilir, bu da balık kadınının harekete geçmesine engel olabilir.

Balık Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Balık kadınları güven veren, kendisine değer veren ve bu değeri bir şekilde belli edebilen, kendisi gibi fedakar ve samimi olan kişileri hayatına almayı tercih ederler. Ben merkezci, görgüsüz ve egolu karakterlerden hiç hazzetmezler. Dikkat! Balık kadınını asla stratejik oyunlarla elde edemezsiniz, o sizin planlarınızı hemen sezer ve sizinle uğraşmaya tenezzül etmez… Balık kadınlarının sevdiklerine karşı son derece fedakar olduğundan bahsetmiştik; aşkta da kendinden taviz verip fedakarlığına devam edecek, verdiği değerin de karşılığını bekleyecektir. Balık kadını kendisini aşk hayatında çok iyi bir dinleyici, neşeli, romantik, yardımsever ve dürüsttür; Eğer bu özellikleri göstermiyorsa bilin ki karşısındaki insan onun güvenini zedelemiştir.

Balık Burcu Erkeği

Balık Burcu

Sezgisel ve hassas...

Aynı balık burcu kadını gibi balık erkeğinin de sezgileri çok kuvvetlidir; herkesin o an ne hissettiğini ve ne düşündüğünü kısa bir gözlem sonucu anlayabilir, empati yapar ve ona göre davranabilir. Balık burcu erkeği kendisine ne yapması gerektiğinin söylenmesinden hiç hoşlanmaz; fazlasıyla kararsızdır ama sonunda hayatıyla ilgili kendi kararını verip yoluna devam edecektir. İstemediği işleri yapmama konusunda ısrarcı ve inatçıdır. Duygu kontrolleri çok zayıf olabilir; çabuk parlayıp çabuk sönebilirler ve kendilerini duygusal anlamda yıpratabilirler. Güven duygusu fazla olduğu için aldığı bilgiye çabuk inanabilir.

Balık Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Balık burcu erkeğinin birine aşık olması ve kendini tamamen açabilmesi için partnerine güven duyması ve partnerinin iyi niyetini hissetmesi gerekir. Kararsız balık burcu erkeği, kendisini dengeleyebilecek birini arar; yani bu kişi sabit, sahiplenici, tahammül seviyesi yüksek, ne istediğini bilen ve duygularını anlayabilecek kişilerdir. Partnerine çok ilgilidir ve kendisi de ilgi görmeyi sever; romantik ve komik balık erkekleri sezgileri sayesinde ikili ilişkilerde uyumu yakalayabilir.

İlişkide kıskanç ve ısrarcı tutumları sorun yaratabilir. Hassas bünyesi karşı tarafın aklına gelmeyeceği bir durumu sorun etmesine neden olabilir. Hayalperest olan balık burçları, gercekliğe döndüğünde ilişkinin ilerlemesi ve sorumluluk alma evreleri başlayınca pes edebilir.

Balık Burcu Yükseleninin Özellikleri

Balık Burcu

Yükselen burcu balık olan kişilerin doğuştan gelen güçlü sezgileri vardır; çevresinde olanlara ve olacaklara karşı farkındalıkları yüksek olduğu için hassas bireyler olabilirler. Karar verme aşamasında da somut biçimde kendisi için ne istediğini anlamakta zorluk yaşayabilir ve sezgilerinin baskın olduğu tercihte karar kılabilirler. Duygusal hakimiyeti kurmakta zorlanabilir, tutarsız bir imaj çizebilirler.

Not: Güneş burcu kadar önemli olan yükselen burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden yükselen burcunuzu bulabilirsiniz.

Ay Burcu Balık Özellikleri

Balık Burcu

Hepimiz “Burcun nedir?” sorusuna güneş burcumuzu söyleyerek cevap veririz. Fakat astroloji derin bir derya ve doğum haritalarında birçok detay var! Ay burcu da onlardan biri. Peki nedir ay burcu? Ay burcunuz, doğduğunuz anda ayın hangi burçta olduğu ile ilgilidir. Ay burcunun kişinin duygusal yapısı, iç dünyası, güvenlik ihtiyacı ve annelikle ilgili konular üzerinde etkisi olduğuna inanılır.

Ay burcu Balık olan kişilerin spiritüel enerjileri çok yüksektir. Zodyak’ın son burcu olmaları, -tüm burçları görmüş ve geçirmiştir- Ay burcu balıklara bilgelik katar. Güçlü farkındalık kabiliyetleri, gündelik yaşamlarına ayak uydurmakta sorunlar yaşatabilir. Gerçeklikten uzaklaşmak isteyebilir ve içlerine kapanabilirler. Gündelik hayattan kopmamak için kendilerinin de farkına varmaları ve sorumluluklarını yerine getirebilmek için çaba göstermeleri gerekebilir. Ay burcu balıklar şifacı olabilirler ve enerjilerini sömüren insanları kendilerine çekebilirler, bu yüzden çevrelerine aldıkları insanlara dikkatli olmaları gerekebilir.

Not: Güneş burcu ve yükselen kadar önemli olan ay burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden ay burcunuzu bulabilirsiniz.

Balık Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Balık Burcu

Balık burcu, kendi grubundan olan yengeç ve akrep burçlarıyla uyumludur; yüksek empati yetenekleri ve hayata bakış açıları benzer olan yengeç burcuyla; ilişkide açıklık ve sadakate önem vermelerinden dolayı ise akrep burcuyla uyum sağlayabilirler. Bir diğer uyumlu burç ise kendisiyle zıt karaktere sahip oğlak burcu olacaktır; oğlak burcu balık burcu olan kişinin hayatına denge ve pratiklik katarken; balık burcu ise oğlak burcu olan kişiyi duygusal anlamda besleyebilir.

2024 Balık Burcu Yorumları

Balık burcunun 2024 burç yorumlarını okumak için haberimize tıklayın!

Balık Burcu İçin Stil Önerileri

Balık Burcu

Benzersiz ve cesur!

Sanatsal balık burçlarının sıra dışı stilleri vardır. Birbirine fazla uyumlu veya kusursuz görünümler onlara göre değil... Farklı ve özgün parçaları birleştirerek kendilerine has ilgi çekici stiller oluşturabilme yetenekleri var. Mavi ve su yeşili renkleri balık burçlarını iyi hissettireceği için doğru tercih olabilir. Değişken ruh hallerini kombinlerine yansıtmak için ise çok çeşitli ve birbirine benzemeyen orijinal parçalardan oluşan bir dolap oluşturabilirler.

Balık Burcu İçin Güzellik Önerileri

Balık Burcu

Balık kadınları, makyajlarında ışıltılı bir bir bitiş için nemli bitişli ten ürününün ardından aydınlatıcı kullanarak kendileri gibi romantik bir görünüm yakalayabilirler. Allık ve ruju seçiminde ise yine romantik pembe olan gül kurusunu tercih edebilir. Balık kadınlarının düşsel gözleri mutlaka ön plana çıkarılmalı; metalik bitişli dumanlı göz makyajının ardından rimelle uzun kirpikler balık kadınının gizemli gözlerini öne çıkarmada yardımcı olacaktır.

Balık Burcu İçin Seyahat Önerileri

Balık Burcu

Spontane ve değişken rotalar...

Sürekli aynı yerde bulunmayı sevmeyen balık burçları seyahat etmeye bayılır. Tatile hem eğlenmek hem de kafa dinlemek için gidebilirler. İlla ki kalabalık bir seyahat yapmaları şart değil; tek başlarına yapacakları bir seyahatten de çokça zevk alabilirler. Seyahat anlayışları spontanedir; detaylı planlar yapmaktan pek hoşlanmazlar. Manevi hayata değer verdikleri için Fransa’da bulunan Lourdes gibi ilgi çekici spiritüel bölgeler ve mimarileri görmek hoşlarına gidebilir. Denizde bulunmayı seven balık burçları, birçok yeni şehri görebileceği Cruise seyahatlerini de önerebiliriz.

Balık Burcu için Dekorasyon Önerileri

Balık Burcu

Sanatsal ve kreatif yönleri güçlü olan balık burçları için kusursuz bir dekorasyon stili şart değil; birbirlerine zıt mobilya veya aksesuarları birleştirerek özgün ve samimi alanlar yaratabilmeyi çok iyi bilirler. Sıcak ve pastel gibi sakinleştirici tonların hakim olduğu, doğal materyallerden oluşan rahat ev ortamları balık burçlarına uyumlu olacaktır. Balık burcuna özel tüm dekorasyon önerilerimiz için haberimize tıklayın!

Balık Burcu İçin Gelinlik Önerileri

Balık Burcu

Adeta bir peri kızı!

Gelinliğinin içinde peri kızı gibi görünmek isteyen balık kadınları, şifon ve romantik modelleri tercih edebileceği gibi, balık modellere de mutlaka göz atmalı. Burcunuza uygun gelinlik modelini öğrenmek için tıklayın!

Sevdiklerine kendini adayan balık burçları, büyük hediyeler vermeyi çok sevdikleri gibi kendilerinin de aynı şekilde onlar için değerli olduğunu hissetmek için hediye almaktan büyük mutluluk duyarlar. Hediyenin parasal büyüklüğü yerine anlamsal açıdan bir değerinin olması balık burçları için daha önemli olabilir.

Balık Burcu İçin Hediye Önerileri

Balık Burcu

Sevdiklerine kendini adayan balık burçları, büyük hediyeler vermeyi çok sevdikleri gibi kendilerinin de aynı şekilde onlar için değerli olduğunu hissetmek için hediye almaktan büyük mutluluk duyarlar. Hediyenin parasal büyüklüğü yerine anlamsal açıdan bir değerinin olması balık burçları için daha önemli olabilir.

Balık Burcu İçin Yürüyüş Rotaları Önerileri

Balık Burcu

Hayalperest balık burçları için masalsı ve bol sayıda doğal güzelliklerle karşılaşabileceği bir yürüyüş rotası çizilebilir. Keyfini ve iç huzurunu yakalayabileceği uzun bir yürüyüş rotası, balık burcunun enerjisini yenileyecek. Dünyanın dört bir yanından burcunuzun karakterine uyum sağlayan yürüyüş rotanızı öğrenmek için tıklayın!

Not: Doğum haritasının bir bütün olarak incelenmesi en doğrusudur. Yazıda bahsedilen özellikler, güneş burcu Koç olan kişilerin potansiyel olarak yansıtabileceği bazı özelliklerdir.

{100260}