preloader

Her Kadının Sahip Olması Gereken Aksesuarlar

22.04.2024
Her Kadının Sahip Olması Gereken Aksesuarlar

Yazı Boyutu:

Her kadının mücevher kutusunda bulunması gereken parçaları inceleyin…

Her yaşta ve her tarzda kadına hitap eden göz alıcı taşlardan zarif incilerden, minimalist kolyelere, belirli klasik parçalar yanı başınızda mutlaka yer almalı. Hem kıyafetlerinizi güçlendirmek hem de kişiliğinizin bir parçasını yansıtmanın başlangıç adımlarını öğrenmek için yazıyı okumaya devam edin.

Top Küpeler

Her Kadının Sahip Olması Gereken Aksesuarlar

Her şeye uyum sağlayan küçük bir parıltı arayışındaysanız, saplı küpeleri kulağınızdan ayırmak istemeyeceksiniz. Görünümüzü bir üst seviyeye çıkaran bu küçük ama etkili mücevherler gözlerinizi vurgulayıp yüz hatlarınızı dengelemede de başarılı! İster pırlanta ister altın bir çift küpe harikalar yaratıyor.

Halka Küpeler

Zamansız küpe modellerinin başında gelen halka küpeler her kombine uyum sağlayabilmesiyle hem şık hem de konforlu bir seçenek. Halka küpelerin her zaman bu kadar revaçta olmasının sebebi moda trendlerine her zaman uyum sağlayabilmesinden geliyor; tarzınıza göre farklı kalınlığını, rengini ve büyüklüğünü seçerek küpelerinizi mücevher kutunuzun olmazsa olmaz parçası yapabilirsiniz.

Görsel: Mer’s

Her Kadının Sahip Olması Gereken Aksesuarlar

Zincir Kolyeler

Her Kadının Sahip Olması Gereken Aksesuarlar

Hayat kurtarıcı bir aksesuar olan klasik bir zincir kolyeler, kimileri için dikkat çekici olmasa da, kombinlere boyut kazandıran kilit parçalardan. Bluzunuzun içerisinden hafifçe görünecek bir zincir, daha cesur ve dikkat çekici olmak isteyenler için kalın burgulu zincir kolyeler, veya üst üste farklı uzunluklarda takacağınız zincirler gündelik olarak tekrar tekrar takabileceğiniz parçalar arasında yer alıyor.

Broş

Broşların kullanımı günümüzde çok yaygın olmayabilir fakat ofis kombinlerinizi veya şık bir akşam yemeğinde giyeceğiniz kült bir siyah elbisenin puanını yükseltmek isterseniz, broşlar hiç ummadığınız sonuçlar ortaya çıkarabilir. Ofis görünümünüzde bluz ve özellikle ceket ve elbiselerin kenarına takıldığında çok zarif bir görünüm oluşturacaktır. Değerli metaller, taşlar, inciler ve emayelerin bulunduğu vintage broşlar en dikkat çekici olan broşlar arasında.

Görsel: Swarovski

Her Kadının Sahip Olması Gereken Aksesuarlar

İnciler

Her Kadının Sahip Olması Gereken Aksesuarlar

İnci mücevherlerinizi -eğer- sadece özel etkinliklerinizde takmak için raflara kaldırdıysanız kesinlikle takı kutunuza geri yerleştirmelisiniz çünkü inciler günümüzde büsbütün bir karakter değişimi yaşadı! Artık incileri daha modern, gündelik kullanıma uygun ve karakteristik formlarda görüyoruz.

Görsel: Peracas

Renkli Taşlar

Salt alın, gümüş ve rose gold renkler dışında tercih ettiğiniz renkli taştan oluşan bir kolye, küpe veya bilezik de sade görünümlerinizi öne çıkarmak için mükemmel bir tercih. Renkli taşlı mücevher veya mineral taşlar, genellikle sembolistik anlamlar taşıyan değerli taşlar oluyor. Renkli taşlı, kendinizle bütünleştirebileceğiniz bir mücevher veya mineral taşları üstünüzde taşımak, sizi rahatlatabilir ve enerjinizi yükseltebilir.

Görsel: Molu

Her Kadının Sahip Olması Gereken Aksesuarlar

Yüzük

Her Kadının Sahip Olması Gereken Aksesuarlar

Kendi tarzınızı ifade etmenin en kolay yolu olan yüzüklerin avantajı çok çeşitli ve her türlü gözünüze hitap eden bir model bulacak olmanız. İster dev taşlı bir imza model, ister altın veya gümüş materyallerin işlenmesinden oluşan sade modeller veya taşlı parlak modeller beyaz tişört ve jean giydiğiniz bir günde bile havanızı değiştirebilir.

Görsel: julzgolx

Kişiselleştirilebilir Mücevher

Mücevherler kendinizi özel hissetmenizi sağlıyor… Bu nedenle kişiselleştirilebilir bir kolye ucu tasarımı; kendi tasarladığınız bir simge, burcunuz, sizi iyi hissettiren özel bir taş veya bir ismin baş harfi… Parmak izinden oluşturabileceğiniz bir yüzük ile gündelik olarak aidiyet hissedebileceğiniz ve bağ kurabileceğiniz aksesuarlar arasında. Sadece sizde ve size ait olan özellikte bir mücevher paha biçilemez bir parçaya dönüşüyor.

Görsel: Kısmet by Milka

Her Kadının Sahip Olması Gereken Aksesuarlar

Kapak fotoğrafı: @mers.tr

Sıla Naz Pala
Sıla Naz Pala Tüm Yazıları