preloader

Aslan Burcu

Aslan Burcu
OGGUSTO CLUB’A ücretsiz üye olarak yazıyı sesli dinleyebilirsiniz.

Yazı Boyutu:

Zodyak’ın en gösterişli burçlarından biri olan aslan burcunun tüm özelliklerini keşfedin.

"Özgüvenli halleri ve sıcak tavırlarıyla dikkatleri üzerinde toplamayı en çok seven burç hangisi?" desek hiç şüphesiz ki aslan dersiniz! Evet, böyle düşünmekte haklısınız. Aslanların dünyası epey geniş… Onları her yönüyle tanımak için yazımızı okumaya devam edin.

Aslan Burcu Hangi Ay?

Aslan Burcu

Bilmeniz gereken ilk şey, 23 Temmuz – 23 Ağustos tarihleri arasında doğan kişilerin aslan burcu olduğu. Aslan burcunun elementi, gezegeni, taşları, renkleri ve kısaca genel özellikleri ise şöyle:

  • Aslan burcu elementi: Ateş
  • Aslan burcu gezegeni: Güneş
  • Aslan burcu taşları: Pırlanta, safir, yakut
  • Aslan burcu renkleri: Turuncu, sarı, dore
  • Aslan burcunun genel özellikleri: Özgüvenli, korumacı, gösterişli, gururlu, idealist, yönetmeyi seven, cömert, iyimser, çocuk ruhlu, ilgi çekmeyi seven, çalışkan, hırslı ve bazen egoist olabilen…

Aslan Burcunun Özellikleri

Aslan Burcu Kadını

Aslan Burcu

Gösterişli ve ilgi aşığı…

Nerede kendine has tarzı olan, sıcak davranışlı, saçları havalı ve aurası yüksek bir kadın varsa muhtemelen o bir aslan burcudur! Arkadaş canlısı olması ve neşeli halleriyle çevresi oldukça geniştir. Zaten bu kadınlar sosyal ortamlarda olmayı da geniş çevrelerde tanınmayı da pek sever. Birçok arkadaşı olabilir, çok farklı insanlarla anlaşabilir ve vakit geçirebilir. Fakat güvendiği dostları az ve öz olacaktır. Aslan kadınları son derece özgüvenlidir. İlgi görmekten, beğenilmekten ve övülmekten çok hoşlanır. Aslanlar, genelde pozitif bir hayat sürmeye çalışsa da zaman zaman depresif dönemler yaşayabilir. Bu esnada mutlaka bir şeyleri değiştirecek ya da nazının geçeceği insanlara sığınacaktır. Bu dönemlerde sinirli ve kırıcı davranabilir. Ancak tipik aslan kadınının saman alevi gibi bir siniri vardır. Sinirlendiğinde merhamet ve güzel sözler ile gönlü kolayca alınabilir, zaten kendi de bu hallerinden pişmanlık duyar. Aslan burcu kadınları ailesine düşkün ve son derece sahiplenicidir. Sevdikleri için birçok fedakârlık göstermeye hazırdır. Kardeşlerine ve çocuklarına çok düşkün olurlar. Sevdiklerine bir zarar gelecekse onları korumak adına her şeyi yapabilirler…

Bu güçlü kadınlar, kariyer hayatlarında ise emin adımlarla ilerler. Lüksü sever, maddi güvencede olmayı arzular. Hırslı, çalışkan ve sorumluluk sahibi insanlardır. Elleri bol ve cömert oldukları için hem hediye vermeyi hem de almayı çok severler.

Aslan Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Tipik bir aslan kadınını aşkta en mutlu eden şey tabii ki de ilgilenilmektir. Biriyle olmayı gerçekten istediğinde sabırlıdır fakat kendini değerli ve özel hissetmediği hiçbir ilişkide kalmayacaktır. Son derece yapıcı, neşeli, dramatik davranan bu kadınlar aşkı da tüm duygularıyla yaşamayı bilir ancak mantığı da hep yanındadır. Sabrı tükenene kadar ilişkisini kurtarmak adına her şeyi denemeye hazırdır.

Genelde çoğu aslan kadını kıskançtır ve tehlikeli sinyaller hissettiğinde partnerini kısıtlamanın yolunu bir şekilde bulacaktır. Çünkü aslan burcu kadınları, ilişkilerinde sadık olur ve partneriyle güvenli bağlar kurmayı sever. Bu sebeple yalana, yanlışa ve aldatılmaya hiç toleransı yoktur. Zaten son derece gururlu olduğundan bir hata ile karşılaştığında affetmek yerine ilişkiyi sonlandırmayı seçecektir. Sevdiklerinin ihanete uğratmasından son derece korkar ve güvende hissetmezse çılgına dönebilir. İlişkilerinde samimi duygular yaşamayı öncelik bilir. Nazlı, çocuk ruhlu ve sıcak davranmayı sever. Partnerini sahiplenir ve onun iyi olması için çabalar. Eğer bir aslan kadınını mutlu etmek istiyorsanız ona bol bol hediye alın, hep ilgilenin ve dürüstçe aşkınızı yaşayın. Tüm bunlar olduğunda o sizi zaten dünyanın en mutlu insanı yapmayı amaç edinecek ve tüm kalbini, emeğini ortaya koyacaktır. Tüm şefkatiyle hayatındaki insanı sarıp sarmaladığından unutulması güç kadınlardan biridir ve talibi de çoktur…

Aslan Burcu Erkeği

Aslan Burcu

Gururlu, koruyucu, cömert…

Aslan burcu erkeği bulunduğu her ortamda farklı olmayı ve dikkat çekmeyi sever. Mutlaka bir özelliği ile de bunu başarır. Hayat boyu çalışkan ve hırslı tutumları vardır. Bu özellikleri de onları başarıya götürür. Örneğin kariyer hayatında sık değişiklik yapmaktan hoşlanmaz ve olduğu yerin “en iyisi” olmaya çalışır. Liderlik özellikleri hayatlarının her alanında ortaya çıkar. Ailesini kollayan, toparlayan ve bir araya getiren kişi olabilir. Aile bağlarına da oldukça önem verir. Çoğu aslan burcu erkeği sosyaldir. Birçok arkadaşı vardır ve buluşmaların aranan ismidir. Egosunu zedeleyen bir sıkıntısı olduğunda kalabalık ona iyi gelir. Eğer sorunu büyük ise bazen içine kapanır fakat kısa sürede daha güçlü bir şekilde sosyal hayatına geri döner. O da en az aslan burcu kadını kadar lüksü sever. Kaliteli arabalar, iyi maaş gibi bazı hayat hedefleri vardır. Hayatını daha iyiye götürmek için planlar kurar ve bunlara sadık kalır. Sorumluluk almak konusunda oldukça iyidir. Yeni kararlar alırken de cesurdur; gücüne, deneyimlerine ve kendine güvenir. Evinde konfora ve huzura önem verir. Çoğu aslan erkeği bir spor dalıyla ilgilenir ve fittir. Hayatındaki insanlara hediyeler almayı, yemek ısmarlamayı, küçük büyük fark etmeksizin jestlerde bulunmayı çok sever.

Aslan Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Aşk hayatında şefkatli ve babacan tavırları en çok sergileyen burç aslandır. Karşısındaki kişiyi zekâsı, başarıları ve kişiliği ile etkiler. İlk tanıştığı anda bile kendini övmekten çekinmez.

İlişkide zaman geçtikçe komik ve eğlenceli yanlarını sergileyecektir. Aslan erkeği, ilişkide olduğu kişinin hayatıyla yakından ilgilenmek ister ve yoğun hisler beslediğinde son derece sahiplenicidir. Duyguları yoğunlaştığında romantik ve cesur davranışlarda bulunmaktan çekinmez hatta bazen tüm bunları herkese ilan etmek ister. Partnerinden ise beğenildiğini duymayı arzular. Bu övgülerin sıklığı ve samimiyeti ne kadar çok ise o kadar mutlu olur. Partnerinin ona karşı hayranlık duyduğunu bilmesi onun sevgisini ve cömertliğini artıracaktır. Aslan erkeğinin ilişkiyi en zorlaştıran özelliği ise gururlu bir yapıda olmasıdır. Özür dilemek, alttan almak gibi basit şeylerde bile bazen zorlanabilir. Ayrıca çok kıskançtır fakat genelde bunu gizlemeyi tercih eder. Partner olarak kendini gördüğü gibi güçlü ve çatışmadan korkmayan birini isteyebilir. Elbette burada doz önemlidir. Eğer ilişkide olduğu kişi ile ipler koptuysa ve gururu incinmişse geri dönmesi pek zordur… Uzun soluklu ilişkiler kurmaya eğilimlidir. Geçmişindeki partnerleri ile de ara ara iletişim kurmak ve nasıl olduklarını bilmek ister. Arkadaş kalmak pek ona göre değildir fakat ipleri de tam koparamaz. Çünkü sahiplenici olduğundan bu tavırdadır. Bitmiş bir ilişkiden sonra bile partnerine yardım etmeye çoğu zaman hazırdır. Çoğu aslan erkeği hayatının bir bölümünde baba olmak isteyecektir. Ve mutlaka koruyucu, sahiplenici bir baba olacaktır.

Aslan Burcu Yükseleninin Özellikleri

Aslan Burcu

Yükselen burç, kişinin doğum anındaki doğum yerine ve doğum zamanına göre belirlenir. Yükselen burcu aslan olan kişiler; güçlü, karizmatik, dikkat çekici ve özgüvenli bir yapıya sahiptir. Liderlik özellikleri yansıtabilirler.

Not: Güneş burcu kadar önemli olan yükselen burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden yükselen burcunuzu bulabilirsiniz.

Ay Burcu Aslan Özellikleri

Aslan Burcu

Hepimiz “Burcun nedir?” sorusuna güneş burcumuzu söyleyerek cevap veririz. Fakat astroloji derin bir derya ve doğum haritalarında birçok detay var! Ay burcu da onlardan biri. Peki nedir ay burcu? Ay burcunuz, doğduğunuz anda ayın hangi burçta olduğu ile ilgilidir. Ay burcunun kişinin duygusal yapısı, iç dünyası, güvenlik ihtiyacı ve annelikle ilgili konular üzerinde etkisi olduğuna inanılır.

Ay burcu aslan olan kişiler, son derece gururludur. Kendine güvenir ve bunu herkes bilir. Özellikle duygular konusunda oldukça cömert olur. Duygularını göstere göstere yaşayabilir. Genelde açık sözlüdür ve lider özellikleri taşıyabilir.

Not: Güneş burcu ve yükselen kadar önemli olan ay burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden ay burcunuzu bulabilirsiniz.

Aslan Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Aslan Burcu

Aslan burcu genellikle kendisine bazı noktalarda benzeyen koç burçları ile iyi anlaşır. Fakat burada koçun baskınlığı ve aslanın liderlik özellikleri sık sık çatışabilir. Yay ve terazi burçları ile de dengeli bir uyum yakalayabilir. Yengeç burcunun şefkati de onlara iyi gelecektir. İkizler ve kova burçlarıyla iletişim anlamında doyurucu bir bağ kuracaktır. En az kendileri kadar cesur olan akrep burçları ile çatışmalar yaşayabilir. Başak burcunun eleştirel tavrından ise hoşlanmayabilir ve tahammül etmek istemeyecektir. Elbette tüm bunlar karakter, doğum haritası ve tarafların ilişkiyi yürütme motivasyonuna göre değişkenlik gösterecektir.

2024 Aslan Burcu Yorumları

Aslan burcunun 2024 burç yorumlarını okumak için haberimize tıklayın!

Aslan Burcu Stil Önerileri

Aslan Burcu

Gösterişli olan her şey!

Aslanlar, trendleri yakından takip eder. Tipik bir aslanın markalı kıyafetlerle dolu bir giysi dolabı olabilir. Parıldayan, gösterişli ve havalı seçimler yapar. Çoğu aslan, gösterişli aksesuarlar kullanacaktır. Stiliyle çevresine ilham olabilir. Tarzını değiştirmekten ve yeni şeyler denemekten de korkmayacaktır. Cesur seçimleriyle çoğu kişinin beğenisini kazanır.

Aslan Burcu Güzellik Önerileri

Aslan Burcu

Parıltılı makyajlar, dolgun ve farklı saç stilleri, özel parfümler, ışıltılı vücut losyonları… Konu güzellik olduğunda da aslan burcu gösterişi sevecektir. Bakıma ve güzelliğe önem verdiği için bakım rutinleri olabilir. Ayrıca çoğu aslanın kendine has bir kokusu vardır.

Aslan Burcu Dekorasyon Önerileri

Aslan Burcu

İhtişamlı her şey! Aslan burçları mekân tasarımlarında da dikkat çekici tercihler yapacaktır. Dev duvar aynaları, dore yansımalar, büyük vazolar… Evini adeta bir saraya dönüştürmek isteyebilir. Aslan burcuna özel tüm dekorasyon önerilerimiz için haberimize tıklayın!

Aslan Burcu Gelinlik Önerileri

Aslan Burcu

Sıradan günlerde bile dikkat çekici görünen aslan burcu, düğün gününde de elbette harika görünecektir! Kabarık, dantelli, tüllü gibi tercihler yapabilir. Ayrıca upuzun bir duvak onun ihtişamlı görünümü için harika olabilir. Burcunuza uygun gelinlik modelini öğrenmek için tıklayın!

Aslan Burçlarına Hediye Önerileri

Aslan Burcu

Gösterişli ve lüks hediyeler, etkinlik biletleri, bakım ürünleri, kaçamak tatiller hatta güzellik merkezi randevusu! Aslan burcu hediye almayı çok sevdiğinden onu mutlu etmek için birçok seçeneğiniz var. Hediyenizi kişiselleştirip manevi bir değer katmayı da düşünebilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi onu herhangi bir hediyeyle mutlu edeceğinize eminiz.

Aslan Burcu Yürüyüş Rotaları Önerileri

Aslan Burcu

Başladığı işleri bitirmeden bırakmayan aslan burcu için uzun ve macera dolu yürüyüşler idealdir. Aslanlar, popüler lokasyonları tercih edebilir. Dünyanın dört bir yanından burcunuzun doğasına en uygun olan yürüyüş rotasını öğrenmek için tıklayın!

Not: Doğum haritasının bir bütün olarak incelenmesi en doğrusudur. Yazıda bahsedilen özellikler, güneş burcu aslan olan kişilerin potansiyel olarak yansıtabileceği bazı özelliklerdir.

{100260}