preloader

Stil Tüyosu: Fular Kullanma Rehberi

12.05.2023
Stil Tüyosu: Fular Kullanma Rehberi

Yazı Boyutu:

Stilizin tamamlayıcısı olacak fular kullanma rehberini sizler için bir araya getirdik.

Küçük renkli bir kumaşın stilinizi nasıl canlandırdığına şaşırabilirsiniz ancak fularlar hem boyunda hem kemerde hem de çantanızda imza niteliğinde durabilir. Öyle ki fularları hem renklerine hem de şekillerine göre kıyafetlerinizle farklı farklı kombin edebilirsiniz. Dolabınızda tamamlayıcı bir parça olarak bulunmasını isteyeceğiniz fularlarla ilgi moda tüyolarını bu yazımızda sizler için derledik.

Canlı Renkli Fular

Be Mine Design

Tukutukum

Sade ama şık kombininizi, canlı renkli fularlar ile öne çıkarabilirsiniz. Özellikle birçok rengin bir arada olduğu bu fularlar stilinizi hem hareketlendirir hem de farklı bir hava katar. Canlı renkler giyinmek belki fazla cesurca ve riskli gözükebilir ancak fular doğru şekilde kombinlendiğinde moda harikası olabilir.

Soft Renkli Fularlar

Sugl Studio

Valentino Garavani

CouCoon Atelier

İlk defa kombininize fular eklemek istiyor ancak tereddüt ediyorsanız soft renkli fularlar tam da size göre. Hem iş hem de günlük kombinlerinizle rahatça kullanabileceğiniz bu fularları pek çok farklı şekilde takabilirsiniz. Ayrıca soft renkleri her kıyafetinizle kombinlemek kolaylık sağlayacaktır.

Geometrik Desenli Fularlar

Sugl Studio

Desenleri ve renkleriyle oldukça göz alıcı olurken aynı zamanda kombininize şıklık katan bu fularları klasik olarak değerlendirebilirsiniz. Geometrik desenli fularlarla, düz renge sahip olan kıyafetlerinizle hareket katıp aynı zamanda şık bir görünüm elde etmek mümkün.

{130423}

Şık Fularlar

Maat Clothing

Belki önemli bir davette belki de bir akşam yemeğinde kıyafetlerinizin tamamlayıcısı şık fularlar olabilir. Özellikle bu sene gece kıyafetleri ile birlikte görmeye başladığımız şık fularlar çokça tercih edilmeye başlandı. Genelde payetli ve parlak kumaşlı olan bu fularları gece kıyafetlerinizle değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

Fular Kullanma Tüyoları

Stil Tüyosu: Fular Kullanma Rehberi
Stil Tüyosu: Fular Kullanma Rehberi
Stil Tüyosu: Fular Kullanma Rehberi

Fularların moda dünyasını süsleyen çok yönlü aksesuarlardan biri olduğunu söylemek oldukça haklı olacak. Çok çeşitlilik gibi sunduğu pratik faydaların yanı sıra, ipek eşarplar, fularlar, yün karışımlı şallar veya bandeau eşarplar gibi birçok şekilde şekillendirilebilen vazgeçilmez bir moda aksesuarı.

Fularların belki de en bilindik kullanım şekili boyuna takılan stillerden. Fransız Düğümü ve Gevşek Düğüm yapabileceğiniz stillerden bazıları, bunların yanı sıra fularları sıkı ve kısa bağlayabilir ya da sadece boynunuza geçirip serbest bırakabilirsiniz.

Fularları pantolonlarınızdaki kemer halkalarına takabilirsiniz. Zarif bir düğüm atıp fuların uçlarını isteğinize göre uzun ya da kısa bırakabilirsiniz. Bu kullanım şekli sade ama şık kıyafetlerinize hareket katabilir.

Fularların harika bir aksesuar olmasının nedenlerinden biri de farklı şekilde kullanılabilmesi. Fularlar, çantanızı süslemenin harika bir yolu aynı zamanda, ister çantanızın askısında minik renkli bir aksesuar olarak kullanabilir hatta isterseniz de çanta sapı olarak da kullanabilirsiniz.

Eğer file çantanız varsa ve yeni bir şeyler denemek istiyorsanız istediğiniz fuları file çantanızın içine yerleştirip fuların her bir kenarını çantanızın sapına bağlayarak file çantanızı farklı bir boyuta da taşıyabilirsiniz.

Kapak görseli: Pucci

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları