preloader

Yengeç Burcu

Yengeç Burcu

Yazı Boyutu:

Zodyak’ın hem duygusal hem de mantıklı burçlarından birini tanıttık! Yengeç burcunun tüm özelliklerini keşfedin.

Biraz duygusal biraz alıngan… Yengeç burcu denildi mi hepimizin aklına ilk olarak bunlar gelir. Fakat yengeçlerin dünyaları tahmin ettiğimizden daha geniş. Öncü burçlardan biri olan yengeçlerin renkli dünyalarını her yönüyle tanımak için okumaya devam edin.

Yengeç Burcu Hangi Ay?

Yengeç Burcu

Bilmeniz gereken ilk şey, 22 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında doğan kişilerin yengeç burcu olduğu. Yengeç burcunun elementi, gezegeni, taşları, renkleri ve kısaca genel özellikleri ise şöyle:

  • Yengeç burcu elementi: Su
  • Yengeç burcu gezegeni: Ay
  • Yengeç burcunun taşları: Ay taşı, inci, yakut
  • Yengeç burcunun renkleri: Beyaz, bebe mavisi
  • Yengeç burcunun genel özellikleri: Evcil, sezgisel, sempatik, melankoli ve nostaljiye eğilimli, sevgi dolu, şefkatli, merhametli, inatçı, gururlu...

Yengeç Burcunun Özellikleri

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç Burcu

Huysuz ve tatlı kadın…

Bir gün enerjik bir gün içine kapanık; İkizler burcu ile aynı olmasa da yengeç kadının da duygusal gelgitleriyle ünlü olduğunu söyleyebiliriz. Bazen günlerce evinde kalmak ister bazen de eve girmek istemez. Güzel yemekler yapmayı, sanatla ilgilenmeyi ya da ruhunu doyuracak bir şeylerle vakit geçirmeyi sever. Yetenekli olduğu bir konu mutlaka vardır. Yetenekleri ve duygusallığı birleştiğinde ise ortaya harika eserler çıkarabilir. Hatta Sezen Aksu, Yıldız Tilbe, Deniz Seki gibi Türk müziğinde tanınan ve eşsiz şarkılar yazan kadınlar da yengeç burcudur.

Yengeç burcu kadınları sosyal hayatlarında ise sempatik tavırlarıyla çok sevilir. Genellikle geniş ve çeşitli arkadaş grupları vardır, anlayışlı ve merhametli olduklarından dolayı çoğu farklı karakterle bile iyi anlaşabilir. Fakat sevdiği insanlara çok önem verdikleri için biraz alıngan ve çabuk kırılan bir arkadaş olabilir. Aile bağlarına değer verir ve evi en güvenli hissettiği yerdir. Tipik yengeç burcu kadınları genelde hayatlarının bir noktasında anne olmayı arzular, çocuklarla arası iyidir.

Kariyer hayatlarında ise başarılı olmayı ister fakat onu zorlayacak, strese sokacak, duygusal dünyasını karmaşıklaştıracak işlerden vazgeçmeye yatkındır. Severek yaptığı bir işe sahip olduğunda ise hem mutlu hem de başarılı olur. Yaratıcılığını kullanabileceği işler onun için son derece idealdir.

Yengeç Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Çoğu yengeç kadını aşka önem verir. Nihayetinde onu yöneten gezegen ay ve hislerini her şeyden önce tutan bir kalbi var! Fakat mantığı devreye girdiği vakit gemileri yakmaya meyilli, geçmişe büyük bir hayranlığı olsa da bir daha geri dönmeyecek kadar gururludur. Sevdiği insandan yara aldığında kabuğuna (ki bu genelde evidir) çekilir ve iyileşmeyi bekler.

Onun ideal partneri, öncelikli olarak anlayışlı ve şefkatli bir insan olmalıdır. Duygularını ve tutkularını partneriyle paylaşmayı sever. Eğlenceli ve güvende hissettiği bir ilişkinin hayalini kurar. Duygularını uçlarda yaşadığı için incindiğinde kolayca ağlayabilir. Fakat başta da dediğimiz gibi gururu incindiğinde geri dönmeyecektir. Zaten yengeç burcu genel olarak yaşadığı olayları unutmadığından dolayı kırıldığı konuları içinde biriktirip dayanamayacağı bir noktaya geldiğinde ilişkiyi sonlandırabilir. Zaman zaman kıskançtır ve şüphe etmekten hiç hoşlanmaz. Ama bunu da genellikle gizlice yaşamayı tercih edecektir. Yengeç burcu biriyle ilişki yaşayacaksanız en işlevsel tavsiyemiz onun uzaklaştığını hissettiğinizde neye alındığını bir şekilde öğrenmeniz ve konuşarak çözmeniz olacaktır. Yani çoğunlukla anlayışlı ve sempatik olan bu kadının huysuzlukları arttığında alarmlarınız devreye girsin diyebiliriz!

Hayatında çok derin duygular hissettiği biri yoksa çapkın olabilir, flört etmeyi iyi bilir ve tatlı davranışlarıyla karşısındaki insanı etkileyebilir. Huysuz ve tatlı tavırları, gelgitli duygularıyla aşkı sonuna kadar yaşamasını bilen burçlardan biridir. Tabii yengeç kadını karşısındaki insanın bu yoğun duygulara değer olduğunu düşünürse! Çünkü duvarlarını yıkması ve birine tamamen güvenmesi, kalbini açması biraz zordur…

Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç Burcu

Romantik ve sahiplenici…

Derin hisleri olan fakat biraz karmaşık adamlardan bahsedeceğiz. Zaman zaman melankolik olabilen yengeç erkeği, duyguları ve mantığını dengede tutmaya çalışır. O sebeple anlaşılması güçtür. Bazen içine kapanma ve yenilenme ihtiyacı duyar; çevresinden uzaklaştığında, bir süre iletişime geçmediğinde sebebi budur. Doğaya, hayvanlara, güzel manzaralara düşkündür. Ona göre ihtiyaç olan bazı alışkanlıkları ve özgürlüğünün kısıtlanmasından hoşlanmaz.

Yengeç burcu erkeği de yengeç kadını gibi aile bağlarına önem verir. Çoğu yengeç burcu erkeği annesine düşkün olur ve annesiyle, hayatındaki kadınlarla arası iyidir. Onun en belirgin özelliği sevdiklerine karşı sahiplenici olmasıdır. Merhametli ve dinleyici olmasıyla kadınlarla iyi anlaşır. Ayrıca yengeç erkekleri şefkatli, sabırlı ve ideal bir baba olabilir.

Sosyal hayatında uzun süredir dost olduğu insanlarla vakit geçirmekten hoşlanır. Tipik yengeç erkeğinin mutlaka eski dostlarından oluşan bir arkadaş grubu vardır. Yeni insanlar tanımayı sevse bile konfor alanından kolay kolay vazgeçmez. Evine ve kişisel ortamına son derece düşkündür. Sanatla ilgilenmeyi sever ve takip ettiği birçok alan olabilir. Sporla da arası iyidir ve fanatiklik eğilimi de vardır. Kariyer hayatında başarılı olmayı ve iyi para kazanmayı arzular. Bu sebeple hırslı ve çalışkandır. Para kazanmanın bir yolunu mutlaka bulur.

Yengeç Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Derin hisler, sevgi sözcükleri, romantik jestler… Uzun ve anlamlı ilişkiler kurmayı seven yengeç erkekleri, partnerinden anaç ve geleneksel tavırlar bekleyebilir. Kafasında oluşturduğu ideal bir partneri vardır ve bu özelliklere sahip olmayan insanlara uzun süreli ilgi gösteremez. Başlarda biraz utangaç olsa bile gerçekten hoşlandığı biriyle karşılaştığında ilgili, sürprizler yapan ve değer verdiğini hissettiren hareketler sergilemekten çekinmeyecektir. Aşık olduğu insandan vazgeçmesi çok zordur ve o insan uğruna pek çok şeyi göze alabilir. Hislere ve duygulara önem verdiğinden hayatındaki insanı incitmekten çok korkar. Fakat ilişkide yaşanan problemleri kolay kolay unutamaz, fazla sahiplenici olduğundan kıskançlık hisleri de yoğun olabilir. İşte bunun gibi duygularının karmaşıklaştığı durumlarda dengesizlikler yapabilir. Bir yakın bir uzak davranarak hem kendisini hem de partnerini biraz yorabilir. Ve bu durumda bile karşısındaki insandan “dengeli ve anlayışlı” olmasını bekleyecektir. İlgi görmeyi, ince hareketleri, aşk sözlerini sever ve bunlardan beslenir.

Bazı yengeç erkekleri gece hayatına, eğlenceye düşkündür ve partnerinden de ona eşlik etmesini bekleyecektir. Rahat ettiği insana karşı herkese göstermediği enerjik, komik ve çocuksu yanlarını sergileyebilir. Kavgayı, sorunları ve uzun tartışmaları pek sevmez. Ya duygularını ona özgü bir şekilde ifade edecektir ya da sorunları kaçarak çözmeyi deneyecektir.

Yalnız bu duygusal erkekler hakkında ufak bir uyarımız da olacak; hayatında derin hisler beslediği biri yok ise flörtözlüğe açıktır. Eski aşklarını unutması biraz uzun sürebilir ve bazen eskiye geri dönüşler yapmaya meyillidir.

Yengeç Burcu Yükseleninin Özellikleri

Yengeç Burcu

Yükselen burç, kişinin doğum anındaki doğum yerine ve doğum zamanına göre belirlenir. Yükselen burcu yengeç olan kişiler; hassas, duygusal ve koruyucu olabilir. Ailesine, evine ve sevdiklerine düşkündürler. Ancak bu hassaslık sebebiyle olumsuz durumlardan kolayca etkilenebilir. İçlerine kapanmaya meyilli ve yalnızlık hisleriyle dolu insanlar olabilirler.

Not: Güneş burcu kadar önemli olan yükselen burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden yükselen burcunuzu bulabilirsiniz.

Ay Burcu Yengeç Özellikleri

Yengeç Burcu

Hepimiz "Burcun nedir?" sorusuna güneş burcumuzu söyleyerek cevap veririz. Fakat astroloji derin bir derya ve doğum haritalarında birçok detay var! Ay burcu da onlardan biri. Peki nedir ay burcu? Ay burcunuz, doğduğunuz anda ayın hangi burçta olduğu ile ilgilidir. Ay burcunun kişinin duygusal yapısı, iç dünyası, güvenlik ihtiyacı ve annelikle ilgili konular üzerinde etkisi olduğuna inanılır.

Ay burcu yengeç olan kişiler, tipik yengeç burcu özelliklerinin çoğunu yoğun olarak yaşayabilir. Çünkü bu ay burcunun en güçlü olduğu konumlardan biridir. Yaratıcı, hayal gücü yüksek, sanata düşkün ve yetenekli olabilir. Bu konumun kırılganlık, alınganlık, huzursuzluk gibi kötü yanları olsa da iyi şekilde kullanıldığında harika çalışır. Aile bağları, çocuklar, sevgide yoğunluk gibi belirgin özellikleri çevresine yansıtırlar…

Not: Güneş burcu ve yükselen kadar önemli olan ay burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden ay burcunuzu bulabilirsiniz. https://www.astro.com/horoscope

Yengeç Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Yengeç Burcu

Yazımızda bahsettiğimiz gibi yengeçler anlayışlı ve sevecen olduğun için birçok burçla anlaşabilir. Su grubundan balık ve akrep tipik bir yengeç burcu ile son derece iyi anlaşabilir. Başak, oğlak ve boğa ile de uyum yakalayabilir. Hava grubundan terazi, ikizler ve kova ile daha eğlenceli bir bağ kurabilir. Ancak ateş grubundan olan koç, aslan ve yay burcu yengeçler için fazla yüzeysel ve hızlı değişen insanlar olabilir. Genel olarak insanlarda agresiflik gibi davranışları sevmezler.

Güven duymadığı insanları hayatlarında bulundurmak istemezler ya da sınırlı olarak iletişimde kalmayı tercih ederler. Kısaca çoğu burçla anlaşabilir fakat ona zarar veren bazı davranışlar görürse uzaklaşacaktır.

2024 Yengeç Burcu Yorumları

Yengeç burcunun 2024 burç yorumlarını okumak için haberimize tıklayın!

Yengeç Burcu İçin Stil Önerileri

Yengeç Burcu

Özgün olan her şey!

Yengeçler, kıyafetlerine kendi tarzlarını yansıtmayı sever. Ruh haline göre giyinmeye eğilimlidir. Moda trendlerini takip etse bile herkesle aynı gözükmekten pek hoşlanmaz. Konforu ön planda tutabilir. Yengeç kadınları, feminen detayları sevebilir. Çeşit çeşit çanta ve ayakkabıdan oluşan koleksiyonları olabilir...

Yengeç Burcu İçin Güzellik Önerileri

Yengeç Burcu

Çoğu yengeç kadınının imza bir makyajı vardır ve bunun dışına çıkmaktan pek hoşlanmaz. Güzel ve özel kokmaya önem verir; mutlaka favori parfümleri olur. Bunun gibi kendini iyi hissettiği detayları değiştirmekten pek hoşlanmaz. Zaman zaman saçlarını değiştirebilir ama yine de rahat ettiği bir tarz olacaktır. Renkli ojeler, renkli rujlar, sedefli farlar tercih edebilir. Yengeç kadınının güzelliğini ön plana çıkaracak bazı önerilerimiz var!

Yengeç Burcu İçin Seyahat Önerileri

Yengeç Burcu

Tipik bir yengeç burcu; denizi, yüzmeyi ve yaz mevsimini çok sever. Deniz kenarlarında kendisini adeta evinde hissedecektir. Üstelik geceleri de denizi izlemeyi, dalgaları dinlemeyi, uzun uzun düşünmeyi çok sevebilir. Sürekli gezmeli ve yoğun tempolu seyahatlerden pek hoşlanmayabilir; onun için seyahat dinlenmek demektir. Aynı zamanda gittiği yerlerde geleneksel tatları denemeyi, mutlaka hatıra kalacak parçalar almayı önemseyecektir. Yaz çocukları olan yengeçler için deniz olan her yeri gönül rahatlığıyla öneriyoruz.

Yengeç Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Yengeç Burcu

Evcilliğiyle ünlü bir burç için tabii ki dekorasyon da son derece önemli… Evine son derece önem veren Yengeç burcu, dekorasyon konusunda da ona özgün tercihler yapacaktır. Mutlaka kendisini rahat hissettiği bir ortam yaratacaktır. Yengeç burcuna özel tüm dekorasyon önerilerimiz için haberimize tıklayın!

Yengeç Burcu İçin Gelinlik Önerileri

Yengeç Burcu

Duygusal yengeç kadını düğün gününde romantik bir tercih yapabilir. Aksesuarlar ve detaylara önem verebilir. Ona özgün bir gelinlik giymek ister. Düğün gününde onun için anlamı özel olan bir parça taşımak isteyebilir. Burcunuza uygun gelinlik modelini öğrenmek için tıklayın!

Yengeç Burcu İçin Hediye Önerileri

Yengeç Burcu

Yengeç burcu için en güzel hediye düşünülerek alınmasıdır. Büyük ya da küçük fark etmez ince jestlere bayılır. Özel ve anlamlı hediyeler almayı ister. Bu sebeple bir yengeçe hediye alacaksanız hediyenizi özelleştirmeyi unutmamanızı tavsiye ederiz. Yine de genellikle çoğu yengeç burcu, evi için alınan her hediyeye bayılır!

Yengeç Burcu İçin Yürüyüş Rotaları Önerileri

Yengeç Burcu

Elementi su olan, denizlere açılmayı seven yengeç burcu için ideal bir rota biliyoruz... Dünyanın dört bir yanından burcunuzun doğasına en uygun olan yürüyüş rotasını öğrenmek için tıklayın!

Not: Doğum haritasının bir bütün olarak incelenmesi en doğrusudur. Yazıda bahsedilen özellikler, güneş burcu Yengeç olan kişilerin potansiyel olarak yansıtabileceği bazı özelliklerdir.

{100260}