preloader

Kova Burcu

Kova Burcu

Yazı Boyutu:

Zodyak’ın en zeki burçlarından birini tanımaya hazır mısınız? Kova burcunun tüm özelliklerini keşfedin!

Kalıplara sığmayan, doğuştan muhalif ve yaratıcılığıyla bilinen kova burçlarını dışarıdan anlamak kolay gibi görünse de hiç keşfetmediğiniz yönleri de ortaya çıkabilir. Kova burcu hakkında daha kapsamlı ve ayrıntılı bilgi sahibi olmak içi yazıyı okumaya devam edin.

Kova Burcu Hangi Ay?

Kova Burcu

Bilmeniz gereken ilk şey, 21 Ocak- 18 Şubat tarihleri arasında doğan kişilerin kova burcu olduğu. Kova burcunun elementi, gezegeni, taşları, renkleri ve kısaca genel özellikleri ise şöyle...

Kova Burcu Elementi: Hava

Kova Burcu Gezegeni: Uranüs

Kova Burcu Taşları: Ametist, garnet, turkuaz

Kova Burcu Renkleri: Turkuaz, mavi, gümüş

Kova Burcu Genel Özellikleri: Zeki, entelektüel, çok yönlü, enerjik...

Kova Burcunun Özellikleri

Kova Burcu Kadını

Kova Burcu

Kova burcu kadınları her konuda bilgisi olan çok yönlü ve kreatif insanlardır; hayatı yaşamak onlar için yenilikleri keşfetmek demek. Fazla dürüsttür; arkadaşlarına çok önem verir ve onların iyiliği için acı gerçekleri yüzlerine çarpabilir. Bu sert üslupları biraz da duygusal konularda çok başarılı olamamalarından da kaynaklanabilir; derin duygular kova kadınlarının üzerine fazlaca düşündüğü konulardan biri değildir. Soğukkanlı, mantığıyla, kendi iradesiyle hareket eden ve mesafeli duruşu sahipler. Kova kadınına Zodyak’ın en dürüst burçlarından biri desek yanlış olmaz; kendisini olumsuz etkileyecek bile olsa, doğrunun yolundan gider.

Kova Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Kova burcu olan kadınlar aşka rasyonel bir bakış sunar; aşık olacağı kişiyle arkadaş olup onu çok iyi tanımalı, kendine uygun olup olmadığını kafasında mutlaka ölçmeli. Eğer sevgili olmaya karar verirse, gerçekten aşık olup olmadığını anlamadan partneriyle gelecek planları yapmaz. Kova kadını partnerinde entelektüel birikim, rutin olmayan yaşam, yakın arkadaşlık ve rahatlık arar. Kıskanç, kendini beğenmiş ve dominant karakterler hiç kova kadınına göre değildir. Sevgilisiyle arkadaş gibi olmak ister ve dürüstlük arar. Kova kadınının duyguları, düşüncelerine yenik düşebilir bu da karşısındaki kişiyle kolay kolay bağ kuramamasına neden olabilir.

Kova Burcu Erkeği

Kova Burcu

Vizyonlu, yeniliğe aç ve her zaman geleceği yakalamaya başaran kova burcu erkekleri analitik zekâları yüksek ve her konuda bilgisi olan insanlardır. Çevresinin onayına ihtiyacı yoktur; kendini iyi tanıdığı için kendi başına kararlarını veriyor olması yeterlidir. İnce mizahı, neşesi, eğlenceli oluşu ve konuşkanlığıyla çok çabuk arkadaş edinebilir. İyi ve anlayışlı bir arkadaştır fakat duygusal destek veremeyebilir çünkü kova erkeği kendi duygularını bile anlayamayabilir.

Kova Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Kova erkeklerinin ilişki insanı olmadığına dair genellemeler olsa da eğer gerçekten sevdikleri ve emin oldukları biriyle tanıştıklarında ilişki içinde olmaktan çok hoşlanırlar, üstelik karşısındaki insan gizemliyse kova erkeğinin mutlaka ilgisini çekecektir…Kova erkeği kısıtlayıcı olmayan, neşeli ve entelektüel sohbetler edebileceği kişilerden etkilenir. Partnerinin kendisine yeni şeyler katmasını ister. Kova erkeği aşk hayatında dürüst, modern, özgürlüğüne düşkün erkeklerdir. Fazla baskıya gelmez ve daralabilir. Sabit durmaktan hoşlanmazlar ve partnerleriyle yeni maceralara koşmak isteyebilirler.

Kova Burcu Yükseleninin Özellikleri

Kova Burcu

Yükseleni kova burcu olan kişiler zeki ve yüksek analiz kabiliyetine sahiptirler; olaylara nesnel ve yeni bakış açıları sunabilirler. Emir almaktan ve yönlendirilmekten hoşlanmazlar. Yeni ne varsa ilgilerini çekecektir çünkü geleceğin dünyasında bulunmak isterler. Yeni düşüncelere meraklı olsalar da, kendi fikirlerinden vazgeçmezler ve inatçı olabilirler.

Not: Güneş burcu kadar önemli olan yükselen burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden yükselen burcunuzu bulabilirsiniz.

Ay Burcu Kova’nın Özellikleri

Kova Burcu

Hepimiz “Burcun nedir?” sorusuna güneş burcumuzu söyleyerek cevap veririz. Fakat astroloji derin bir derya ve doğum haritalarında birçok detay var! Ay burcu da onlardan biri. Peki nedir ay burcu? Ay burcunuz, doğduğunuz anda ayın hangi burçta olduğu ile ilgilidir. Ay burcunun kişinin duygusal yapısı, iç dünyası, güvenlik ihtiyacı ve annelikle ilgili konular üzerinde etkisi olduğuna inanılır.

Ay burcu kova olanların duygularla arası pek iyi olmayabilir; duygusal anlamda soğuk ve mesafeli olabilirler. Hayatının her alanında özgür ve bireysel olabilmek bir gereksinimdir. Duygusal anlamda çevresine karşı empati yapmaya ve anlayışlı olmaya çalışır ama çözüm olarak mantıklı davranmaya çağırabilir.

Not: Güneş burcu ve yükselen kadar önemli olan ay burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden ay burcunuzu bulabilirsiniz.

Kova Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Kova Burcu

Entelektüel birikimleriyle uzun sohbetler yapabileceği ve birbirlerinin özgürlük ihtiyacını çok iyi anlayabilecekleri için ikizler vekova burçları birbirlerinden keyif alabilirler. Hava grubunun bir diğer üyesi olan terazi burcuyla anında güçlü bir çekim hissedebilir ve bir araya geldiklerinde birbirlerini dengeleyip besleyebilirler. Aslan burcuyla da uyumlu olabilen kova burcu güçlerini birleştiği anda istediklerine ulaşmada durdurulamaz olabilirler.

2024 Kova Burcu Yorumları

Kova burcunun 2024 burç yorumlarını okumak için haberimize tıklayın!

Kova Burcu İçin Stil Önerileri

Kova Burcu

Kalabalıkların içinde en dikkat çekici olmayı seven kova burçları kendi imza stilini yaratmak isteyecektir. Kimsede bulunmayan kıyafetleri ve aksesuarları birleştirmede ustadır. Trendleri kendine has yorumunu katarak takip eder, kimsenin tarzının izinden gitmemeye öner verir. Kova burçları renkli, bol aksesuarlı ve dışarıya mesaj veren bir stile sahip olabilir.

Kova Burcu İçin Güzellik Önerileri

Kova Burcu

Enerjik ve canlı ruh halini yüzüne de yansıtmak isteyen kova kadınları günlük hayatta ağır makyajlar yapmasa da cesur renkler ve parlak cilt makyajından yararlanarak kolayca sadelikten çıkabilirler. Fazla kapatıcı olmayan ışıltı veren bir kapatıcı kullandıktan sonra ışıltılı pembe bir allık kova kadınının cildine sıcak bir parlaklık verecektir. Kova kadınlarının büyük gözleri olduğu söylenebilir; makyajlarına özgün bir hava katmak için kendine yakıştırdığı mavinin tonlarından yararlanarak görünümünü farklılaştırabilir.

Kova Burcu İçin Seyahat Önerileri

Kova Burcu

Maceraperest kova burçları tabii ki seyahatlerinde de sıra dışı rotaları tercih etmeli. Gizemli ve merak duygularını uyandıracak şehirleri gezmek ve kendi kültüründen farklı toplumları tanımaya bayılan kova burçları için önerilerimiz Ürdün’de bulunan Petra antik kenti, olağanüstü mimarisi olan tapınakları ve büyüleyici şelaleleriyle Bali ve her yönüyle diğer ülkelerden kat kat farklı olan Japonya'yı keşfe çıkabilirler!

Kova Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Kova Burcu

Kova burçlarının yaşam alanları yenilikçi ve çağdaş mobilyalarla geleceği simgelemelidir. Az ama öz dekorasyona stillerine sahiplerdir; minimal eşyaların bulunması ve evin ferah alanlara sahip olmasına özen gösterirken, sanatsal yönlerini gösterebilecekleri soyut veya sıra dışı manzaralı tabloları duvarlarına asabilirler. Kova burçlarının evinde mutlaka high-tech ürünler olmalıdır; akıllı ev veya ses sistemleri tercih edilebilir. Renkte ise beyaz, açık yeşil ve mavinin ön plana çıktığı açık renkleri ve metalik renkleri tercih edebilir. Kova burcuna özel tüm dekorasyon önerilerimiz için haberimize tıklayın!

Kova Burcu İçin Gelinlik Önerileri

Kova Burcu

Norm yıkan tarzıyla bilinen kova kadınları gelinlik seçiminde klasik bembeyaz gelinlikler yerine farklılaştırılmış özgün modelleri tercih edebilir. Burcunuza uygun gelinlik modelini öğrenmek için tıklayın!

Kova Burcu İçin Hediye Önerileri

Kova Burcu

Kova burcuna hediye alırken “Acaba farklı ve ilginç bulacak mı?” diye düşünmeniz gerekir. Artistik yönlerini karşılayabileceği heykel veya resim workshop biletleri, sevdiği şarkıcıların konserlerinin festival biletleri olabilir. Kıyafet almak isterseniz kova burçlarına son moda orijinal parçalar alabilirsiniz. Teknolojik hediyeler de tam kova burcuna göre; yeni çıkan oyun konsolu, kulaklık veya kamera alabilirsiniz.

Kova Burcu İçin Yürüyüş Rotaları Önerileri

Kova Burcu

Kendisi gibi eşi benzeri olmayan yürüyüş rotaları, kova burçlarının mutlaka ilgisini çeker. Sıradan ve fazla bilindik rotalar yerine az keşfedilmiş doğa harikalarını severler. Dünyanın dört bir yanından burcunuzun karakterine uyum sağlayan yürüyüş rotanızı öğrenmek için tıklayın!

Not: Doğum haritasının bir bütün olarak incelenmesi en doğrusudur. Yazıda bahsedilen özellikler, güneş burcu Koç olan kişilerin potansiyel olarak yansıtabileceği bazı özelliklerdir.

{100260}