preloader

Terazi Burcu

Terazi Burcu

Yazı Boyutu:

Zodyak’ın en zarif burçlarından biri olan terazi burcunun tüm özelliklerini ve detaylarını keşfedin.

Tatlı dilli ve sevimli halleriyle güzelliğe düşkün terazileri mercek altına aldık. Adaletli ve estetik bir dünyanın hayalini kuran idealist terazilerin dünyası epey renkli… Onları her yönüyle tanımak için yazımızı okumaya devam edin.

Terazi Burcu Hangi Ay?

Terazi Burcu

Bilmeniz gereken ilk şey, 23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında doğan kişilerin terazi burcu olduğu. Terazi burcunun elementi, gezegeni, taşları, renkleri ve kısaca genel özellikleri ise şöyle...

  • Terazi burcu elementi: Hava
  • Terazi burcu gezegeni: Venüs
  • Terazi burcu taşları: Pembe kuvars
  • Terazi burcu renkleri: Pembe, mavi, yeşil
  • Terazi burcunun genel özellikleri: Tatlı dilli, sanata yatkın, hoşgörülü, zarif, cazibeli, sabırlı, sevimli, adil, insancıl, romantik, değişken, haksızlığa tahammül edemeyen, inatçı ve bazen asık suratlı olabilen…

Terazi Burcunun Özellikleri

Terazi Burcu Kadını

Terazi Burcu

Cazibeli ve zarif…

Terazi kadını her şeyden önce güleç ve kibar tavırlarıyla tüm dikkatleri üzerine çeker. Tatlı dilli olması sebebiyle çoğu insanla anlaşabilir. Adaletli yapısı, en yakınlarına bile objektif bir şekilde yaklaşmasına neden olur. Ona göre adil bir yaşam sürmek çok önemlidir. Çiçekleri çok sever, bulunduğu her yere kendi tarzını yansıtmak ister. Estetik gözüken her şeye düşkündür. Güzel manzaralar izlemekten, doğa yürüyüşlerinden ve huzurlu ortamlarda bulunmaktan mutluluk duyar. Sanata oldukça ilgilidir. Eşsiz müzik listeleri, film arşivi, plak koleksiyonları ve bunun gibi birçok alanda birikim yapmaktan hoşlanır. Kendine bakmayı ve güzel gözükmeyi, iltifatlar almayı sever. Onun güzellik düşkünlüğü sadece dış dünyaya değil aynı zamanda içe de dönüktür. İyi düşünmeyi ve çevresini iyi insanlarla donatmayı kendine görev edinir. Kendine vakit ayırmayı da çok sever. Zaman zaman kararsız ve dış dünyaya ilgisiz tavırları olabilir. Bu dönemlerde dengeye gelmek için kendi içine kapanır. Çünkü hayatının kontrolünü uzun süre kaybetmekten hoşlanmaz. Kolay sıkılabilir ve sık sık görünümünde ya da hayatında değişiklikler yapmak ister.

İş hayatında ise onu zorlayacak ya da ilgi alanına uymayan yerlerde çalışmak istemez. Moda, güzellik, yabancı dil, iletişim, hukuk gibi alanlarda başarılı olabilir. Yine de kendine vakit ayırmayı sevdiği için mesailerin bol olduğu yahut onu streslendiren işler yapmak istemeyecektir.

Terazi Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Hayatında biri olmadığında çapkın, âşık olduğunda ise deli dolu yaşayan eğlenceli kadınlar! Terazi kadınını en iyi böyle tanımlayabiliriz. Duyguları yoğunlaştığında gözü hiçbir şeyi görmez. Merhametli, sadık, sevgi dolu ve bağlı bir partnere dönüşür. İlişkisini güçlü tutmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Karşısındaki partnerden de aynı şekilde sadakat ve dengeli bir ruh hali bekler. Çünkü bazı zamanlarda kendi ruh halini kontrol edemeyebilir. Ne çok duygusal ne de çok mantıklı bir partner hayali vardır; dengeli insanları hayatına almak ister. Kararlı ve ayakları yere basan karakterler ona göredir. Sosyal hayatında güçlü ve kendine güveni tam olan bu kadınlar karşısında da böyle birini görmeyi arzular. Hayatında onu ileriye götürecek, sınırlarını aşmayan ve onun hayatını kolaylaştıracak kişilere ilgi duyar. Sevgi, ilgi ve güzel söz ihtiyacı fazladır. Hediye almayı da vermeyi de çok sever. Aynı zamanda partneriyle eğlenceli anlar da yaşamalıdır. Samimiyet ve doğallıktan yanadır. Gerçek olmayan duygulardan uzak durur ve iletişimi keser. Ona göre gerçekçi olmayan hisler boşa zaman kaybı gibidir. Hayatından birini çıkardığında ise geri dönmesi zordur. Bitmiş duygular ve gözünde değeri azalmış insanlardan hızlıca soğur. İlişkide yönetmeyi de yönetilmeyi de sevmez. Çünkü partnerine saygı duyar. Hayatında biri yoksa ve flörtöz bir döneminde ise kalp kırma eğilimi vardır, elde edilmesi zordur. Fakat gerçekten âşık olduğu kişiyi sonsuza dek sevebilir. Bu kadınların aşk anlayışını Titanik’in başrol oyuncusu Rose’un filmdeki hallerine benzetebiliriz. Herkes ona “yapma” derken o sınır tanımaz, aşkının peşinden gider ve hep sadıktır… Saygı ve güven onun kalbine giden en doğru yoldur.

Terazi Burcu Erkeği

Terazi Burcu

Sanatçı ve kibar ruhlu erkekler…

Sanatçı erkeklerin burcunu dinlemeye hazır olun! Ülkemizden tüm dünyanın tanıdığı Tarkan’ın, dünyadan ise "Shape of My Heart" şarkısının yazarı Sting ve daha nice yeteneğin burcu… Terazi erkeği anlaşıldığı üzere sanatçı ruhludur. Hayat onun için deneyimlerle donatılmış bir yerdir ve kendini sanat ile ifade etmeyi sever. Sosyal, zarif ve uyumlu bir kişiliğe sahiptir. Huzur ve harmoni arayışı içindedir. İyi görünmeye önem verir ve tarz sahibidir. Karar verme konusunda bazen zorluk yaşayabilir. Onun da terazi kadını gibi adalet ve eşitlik duyguları gelişmiştir. Haksızlığa gelemez ve her türlü haksızlığın karşısında durur. Güzel olan her şeye düşkündür. Genel olarak mantığının baskın olduğu bir hayat yaşadığı için mantıksız şeylere tahammülü azdır. Bilgili, kültürlü ve akılcı bir kişiliğe sahiptir. İş hayatında keyif verici mesleklere yönelebilir. Onu zorlayacak stresli işlerden uzak durur. Çoğu terazi erkeğinin uçuk kariyer planları, çok zengin olmak gibi hayalleri yoktur.

Terazi Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Terazi erkeği ilişiklerinde romantik ve dengeli bir aşıktır. Huzur ve uyum onun için önemlidir. Çok fazla kavga, gürültü ve zıtlık enerjisini sevmez. İyi görünümlü, zarif ve estetik değerlere sahip olan kişilere çekilebilir. Aynı zamanda iletişim becerileri yüksek ve entelektüel insanları beğenir. Çoğunlukla bir partnerden beklentisi zarif, uyumlu, mantıklı bir insan olmasıdır. İdealinde bir tip vardır ve ona uygun olduğu kişileri hayatına alır. Genellikle sadık bir insandır fakat aşkta sıkılmaya eğilimlidir. Gizem ve merak duygusunun canlı kalması gerekebilir.

Terazi Burcu Yükseleninin Özellikleri

Terazi Burcu

Yükselen burç, kişinin doğum anındaki doğum yerine ve doğum zamanına göre belirlenir. Yükselen burcu terazi olan kişiler; sosyal, zarif, uyumlu ve adil bir yapıya sahiptir. Zaman zaman kararsızlık, ilgisizlik gibi olumsuz özellikler yansıtabilirler. Estetik ve moda ilgisi yüksektir. İnsan ilişkilerine önem verirler ve adil olmak onlar için çok önemlidir.

Not: Güneş burcu kadar önemli olan yükselen burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden yükselen burcunuzu bulabilirsiniz.

Ay Burcu Terazi Özellikleri

Terazi Burcu

Hepimiz “Burcun nedir?” sorusuna güneş burcumuzu söyleyerek cevap veririz. Fakat astroloji derin bir derya ve doğum haritalarında birçok detay var! Ay burcu da onlardan biri. Peki nedir ay burcu? Ay burcunuz, doğduğunuz anda ayın hangi burçta olduğu ile ilgilidir. Ay burcunun kişinin duygusal yapısı, iç dünyası, güvenlik ihtiyacı ve annelikle ilgili konular üzerinde etkisi olduğuna inanılır.

Ay burcu terazi olan kişiler, duygusal olarak denge, uyum ve adil davranışlar arayışı içinde olabilir. Bu sebeple genellikle ilişkilerinde başarılı olurlar. Uyumlu olmak onların doğal halidir. Adil, değişken ve tüm canlılara sevgi duyan insanlardır. Olumsuz olarak duygusal dünyalarında kararsızlık gösterebilirler fakat bunu yönetmeyi başardıklarında mutluluk çok potansiyelleri yüksektir.

Not: Güneş burcu ve yükselen kadar önemli olan ay burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden ay burcunuzu bulabilirsiniz. https://www.astro.com/horoscope

Terazi Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Terazi Burcu

Terazi burcu genellikle kendisine bazı noktalarda benzeyen ikizler ve kova burçları ile iyi anlaşır. Koç burcu ile birbirlerine zıt olsalar da enerjisi yüksek bir ilişki kurabilirler. Burada önemli nokta koç burcunun bazı kaba tavırlarını teraziye yansıtmaması gerektiğidir. Toprak grubundan oğlak burcu gibi sorumluluklarını yerine getirme konusunda benzer bir tutuma sahiptirler. Yay burçlarıyla da birçok noktadan benzeşir ve keyifli bir iletişim kurabilirler. Yengeç burcunun sempatik, sevgi dolu hali terazi ile benzeşir bu sebeple dengeli ve sıkı dostluklar mümkün olabilir.

Elbette tüm bunlar karakter, doğum haritası ve tarafların ilişkiyi yürütme motivasyonuna göre değişkenlik gösterecektir.

2024 Terazi Burcu Yorumları

Terazi burcunun 2024 burç yorumlarını okumak için haberimize tıklayın!

Terazi Burcu Stil Önerileri

Terazi Burcu

Desenler, renkler, farklı kumaşlar!

Terazi burcunun estetik ve modaya düşkünlüğünden yazımız boyunca bol bol bahsetmiştik. Teraziler, üzerine ne giyse yakıştıran insanlardandır. Özellikle desenlerle pozitif enerjileri çok uyumlu olur. Değişiklik yapmaktan korkmazlar. Aksesuarları da çok severler. Kaliteli kıyafetler giymek isterler ve buna yatırım yapabilirler.

Terazi Burcu Güzellik Önerileri

Terazi Burcu

Doğal saçlar, parıltılı makyaj, nude tonlar… El ve ayak bakımına da çok önem veren terazilere rengarenk ojeleri öneriyoruz.

Terazi Burcu Dekorasyon Önerileri

Terazi Burcu

Renkler, tasarım parçalar, uyum, şıklık… Hatta konfordan önce estetik!

Venüs'ün etkisi altındaki terazi burcu, uyum ve estetiğe büyük önem verir. Terazi insanı, konukları ağırlamayı ustalıkla gerçekleştirir ve bu nedenle ev sahipliği yapmaktan keyif alır. Estetik yetenekleri, yaşadığı mekânların atmosferine de yansır.

Terazi burcuna özel tüm dekorasyon önerilerimiz için haberimize tıklayın!

Terazi Burcu Gelinlik Önerileri

Terazi Burcu

Terazi kadını düğün gününde de tüm zarafetini yansıtmak ister. Abartılı görünüm, yapay makyaj, kabarık saçlar ona pek uygun değildir. Feminen bir gelinlik ona göredir. Burcunuza uygun gelinlik modelini öğrenmek için tıklayın!

Terazi Burçlarına Hediye Önerileri

Terazi Burcu

Teraziler hediyeleşmeyi çok sever. O sebeple “hediye” fikri bile onu mutlu etmeye yeter. Fakat yine de nokta atışı yapmak istiyorsanız tercihiniz estetik değeri yüksek hediyeler olsun. Zarif takılar, sanatsal objeler, çiçekler, kitaplar, özenle hazırlanmış bir yemek ve hatta spa deneyimi gibi hediyeleri tercih edebilirsiniz.

Terazi Burcu Yürüyüş Rotaları Önerileri

Terazi Burcu

Terazilerin doğaya düşkün olduğundan bahsetmiştik. Terazi burçlarının bol bol manzara izleyeceği, doğanın harikalarına hayranlık duyacağı bir rota biliyoruz. Dünyanın dört bir yanından burcunuzun doğasına en uygun olan yürüyüş rotasını öğrenmek için tıklayın!

Not: Doğum haritasının bir bütün olarak incelenmesi en doğrusudur. Yazıda bahsedilen özellikler, güneş burcu terazi olan kişilerin potansiyel olarak yansıtabileceği bazı özelliklerdir.

{100260}