preloader

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu
OGGUSTO CLUB’A ücretsiz üye olarak yazıyı sesli dinleyebilirsiniz.

Yazı Boyutu:

Zodyak’ın disiplinli ve kararlı burçlarından biri olan oğlak burcunun tüm özelliklerini ve detaylarını keşfedin.

Gökyüzünün titiz ve hırslı temsilcisi oğlak burcu, karakterinin sağlam temelleri ve sarsılmaz azmi ile öne çıkıyor. Kendine özgü özellikleri ve hedefe yönelik tutkusuyla oğlak burcu insanları, astrolojik haritanın en dikkat çekici köşelerinden birini oluşturuyor. Detaylara inerek oğlak burcunun benzersiz özelliklerini keşfetmeye hazır olun!

Oğlak Burcu Hangi Ay?

Oğlak Burcu

Bilmeniz gereken ilk şey, 22 Aralık- 20 Ocak tarihleri arasında doğan kişilerin oğlak burcu olduğu. Oğlak burcunun elementi, gezegeni, taşları, renkleri ve kısaca genel özellikleri ise şöyle:

  • Oğlak burcunun elementi: Toprak
  • Oğlak burcunun gezegeni: Satürn
  • Oğlak burcunun taşları: Garnet, Jasper
  • Oğlak burcunun renkleri: Siyah, gri, beyaz, koyu mavi, kahverengi
  • Oğlak burcunun genel özellikleri: Sorumluluk sahibi, mesafeli, geleneksel, soğukkanlı, temkinli, güçlü.

Oğlak Burcunun Özellikleri

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak Burcu

Ciddi ve mesafeli...

Oğlak kadınları ciddi, mesafeli ve soğukkanlı bir havaya sahip olmakla ünlüdürler. Aslında oldukça cefakar ve sımsıcak bir kalpleri olmasına rağmen, duygusal taraflarını kendilerine bile göstermeyi tercih etmez, bastırırlar. Karşılarına çıkan problemleri temkinli ve rasyonel bir biçimde yaklaşır, hayat duruşunu bozmaz. Oğlak kadınları maddiyata önem verir diyebiliriz; fakat elde etmek istediği nihai özellikler saygınlık ve prestijdir. Sorumluluğunu aldığı işi başarıyla bitirdiğinde çevresinden olumlu geri dönüşleri bekler. Oğlak kadınları son derece detaycı, hırslı ve ikna edilmesi zor kişilerdir; geleneksel görüşleri ağır basabilir. Profesyonel hayatta sorumluluk almayı, ve organizasyonlar yaratmayı sever; doğuştan yöneticilik kabiliyetleri vardır.

Oğlak Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Oğlak kadınları eğer aşık olursa, partnerini gereğinden fazla hayatının merkezine koyar, düşüncelerini çok önemser ve çok değer verir. Fakat oğlak kadınının aşık olacağı bir insan olmak için bazı kriterlere sahip olmak gerekli... Oğlak kadınları çevresinde saygın ve ağırbaşlı görülen kişilerden hoşlanır. Karşındaki insanla ilgili aile ve arkadaş çevresinin görüşlerinin nasıl olduğuna fazla önem verebilir. İlişkilerinde oğlak kadınları kararlılık ve güven duygusunu ararlar.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak Burcu

Realist ve temkinli...

Ağırbaşlı, olgun ve planlarına sadık oğlak erkekleri hayatının her noktasında prensipleri çerçevesinde hareket etmek isterler. Yöneticilik yetenekleri yüksektir, adeta görev insanıdır; işkolik olabilir. Öz disiplini çok yüksektir; işini ve sorumluluklarını ciddiye alır, gelecek odaklı hareket ettiği için olaylara gerçekçi ve temkinli bir yaklaşımı vardır. Hata yapmaktan çok korkar ve beraberinde anksiyetesi oluşabilir. Duygusal ve spontane kararlar vermez; düzeninin bozulmasından hoşlanmaz; bu da yeniliklere açık olmadığı anlamına geliyor. Maddiyata önem verir ve parasını elinde tutmak, hali hazırda maddi güvencesinin olmasını ister. Elindekini kaybetmek istemediği için kontrolsüz hareketlerden ve risk almaktan hoşlanmazlar.

Oğlak Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Oğlak erkekleri ilişkilerinde de diğer konulara yaklaşımı gibi temkinli ve şüpheci davranabilir. Duygularını profesyonelce bastırır; iç sıkıntısında son noktaya geldiği an duygularını ifade edebilir. Partnerinin hoşgörülü ve kendisi gibi saygın biri olmasını ister. Utangaç ve içe kapanık olabilir. Partnerine güvendiği anda kendisini açacak ve ailesiyle tanıştırmak isteyecektir.

Oğlak Burcu Yükseleninin Özellikleri

Oğlak Burcu

Yükseleni oğlak burcu olan kişiler, doğuştan öz disiplinli ve çalışkan insanlardır. Hayata yaklaşımları iş ve statü üzerinedir; eğer bir sorumluluk prestijine ve maddiyatına değer katmıyorsa, o işle asla vaktini kaybetmek istemezler. Gelecekte yapacağı planı önceden detaylı bir şekilde hesaplayarak hareket eder. Hedeflediği kademelere gelmek için var gücüyle çalışır ve sonunda başarıyı yakalar.

Not: Güneş burcu kadar önemli olan yükselen burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden yükselen burcunuzu bulabilirsiniz.

Ay Burcu Oğlak Özellikleri

Oğlak Burcu

Hepimiz “Burcun nedir?” sorusuna güneş burcumuzu söyleyerek cevap veririz. Fakat astroloji derin bir derya ve doğum haritalarında birçok detay var! Ay burcu da onlardan biri. Peki nedir ay burcu? Ay burcunuz, doğduğunuz anda ayın hangi burçta olduğu ile ilgilidir. Ay burcunun kişinin duygusal yapısı, iç dünyası, güvenlik ihtiyacı ve annelikle ilgili konular üzerinde etkisi olduğuna inanılır.

Ay burcu oğlak olanlar, iş odaklı ve gerçekçi insanlardır. Kendi amaçlarına uymayan hiçbir şey ile uğraşmazlar. Duygularıyla yüz yüze gelmez; kontrol etmek ister, duygularından korkar. Öncelediği konular güvenlik ve istikrardır. Ciddi insanlardır ve sınırlarına saygı gösterilmesini bekleyebilir. Dışarıdan taş kalpli ve acımasız görünebilir.

Not: Güneş burcu ve yükselen kadar önemli olan ay burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden ay burcunuzu bulabilirsiniz.

Oğlak Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Oğlak Burcu

Oğlak burçları ilişkilerinde huzuru aradığı için kendi grubundan boğa ve başak burçlarıyla uzun soluklu bir ilişki yaşayabilir; Boğa burcunun hayata bakış açısı ve amaçları oğlak burçlarıyla benzerdir, başak burçlarıyla ise ilişkiye verdikleri önem ve sağladıkları güvenle adeta ruh eşleridirler. Oğlak burçları su grubundaki burçlarla yaşadığı ilişkilerle birbirlerini tamamlayabilirler; akrep burçlarıyla güçlü duygusal bağlar kurabilir; yengeçlerin nazik, hoşgörülü ve sadık olmaları birbirlerini uyumlu kılabilirler.

2024 Oğlak Burcu Yorumları

Oğlak burcunun 2024 burç yorumlarını okumak için haberimize tıklayın!

Oğlak Burcu İçin Stil Önerileri

Oğlak Burcu

İyi bir izlenim bırakmak önemli!

Oğlak burçları etrafındaki insanların kendisiyle ilgili görüşlerine çok önem verir, bu nedenle iyi bir izlenim bırakacağı kombinler yaratabileceği bir dolap oluşturmak ister. Toprak ve koyu renklerin hakim olduğu renk skalasında uzun yıllar giyebileceği zamansız veya değerli vintage parçalara yer verebilir. Para harcamayı çok sevmeseler de statülerini belli edecek saatler, çantalar veya mücevherler takmayı sevebilirler.

Oğlak Burcu İçin Güzellik Önerileri

Oğlak Burcu

Oğlak kadınlarını yüzlerinin dikkat çekici bölgeleri göz ve kaş bölgesidir, bu yüzden toprak tonlarında bir dumanlı göz makyajı ve doldurulmuş kaşlar bu kısımların öne çıkabilmesini sağlayacaktır. Gündelik makyaj rutinlerinin çok zaman alıcı olmasını istemez; parlak bir cilde ulaştıktan sonra hafif kontür ve pembe allık ve nude bir ruj ile görünümlerini tamamlayabilirler.

Oğlak Burcu İçin Seyahat Önerileri

Oğlak Burcu

Onca sorumluluğa bir süreliğine ara verip kafa dinlemek isteyen için sakin ve kültürel rotalar oğlak burçlarına hitap edebilir. Antik yerleri ve göz alıcı manzaraları gezmeyi çok severler. Spontane ve beklenmedik maceralar oğlak burçlarına göre değildir; sakin, güvenli ve konforlu bir seyahat anlayışları vardır. Yurt içinde Mardin ve Kapadokya; yurt dışında ise Roma, Prag, Viyana, Belgrad oğlak burçlarının keşfetmek isteyeceği şehirler olabilir.

Oğlak Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Oğlak Burcu

Oğlak burçları yeniliğe fazla açık olmadıkları için evlerinde geleneksel bir dekorasyonu tercih edebilirler. Kalabalığı, fazla eşyayı sevmezler fakat antika objelerle yaşam alanlarını zenginleştirebilirler. Toprak grubunda oldukları için tahta, deri gibi doğal ve kaliteli malzemeleri tercih ederler. Dekorasyonda da koyu tonları sevseler de, açık renkleri kullanarak alanın renk skalasını dengeleyebilirler. Oğlak burcuna özel tüm dekorasyon önerilerimiz için haberimize tıklayın!

Oğlak Burcu İçin Gelinlik Önerileri

Oğlak Burcu

Oğlak kadınları görüp görebileceğiniz en ölçülü burçlardan biridir. Bu nedenle gelinlik seçiminde de aşırıya kaçmayacaktır; zamansız sade ve şık bir gelinlik veya geleneksel yönünü öne çıkaracak olan hafif dantelli modellere göz atabilir. Burcunuza uygun gelinlik modelini öğrenmek için tıklayın!

Oğlak Burcu İçin Hediye Önerileri

Oğlak Burcu

Kullanışlı, zevkli ve klasik hediyeler oğlak burcunun çok hoşuna gidecektir. İpek veya deri gibi kaliteli materyallerden yapılmış kıyafet veya eşyalar hediye edebilirsiniz.

Oğlak Burcu İçin Yürüyüş Rotaları Önerileri

Oğlak Burcu

Plan yapmayı ve kontrolü elinde tutmayı seven oğlak burçları, çıktığı yolun başını ve sonunu bilmek ister. Dünyanın dört bir yanından burcunuzun karakterine uyum sağlayan yürüyüş rotanızı öğrenmek için tıklayın!

Not: Doğum haritasının bir bütün olarak incelenmesi en doğrusudur. Yazıda bahsedilen özellikler, güneş burcu Koç olan kişilerin potansiyel olarak yansıtabileceği bazı özelliklerdir.

{100260}