preloader

Numeroloji Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

01.01.2024
Numeroloji Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

Yazı Boyutu:

Evrenin Matematiği isimli hesabıyla beğenilen paylaşımlar yapan Numerolog Özge Acar Önel, numeroloji hakkında tüm merak edilenleri ve hesaplama detaylarını anlattı.

Numeroloji Nedir ve Nasıl Hesaplanır?
Özge Acar Önel

Numeroloji kısaca sayı mühendisliğidir. İsimdeki her harfin ve doğum tarihinden gelen rakamların belli bir titreşimde olduğunu ve bu titreşimin çakralara olan etkisini ölçer. En eski kaynaklar Mısır ve Babil döneminde görülse de günümüz numerolojisinin temelleri 2500 yıl kadar önce Yunan Filozof Pisagor tarafından atılmıştır. İsmimiz ve doğum tarihimiz parmak izi gibidir ve bizim hakkımızda çok şey söyler.

Evren bizimle matematik diliyle konuşur ve ne dediğini numeroloji yardımı ile anladığımızda çok daha akışta ve farkındalıkla hayat yolunda güzel adımlar atabiliriz.

Numerolojiye göre her yılın bir rakam enerjisi vardır ve 2024’te de farklı bir enerjiye geçiş yaptık. Bu yıl rakamları toplamı olan 8 enerjisine ‘merhaba’ dedik. Numerolojide sekiz rakamına baktığımızda ise şunları görüyoruz:

  • Sekiz rakamında şekil olarak ya alttasınızdır ya da üstte. Arada ikisini birlikte tutan incecik bir nokta vardır. Bazıları için muhteşem yatırım ve kariyer fırsatları gelirken, bu enerjinin negatifini yaşayanlar ise otorite savaşları ya da finansal zararları deneyimleyebilirler.
  • Sekiz aynı zamanda denge demektir. Bu kadar dünyevi konunun içinde manevi yanınızı ne kadar kuvvetli tutabiliyorsunuz buna da dikkat çeker. Maddi güç, statü, birikim konularında uğraşırken ruhumuzla bağlantıyı sağlam tutmak ve elimize geçenle ihtiyacı olanlara yardım etmek de çok değerlidir.
  • Sekiz rakamı iş, kariyer, para, bereket, güç ve yasaları temsil eder.
  • Sekiz enerjili senelerde ticari bağlar, mühendislikle ilgili konular, ekonomik ve siyasi gelişmeler öne çıkar.
  • Güç ve büyük işlerin gündemde olduğu bir dönemdir.
  • Sekiz sayısı adaleti temsil eder, geçtiğimiz yıllarda ne kadar adil olduysanız ve güzel adımlar attıysanız karşılığını o denli olumlu olarak alırsınız.

Ay tutulmasını, burcunuz üzerindeki etkilerini ve 2024 yıllarında yaşanacak ay tutulması tarihlerini öğrenin.

Numerolojide Bereket Günleri Nedir?

Numeroloji Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

Evren 9 birimlik döngülerle ilerlerken, numerolojiye göre 8’e denk gelen günler dünyevi konuları kapsar (Gün, ay, yıl toplamını tek sayıya düşene kadar toplamaya devam ettiğimizde 8 yapan günlerdir). Sekiz günlerinin ana başlığı para, bereket, başarı gibi konulardır. İş alanında gelişmeler, ödemeleri tamamlamak, gücü elimize almak, otoritemizi bütünün hayrına kullanmak, yasal işleri çözmek, sözleşme imzalamak ve de bütçenizi yönetmek için uygun bir enerji bizimle olur.

Bu enerjinin rüzgarını da arkanıza alarak bir kumbara oluşturup, 8’e denk gelen bu bereket günlerinde bolluk ve bereket niyetiyle para biriktirmeye başlayabilirsiniz. Odaklanmak ve imgelemek için daha kolay olması adına maddi ya da manevi tek bir amaç da belirleyip “…..’in en yüksek hayrıma gerçekleşmesi için bolluk ve berekete niyet ediyorum” diyerek kumbaranıza bütçenizin elverdiği ölçüde para eklemeye başlayın.

Kolektif bilinci bu vesileyle yükseltmek, bereket için tek bir kanal kabul etmekten vazgeçmek, bereketin ve paranın hiç ummadığımız yerlerden gelebileceğini görmemizi sağlıyor bu birlikte yapılan ritüeller…

“Ben de şu ana kadar maaşımdan artırabildim”, “Aylardır satılamayan telefonumu sattım” ve “Hiç ummadığım bir firmadan para iadesi aldım.” Sosyal medyada gelen mesajlarda bahsedilen güzelliklerin ise haddi hesabı yok. “Bir şey olmasa da sayende ilk kez para biriktirebiliyorum” diyenler bile ayrı bir mutlu ediyor beni. Tabii bir de bereket gününde para çıkışı oldu diyen birkaç kişi de var. Ama biraz daha derinleştiğimizde paraya bakış açılarında bazı negatif kalıpların olduğunu görüyoruz. Sonuçta zenginlerin küstah, fakirlerin gururlu olduğunun altının çizildiği Türk filmleriyle büyüyen bir kuşağın çocuklarıyız. Bu kalıpları düzeltmek biraz zaman alıyor. Zamana takılmadan ilerlediğimizde sonuç takdire şayan…

Numeroloji Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

2024’te Numerolojiye Göre Neler Olacak?

Numerolojiye göre bu yıl neler yaşayacağını tahmin etmek için aşağıdaki işlemi yapmanız gerekli. Bu hesaplama doğduğun gün, doğduğun ay ve 2024 rakam değerlerini toplayarak bulunuyor. Tek basamaklı bir sayıya ulaşana kadar toplamaya devam etmen gerekiyor.

Örneğin; 12 Mayıs tarihinde doğan birisi için bu yıl 12.05.2024 tarihindeki tüm rakamların toplamı (1+2+5+2+0+2+4=16, 1+6=7) olan 7 yılı. 7 yılı bu kişi için doğum günü ile başlar ve bir sonraki yıl doğum gününe kadar devam eder.

Numeroloji kişisel yıl döngüsü hesaplama

Doğduğun Gün + Doğduğun Ay + 2024 = Kişisel Yıl Döngüsü

Merkür retrosunu, burcunuz üzerindeki etkilerini ve retro tarihlerini öğrenin.

Kişisel Yıl Döngülerinin Anlamları

Numeroloji Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

1 – Yeni başlangıçlar, kararlar ve atılımlar için çok uygun. Yaratıcılık ve liderlik ön planda. Sadece cesaretle hareket etmek lazım. Tohumları ekme zamanı.

2- Empati, arabuluculuk ve alttan alma zamanı. Detaylara girerek dikkatle çalışmalı ve takım çalışması yapmalısın. Yapıcılık ve pozitiflikle ektiğin tohumlara su ver.

3- Kendini ifade etme zamanı; konuş, yaz, hobilerine odaklan ya da kendine hayal gücünü kullanabileceğin alanlar aç. Eğlenceli ve iyimser olmak iyi gelir. Organizasyonlara daha çok vakit ayır. Keyifle mücadele et, çok fazla kafana takma. Bu dünyaya ne eser bırakmak istediğini gözden geçir. Tohumun nasıl çiçek açsın, nasıl lezzetli meyveler versin istiyorsun? Hayal et.

4- Sabır, sebat ve çok çalışma zamanı. Bu yıl sadeleş, hayatındaki gereksiz eşyalardan özgürleş ve emek harca. Fazla risk almadan yolunda devam et. Dallarına değil köklerine, gövdenin ne kadar sağlam olduğuna odaklan. Gayrimenkul yatırımı yapmak için doğru zaman.

5- Tohumun artık çiçek açıyor, meyve veriyor. Yenilik, sosyalleşme ve keşif zamanı. Farklı kültürlerle bir araya gelebilir, yurtdışına çıkabilir, sık seyahat edebilirsin. Dalların ne kadar uzağa gidiyor görmek için maceraya atılabilirsin. Yeni ilgi alanlarına yönelebilirsin. Başkalarının dediklerinden çok etkilenme.

6- Aile ön planda. Aşkın, evliliğin, ev kurmanın ve dekorasyon yapmanın tam zamanı. Sorumluluklarını akışa da teslim olmayı ihmal etmeden yerine getirebilmen önemli. Ailen ya da arkadaşların sana ihtiyaç duyabilir, yardım isteyebilir. Koruyucu bir tavır ile destek olabilirsin. Evde daha çok vakit geçirmek isteyebilir, müzik ve sinema ile uğraşabilirsin. Dış görünüşünde de bir değişiklik yapmak istiyorsan doğru dönemdesin. Ağacının meyvelerini paylaşarak birlikteliklerden daha çok keyif alabilirsin.

7- Maneviyat ve aydınlanma ile ilgili konular gündemde. İçindeki bilge ruhla bağlantıya geçmek için inzivaya geçebilir, daha çok kendinle kalabilir ve dünyevi konuları arka plana atabilirsin. Meditasyonun dozunu arttırabilirsin. Geçmişi değerlendirip şefkatle kendini gözden geçir, huzuru ve iç sesini keşfet. Sahi, meyvelerinin çekirdekleri sana gelecek dönemde yine iyi mahsul verebilecek mi?

8- Maddiyat, kariyer, terfi, bolluk ve bereket zamanı. İşle ve yatırımla ilgili konular için doğru yıl. Artık hasadı toplayacaksın ve gelir elde edeceksin. Bu geliri adil bir şekilde kullanman, gelecek için biriktirmen ve mantıklı yatırımlar yapman önemli. Otoriteni ve gücünü herkesin hayrına kullan.

9- Hasat sonrası bahçeni temizle ve toprağını yeni ekinler için hazırla. Geçtiğimiz sekiz yılı düşün, değerlendir ve serbest bırak. Kalan işlerini tamamla, borçlarını öde. Sanatla iç içe ol, ruhun hafiflesin. Merhamet, vicdan ve cömertlik bu dönem seçimin olsun. Enerjini düşüren kişilerden uzaklaş ve kendini şifalandır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları