preloader

Başak Burcu

Başak Burcu

Yazı Boyutu:

Zodyak’ın en mükemmeliyetçi burçlarından birini tanıttık! Başak burcunun tüm özelliklerini keşfedin.

Analitik düşünen, çalışkan, titiz, yardımsever ve biraz da detaylarda kaybolan birilerini tanıyor musunuz? Evet, başak burçlarından bahsediyoruz! Fakat başak burçlarının iç dünyası dışarıdan gözüktüğü kadar düzenli değil... Onları her yönüyle tanımak için yazımızı okumaya devam edin.

Başak Burcu Hangi Ay?

Başak Burcu

Bilmeniz gereken ilk şey, 24 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında doğan kişilerin başak burcu olduğu. Başak burcunun elementi, gezegeni, taşları, renkleri ve kısaca genel özellikleri ise şöyle:

  • Element: Toprak
  • Gezegen: Merkür
  • Taşları: Kırmızı akik
  • Renkleri: Mavi, beyaz, bej
  • Genel özellikler: Pratik, çalışkan, eleştirel, şüpheci, sempatik, yardımsever, takıntıya eğilimli, genellikle işkolik ve bazen ukala olabilen…

Başak Burcunun Özellikleri

Başak Burcu Kadını

Başak Burcu

Yardımsever, düşünceli, mantıklı…

Hayatında olan her insana yardım eli dokunan kadınları anlatacağız! Başak kadınları hayatın nasıl daha iyi ve düzenli yaşanacağını çok iyi bilir. Ve bu deneyimlerini sevdikleriyle paylaşmaktan çok büyük zevk alacaktır. İnsanlarla iletişim kurmayı sever, uzun sohbetler edebilir ve empati yeteneği gelişmiş olan kadınlardır. Başak kadınının bilgi dolu, eleştirel, analitik ve açık bir iletişim tarzı vardır. Söylemek istediği şeyleri dolandırmadan net bir şekilde söylemekten çekinmez. Çok farklı karakterlerle bile anlaşmakta zorluk çekmeyen Başak kadınının çevresi de geniştir. Yeni tanıştığı insanlarla kolayca iletişim kurabilir, bazen dışarıdan soğuk ve duvarlı sanılabilir fakat aslında öyle değildir. Başak kadınları sosyalleşmekten çok keyif alır aynı zamanda evine de oldukça düşkündür. Sosyal olarak yorulduğunda tıpkı Başak erkekleri gibi kabuğuna çekilir ve iyi hissettiğinde güvenli ortamlarına geri dönecektir. Genellikle iş hayatında başarılı olma arzusu olan bu kadınlar, kolayca terfiler alıp iyi paralar kazanabilir. İş değişikliklerinden ve hayatında iyi olacağını düşündüğü şeyleri denemekten korkmaz. Çünkü genellikle kendisini erken yaşlardan itibaren tanır ve kendisi için en doğru kararları alabilir. Çoğu kariyer hayatını küçük yaşlarından planlamaya başlar ve bu yolda emin adımlarla ilerler. Her zaman birikimlerinin üstüne koymayı hedefler ve bunu da genelde başarır. Ev hayatında da güzel yemekler yapmaktan, düzenli olmaktan ve misafir ağırlamaktan hoşlanır. Hayvanları, doğayı, yeni yerler görmeyi ve yeni deneyimler yaşamayı çoğu başak kadını çok sever. Hayat onlar için adeta fırsatlarla dolu bir sürpriz kutusu gibidir!

Başak Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Genel olarak neşeli olan başak kadını, hayatındaki insanı da mutlu etme isteğiyle dolup taşar. Ayrıca bu kadın, aşık olduğunda anaç duygular hissedebilir ve partnerinin hayatını iyileştirmek için elinden geleni yapar. Şüpheciliği ile aşkı birleşirse maalesef kıskanç bir aşık olur. Bu sebeple güven hissetmediği ilişkilerde çok uzun süre duramaz. Hem kendisine saygısızlık olarak görür hem de bu uç duygulardan pek hoşlanmaz. Değer görmediği ilişkilerde bulunmak yerine yalnızlığı tercih eder. Partneriyle yaşadığı sorunları konuşarak ve analiz ederek çözmeyi ister. O sebeple sorunları konuşmak yerine halı altına süpüren kişilerle iyi anlaşamaz. Çünkü bu kez onun iç dünyası sorunlarla dolar taşar ve sevgisi git gide azalır. Karşısındaki kişide aradığı özellikler iletişim kurma becerisi, özgüven, sadakat ve alçakgönüllülüktür. Kendini çok abartan ve bencil kişilerden hoşlanmaz. Aslında bu da onun hep verici olan merhametli yönü için oldukça iyidir. Uzun ilişkiler insanıdır ve oldukça güvenilir bir partnerdir. Hayatındaki insanı mutlu eder, sağlıklı bir şekilde sever ve koruyup kollar.

Başak Burcu Erkeği

Başak Burcu

Kibar, eleştirel, komik…

Başak erkeklerinin her biri sosyal yaşamlarında değişkenlik gösterse de onları diğer burçlardan ayıran belirgin özellikleri var! Bu erkekleri genel olarak ailesine düşkün, mantığı duygularından daha baskın ve sempatik insanlar olarak tanımlayabiliriz. Mesela bir ortamda sessiz sakin görünürken hem eleştiriler hem de şakalar yapan biriyle karşılaştıysanız muhtemelen bir başak olabilir. İlk etapta biraz duvarlı fakat sempatik olan bu erkekler ile çoğu insan kolayca anlaşabilir. Yeni bilgiler öğrenmeyi ve bunları paylaşmayı çok sever. Çoğunlukla kariyer hayatına önem veren başak erkekleri, sorumluluk bilinci ve çalışkanlıkla yüksek mevkilerde yer alabilir. Onların başarılı olma tutkusu zengin olmaktan ziyade kaliteli bir hayat yaşamak ve güvence hissetmek içindir. Çok fazla dışarıda vakit geçirmeyi sevmez fakat sosyalleştiğinde de iyi yerlerde bulunmak ister. Evi onun için oldukça önemlidir. Hem düzenli hem de huzur hissedeceği bir ortamı arzular. Üst üste aynı insanlarla görüşmek, aynı şeyleri sürekli yapmaktan hoşlanmaz. Yalnızlığına ve kendi ortamına düşkündür. Birçok yakın arkadaşı olabilir fakat dostları azdır. Zaten iç dünyasını paylaşmaktan çok hoşlanmayan bu erkeklerin dostları bile onları çok anlayamaz. Ona yaklaşmak için en doğru yol önce güvenini kazanmak sonra da çok fazla hayatına müdahil olmadan eşlik etmektir. Çünkü paylaşım konusunda cimri olan bu kişiler, içten içe güven duyduğu insanlara ve desteğe ihtiyaç duyar.

Başak Burcu Erkeğinin Aşk Hayatı

Aşkta bulmaca gibi insanlar vardır; onlarla ya karşılaşırız ya da birilerinden dinleriz. İşte başak burcu erkeği o çözülemeyen bulmacalardan biridir. Kimisine çözmesi keyifli kimisine zor olan bu erkekleri biraz daha tanıyalım… Başak erkeklerinin romantik duygular hissettiğinde ortaya çıkan ilk özelliği şakalarla iletişim kurmaya çalışmaları olabilir. Çünkü Başak erkeği hem duygularını gizlemeye eğilimlidir hem de aşktan korkar. Bu sebeple flörtün ilk aşamalarında ilgili olup olmadığı konusunda anlaşılması epey güçtür. Karşısındaki insanın tüm özelliklerini ölçer, tartar, biçer ve hayatına öyle dahil olur. Sevgisi bir gün var gibidir bir gün yok. İlişki yaşayacağı insandan ilgi isteği yüksektir kendisi bunu her zaman başaramasa bile karşısındaki kişiden hep bekler. Önüne çıkan her şeyi eleştirmeyi çok seven bu erkek partnerine karşı dozu tutturabilirse çok daha iyi olur. Bu küçük olumsuzlukların yanında Başak burcu erkeği partnerliğinden ziyade harika bir dost olur. Analitik zekâsını ve problem çözme yeteneğini elbette sevdiği kişinin hayatındaki sorunlar için de kullanacaktır. Kolay kolay sinirlenmez ve çok kıskanç değildir. Felsefe, edebiyat ve çeşitli sanat dallarına ilgisi olabilir. Hayatındaki kişiyi mutlu etmeyi hizmet etmek gibi görür ve çok romantik olmasa bile jestler yapar. Aile kurmaya karar verdiğinde sorumluluk bilinci yüksek ve ailesine son derece düşkün olacaktır. Zaman zaman herkes ve her şeyden uzaklaşma isteği olur bunun nedeni ise yenilenme ihtiyacıdır. Zaten iyi hissettiğinde güvenli alanına hemen geri dönmek isteyecektir.

Başak Burcu Yükseleninin Özellikleri

Başak Burcu

Yükselen burç, kişinin doğum anındaki doğum yerine ve doğum zamanına göre belirlenir. Yükselen burcu başak olan kişiler; eleştirel, yardımsever, çalışkan ve titiz bir yapıya sahiptir. İyimserlik ve analitik düşünce özellikleri baskındır. Ayrıca sağlıklı yaşam alışkanlıklarına sahip olabilirler ve sağlıklı yaşamaya özen gösterebilirler.

Not: Güneş burcu kadar önemli olan yükselen burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden yükselen burcunuzu bulabilirsiniz.

Ay Burcu Başak Özellikleri

Başak Burcu

Hepimiz “Burcun nedir?” sorusuna güneş burcumuzu söyleyerek cevap veririz. Fakat astroloji derin bir derya ve doğum haritalarında birçok detay var! Ay burcu da onlardan biri. Peki nedir ay burcu? Ay burcunuz, doğduğunuz anda ayın hangi burçta olduğu ile ilgilidir. Ay burcunun kişinin duygusal yapısı, iç dünyası, güvenlik ihtiyacı ve annelikle ilgili konular üzerinde etkisi olduğuna inanılır.

Ay burcu başak olan kişiler, düşüncelerinde boğulabilir. Duygularını analitik bir şekilde düşünmeye eğilimlidir. Elbette duygusal dünya için bu her zaman iyi bir alışkanlık değildir. Fakat bunu kontrol etmeyi öğrendiklerinde istikrarlı bir duygusal dünyaya sahip olabilirler. Titiz, eleştirel, pratik düşünceli ve sağlıklı olmaya özen gösteren bir yapıları vardır.

Not: Güneş burcu ve yükselen kadar önemli olan ay burcunuzu bulmak için doğum saatinizi tam olarak bilmelisiniz. Linkteki siteden ay burcunuzu bulabilirsiniz. https://www.astro.com/horoscope

Başak Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu

Başak Burcu

Başak burcu genellikle kendisine bazı noktalarda benzeyen oğlak burçları ile iyi anlaşır. Fakat burada oğlak burcunun baskınlığı ve başağın eleştirel tavrı sık sık çatışabilir. Yengeç burcunun şefkatli ve anlayışlı olması da başaklara iyi gelecektir. İkizler ve kova burçlarıyla iletişim anlamında doyurucu bir bağ kurabilirler. Dışarıdan yüzeysel gözüktükleri için derinliğiyle bilinen akrep ve balık burçları ile çatışmalar yaşayabilir.

Aslan burcunun liderlik özelliklerinden hoşlanmaması muhtemeldir fakat yine de iyi anlaşacaktır. Elbette tüm bunlar karakter, doğum haritası ve tarafların ilişkiyi yürütme motivasyonuna göre değişkenlik gösterecektir.

2024 Başak Burcu Yorumları

Başak burcunun 2024 burç yorumlarını okumak için haberimize tıklayın!

Başak Burcu Stil Önerileri

Başak Burcu

Önce temizlik, sonra stil!

Başak burçlarının üzerinde kirli, sökük, ütüsüz bir şey görmek güçtür. Onlar stil konusunda ilk olarak temiz görünüme önem verir. Kıyafet seçimleri daha net çizgilerden yanadır. Çok renkli, karmaşık desenleri, uçuk parçaları pek tercih etmezler fakat bu demek değildir ki sıkıcı bir tarzları vardır! Tam aksine kendilerine ait bir stil yansıtıp bununla hayranlık uyandırırlar.

Başak Burcu Güzellik Önerileri

Başak Burcu

Öncelikle bilmelisiniz ki her başak burcunun mutlaka bir güzellik rutini vardır. Başaklar, daha soft makyajları tercih eder ve doğallıktan yanadır. Özellikle ellerinin bakımına önem veren başaklar için nude tonlarda ojeleri önerebiliriz. Soft far paletleri, nude rujlar ve daha doğal bir göz makyajı için kahverengi rimelleri tavsiye ediyoruz!

Başak Burçlarına Hediye ÖnerileriBaşak Burcu

İşlevsel hediyeler! Başak burçları hediyeleşmeyi çok sever. Onun hediye anlayışı daha çok işlevsellik ve ihtiyaca yöneliktir. Yani bir başak burcuna hediye alacaksanız ipucunuz o anki ihtiyaçları olmalı. Aynı zamanda bakım ürünleri, detayların olduğu parçalar, teknolojik aletler, sağlıklı yaşam ürünleri gibi hediyeleri tercih edebilirsiniz. Hayat boyu öğrenmeyi seven başaklar, kitap hediyelerinden de çok mutlu olur.

Başak Burcu Dekorasyon Önerileri

Başak Burcu

Detaylar, sadelik, düzen! Başaklar, burçlarının özelliklerini bulunduğu ortama da yansıtır. Tasarım ve özel parçaları mekânlarında bulundurmayı severler. Ve tabii ki ortamın düzenli gözükmesi çok önemlidir. Başak burcuna özel tüm dekorasyon önerilerimiz için haberimize tıklayın!

Başak Burcu Gelinlik Önerileri

Başak Burcu

Başak burcu kadınının günlerce düşünerek planladığı düğün gününde her şey kusursuz görünecektir. Elbette gelinliği de öyle! Başaklar, sade gelinlikleri tercih edebilir. Vintage parçalar, tasarım aksesuarlar onların tarzlarını yansıtır. Sade ve uzun bir duvak başak burcunun aurasına çok yakışır. Burcunuza uygun gelinlik modelini öğrenmek için tıklayın!

Başak Burcu Yürüyüş Rotaları Önerileri

Başak Burcu

Detayları seven başak burcu için uzun ve doğa ile iç içe olacağı bir rota idealdir. Başaklar, uzun yollarda bile sıkılmaz ve bitiş noktasına keyifle varabilir. Dünyanın dört bir yanından burcunuzun doğasına en uygun olan yürüyüş rotasını öğrenmek için tıklayın!

Not: Doğum haritasının bir bütün olarak incelenmesi en doğrusudur. Yazıda bahsedilen özellikler, güneş burcu Başak olan kişilerin potansiyel olarak yansıtabileceği bazı özelliklerdir.

{100260}