preloader

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

13.09.2023
Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Yazı Boyutu:

Burcunuza göre evden çalışma verimliliğinizi artıracak ipuçlarını keşfedin.

Kimimiz için evden çalışmak ve değişen koşullara rahatlıkla uyum sağlayabilmek mümkün olsa da her burcun stres altında çalışma yöntemi ve buna bağlı olarak verimliliği değişkenlik gösterebilir. Burcunuz evde çalışırken nasıl işliyor, bu dönemde sizi ne gibi zorluklar bekliyor, güçlü yönlerinizi nasıl ortaya çıkarabilirsiniz? Sizler için tüm sorulara cevap bulmaya çalıştık.

Koç Burcu (21 Mart – 20 Nisan)

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Artıları: Çalışkan, kendi yeteneklerinden emin, yüksek enerjiye sahip.

Eksileri: Ben merkezli, onaylanma ihtiyacına sahip.

İlginin odağında yer almayı seven koç burçları, doğal liderlik özelliğini kendilerinde barındıran kişilerdir. Koç burçları, savaşçı gezegen Mars tarafından yönetildiğinden, kriz anlarını ve acil durumları yönetebilmek konusunda son derecede yeteneklidir. Genellikle her ihtimale hazırlıklı ve karşılaşılması mümkün bir zorluğu karşılamaya hazır olan koçlar, kendilerini kolaylıkla motive ederler ve evden çalışmak için gereken yaşam tarzı değişikliklerine hızlı bir biçimde uyum sağlayabilirler.

Çalışma ortamında onaylanma ihtiyacı duyan koçlar için ihtiyaç duydukları ilgiden uzak kalmak ve evde ofis ortamından izole şekilde çalışmak bir süre sonra bunaltıcı olabilir. Bu yüzden, düzenli olarak iş arkadaşlarınızla bağlantıda hissetmek için enerjinizi sosyal medya ve görüntülü sohbet yoluyla korumaya çalışın. Koçların hareket etmeyi sevdiklerini biliyoruz, evden çalışırken daha verimli olabilmek için mutlaka enerjinizi kanalize edebileceğiniz günlük bir antrenman rutini oluşturun ve çalışırken en azından saatte bir oturduğunuz yerden kalkın ve dolaşın.

Boğa Burcu (21 Nisan – 20 Mayıs)

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Artıları: Dayanıklı, güçlü bir lider, sıcak kalpli.

Eksileri: Alışkanlıklarına bağlı, inatçı.

Sanatı, romantizmi ve parayı yöneten, güzelliği seven Venüs tarafından yönetilen boğalar, sahip olduğu düzen ve disiplin sayesinde mükemmel “uygulamalı” yönetici konumundadır. Her zaman lider, nazik, anlayışlı, pratik ve yardımcı tavsiyelerde bulunurlar. Aynı zamanda inatçılıklarıyla bilinen boğaların yerleşik alışkanlıklarından vazgeçmeleri bir hayli zordur. Bir rutini benimseyip belirli bir çalışma alanına sahip olduğunuzda, muhtemelen onu değiştirmek istemeyeceksiniz.

Bu nedenle, çalışma alanınızın en baştan organizasyon ve estetik açısından standartlarınıza uygun olduğundan emin olun. Çalışırken verimliliklerini yüksek tutmaya yardımcı olmak için boğalar kendilerini güzel olan ve onları rahat ettiren şeylerle çevreleyebilirler. Güneş ışığı alan çalışma ortamında birkaç saksı bitkisi bulundurmak, sinirlerinizi gevşetecek kokulu mumlar ve odanızı çeşitli sanat eserleri ile donatmak size verimlilik katacaktır. Öte yandan, çalışırken fiziksel olarak rahat hissedebilmeniz için rahat bir sandalye seçmenizde fayda var.

Üzgün ​​hissettiğinizde, uzanmayı tercih ederseniz bu verimliliğinize ket vurabilir. Dolayısıya sık sık mola vermeyi ve minik yürüyüşler planlamayı unutmayın. Düzenli bir program belirlemek, etrafta lezzetli atıştırmalıklar bulundurmak, arkadaşlarınızla veya iş arkadaşlarınızla bağlantıda kalmak, ruh halinizi ve bunun sonucunda üretkenliğinizi korumanıza yardımcı olacaktır.

İkizler Burcu (21 Mayıs – 20 Haziran)

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Artıları: Farklı çalışma ortamlarına uyum sağlayabilir, çok yönlü.

Eksileri: Endişeli, küçük problemlerden dolayı çabuk bunalabilir.

İletişim gezegeni Merkür tarafından yönetilen ikizler için çevrelerindeki diğer insanlarla iletişim halinde olmak son derece önemlidir. Sıkılgan bir yapıya sahip olan ikizler, değişikliğe uyum sağlama konusunda diğer burçlardan bir adım daha ileridedir. İlgi odağı olmayı seven ikizler burcuna mensup insanlar genellikle konuşmayı seven konuşkan insanlardır. Evden çalışırken ikizler burcunu en çok zorlayacak etken, konuşma ve dış uyaran eksikliği olabilir.

Görmeyi ve görülmeyi ve profesyonel başarılarıyla fark edilmeyi seven ikizler için, telefon görüşmeleri ve görüntülü toplantılar planlamak, çalışırken veriminin artmasına yardımcı olacaktır. Kahve ve yemek molalarınızda arkadaşlarınızla ya da iş arkadaşlarınızla temas halinde olmak size pozitif bir etkide bulunacaktır.

Yengeç Burcu (21 Haziran – 22 Temmuz)

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Artıları: İhtiyaçlara karşı sezgisel, yaratıcı, sevdiği insanlar için mücadeleci.

Eksileri: Karşılaştığı zorluklar karşısında karamsar, aşırı duygusal.

Yaratıcı ve buna bağlı olarak fikirler konusunda da son derece üretken olan yengeçler, girdikleri her çalışma alanına pozitiflik ve besleyici kişiliklerini sunma eğilimindedirler. Evden çalışma esnasında da herkesi iletişim halinde tutma ve beyin fırtınası için insanları bir araya getirme yetisine sahip olan yengeçler, duygusal, aile odaklı bir su burcu olarak evde vakit geçirmekten son derece keyif alırlar. Daha spesifik olarak, yengeçler için sevdiklerine yakın olmak veya sadece kişisel, güvenli alanlarında vakit geçirmek onları mutlu ve rahat kılar.

Profesyonel sorumluluklarınızın ev içi mutluluğunuzu bozmasını istemeyeceğiniz için, belirli bir programa, ayrı bir çalışma alanına sahip olmak çalışma verimliliğinizi yukarı çekecektir. Her sabah tıpkı işe gidiyor gibi giyinmeniz ve çalışma alanınızı evin geri kalanından izole etmeniz ev yaşamına dair duygusallıktan uzaklaşarak profesyonel bir tavır takınmanıza yardımcı olacaktır. Çalışırken düzenli aralıklarla minik molalar vermenin de bir gereklilik olduğunu unutmayın ve kendinizi çeşitli atıştırmalıklar ile ödüllendirin.

Aslan Burcu (23 Temmuz – 22 Ağustos)

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Artıları: Nihai hedefle ilgili her şeye odaklanmış, enerjisi yüksek.

Eksileri: Otoriter, tepeden bakan ve müdahaleci.

Doğal bir lider olan aslanlar, sorumlu olsunlar veyahut olmasınlar her koşulda liderliğe soyunabilme özelliğine sahiplerdir. Profesyonel hayatlarında sundukları katkılardan dolayı takdir edilme ve onaylanma ihtiyacına sahip aslanlar, meslektaşları ya da üst seviye yöneticiler tarafından takdir edildiklerini hissettiklerinde, işlerinde daha yaratıcı ve verimli hale gelirler. Bu nedenle, hedefe odaklanarak doğal liderlik eğilimlerinize yaslanmak ve sizi görevde tutacak bir sonraki düzey proje ve sorumlulukları üstlenmek için adım atmak sizin için en doğrusu olacaktır.

Aslan burcunun güneş tarafından yönetildiğini göz önünde bulundurduğumuzda, evden çalışma rutininizi sabah rutininize uydurduğunuz takdirde gün boyu daha enerjik hissetmeniz son derece olası. İş saatleriniz içerisinde gerekli durumlarda iş arkadaşlarınız ve üstleriniz ile iletişim halinde olmak da sizi mutlaka motive edecektir.

Başak Burcu (23 Ağustos – 22 Eylül)

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Artıları: Evden çalışırken bile titiz, pratik, güvenilir.

Eksileri: Aşırı eleştirel, mükemmeliyetçi, kendi başına bırakıldığında zorlayıcı.

Tarotta “keşiş” tarafından temsil edilen ve bir toprak grubu burcu olan başak, evden çalışma şekline uyum sağlayabilme açısından avantajlı burçlardan. Aynı zamanda tıpkı ikizler gibi yapısında değişkenliği de barındıran başaklar, kendilerini değişen koşullara kolaylıkla adapte edebilir ve değişim gerektiren durumları bir problemden ziyade kendi potansiyelini açığa çıkarabileceği bir meydan okuma olarak görürler.

Profesyonelliğe önem veren son derece mükemmeliyetçi ve titiz olan başaklar için bir “yapılacaklar listesi” hazırlamak işe başlamadan önce atılması gereken oldukça önemli bir adımdır. İşinizi yaparken karşınıza çıkan herhangi bir şeyin en küçük ayrıntılarına dahi takılmaya eğilimli olduğunuz için, sosyal medya uygulamalarınızı bir süre sessize almanız ve işinizi tamamlamak için kendinize bir mücadele şansı vermeniz hem size zaman kazanadıracaktır hem de çalışırken enerjinizi muhafaza etmenize olanak sağlayacaktır. Mükemmeliyetçi ve titiz kimliğinizden ötürü kendinize karşı aşırıya kaçan bir eleştirel tavır içerisinde olmaktan kaçınmaya özen gösterin ve kendinizi mental ve fiziksel olarak dinlendirmek için çeşitli meditasyon yöntemlerine başvurun.

Terazi (23 Eylül – 22 Ekim)

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Artıları: Ortamdaki denge unsuru, istikrarlı, diplomatik.

Eksileri: Kararsız, aşırı duyarlı, kolay etkilenen bir yapıya sahip.

Aşkın, güzelliğin ve paranın gezegeni olan Venüs tarafından yönetilen ve hava grubu burcu olan teraziler, bir topluluk içerisinde dengenin ve sosyalliğin timsali olarak kendilerini belli ediyorlar. Gerçek bir takım oyuncusu olan teraziler, hayatlarının her alanında daima adil olmaya özen gösterirler ve karşılarındaki kişilerden de aynı şeyi beklerler. Bu yüzden güvenlerini sarsacak olumsuz bir durum geliştiğinde duygusal olarak kolayca etkilenebilirler. Bunun üzerine konuşmak yerine çatışmadan uzak durmayı tercih edebilen teraziler için dengelerini bozan çalkantılı zamanlarda işe odaklanmak güçleşebilir.

Buradan hareketle, enerjinizi yaratıcılık gerektiren bir faaliyete yönlendirmeniz sizin için faydalı olacaktır. Eskiz yapmak, enstrüman çalmak veya yazı yazmak gibi bir hobi edinmek, sizi gündelik dertlerinizden bir nebze olsun uzaklaştırarak iç dengenizi sağlamanıza yardımcı olabilir. Buna bağlı olarak çalışma saatleriniz boyunca kendinizi göstermenizi de kolaylaştırabilir. Partnerinizle veya aşık olduğunuz kişiyle flört etmeye devam edin, çünkü romantik ihtiyaçlarınız karşılandığında daha verimli şekilde çalışmanız mümkün. Son olarak kendinize bakmayı ve ihtiyaçlarınıza kulak vermeyi unutmayın.

Akrep (23 Ekim – 21 Kasım)

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Artıları: İşlerine ve çevrelerindeki insanlara karşı tutkulu, duygusal, hevesli.

Eksileri: Takıntılı, iş için yaşamayan insanlara küskün.

Yaptıları işi gerçekten seviyorlarsa işlerini tutkuyla yapan akreplerin aklında bir hedef olduğunda, onları durdurmak çoğu zaman mümkün değildir. Akrepler, bu süre zarfında eleştirilere karşı ekstra hassas olabilirler. Duyguları derinlere inen bir su burcu ve sabit bir burç olarak, büyük küresel değişimler size çok fazla gelebilir. Kendi hızınızda çalışmaya devam edin, gerektiği zamanlarda mola verin ve kendinizi en yaratıcı hissettiğiniz anlarda kısıtlamamaya özen gösterin.

Her sabah duygularınızı temellendirmek için meditasyon yapmak, yoğunluğunuzu işinize yönlendirebilmeniz için faydalı olabilir. Sınırları zorlamak konusunda iyi iş çıkarıyorsunuz ancak ruh halinizi korumak ve dengede tutmak için fiziksel aktivitelerde bulunmaya özen göstermenizi öneriyoruz.

Yay (22 Kasım – 21 Aralık)

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Artıları: Gelecek konusunda iyimser, güler yüzlü, coşkulu.

Eksileri: Yanlış yaptığında sorumluluk almaktan kaçabilir, dalgın, aşırı pozitif.

Ofis dünyasının motivatörleri olan yayların, iyi huylu ve iyi niyetli kişiliği, bu kasvetli zamanları ruhsal dengesini koruyarak atlatması açısından bulunmaz bir nimettir. Coşkuları bulaşıcıdır ve yaptıkları işlerden dolayı takdir edilmeleri gerekir, aksi takdirde demotive olup geri çekilebilirler. Yayların ruhlarını güçlendiren kişiliklerinin bir dezavantajı, bazen kendilerini profesyonel şekilde ele almamaları ve eylemlerini açıklarken istemeden de olsa sizi kendileriyle birlikte aşağı çekebilmeleridir. Öte yandan, iyi niyetli doğaları gereği, size veya işinize yönelik verimli eleştirilerde bulunma eğilimindedirler.

Jüpiter tarafından yönetilen, doğal bir iyimser ve lidersiniz olan yaylar, her zaman hayatı dolu dolu yaşıyormuş gibi hissetmeye ihtiyaç duyarlar, bu nedenle evden çalışmaya uyum sağlamak için yaratıcı yollar bulmaları gerekir. Kendinize belirli günlük ritüeller belirleyin ve gün sonunda kendiniz için çeşitli sosyal aktiviteler organize ederek kendinizi ödüllendirin. Böylelikle coşkunuzun bir kısmını profesyonel alanınıza aktarmak konusunda sorun yaşamayacaksınız.

Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak)

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Artılar: Her zaman profesyonel, lider, kendini adamış.

Eksileri: Hayal gücü eksikliği, telaşa düştüğünde karamsar.

Aslanlara benzer şekilde, oğlaklar tamamen iş hayatıyla ilgilidir. Ancak aslanların aksine bunu ödül için değil, sadece her şeyin yolunda gitmesini istedikleri için yapma eğilimindedirler. Oğlaklar, herkes evden çalışırken, öz disiplinli ve motive olduklarından, başkalarından da aynı şeyi beklediklerinden mükemmel liderlerdir. Birçok farklı insan türü ve çalışma tarzıyla geçinmeye alışkındırlar. Sevmedikleri şeyleri açıklarken biraz fazla açık sözlü olabilirler. Bununla birlikte eylemlilikleri ile bilinen oğlaklar planları oluşturmak için değil, eyleme geçirmek için çabalama eğilimindedirler.

Disiplini denetleyen görev yöneticisi Satürn tarafından yönetilen oğlaklar, kariyer hedeflerine ulaşmak ve saygın meslektaşları tarafından tanındığını hissetmekten keyif alırlar. Sıkı çalışmanın hak edilmiş başarıya dönüşeceğine inanan oğlaklar için, kontrolleri dışında gelişebilecek herhangi bir aksilik onları çileden çıkarıcı olabilir. Bu sebeple, uyum sağlama konusunda pratik yapmanız sizin faydanıza olacaktır. Hepimizin sınırları var dolayısıyla tükenmemek için enerjinizi yeni yollara yönlendirmeyi öğrenmelisiniz. Duyguları hissetmek için zaman ayırın. Çalışırken sık sık mola vermeyi ve diğer insanlarla iletişim kurmayı unutmayın. Hepimiz inciniyoruz ama kendinize inanmaktan vazgeçmeyin.

Kova (20 Ocak – 18 Şubat)

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Artıları: Arkadaş canlısı, yeni fikirlere açık, bağımsız.

Eksileri: Sinirlendiğinde tahmin edilemez, meşgulse duygusuz ve soğuk.

Gün boyunca verimli olarak çalışacak ve en iyi sonuçları üretecek birine mi ihtiyacınız var? Şüphesiz, bir işe kendilerini adadıklarında kovaların dikkatlerinin dağılması çok düşük bir ihtimaldir. Yaptıkları işe sonsuz bir saygı duyan ve zanaatlarına sarsılmaz bir inançla bağlı olan kovaların iş personaları kimilerine robotik gelebilir. Evden çalışırken bir kovanın bağımsız şekilde her şey ile kendi başına uğraşması ve bununla başa çıkması mümkündür. Ancak bu durum, başkalarından gelecek aksiyonlardan hoşlanmadıkları anlamına gelmez. Bir kova, dışarıdan gelen tavsiye ve yardımı memnuniyetle karşılar ve başkalarına destek olmayı sever. Sadece doğru zamanda sorduğunuzdan emin olun, çünkü bir şeye kafa yorduklarında ve kesintiye uğradıklarında mesafeli ve duygusuz görünebilirler.

Bir hava burcu olarak doğuştan sosyal olan ve devrim niteliğindeki Uranüs tarafından yönetilen kovalar; ilginç, değişken ve ileri görüşlü olarak görülür. Sosyalleşmek, ekip çalışmasına yatkın olan kovaların karakterinin bir parçasıdır. Çalışırken görevde kalmanıza yardımcı olacak yüksek teknolojili araçları tam olarak belirlemekten ve kullanmaktan keyif alacaksınız. Sosyal medyayı ve diğer dikkat dağıtıcı siteleri engelleyen uygulamalar iradenizi ve odaklanmanızı daha da güçlendirebilir. Yaratıcı olmak ve şakalar yapmak için herhangi bir fırsatı benimsemek de motivasyonunuzu yüksek tutacaktır. Kendinize nefes alabileceğiniz bir alan açmayı deneyin ve kafanızın işle meşgul olmadığı sıralarda mutlaka iş arkadaşlarınızla veya arkadaşlarınızla sosyal bağlarınızı sağlam tutmaya gayret edin.

Balık (19 Şubat – 20 Mart)

Burcunuza Göre Evden Çalışırken Verimli Olmanın Püf Noktaları

Artıları: Yaratıcı, sempatik ve özverili.

Eksileri: Ayrıntılarda belirsiz, kolayca yanlış yönlendirilen, otoriter insanların yanında zayıf iradeli.


Rüya gibi, mantıklı düşünce bulutları oluşturan Neptün tarafından yönetilen ve bunu derinden hisseden bir su burcu olan balıklar son derece duygusal, empatik ve çoğunlukla gerçeklerden kaçma eğilimindedir. Evden çalışırken iş arkadaşlarınızın duygusal tepkilerini okuyamıyorsanız veya hayal gücünüze dokunamıyorsanız, kendinizi iletişimsiz ve sıkışmış hissedebilirsiniz. Yaratıcılığınızı beslemek ve kendinize duyguları işlemek için alan vermek, işinizde iyi ve üretken olmanın merkezinde yer alıyor. Meditasyon yapmak; size içten, sanatsal enerjiniz için bir şarjör görevi görebilecek saf, koşulsuz sevgiyi sunabilecek duygusal arkadaş gibi destek olarak son derece faydalı olabilir.

Yukarıda bahsettiğimiz duygusal durumların dışında balıklar, evde çalışmaya iyi uyum sağlayabilir, ancak görevinizi verimli bir şekilde sürdürebilmek için bir program belirlemenizde fayda var. Sık sık mola vererek ve iş dışındaki vakitlerinizde sosyalleşmeyi es geçmeyerek zihinsel ve fiziksel dengenizi koruyabilirsiniz.
Sakinleştirici bir atmosfer, özellikle dalgaları çağrıştıran balıklara yardımcı olacaktır. Mola verin ve görevlerinizi değiştirin. Aromaterapi, çay veya ses makinesi ile ev ofisinizi temiz, iyi aydınlatılmış tutun.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları