preloader

En İyi Cilt Bakım Maskeleri

25.08.2023
En İyi Cilt Bakım Maskeleri

Yazı Boyutu:

Cildimize yapabileceğimiz en büyük iyiliklerden biri maske kullanımını bir rutine dönüştürmek. Cilt tiplerine uygun, özel içeriklerle geliştirilen maskeler evde profesyonel cilt bakımının ilk adımı...

İyi ve sağlıklı görünen bir cilt, özgüvenimizi etkileyen önemli bir faktörlerden biri. Gün boyunca maruz kaldığımız serbest radikaller, stres, yanlış beslenme ve yaşlanma etkenleri cilt bariyerimizi olumsuz etkileyerek cilt kalitemizi bozabiliyor. Bu nedenle düzenli olarak cilt bakımı yapmak, cildin genç ve sağlıklı kalmasını sağlamak için şart! Bunun en basit yolu ise cilt bakım rutininin vazgeçilmez bir parçası olan cilt bakım maskeleri. En yüksek verimi alma için cilt maskenizi seçerken cilt tipinizi göz önünde bulundurun. Sizler için, işinizi kolaylaştıracak öneriler hazırladık.

Yağlı ve Karma Ciltler İçin Kil Maskeleri

Eğer yağlı, karma ya da karmadan yağlıya dönük bir cildiniz varsa önceliğimiz sebum dengesini sağlamak. Cildi fazla yağdan ve kirden arındırmak. Tabii bunu yaparken cildimizin aşırı kurumasını da önlememiz gerekiyor. Çünkü bu, bilinenin aksine tam tersi bir etki yaratabilir. Söz konusu yağlı ciltler olduğunda en iyi seçenek uygulaması kolay, etkisini hemen görebildiğiniz kil maskeleri. Bu maskeler cildi derinlemesine temizler, fazla yağı emer ve en büyük dertlerimizden biri olan gözenekleri sıkılaştırır. Yeşil kil, bentonit kil, kömür içeren kil bazlı maskeler, yağlı ciltlerde etkili ve tatmin edici sonuçlar yaratabilir.

Yağlı

Benefit

Kil Maskesi

Yves Rocher

Kil Maskesi

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maskeler

En İyi Cilt Bakım Maskeleri

Kuru cilde sahip olmak ne yazık ki zordur; gerginlik ve hassasiyet hissi yaşar, soğuk-sıcak havalardan ve mevsim değişimlerinden fazlasıyla etkilenirsiniz. Makyajınızın kusursuz görünmesi için de cildinizi en iyi şekilde nemlendirmek istersiniz. Neyse ki hyalüronik asit, gliserin, doğal yağlar gibi güçlü içeriklere sahip yoğun nem maskeleri imdadımıza yetişiyor. Kore kozmetiğinin en etkili icatlarından olan kağıt maskeler, cildi anlık olarak neme doyurmak için oldukça etkili. Onun dışında düzenli olarak, durulama gerektirmeyen yoğun nem maskelerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle gece kullanılan nem maskeleri, sabah çok daha nemli bir ciltle uyanmanıza yardımcı olur.

Kuru ciltler için bakım önerilerini bu rehberde bulabilirsiniz.

Clarins

Nemlendirici Maske

DR.JART+

Nemlendirici Maske

Akneli Ciltler İçin Arındırıcı Maskeler

Akne, yaşla birlikte azalsa da en yaygın görülen cilt sorunlarından biri. Ancak tabii ki akneli ciltler için doğru ürünleri ve maskeleri kullanarak ciltteki lezyonları hafifletmek ve cildi arındırmak mümkün. Salisilik asit, kömür, çay ağacı gibi içerikler akneli ciltler için idealdir. Eğer akne ve sivilce sorunları yaşıyorsanız ürün seçimlerinizde ekstra titiz davranın ve akneli ciltlere uygun olduğundan emin olduğunuz markalara yönelin. Aksi halde sert ve tahriş edici içerikler sivilcelerinizde alevlenmelere ve artışa sebep olur. Önüne geçemediğiniz, inatçı akne sorunlarında mutlaka bir dermatolog görüşüne de başvurmanızda fayda var.

Avene

Arındırıcı Maske

Origins

Kömür Maske

Hassas Ciltler İçin Yatıştırıcı Maskeler

En İyi Cilt Bakım Maskeleri

Hassas ciltler çevresel faktörlere, kimyasallara, hatta hafif temaslara bile aşırı tepki verebilen ve çabuk kızaran cilt tipleridir. Hassas ciltler için yatıştırıcı maskeler adeta birer kurtarıcı olabilir. Kızarıklığı azaltmaya ve cildi sakinleştirmeye yardımcı olan aloe vera, yulaf ezmesi, gül ve papatya gibi içeriklere sahip maskeler hassas ciltler için son derece etkili. Bu nedenle, hassas cilt sahiplerinin cilt bakım ürünleri seçerken dikkatli olmaları ve içerik kontrolü yapmaları oldukça önemli. Hassas cilt tiplerine özel formüle edilen maskeler cildinizi yatıştırmakla kalmaz, aynı zamanda besleyerek cilt bariyerini güçlendirir ve korur.

Kiehl's

Yatıştırıcı Maske

Fresh

Onarıcı Maske

+ satın al
Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları