preloader

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri

02.02.2023
Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri

Yazı Boyutu:

Yıldız haritanız evinizin dekorasyonunu nasıl etkiliyor? Hangi renk ve stiller sizin burcunuzu yansıtıyor? Burcunuzun yörüngesine giren tasarımlar ve daha fazlasını keşfedin.

Farklı karakterlere işaret eden burçlarınız evlerinizle ilgili neler söylüyorlar? OGGUSTO olarak burçların karakter analizini yapıyor, hangi renk, malzeme ve stillere yaşam alanlarınızda ağırlık vermeniz gerektiğinin dekorasyon haritasını çıkarıyoruz. İlham dolu kurguların izinde yıldızların evlerinize fısıldadıklarına kulak verin!

Dekorasyon önerilerimize geçmeden önce, bakın Astrolog Nigar Bostan 2023 yılı için burçlara göre dekorasyon stillerini nasıl yorumluyor…

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri

“2023 yılı yaşam dinamiklerinde kökten değişimleri tetikleyen bir yıl olacak. Ateş, toprak, hava ve su grubundan oluşan Zodyak kuşağında yer alan burçlardan bu yıl dekorasyon dünyasında en çok Kova, Balık ve Boğa’ların sözü geçecek. Terazi ve Koç’lar ise Aslan’ın parıltılı dokunuşları seven zevkini, yalın ama bir o kadar fonksiyonel aksesuarlarla dengeliyor.

Kimliğimizi yansıtan güneş burcumuzdan öte yaşam yolculuğumuzu temsil eden doğum haritalarımızda, hava, su ve toprağın arasındaki ahenge göre yaşam alanlarımızı güzelleştirmek, bu yıl ön plana çıkıyor.

Bu etkiyle Kova’nın eklektik tarzı, Balık’ın naif duygu dünyasını temsil eden, pastel tonlarla dalgalanan, degrade kumaşlarla tamamlanıyor. Tekno kumaşlar, organik dokularla kontrast yaratıyor. Boğa’nın bu standart dışı akıma vereceği destek ise, sanat değeri taşıyan objeleri yaşam alanlarına kazandırmak oluyor. Uzay temasını kullanan ultra modern mekanlarda antik objeleri kullanma tercihi ise, 20 yıllık yeni bir serüvene adım atan her burcun hayatına heyecan taşıyacak bir yenilik olarak 2023’e damgasını vuruyor. Teknoloji dünyası da farklı ürünler tasarlayarak dekorasyon dünyasına güçlü bir destek veriyor.”

Koç Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri
Ligne Roset

Coşkun, yaşamayı seven, girişken yapıya sahip Koç, yaşadığı ortamla çok uyumludur. Mekânlarında parlak renklerden hoşlanan bu burçtan olan kişiler, rahatlık ve düzenden çok kalite ve markaya önem verir. Mekân onun tercihine göre daha çok işlevsel olmalıdır. Favori renkleri parlak kırmızı ya da pembe tonlarıdır.


Boğa Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri
Rolf Benz

Toprak grubundan boğa burcu, rahatına düşkündür. Evlerinde gösterişe düşkünlüğü ile bilinen Boğa’nın renk seçimi, pembe, açık mavi, krem tonlarında yoğunlaşır. Evinde vakit geçirmekten keyif alır. Onu çevreleyen atmosfer, tamamen doğal materyallerden oluşmalıdır. Süzülerek mekânı aydınlatan ışıktan hoşlanır.


İkizler Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri

Bu burçta olanlar evlerinde aksesuar çeşitliliğinden hoşlanır. Yeni şeyler denemeyi severler. Sarı, gri, mavi, açık mavi tonları mekanlarındaki hakim renklerdir. İkizler evde pek oturmaz, çoğunlukla dışarıdadırlar ve evlerinde fonksiyonel ürünlere yer veririler. Değişik tarzlar, kontrast oyunlar hoşuna gider.


{108074}

Yengeç Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri
Indie Home Collective

Evlerinde mistik dokuları tercih eden yengeçler, geçmişe bağlılıklarını, antika eşyalara düşkünlükleriyle ortaya koyarlar. Beyaz rengi kullanmayı çok severler. Yaşadığı yerin her tarafında mumlara, mutfağında ise birkaç farklı sofra takımına rastlayabilirsiniz. El yapımı her türlü şey çok hoşlarına gider.


Aslan Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri

Her zaman odak noktası olmak isteyen Aslan, mekânlarında da lüks ve ihtişamlı eşyalardan taviz vermez. Detaylarla arası iyi değildir. Saray dokuları taşıyan bu burca sahip kişilerin evlerinde, gösteriş rahatlıktan önce gelir. Çevresine ışık saçacak kadar etkili olmak amacıyla gösterişli ve iddialı bir stil yaratır; lüks markaların ev koleksiyonlarına bayılır.


Başak Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri

Titizlikleriyle bilinen Başak burcu insanı, detaycı yönünü yaşadığı mekâna da yansıtır. Evinde her şey yerli yerinde olmalıdır. Seçimlerinde sadelik ve saflık ön plandadır. Eşyaların lüks olmasından çok, basit ve kullanışlı olması önemlidir. Onun için asıl önemli olan tasarımdır. Temel ile form, estetik ile gereklilik arasındaki uyumu sağlayan tasarım…

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri
H&M Home
Satın Al
Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri
Yargıcı Homeworks
Satın Al
Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri
Sohomanje
Satın Al


{110013}

Terazi Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri

Venüs tarafından yönetilen Terazi için uyum ve güzellik çok önemlidir. Terazi burcu insanı konuk ağırlamasını çok iyi bilir ve bu yüzden evinde davet vermeyi çok sever. Güzel sanatlara olan ilgisi yaşadığı mekânlara da yansır. Evinde eşyaların tasarımı, uyumu ve şıklığı işlevin ve konforun önüne geçer. Evinde her şey dengede ve uyumlu renklerden oluşur.


Akrep Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri

Olayları en küçük ayrıntısına kadar inceleyen Akrep burcu insanları, evinde de detaylarla uğraşmayı sever. Görsellik kadar objelerin anıları ve anlamları da onun için önemlidir. Trend olanlar yerine, antika merakları vardır. İlginç olanı ve herkes tarafından fark edilmeyeni uygular, gizemi ve abartıyı sever.


Yay Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri

Bilinmeyen dünyaları keşfetmeyi her an hazır bekleyen Yay, ayrıntıların üzerinde fazla durmaz. Mekânında önce rahatlık arayan Yay burcunu farklı olan her şey sevindirir, dolayısıyla yeni ürünleri rahatlıkla kullanabilir. Davetkar mekânları tercih eder. Yeniliklere açık ama aynı zamanda geçmişine bağlıdır.


{113463}

Oğlak Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri
andtradition

Oğlak, muhafazakar yapısından dolayı, büyük değişiklikler yapmaz; ayaklarını yere sağlam basar ve ne yöne gittiğini bilir. Düz çizgiler ve sade bir tarzdan hoşlanır. Büyük hedefleriyle zıtlık taşıyan minimalist çizgiler kullanır ve lüks yaşamayı sever. Yeniliklere açık olmayan Oğlak, geçmişine ve geleneklere bağlıdır. Rahat ettikleri atmosfer ise zen olarak tanımlanabilir.


Kova Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri
Rimadesio

Kova, dahidir ve kimsenin aklına gelmeyen en uçuk fikirler ondan çıkar. Geçmişe değil geleceğe bakan Kova, klasik dekorasyondan daha çok ileri teknoloji ürünlerini tercih eder. Çağdaş bir mekân onlara, bugün içinde yarını yaşama fırsatı sunar. Geleceğin sembolü high-tech ürünler favori tercihidir.


Balık Burcu İçin Dekorasyon Önerileri

Burçlara Göre Dekorasyon Önerileri
Designers Guild

Son burç olan ve her burcun bir özelliğini alan Balık, mimaride de farklı tasarımları bütünleştirir. Balık burcunda doğanlar, estetik anlayışları sayesinde farklı tarzlardan kendine özgü bir mekân oluşturabilir. Çevresini saran pek çok zıt karakterli elemanlardan uyumlu birliktelikler yaratır. Onun evine gelenler kendilerini evlerindeki kadar rahat hissederler.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları