preloader

Şahane Bir Tadımın Ardından: Otto Bodrum

Şahane Bir Tadımın Ardından: Otto Bodrum

Yazı Boyutu:

Bodrum Mett Hotel’de hizmet veren Otto Bodrum'un lezzetlerini tattık! Ambiyans ve konseptten yemek tarzına kadar bilmeniz gerekenler bu rehberde.

Temmuz ayında çok keyifli ve lezzetli bir tadıma davet edildim. Bodrum Mett otel içerisinde bulunan klasik Türk Mutfağı restoranı Otto’da bir yandan mezelerimizi tadıp canlı müziğin keyfini çıkarırken diğer yandan bu mezelere eşlik eden rakının o ipeksi lezzetiyle mest olduk. Bu yazımda size biraz bu tadımdan bahsedeceğim. Keyifli okumalar.

Konsept

Daha çok restorancılık sektöründe hizmet veren Dubai menşeli Mett otel dünyadaki ilk otellerini Bodrum’da açtı. Bundan sonrasında Mikanos, Sardunya, Marbella gibi Akdeniz ve Ege kıyılarındaki şehirlerde de yer almak istiyorlar. Otel bünyesinde 4 farklı restoran mevcut. Bunlardan Otto ana restoranları ve Türk mutfağı üzerine yoğunlaşıyor. Mezeler de var kebaplar da. Ayrıca çok çeşitli bir rakı kavları var.

Her Cumartesi Özay Bakır ile lounge kısmında canlı müzik performansları sergileniyor.

72’si oda ve 31 tanesi villa olmak üzere otelin toplamda 103 odası mevcut.

Şahane Bir Tadımın Ardından: Otto Bodrum

Ambiyans ve Müzik

Şahane bir havuz ve deniz manzarasına sahip olan mekanda bu manzaraya şahit olmak istiyorsanız rezervasyonunuzu teras kısmından yapmanızı öneririm. Cumartesi günleri Özay Bakır ile canlı müzik performansları havuz başında yapılıyor ve gerçekten çok eğlenceli. Onun dışında 80-90lar Türkçe pop şarkılarıyla yemeğinizi yiyorsunuz. Benim açımdan bu kısım da gayet keyifli idi.

Şahane Bir Tadımın Ardından: Otto Bodrum

Lokasyon

Eskiçeşme Mh. Haremtan Sk. Değirmenler Mevkii, 48400, Bodrum

İletişim: 05362827583

Konum için tıklayın.

{774112}

Menü ve Yemek Tarzı

Executive Şef Ömer Cam ile görüşme fırsatımız olmadı ancak menü genel olarak geleneksel ile moderni harmanlayan bir Türk mutfağı konseptinde kurgulanmış. Mezelerden kebaplara, salatalardan fırından lezzetlere pek çok seçenek mevcut. Yediğimiz hemen her şey çok lezzetliydi. Biz özel bir tadım menüsü için geldik. Aşağıya onlarla ilgili yorumlarımı yazıyorum.

Şahane Bir Tadımın Ardından: Otto Bodrum

En Çok Aklımda Kalan Ürünler

Tulum Peynir Kreması ve Acı Biber Reçeli

Beni zaten böyle lezzetler çok çeker. Peynir, tatlı ve acı. Daha ne olsun.

Rakı Infuze Edilmiş Kavun-Ezine

En klasik tekniklerden bir tanesi. Kavunu bir vakum torbasına koyup rakı ile vakumlayıp bekletirsiniz. Sonra peynirle servis edersiniz. Basit ve sade olan iyidir.

Etli Çiğ Köfte

Yedikule marulu ve lime ile servis edilen çiğ köftenin acısı limeın tatlılığı ile öyle güzel bir uyum yakalamış ki, bir tane daha söylememek için kendimizi zor tuttuk açıkçası.

Şahane Bir Tadımın Ardından: Otto Bodrum

Hardal Marineli Levrek

Hardal Marineli Levrek

Bundan tekrar söylemek için kendimizi zor tutmadık ve söyledik. Hayatımda yediğim en iyi marinasyonlardan biriydi. Şefin ellerine sağlık.

{774208}

En Az Aklımda Kalan Ürünler

Füme Kereviz

Burada bir noktaya değinmek istiyorum. Gelen tadım menüsü İngilizce idi. Zaten servis personelinin bir kısmı da yabancı. Buraya kadar her şey normal. Ancak menüde “smoked celeriac” yani “füme kereviz” yazan ürün fırınlanmış ve aldente pişirilmiş, ekşili tadı güzel ama tabii ki isminden dolayı farklı bir beklenti içerisindeydim çünkü hiç is tadı alamadım. Dolayısıyla pek beğenemedim.

Yoğurtlu Köz Patlıcan

Bir klasik olarak servis edilen meze bana baya tuzsuz geldi.

Şahane Bir Tadımın Ardından: Otto Bodrum

Etli Çiğ Köfte

Mekanın Öne Çıkan 3 Özelliği

  • Klasik lezzetlerin modern yorumu

  • Muhteşem bir manzarada canlı müzik keyfi

  • Güler yüzlü servis

Masa Düzeni

Birçok farklı masa konsepti bir arada kullanılıyor. Koltuklar, kanepeler ya da sandalyeler ile oturma düzeni sağlanırken, üzerinde servis takımlarının hazır olduğu ve bembeyaz örtülerle bezeli masalar mevcut. Yer yer zeminde kilimler kullanılmış. Aydınlatma çok yerinde ve göz yormuyor.

Mekanın arka tarafında bir bar mevcut. Tüm içecekler oradan servis ediliyor.

Tabaklar bu aralar çok popüler olan bir porselen markası tarafından üretilmiş olmakla birlikte bazıları da el yapımı özel ürünler.

Şahane Bir Tadımın Ardından: Otto Bodrum

Ne Giymeli?

Casual dining konseptinde olan mekanda dilediğiniz rahatlıkta kıyafetler giymekte özgürsünüz. Herhangi bir dress code bulunmuyor.

Kimler Gitmeli?

Genel olarak bu tarz bir yerin çocuklarla eğlenmek için uygun olduğunu düşünmüyorum. Buraya geliyorsanız öncesinde güzel bir yemek ve ardından iki kadeh ile canlı müzik eşliğinde keyif yapabilirsiniz. Doğum gününü kutlamak isteyen, lezzetli mezelerle akşamını geçirmek isteyen herkes Otto’yu tercih edebilir.

{774147}

Mett Hotels&Resorts Bodrum Hakkında

Otelin genel müdürü İlker Yörükoğlu“METT Bodrum’da Akdeniz insanına özgü yeme-içme tecrübelerini, hayat tarzını, içten bir eğlence anlayışını hepimizin çok sevdiği neşeli, telaşsız Akdenizli rahatlığıyla sunacağız. Bu hayat tarzını benimseyen, rahat, sosyal buluşmaları ve yaşamın güzelliklerini kutlamayı ilke edinmiş insanların doğal buluşma mekanı olmak istiyoruz. Doğayla ve kendimizle barışık, bulunduğumuz ortama katkı sağlayan, yerel değerleri önemseyen ve bunlardan beslenirken bu değerleri de destekleyen bir yapımız var. Restoranlardan spa’ya, kullanılan ürünlerden otelin dekorasyonuna, çevresel konulara yaklaşımımızdan eğlence anlayışımıza kadar her an ve her yerde Akdenizli kimliğimiz ve insanları buluşturma misyonumuzla ön planda olacağız…” diyerek kimliklerini tanımlıyor.

OGGUSTO Bodrum Editörü Efe Metin Çakıroğlu’nun diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyadan en yeni haberleri ilk bilen olmak için OGGUSTO’nun haftalık e-bültenine kaydolun.

Efe Metin Çakıroğlu
Efe Metin Çakıroğlu Tüm Yazıları