preloader

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

17.03.2023
Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Yazı Boyutu:

Yüzen dev oteller olarak da tanımlanan cruise gemilerinin her biri misafirlerine mükemmel bir deniz tatili vaat ediyor. Denizde lüks tatil için gerekli her şeyi sunan cruise gemilerinin en iyilerini seçtik.

Kimisi dev bir apartman büyüklüğünde her türlü eğlenceyi vaat ediyor, kimisi küçük kalmayı tercih ederek butik bir hizmet veriyor. Deniz tatili denildiğinde akla ilk gelenlerden biri olan cruise gemileri misafirlerini mutlu etmek için birbirleriyle yarışıyor. Çocuklarla gidecekler ya da daha butik bir tur arayanlar için her biri birbirinden farklı konsepte sahip en iyi cruise gemilerini bir araya getirdik.

Star Breeze

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Windstar Cruises şirketine ait Star Breeze, 312 yolcu kapasitesine sahip. Star Breeze’in en önemli özelliği misafirlerine en üst seviye konforu yaşatacak kadar büyük, keyifli küçük limanlara girebilecek kadar da küçük bir gemi olması.

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

1989 yılında suya inen, kısa süre önce büyük bir renovasyondan geçen Star Breeze bugüne kadar birçok ödüle layık görüldü. Rotası Avrupa suları olan Star Breeze’in özellikle İskandinav kıyılarına düzenlediği fiyort seyahatleri meşhur. Star Breeze’in Michelin yıldızlı şefi Anthony Sasso’nun lezzetli tapaslar sunan restoranı da dillere destan.

Disney Wish

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Tam 25 yıldır cruise hizmeti veren Disney Cruise Line’ın filosuna ait en yeni gemi olan Wish, misafirlerine rüya gibi bir deneyim yaşatıyor. Adından da anlaşılacağı üzere cruise gemisinin konsepti bir çizgi film klasiği olan Walt Disney karakterleri.

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Sadece çocukların değil, yetişkinlerin de tatil yapmak istediği Disney Wish gemisinin her köşesinde Walt Disney karakterlerinden izler var. Ayrıca gemide Walt Disney’in Frozen, Marvel, Star Wars gibi eserlerinin karakterleriyle gösteriler ve özel etkinlikler düzenleniyor. Bu gemide eğlence hiç bitmiyor.

Le Ponant

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Fransızların ünlü cruise şirketi Ponant’ın ünü rakiplerinden çok daha farklı. Farklı deneyimler yaşamak isteyen maceraperest misafirlerine çok daha sofistike turlar düzenleyen şirketin en ünlü cruise gemisi ise hiç kuşkusuz Le Ponant.

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Bu çok özel cruise gemisinin en önemli özelliği bir yelkenli olması. 32 misafir ağırlama kapasitesine sahip Le Ponant’ta diğerleri gibi farklı restoranlar, süper lüks spa gibi seçenekler yok. Ancak Pasifik Adaları’ndan kutuplara uzanan hepsi birbirinden çarpıcı rota seçenekleri var.

Seabourn Odyssey

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Yaklaşık 200 metre boyundaki Seabourn Odyssey’de 229 suit kamara bulunuyor. Karayip Adaları’nda gerçekleştirdiği seyirlerde misafirlerine bir deniz tatilinden çok daha ötesini sunan Seabourn Odyssey’in en büyük kamarası olan Ocean Wiew Suite, tam 28 metrekare genişliğinde.

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Küçük bir ev büyüklüğündeki suit, adından da anlaşılacağı üzere müthiş bir okyanus manzarasına sahip. Üzerindeki deniz oyuncakları, oyun salonu ve spa’sıyla tam bir keyif vahası Seabourn Odyssey.

{58059}

Silver Origin

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Dünyanın en el değmemiş bölgesi Galapagos’a muhteşem bir cruise gemisiyle gitmek kim bilir kaç kişinin hayalini süslüyordur. Yaklaşık 100 metre uzunluğundaki cruise gemisi Silver Origin, misafirlerine bu çok özel deneyimi sunuyor.

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Butik hizmet sunan Silver Origin, aynı zamanda düşük karbon ayak iziyle çevre dostu bir gemi. Cruise gemisinin 100 şanslı misafiri, en üst seviye konforda bir deniz seyriyle Galapagos’a ayak basma şansı elde ediyor ve adanın eşsiz habitatına yakından şahit oluyor.

Viking Octantis

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Viking Octantis adından da anlaşılacağı üzere misafirlerini İskandinavya’nın buz gibi sularına götürüyor. 2022 yılında suya inen ve Arktik sularda güvenli bir seyirler yapabilecek şekilde inşa edilen Viking Octantis, bu özelliği sayesinde dünyanın en el değmemiş sularına ulaşabiliyor.

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Yaklaşık 200 metre uzunluğundaki Viking Octantis’in yolcu kapasitesi 378 kişi. Geminin en keyifli bölümü ise 360 derece deniz manzarasına sahip salonu. Geminin pruvasına bakan bu salon misafirleri kaptan köşkündeymiş gibi hissettiriyor.

National Geographic Endurance

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

“Cruise dünyasının en havalı gemisi hangisidir?” diye sorsanız yanıt muhakkak National Geographic’in Endurance’ı olur. Adını, efsanevi kutup bölgesi kaşifi Ernest Shackleton’ın aynı adlı gemisinden alan Endurance, 2021 yılında suya indi. 71 kamaraya sahip Endurance’ın en önemli özelliği gezi süresince sizlere bilim insanlarının eşlik etmesi.

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Doğayla ve özellikle Kutup bölgeleriyle ilgili yeni şeyleri yerinde öğrenmek isteyen müşteri kitlesine hitap eden Endurance, misafirleri botlarla buzulların üzerine çıkıyor ve bilim insanlarının rehberliğinde bu eşsiz doğayı izleme fırsatı sunuyor.

{20911}

Wonder Of The Seas

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Eğer küçük çocuğunuz varsa ve onun da eğlenebileceği bir gemi arıyorsanız Wonder Of The Seas doğru adres olacaktır. 2022 yılında suya inen 362 metre uzunluğundaki Wonder Of The Seas, groston olarak bugüne kadar inşa edilmiş en büyük cruise gemisi.

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Asya’dan Akdeniz’e birçok rotada seyir yapan bu dev gemi, büyük havuzu, dev su kaydırağı, küçük lunaparkı, simülatörleri, tırmanma duvarları ve zipline’ı ile çocuklar için tam bir eğlence merkezi.

Norwegian Encore

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Bugüne kadar inşa edilmiş en büyük cruise gemilerinden biri olan Norwegian Encore, 2000’den fazla kamarasıyla yüzen bir şehir adeta.

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Üzerinde restoranlar, barlar, havuzlar, Brodway gösterilerinin sahnelendiği salonların bulunduğu Norwegian Encore’un en önemli özelliği bir gemideki en büyük laser tag salonuna sahip olması. Geminin bir de eşine rastlanmayan bir sanal gerçeklik salonu var. Galaxy Pavillion isimli bu bölümde misafirler dört boyutlu dinozorların arasında jeep safari yapabiliyor.

Mardi Gras

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Eğlence dolu cruise gemilerinden bir tanesi de Mardi Gras. “17 katlı dev cruise gemisinin en önemli özelliği ne?” derseniz hemen söyleyelim: Üzerindeki dev roller coaster’ı… Mardi Gras, dünyada üzerine roller coaster bulunan ilk gemi.

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Daha bitmedi… Mardi Gras’ın roller coaster’ı aynı zamanda dünyanın en büyüklerinden biri. Saatte 40 mil hıza ulaşan roller coaster’ın uzunluğu yaklaşık 250 metre. 340 metre uzunluğundaki 6.500 yolcu ağırlama kapasitesine sahip.

{26890}

Şule Kaya
Şule Kaya Tüm Yazıları