preloader

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

02.05.2024
Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Yazı Boyutu:

Denizde lüks tatil için gerekli her şeyi sunan, birbirinden çeşitli ve kaliteli hizmetlerle donatılmış cruise gemilerinin en iyilerini keşfedin

Kimisi dev bir apartman büyüklüğünde her türlü eğlenceyi vaat ediyor, kimisi küçük kalmayı tercih ederek butik bir hizmet veriyor. Deniz tatili denildiğinde akla ilk gelenlerden biri olan cruise gemileri misafirlerini mutlu etmek için birbirleriyle yarışıyor. Çocuklarla gidecekler ya da daha butik bir tur arayanlar için her biri birbirinden farklı konsepte sahip en iyi cruise gemilerini bir araya getirdik.

Icon

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Ünlü cruise gemisi Icon, denizcilik dünyasında çığır açan devasa boyutları ve yenilikçi yaklaşımıyla dikkat çekiyor. 365 metre uzunluğunda ve 64 metre genişliğinde olan bu dev gemi, dünyanın en büyük cruise gemilerinden biri. Tam 250.800 grostonluk ağırlığıyla 7.600 yolcuya ev sahipliği yapabiliyor. Ayrıca, Royal Caribbean’ın ilk Icon sınıfı gemisi olma ünvanını taşıyor ve sıvılaştırılmış doğalgaz ile çalışan bir güç sistemiyle donatılarak daha temiz ve sürdürülebilir bir enerji kaynağına geçişin önemli bir simgesi haline geliyor. Icongeniş bir yelpazede aktiviteler sunan sekiz farklı alana sahip. Aile dostu olan Surfside gibi özel bölgeleri de bulunan gemi her yaş grubundan yolcular için unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor.

Utopia

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Utopia, adını hayal edilmiş bir cennetten alır ve gerçekten de konuklarına lüks ve konfor dolu bir tatil deneyimi sunar. Bu muhteşem gemi 362 metre uzunluğunda, 64 metre genişliğinde ve tam 6.788 yolcu kapasitesine sahip. Royal Caribbean’ın ilk LNG ile çalışan Oasis sınıfı gemisi olan Utopia, 2.834 kabin ve 2.290 mürettebat üyesi ile misafirlerine hizmet veriyor. Konuklar gemide geniş bir yelpazede eğlence ve yeme içme seçeneklerinden faydalanabiliyor ve her zevke ve ihtiyaca uygun bir tatil deneyimi yaşıyor.

Wonder

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Wonder, adının hakkını vererek gerçekten de hayranlık uyandıran bir gemi olarak listemizde yer alıyor. Çocuklar için tırmanma duvarı, oyun havuzları ve kaydıraklar bulunurken yetişkinler de unutulmamış. Sörf simülatörü, laser-tag ve daha birçok aktivite de yetişkinleri eğlendirmek için bekliyor. Özellikle geniş ve etkileyici Aqua Theater, eğlenceli Wonder Playscape ve oldukça yüksek olan su kaydırağı Ultimate Abyss geminin unutulmaz alanları arasında yer alıyor. Tüm bu özellikleriyle Wonder, misafirlerine unutulmaz anlar yaşatmayı amaçlıyor.

Symphony

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Dünyanın en iyi cruise gemilerinden biri olan Symphony ise adını müziğin uyumu ve zarafetinden alıyor. Symphony hem çocuklar hem yetişkinler için geniş bir yelpazede eğlence ve yeme içme seçenekleri sunuyor. Her yaşa ve ilgi alanına hitap eden bir dizi aktivite ve tesis bulunan gemide çocuklar, oyun havuzlarında ve zipline aktivitelerinde adeta eğlenceye doyuyor. Yetişkinler ise tiyatrodaki Broadway tarzı gösterilerle vakit geçirebilir. Misafirler Symphony’de tatillerini en keyifli ve tatmin edici şekilde değerlendirebilir.

Harmony

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Harmony, misafirlerine mükemmel bir deneyim sunmak için tasarlanan oldukça büyük bir gemi. 6.687 maksimum yolcu kapasitesine sahip. Harmony, geniş yelpazede yeme içme seçenekleri, eğlenceli aktiviteler ve etkileyici tesisler sunuyor. Bunların arasında ise çok sayıda havuz ve su kaydırağı da yer alıyor. Her yaş ve ilgi alanına hitap eden bu gemide konuklar, lüks ve konfor dolu bir tatilin keyfini çıkarabilir.

Oasis

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Oasis, dünyanın en büyük ve en etkileyici gemilerinden biri olarak öne çıkıyor. Bu muhteşem gemi 2009’da hizmete alındığında dünyanın en büyük cruise gemisiydi ve o zamandan beri Royal Caribbean filosunun incisi olarak parlıyor. 361 metre uzunluğunda ve 65 metre genişliğinde olan Oasis, 226.838 grostonluk ağırlığa ve 6.771 maksimum yolcu kapasitesine sahip. Bu gemi, yedi farklı bölümde geniş bir yelpazede eğlence ve aktiviteler sunuyor. Oasis, yenilenen ve modernize edilen özellikleriyle misafirlere unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatmayı amaçlıyor. Misafirler her yaş grubuna hitap eden etkileyici eğlence seçenekleri arasında seçim yapabilirken aynı zamanda farklı konseptteki restoranlarda dünya mutfağından lezzetleri tatma imkanına da sahip.

Allure

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Dünyanın en ünlü Cruise gemilerinden Allure devasa boyutları ve çeşitli olanaklarıyla dikkat çekiyor. 361 metre uzunluğunda ve 65 metre genişliğinde olan bu gemi 6.826 yolcu kapasitesine sahip. Allure bu dev tasarımında geniş bir yelpazede yeme içme seçenekleri, eğlenceli aktiviteler ve etkileyici tesislerle birlikte her yaş ve ilgi alanına hitap eden bir dizi aktivite sunuyor. Misafirler, gün boyunca devam eden eğlenceli etkinliklerle dolu bir programın tadını çıkarırken özel tasarlanmış restoranlarda yaratıcı ve lezzetli yemeklerin keyfini çıkarabilir.

MSC World Europa

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

MSC World Europa, modern tasarımı ve sürdürülebilir teknolojisiyle öne çıkan bir gemi. Bu göz alıcı gemi, 333 metre uzunluğunda ve 46 metre genişliğindeki bu dev gemi 6.762 yolcunun ihtiyaçlarını karşılayacak imkanlara sahip. MSC World Europa, misafirlere lüks ve konfor dolu bir tatil deneyimi sunma amacına yönelik inşa edilmiş. İçerisindeki ana yolun yarısı LED ekranlarla yapay gökyüzü manzaraları sunarken diğer yarısı ziyaretçilerin okyanus havası alması için açık bırakılmış. Geleneksel İtalyan misafirperverliğini yansıtan bu gemi geniş yelpazede eğlence, yeme içme ve aktivite seçenekleri sunuyor.

Costa Smeralda

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Costa Smeralda, İtalyan tarzı ve lüksü bir araya getiren etkileyici bir gemi. Bu muhteşem gemi, 6.554 yolcu kapasitesine sahip olmasının yanında geniş bir yelpazede eğlence ve yeme içme seçenekleri sunuyor. Misafirler bu gemide İtalyan mutfağından uluslararası lezzetlere kadar geniş bir yemek yelpazesinden seçim yapabilir ve aynı zamanda deniz ürünleri pişirme kursları alabilir. Ayrıca gemide dinlendirici spa tesisleri, eğlenceli su parkları ve etkileyici eğlence seçenekleri gibi birçok aktivite bulunuyor. Costa Smeralda 13 havuzu ve sayısız kompleksiyle misafirlerine unutulmaz bir Akdeniz deneyimi sunmak için tasarlanmış.

Costa Toscana

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Costa Toscana, İtalyan tarzını ve şıklığını yansıtan oldukça modern bir gemi. 6.554 yolcu kapasitesine sahip olan Costa Toscana, geniş bir yelpazede eğlence ve yeme içme seçenekleri sunuyor. Misafirler, gemideki 11 restorandan birinde taze ve lezzetli yemeklerin tadını çıkarırken, çeşitli eğlence ve aktivitelerle dolu bir tatilin keyfini alabilirler. Yemekten sonra ise geminin en yüksek noktasında bulunan manzara izleme alanında okyanustan gelen taze havayı soluyabilirler.

{27286}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları