preloader

Erkekler İçin Şort Rehberi

01.04.2024
Erkekler İçin Şort Rehberi

Yazı Boyutu:

Hayalini kurduğumuz yaz günleri yaklaşırken dolaplarınızda ufak ufak değişiklikler yapmanın zamanı geldi. Kışlık pantolonlarla vedalaşırken şortlara yer açmak isteyebilirsiniz. Bu yüzden biz de sizler için hem bir rehber görevi gören hem de size fikir verebilecek bu yazımızda erkekler için şort rehberini hazırladık.

Sıcak havalarda erkekler için vazgeçilmez bir parça olan şortlar, çeşitli tarzlarda ve ihtiyaca uygun olarak gardıroplarınızda bulunmalı. Doğru kumaşı ve kesimi seçerek hem rahatlığınızı koruyabilir hem de şıklığınızdan ödün vermezsiniz. Stilinizi yansıtan modelleri tercih etmek de bu nokta da önemli çünkü; kendinizi içinde rahat ettiğiniz kıyafetler seçmek size iyi hissettirir. O doğru şortu bulmak için gelin birlikte şort modellerini inceleyelim.

1

Erkekler İçin Eşofman Model Şortlar

Erkekler İçin Şort Rehberi

Esnek kumaşlı ve rahat kesimli olan bu şortlar gündelik hayatınızda kullanıma uygunlar. Spordan sokak tarzınıza kadar size kullanım alanı sağlar. Elastik bel detaylarıyla konforlulardır ve hareket kabiliyetinizi kısıtlamazlar. Gri eşofmanın o çabasız karizmatik duruşunu gri bir şortla da yansıtabilirsiniz.

Phillip Goldmann

Les Benjamins

2

Erkekler İçin Denim Model Şortlar

Denim pantolonlarından yazında vazgeçemeyenler için ideal bir seçim olacak bu şortlar, günlük stiliniz kadar gece görünümlerinizde de ön plana çıkar. Denim şortları, ister beyaz bir tişörtle ister şık bir gömlekle kombinleyin. İhtiyacınıza göre kolayca uyum sağlarlar ve çok efor sarf etmeden iyi görünmenize yardımcı olurlar.

Isaac Hudson

Erkekler İçin Şort Rehberi

3

Erkekler İçin Bermuda Model Şortlar

Erkekler İçin Şort Rehberi

Bermuda şortlar, yazın gözde çocuğu olabilir. Rahat ve bol kesimleriyle diğer şortlardan ayrılırken stilinize daha marjinal bir hava katar. Şık duruşları girdiğiniz ortamda dikkatleri üstünüze çekmenize neden olabilir. Keten veya pamuklu kumaşlardan yapılan bermuda şortlar dizin biraz altında biten uzunluktadır. Gündüz plaj partilerinde size eşlik edebileceği gibi şık bir akşam yemeğinde de uygun bir tercih olur.

Carlos Domínguez

4

Erkekler İçin Teknik Model Şortlar

Teknik şortlar yaptığınız aktiviteye göre uyum sağlayacak olan şortlardır. Tenis oynarken, koşuya çıktığınızda veya arkadaşlarınızla basketbol oynarken tercih edebilirsiniz. Hava alan kumaşları ve performans odaklı oluşlarıyla size hareket özgürlüğü sağlar. Eğer spor bir tarzınız varsa aksesuarlar ve bol kesimli tişörtlerle kombinleyerek gününüze devam edebilirsiniz.

Alberto Ortiz Rey

Erkekler İçin Şort Rehberi

Les Benjamins

5

Erkekler İçin Chino Model Şortlar

Erkekler İçin Şort Rehberi

Chino, pamuklu kumaştan yapılan, pantolon ve şortlarda kullanılan bir kumaş türüdür. Keten ve pamuklu kumaşlardan yapılan chino şortlar, klasik duruşları ve zamansızlıklarıyla yaz dolaplarınızda olması gereken parçalardan. Rahatlık ve şıklığı bir arada arayan beyler için ideal bir tercih olur diyebiliriz. Farklı renk seçenekleriyle günlük kullanıma uygunken resmi bir görünüm elde etmek isteyenler için de kurtarıcı bir parça olur.

Riley Harper

Şort Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burada en önemli kriter, kendinizi içinde rahat hissedeceğiniz şort modeli olsa da doğru şortu seçebilmek çoğu zaman kafa karıştırıcı olabilir. Hangi model size uygun? Uzunluğu nasıl olmalı? Hangi kumaşı tercih etmeli? Bu sorulara cevap vermekte kararsızsanız işte şort seçerken dikkat etmeniz gerekenler:

Kumaş Seçimi

Yaz aylarının sıcak havalarında stilinizden ödün vermeden serin kalmanızı sağlayan doğal kumaşlar tercih etmelisiniz. Pamuk, keten veya ince denim gibi nefes alan kumaşlar terlemeyi aza indirirken sentetik malzemeler terlemeyi arttırarak sizi rahatsız edebilir. Doğru şortu seçerken kumaş tercihinizi doğal materyallerden yana kullanın.

Şort Boyu

Şortunuzun boyu şahsi tercihlerinize ve vücut tipinize bağlı olarak değişebilir. Zarif ve rahat bir tarz için diz hizasında veya biraz altında biten modelleri tercih edebilirsiniz. Uzun şortlar resmi etkinliklerde sizi daha şık gösterirken diz üstü kısa şortlar günlük kullanımda daha elverişli olur.

Kalıp

Bedeninize ve vücut hatlarınıza uygun olan şortlar sizi her zaman daha iyi gösterir. Kalçalarınızı çok sıkmayan ancak aşırı da bol durmayacak kalıplara yönelmelisiniz. Bol kesimli şortlar daha rahattır ama belinizden düşebilecek bir şort pek de kullanışlı olmaz. Doğru kalıbı seçerken tarzınız ve vücut hatlarınız arasında bir denge kurmaya özen gösterin.

Kısa Boylu Erkekler İçin Şort Seçme Tüyoları

  • Diz hizasının üstündeki şortlar, bacaklarınızı daha uzun gösterebilir.
  • Yüksek bel şortlar, boyunuzu kesmez ve üst vücudunuzu dengeleyerek yine bacak boyunuzu uzun gösterir.
  • Tek renk ve düz desenli şortlar tercih etmeniz sizi daha uzun gösterebilir.

Haber görseli: Victor Reis

Duygu Metin
Duygu Metin Tüm Yazıları