preloader

Yaratıcı Sunumların Adresi: Hemera Restaurant

16.07.2021
Yaratıcı Sunumların Adresi: Hemera Restaurant

Yazı Boyutu:

Reges, Luxury Collection Resort & Spa’da yer alan Hemera Restaurant’ın konseptinden giderken ne giyileceğine kadar tüm detaylar bu rehberde.

Marriott otel grubuna ait The Luxury Collection markasının Türkiye’deki üçüncü, İzmir’de ise ilk oteli Reges, a Luxury Collection Resort & Spa, Çeşme, içinde yer alan “Hemera Restaurant”, Çeşme’nin en güzel sahillerinden biri olan Boyalık plajının devamında yer alıyor. Hemera Restaurant, gerek görsel sunumu gerek farklı tatları bir araya getiren yaratıcı ve özenli menüsü ile Çeşme’de ayrıcalıklı bir yemek alternatifi yaratıyor. Ilık esen Çeşme rüzgarına teslim olduğumuz bir akşam vızır vızır çalışan ama bir yandan sakin bir operasyon yürüten Executive Şef Şamil Akşit’in profesyonel mutfak ekibinin deniz ürünleri ile yarattıkları şahane lezzetlerin tadımını gerçekleştirdiğimiz geceden bazı notlarla OGGUSTO okuyucuları için tecrübelerimi aktardım. Keyifli okumalar…

Konsept

Yaratıcı Sunumların Adresi: Hemera Restaurant

Otelin plaj bölümüne de yakın olan Hemera, hem gündüz saatlerinde hem de akşam yemeği servisi ile otel misafirlerine ve dışarıdan genel misafirlere hizmet veren bir restaurant.

Ambiyans ve Müzik

Deniz kenarı da olması sebebiyle Çeşme’nin meşhur rüzgarı ile serinleten, palmiye ağaçları ve bitkilerle çevrili güzel bir ambiyansı bulunan Hemera’da, rahatsız etmeyen ve ortama da eşlik eden sakin ve hafif bir müzik listesi yemeğe eşlik ediyor.

Lokasyon ve Rezervasyon

Yaratıcı Sunumların Adresi: Hemera Restaurant

Hemera Restoranın içinde bulunduğu Reges Çeşme, Ilıca yönünden Çeşme merkeze yaklaşırken ana yol üstünde yer alıyor, Otele giriş yaptıktan sonra restaurant konumu için resepsiyondan yönlendirme alabilirsiniz. Araba ile geliyorsanız Otel Vale Parking bulunmakta.

Rezervasyon için: 0232 292 00 00

Adres: Boyalık Mahallesi 3198 No:5/2 Çeşme/ İzmir

Konum için tıklayın.

Menü ve Yemek Tarzı

Yaratıcı Sunumların Adresi: Hemera Restaurant

Ege ve Akdeniz mutfağı olarak tanımlanan menüsünde, Çeşme ve çevresinden yerel malzemeler ile hazırlanmış tabaklar ve özellikle Urla bölgesinin lokal şarap üreticilerinin lezzetli şarap çeşitleri yer alıyor. Farklı malzemelerin ile birleştirilmiş ve güzel tat uyumları yaratılmış tabaklar bulunuyor.

Menüde deniz ürünleri ağırlıklı olsa da farklı yorumlarla et ve tavuk alternatifleri de var.

Öne Çıkardıkları Lezzetler

Körpe Ispanak ve Roka Yatağında “Çeşme Kaya Barbunu”

Yengeç Tartar, üç farklı tat birleşiminden oluşan “Kral Yengeç Tartar”

Deniz yosunu ile fümelenmiş havyar ve taze soğanlı patates, köri yağı ile karnabahar cipsi eşliğinde “Tütsülenmiş Levrek Izgara”

En Çok Aklımda Kalan Ürünler

Yaratıcı Sunumların Adresi: Hemera Restaurant

Ağırlıklı deniz ürünleri tattığım ziyaretimde, Sous Chef Rafi Erdoğan ve Restaurant Chef Hüseyin Yavaş’ın tavsiyeleri ile tattığım “Kral Yengeç Tartar”, 3 distire ile damıtılmış anason sarımsak ve tereyağı ile “Ayyaş Kalamar”, “Tütsülenmiş Levrek” ve kapanışı yaptığım narenciye soslu “Pain de Gene ile Krem Sponc” aklımda kalanlardan.

Tattığım her tabak ayrı lezzettiydi ama en çok şiirsel sunumu ve yengeç etini sofa salatalık tartar, avokado ve kuru domatesler ile özenle birleştiren Executive Chef Şamil Aksit’in imza yemeklerinden Kral Yengeç Tartar tadı damağımda kalan.

En Az Aklımda Kalan Ürünler

Yaratıcı Sunumların Adresi: Hemera Restaurant

Başlangıç olarak gelen zeytinyağlılardan oluşan “Şefin Sizin İçin Seçtikleri” ege otları ve sebzelerinden oluşan meze seçkisiydi. Hepsi yine lezzetliydi fakat diğer yemekler sanırım bu tabağa gölge düşürdü!

Fiyatlar

Kişi başı ortalama 500- 600 TL civarında (alkol hariç).

Şaraplar şişe olarak 390 TL den başlıyor.

Kokteyller 90 TL den başlıyor.

Mekanın Öne Çıkan 3 Özelliği

Yaratıcı Sunumların Adresi: Hemera Restaurant
  • Yaratıcı ve farklı tatları uyumla sunan deniz mahsüllü zengin menü

  • Deniz kenarı ayrıcalıklı manzara

  • Çeşme’nin genelinden sakin, kalabalıktan uzak

Masa Düzeni

Yaratıcı Sunumların Adresi: Hemera Restaurant

Yazlık bir otel konseptinin devamı olarak rahat ve sade bir dekorasyonu var. Otel içi bir mekan olduğundan dolayı olsa gerek klasik tabak ve servis takımlarının yer aldığı standartlarda düzenlenmiş bir masa düzeni bulunuyor.

Eleştiriden çok bir yorum olarak eklemek gerekirse; otelin genelinde dekorasyon ve mimaride incelikle düşünülmüş ve Çeşme’ye de özel tasarımlar kullanıldığını bildiğim için restaurant kısmında da daha yaratıcı ve tarz bir dekorasyon olabilirdi diye düşünüyorum.

Ne Giymeli?

Yaratıcı Sunumların Adresi: Hemera Restaurant

Sade bir şıklık yeterli olacaktır. Otel içi bir mekan da olduğu için şık ama rahat bir giyim tarzı seçilebilir. Çeşme’nin özellikle rüzgarını her zaman dikkate alarak üstünüze hafif bir kazak yada şal almanızı tavsiye ederim.

Kimler Gitmeli?

Yaratıcı Sunumların Adresi: Hemera Restaurant

Reges Çeşme’nin profesyonel mutfak ekibinin elinden çıkan lezzetleri denemek isteyen, kalabalıktan uzak ve sakin bir lokasyonu tercih edecekler için güzel bir mekan. Günbatımı saatlerinde keyif yapmak isteyenler için de güzel bir kokteyl yanında sıcak veya soğuk başlangıçlarla hoş bir alternatif olabilir.

Şef Hakkında

Executive Chef Şamil Akşit babasının işi nedeniyle, Anadolu’nun birçok yerinde bulundu.Bu yer değişiklikleri, farklı mutfakları görüp tatmasına fırsat yarattı. Ailesinin İzmir’e tayin çıkmasıyla burada Turizm Okulu Aşçılık bölümünü bitirdikten sonra mesleğe hızlı bir şekilde başlamış oldu.

Sürekli araştırarak ve okuyarak kendini geliştiren şef, değişik kültürler değişik mutfaklar ve zengin tatları araştırarak, deneyerek, gelişrirerek kendine bir yol çizdi. Türk mutfağını daha da geliştirmek için çalışmalar yaptı. Hala da çalıştığı şeflerden Türk ve Dünya mutfaklarını öğrenip geliştirmeye devam ediyor.

Ceren Oluz Taddonio
Ceren Oluz Taddonio Tüm Yazıları