preloader

Yükselen Trend: Platform Topuklu Ayakkabılar

05.05.2022
Yükselen Trend: Platform Topuklu Ayakkabılar

Yazı Boyutu:

Yepyeni bir trend olarak karşımıza çıkan platform ayakkabıları stilinize ekleyebilirsiniz.

Kalın topuklu platform ayakkabıların büyük dönüşü, son zamanlarda moda dünyasının en ses getiren olaylarından biri. İlk kez Versace’nin 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda boy gösteren yüksek ayakkabıların bu hızlı çıkışında TikTok, Instagram gibi genç jenerasyon tarafından büyük ilgi gören sosyal medya uygulamalarının payı çok yüksek.

Çeşitli moda evlerinin de takip ettiği bu yeni akımın 80’lerdeki kullanım tarzından farkı sadece özel davetler ve podyumlara değil, günlük stillere de uyarlanabilir oluşu. Bu demek oluyor ki yazlık elbiselerin, mini eteklerin ve hatta kot şortların bile altına giyebileceğiniz çarpıcı ve “yüksek” yeni bir alternatifiniz var.

Bütün bu bariz etkisi ve gündemi sarsan sıçrayışına rağmen, platform ayakkabıları gelinliklerin altına giymek hiçbir gelinin tercihleri arasına girememişti. Geçtiğimiz günlerde Palm Beach’teki dev malikanelerinin bahçesinde Brooklyn Beckham’la evlenen, Nicola Peltz’in görkemli düğününe kadar. Donatella Versace tarafından tasarlanan muazzam gelinliğini beyaz Versace plaformlarıyla eşleştiren Nicola, hayatımıza yeni giren ayakkabı trendine yeni bir bakış açısı kattı. Böylelikle her çeşit ortamda kullanılmak üzere dolaplarımızda kalıcı olarak yer edineceği kanıtlanan platform topukluları birkaç küçük değişimle kendi stilinize uyarlayabilirsiniz.

Yükselen Trend: Platform Topuklu Ayakkabılar

Zara

Yükselen Trend: Platform Topuklu Ayakkabılar

Blok tasarlanmış platform topuklu ayakkabılar stiliniz için fazla cesur geliyorsa Stuart Weitzman’ın bu tasarımında olduğu gibi daha zarif hatlar taşıyan modellerden birini tercih edebilirsiniz.

Yükselen Trend: Platform Topuklu Ayakkabılar

Platform topuklu ayakkabılara biraz daha cesaret eklemek ister misiniz? Marc Jacobs’ın ilkbahar kampanya çekimlerinde Nicki Minaj’ın stilinde de gördüğümüz botlar modaevinin yeni sezondaki yıldızlarından bir tanesi.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları