preloader

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

14.02.2024
En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Yazı Boyutu:

Gelinleri böyle alalım! Hayatınızın en özel gecesinde, göz alıcı görünmenize yardımcı olmaya hazırız. İşte size ilham olacak en çekici gelin saçları...

Şüphesiz ki büyük gün için hayalinizdeki gelinliği seçmeye çok fazla zaman ve enerji harcamışsınızdır. Seçtiğiniz gelinlik kişisel tarzınızı sergilemede önemli bir rol oynasa da tercih edeceğiz saç modeli son dokunuştur ve görünümünüzü birkaç adım öteye taşır. Kumsal düğünleri için bohem dalgalar, rahatlık için yüksek at kuyrukları ya da klasik bir görünüm için ensede topuz tercih edebilirsiniz. Sizler için, her tarza uygun en güzel saç modellerini ve uygulama tüyolarını bir araya topladık.

Ensede Topuz

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Geçtiğimiz senenin en güzel ve en dikkat çekici gelini şüphesiz ki Sofia Richie’ydi ve listenin başında yer almayı fazlasıyla hak ediyor. Seçtiği saç modelini kelimenin tam anlamıyla “klasik” şeklinde tanımlayabiliriz. Klasik, zarif ve son derece modern. Ensede topuz tercih edecekseniz dikkat edilmesi gereken en önemli konu, saçların önlerinin olabildiğince muntazam görünmesi ve gece boyu bozulmaması.

Bunun için saçların önlerini yapıştırıp sabitlemeye yarayan stick ürünlerden tercih edebilirsiniz. İhtiyacınız olduğu anda saçlarınıza müdahale etmesi de son derece kolay olacaktır. Alternatif olarak saç spreylerinden de destek alabilirsiniz.

Aveda

Saç Spreyi

TIGI

Stick Wax

Yüksek At Kuyruğu

Bu saç modelini dilerseniz düğünde, dilerseniz afterparty’de tercih edebilirsiniz. Toplu saçlar size gece boyu rahatlık sağlar; hele ki saatlerce dans edecekseniz! Özellikle sırtı açık gelinlik modelleriyle uyum sağlayan yüksek at kuyrukları modern ve sofistike bir görünüm sunar.

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Bu modelde, perçemlerin daha uzun olması ve yüz hatlarını çerçevelemesi önemli; o nedenle düğünden önce perçemlerinizi bu saç modeline uygun şekilde kestirebilirsiniz. Doğal ve hafif bir görünüm için saçlarınızda çok fazla saç şekillendirici kullanmayın ancak dalgaları vermeden önce tüm saçlarınıza bir saç serumu ya da ısıya karşı koruyucu sprey uygulayabilirsiniz.

Olaplex

Saç Serumu

Gisou

Koruyucu Sprey

Su Dalgaları

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Gelinlerin sade ve doğal bir güzellik arayışında olduğu günümüzde, tepeden yarım toplu doğal su dalgaları, zarif ve rahat bir seçenek olarak oldukça popüler. Bu modern ve havalı tarz ile düğün gününüzde hem güze hem de rahat hissedebilirsiniz. Üstelik yarım toplu saçlar duvak tercih edeceksiniz de harika bir taşıyıcı!

Saçlarınızın önlerini ayırıp arkadan sımsıkı şekilde toplayın. Ardından altta kalan kısımlara kalın uçlu bir saç maşasıyla şekil verin. Modele son şeklini verdikten sonra mutlaka hem üstlere hem de altlara bolca saç spreyi uygulamayı unutmayın.

Garage Hair Repair Studio’ların kurucusu saç tasarımcısı Ahmet Çoban ve Jonat’s Couture’ün kurucusu saç ve makyaj tasarımcısı Gökhan Yalçıner‘in yorumu:

Eğer günlük hayatta kendinize en çok bu modelin yakıştığını düşünüyorsanız, düğününüzde de rahatlıkla tercih edebileceğinizi belirten Ahmet Çoban; “Ayrıca bu tarz açık, dalgalı modellerin renk geçişleri olan, highlight’larla aydınlatılmış saçlara çok yakıştığını düşünüyorum” diyor. Gökhan Yalçıner ise dalgaların şeklini daha uzun süre koruyabilmesi için saç nemliyken geneline köpük uygulanmasını öneriyor ve böylelikle ince telli saçların da daha hacimli görünmesinin mümkün olduğunu söylüyor.

Paul Mitchell

Saç Spreyi

Dyson

Airwrap™

Bohem Örgüler

Eğer bir kumsal düğünü planlıyorsanız bohem örgülerden daha iyisi düşünülemez. Saçların olabildiğince doğal göründüğü, aralara serpiştirilen örgüler ve gevşek toplamalarla hareketlendirilen saç modelleri yaz gelinleri için nokta atışı. Saçlarda doğal plaj dalgaları yaratmak için öncesinde saça parlaklık katacak bir saç yağı kullanabilir ve doku kazandırmak için deniz tuzu spreyinden destek alabilirsiniz.

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Bohem düğün konsepti için bu rehberden ilham alın!

Ashley Joy

Bumble and Bumble

Bukle Bukle

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Eğer yoğun kıvırcık saçlara sahipseniz saçlarınızı ısı kullanarak şekillendirmek yerine doğal formunda, buklelerinizi belirginleştirerek kullanabilirsiniz. Tepeden yapılmış, bukleli topuzlar omuzları açıkta bırakan gelinlik modelleri için de harika bir seçenek. Tabii dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var.

Kıvırcık saçlar elektriklenmeye meyillidir; bu yüzden mutlaka saçlarınızı doğru ürünlerle neme doyurun ve riski minimuma indirin. Buklelerinizi belirginleştirmek için bukle belirginleştirici ürünlerden bolca uygulayın ve saçlarınızı bir vigo yardımıyla kurutun.

Moroccanoil

Bukle Belirginleştici

Briogeo

Saç Kremi

Gösterişli Aksesuar

Doğal, çabasız ama zarif bir saç modeli arayışındaysanız önerimiz doğal dalgalı saçlarınızı bir aksesuar yardımıyla güçlendirmeniz. Saçlarınızı bu şekilde tamamen açık bırakacaksanız mümkün olduğunca parlak görünmelerine özen gösterin. Bunun en etkili yolu tabii ki saça parlaklık verecek güçlü bir saç bakım yağı kullanmak.

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Bu saçlarınızı ışıl ışıl göstermekle kalmayıp aynı zamanda daha pürüzsüz olmalarını sağlayacak ve elektriklenmelerin de önüne geçecek. Pürüzsüz dalgalı saçlarınızı düğüne uyarlamak için gelinliğinize uygun bir saç aksesuarı seçebilir ya da özel bir tasarım yaptırabilirsiniz.

Eli Peacock

Saç Akseusarı

Kerastase

Saç Yağı

Doğal ve Hacimli

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Bu model düğününde tanrıça gibi görünmek isteyenler için! Saçların omuzlara döküldüğü ancak olabildiğince hacimli bu modeli duvakla ya da taçla rahatlıkla kullanabilirsiniz. İşin sırrı saçlara olabildiğince volüm kazandırmak. Bunun için saça hacim kazandıran şampuanlar ve saç kremleri kullanabilir, şekillendirme öncesi hacim artırıcı bir spreyle etkiyi maksimuma çıkarabilirsiniz.

We Are Paradoxx

Hacim Veren Sprey

Davines

Hacim Veren Şampuan

Modern Balıksırtı

Klasik balıksırtı örgülerin zarafetini ve şıklığını koruduğu, minimalist ve çağdaş dokunuşlarla harmanlanmış bir saç modeline ne dersiniz? Zarif ve sofistike bu modern yorum, gelinlerin kişisel tarzını ve modern duruşunu rahatlıkla ön plana çıkarabilecek bir model. Saçın üst kısmında hafif bir hacim yaratılarak başlayan balıksırtı örgü, ensede toplanarak ya da serbest bırakılarak farklı tarzlarda yorumlanabilir.

En Güzel Gelin Saçı Modelleri

Saçlarınızın formunu koruması için güçlü ve ekstra tutucu bir saç spreyine ihtiyacınız olacak. Saçlarınızın toplu ve örgülü kısımlarını sabitledikten sonra açıkta kalan saç uçlarınıza mutlaka bir saç bakım yağı uygulayın ve muntazam görünmelerini sağlayın.

Farklı örgü modellerini görmek için tıklayın.

Schwarzkopf

Saç Spreyi

Derma E

Saç Yağı

Hangi Gelinliğe Hangi Saç Modeli Tercih Edilmeli?

Gelinlik seçimine uygun saç modelini belirlemenin sırlarını MOS Kuaförleri Genel Müdürü Doğan Çelik’ten öğrendik:

  • Sade ve Fransız dantelinden yapılmış gelinlikler açık saç modelleri için uygundur. XXL dalgalar gelinliğin doğal görünümüyle bütünleşir.
  • Gelinlik hareketliyse yüzü ön plana çıkaran net bir topuz taranmalı ve sade bir duvak veya aksesuarla saç tamamlanmalı.
  • Sırtı açık gelinlik tercih edenlerde sıkı ense topuzu kurdele veya çiçeklerle bütünleştirilebilir.
  • Kır düğünü veya beach tarzı mekânlarda giyilen elbise tarzı gelinliklerde, otantik örgülü saç modelleri görünüme ayrı bir hava katar.
  • Straplez gelinliklerde özenli görünmeyen topuzlar daha modern bir görüntü yakalamamızı sağlıyor. Bu topuzlar fresh görünmek isteyenler için tepede minik yapılırken, elegan görünüm isteyenler için ensede dağınık toplamalar şeklinde karşımıza çıkıyor.
Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları