preloader

Sağlık Sigortası Yaptırmak için 7 Neden

16.12.2022
Sağlık Sigortası Yaptırmak için 7 Neden

Yazı Boyutu:

Sahip olduğumuz en değerli varlığımız, kuşkusuz sağlığımız. En iyi doktorlara ve iyi imkânlara ulaşmaksa hepimizin hakkı. Hayatın karşımıza ne zaman hangi sürprizlerle çıkacağını bilemediğimize göre, sağlık sigortası yaptırmayı düşünmekte fayda var. Peki, neden sağlık sigortası yaptırmalıyız?

Farklı çeşitlerde bulunan özel sağlık sigortası, günümüzde sıkça tercih edilen bir uygulamadır. Sağlık alanında oluşan ihtiyaçlarınız için finansal kaynak sunan sağlık sigortası, birçok avantajı sebebiyle dikkat çekmekte. Özel sağlık sigortası, tamamlayıcı sağlık sigortası, belirli kritik hastalıklara yönelik sağlık sigortası, acil durumlara yönelik sağlık sigortası ve Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklulara yönelik sağlık sigortası gibi çeşitleri bulunuyor.

İhtiyacınıza uygun olan sağlık sigortasını Anadolu Sigorta’dan alarak kendinizi ve ailenizi güvence altında alabilirsiniz. Sağlık sigortası yaptırdığınız takdirde sigortanız anlaşmanızın kapsamında yer alan şartlara göre hastane masraflarınızın bir kısmını ya da tamamını karşılar. Bunun için sağlık sigortanızın bulunması sizin için bir avantaj sunar. Özellikle herhangi bir ani hastalık ya da kaza durumunda tedavi sürecinizin maddi kısmını düşünmek zorunda kalmazsınız. Aklınızda olan tek şey bir an önce sağlığınıza kavuşmak olur.

Farklı kapsamları olan poliçelerden birini seçmeden önce neye ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz.

Kısa bir bilgiyle giriş yaptığımıza göre, neden özel sağlık sigortası yaptırmalıyız, göz atalım mı? İşte özel sağlık sigortası yaptırmak için 7 neden…

Hastane ve Doktor Özgürlüğü

Eğer Anadolu Sigorta’dan Bireysel Sağlık Sigortanız varsa, poliçenizde seçtiğiniz anlaşmanız dahilinde dilediğiniz hastanede ve doktorda tedavi olma özgürlüğünüz vardır. Poliçe koşulları dahilinde hastanede yatarak tedavilerde ekstra bütçe çıkmaz. Üstelik check-up hizmeti dahil paket seçimi yaparak yılda bir kez check-up hizmeti dahilindeki düzenli sağlık tetkikleriyle kendinizi güvene alabilirsiniz. Sağlık sorunları sizin için maddi bir kaygı olmaktan çıkar; özellikle kötü sürprizler…

Sevdiklerinize De Sağlık Güvencesi

Sağlık Sigortası Yaptırmak için 7 Neden
Anadolu Sigorta

Özel sağlık sigortasını sadece kendiniz için değil, dilerseniz eşiniz ve çocuklarınız için de yaptırarak sevdiklerinizin sağlığını güvenceye alabilirsiniz.

Birçok Sağlık Hizmeti

Normal şartlarda ödemekte zorlanacağınız pek çok sağlık hizmeti, sağlık sigortası yaptırdığınızda poliçeniz kapsamında karşılanır ve böylece ihtiyaç duyduğunuz sağlık hizmetlerini ertelemeden kolayca alabilirsiniz.

Kötü Sürprizlere Önlem

Ani sağlık sorunları veya kaza sonucu mecbur kaldığınız sağlık hizmetlerinde gördüğünüz tedavilerin masraflarını sağlık sigortanız karşılayabilir. Bu kötü sürprizler karşısında maddi kaygı yaşamak zorunda kalmazsınız.

Yurt Dışında Tedavi İmkânı

Sağlık ve yurt dışı sözcükleri yan yana gelince ne kadar korkutucu oluyor, değil mi? Ancak anlaşmanıza göre Bireysel Sağlık Sigortanız kapsamında dünyanın herhangi bir yerinde gördüğünüz tedavilerin poliçe limitleriniz dahilinde karşılanması mümkündür.

Yüksek Ödemelere Uygun Primler

Yüksek meblağlı tedavi masraflarınıza karşılık uygun prim ödemesi seçenekleri bulunan özel sağlık sigortası paketleri söz konusudur. Böylece maddi olarak korunursunuz. Özel sağlık sigortanız için yapmış olduğunuz prim ödemelerini de vergi matrahından düşürebilirsiniz.

Anadolu Sigorta İle Size Özel Hizmet Seçenekleri

Poliçe kapsamında özel hizmet seçeneklerinde bulunabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında yaşayan 64 yaşını aşmamış herkes Anadolu Sigorta Bireysel Sağlık Sigortası hizmetlerinden faydalanabilir. 64 yaşına kadar Ömür Boyu Yenileme Garantisi’ne hak kazanmış Anadolu Sigortalılar, poliçelerini ek prim ödemeden yenileyebilirler. Ayrıca 0-17 yaş aralığındaki çocuklar da ebeveynleri olmadan ek prim uygulanarak tek başlarına sigortalanabilirler.

Anadolu Sigorta güvencesiyle ihtiyaç ve bütçenize uygun olan hizmetlerden dilediğinizi alabilirsiniz. Ayrıca size özel hizmet seçenekleriyle de yine size en uygun koşullarla Anadolu Sigorta yanınızda. Dilerseniz Doğum Teminatı alabilirsiniz. Doğum teminatı, poliçe kapsamınız doğrultusunda yurt dışında doğum seçeneği de sunar. Ayrıca doğum teminatı bulunan Anadolu Sigortalı anneler, doğumdan itibaren 30 gün içinde Anadolu Sigorta’ya başvurarak yeni doğan bebeklerini Anadolu Sigorta Bebeği olarak poliçelerinin kapsamına alabilirler. Böylece bebeğin doğuştan gelen hastalıklarının giderleri sigorta kapsamında karşılanır.

Dilerseniz Check-up Hizmeti de alabilirsiniz. 14 yaş ve üzeri Anadolu Sigortalılar, anlaşmalı sağlık kurumlarında yılda bir kez Doktor Değerlendirmesi, Akciğer Grafisi, EKG Kalp Elektrosu, Tam Kan Sayımı, Tam İdrar Tahlili, Sedimantasyon, Açlık Kan Şekeri, Total Kolesterol’den oluşan check-up panellerinden yararlanabilirler.

Bir diğer özel hizmet paketi Diş Hizmeti Paketi’ni de yine Anadolu Sigorta güvencesiyle alabilirsiniz. Muayene, panoramik röntgen, dolgu, 20’lik diş hariç diş çekimi gibi pek çok diş sağlığı hizmetinden yılda bir kez ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Damla Karakuş
Damla Karakuş Tüm Yazıları