preloader

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

Yazı Boyutu:

Güvenilir eğitmenleri, sağlıklı ve huzurlu ortamları ile İstanbul’un en iyi yoga stüdyolarını keşfe çıkın!

Duruş, nefes ve meditasyonun bir birleşimi olan yoga; kendinizle baş başa kalabileceğiniz, beden ve zihinsel sınırlarınızı keşfettiğiniz bir uygulama. Benliğinize dönmenizi sağlayan yoga, aynı zamanda nefes kontrolü ve enerji farkındalığına sahip olmanızı destekliyor. Yogayı en doğru şekilde anlayabilmek için iyi eğitmenler ile çalışmak, dolayısıyla iyi stüdyolara kayıt olmak önemli. İstanbul’un en iyi yoga stüdyolarını öğrenerek ister eğitmenler ile yüz yüze ister online olarak yoga yapabilirsiniz.

Cihangir Yoga

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

“Herkese Yoga” felsefesiyle kurulan Cihangir Yoga, İstanbul’un en köklü ve ünlü yoga okullarından. Cihangir Yoga, Akaretler ve Caddebostan’daki stüdyoların yanı sıra, yeni açtığı Canlı Yayın Stüdyoda da, “Herkese Yoga” felsefesiyle çalışmalarına devam ediyor. Eğitmen kadrosu son derece güçlü olan stüdyo, bünyesindeki eğitmen ve öğrencilerin bilgilerini hep taze tutmak istiyor ve bunun için dönem dönem uluslararası eğitmenler ile etkinlikler düzenliyor. “Kalbimden hareketle hizmet ediyor, herkese ilham ve güç veriyorum; fark yaratıyorum.” mantrasını odak noktasına alarak öğrencilerine kucak açan stüdyoyu, mutlaka bir gün herkes deneyimlemeli.

Yogakioo

Farklı şehirlerinde stüdyoları bulunan Yogakioo, Türkiye’nin en büyük yoga stüdyosu ünvanına sahip. Stüdyo, sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında gerçekleşen etkinlikler ile yogaya gönül veren on binlerce kişiyi bir araya getiriyor. Aynı zamanda birçok kişiyi online derslerinde buluşturuyor. Bunun yanı sıra YouTube’u da çok aktif kullanıyor. Canlı yayınları kaçırıyorsanız, YouTube’da da seviyenize göre pek çok ders bulabilirsiniz. Yogakioo’nun eğitmenlerinin ortak amacı derslerine sürekli gelen öğrencileri, zaman içerisinde ileri seviyeye taşımak. Dolayısıyla size en zor gelen hareketleri bile derslerde eğitmen eşliğinde, güvenli bir şekilde yapacağınıza emin olun.

Editörün notu: Yogakioo eğitmenlerinden Burak Ayhan’ın “Sadhana Yolculuğu” isimli bir grubuna katıldım. Bize 5 dersten oluşan çakra serisi videoları gönderdi ve meditasyon ödevleri verdi. Yaklaşık bir ay boyunca her gün düzenli yoga ve meditasyon pratiği yaptık. Yıllardır yoga yapmama rağmen, Burak ile yaptığım düzenli pratik beni çok daha ileri bir seviyeye taşıdı.

{772267}

Nati Yoga

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

‘’Yoga’ya Davet’’ sloganı ile Nisan 2019’da Zekeriyaköy’de açılan ilk şubesinde hizmet veren Nati Yoga, Nisan 2021’de İstinye stüdyosunu açtı. Yeşilköy şubesini de ekleyerek yolculuğuna devam ediyor. Online dersleriyle, stüdyolarındaki seanslarla, yoga kamplarıyla, atölyeleriyle ve sosyal etkinlikleriyle beraber, yogayı herkes için ulaşılabilir kılmayı misyon ediniyor. Anadolu Yakası’nda yaşayanları çok sevindiren bir haber ise Nati Yoga’nın artık Ataşehir’de de stüdyosu olması… Haftalık programın yanı sıra atölyeleri de takip etmenizi öneririm.

YogaŞala

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

Etiler, Nişantaşı ve Bağdat Caddesi’nde yer alan YogaŞala, Türkiye’nin en köklü yoga okullarından biri. Sanskrit dilinde Yoga Evi anlamına gelen YogaŞala’nın amacı, insanların bir araya gelip yoga yapacakları, nefes alacakları ve bedenleriyle barışacakları güvenli bir ortam yaratmak. Bizce bu amacına ulaşmış durumda! Stüdyoya adımınızı attığınızda, sıcacık bir ortam ve güler yüzler sizi karşılıyor. YogaŞala, yogaya giden tüm güvenli yolları benimseyerek, farklı yoga stillerini sizinle buluşturuyor. Hatha, Vinyasa, Yin, Ashtanga, Kundalini, Restoratif gibi pek çok stilde yoga yapmanızı mümkün kılıyor.

Editörün notu: YogaŞala eğitmenlerinden Berra Sertel ile yolum, Temel Yoga Eğitmenlik Eğitimi’nde kesişti. Onun verdiği 200 saatlik eğitime katılarak yoga eğitmenliği sertifikası aldım. Eğitimde genel olarak Hatha yoga üzerinde durduk ancak eğitimin sonunda bize bir saatlik yin yoga dersi verdi. Daha önce pek çok yin yoga dersine girmiştim ancak Berra’nın dersi benim için çok farklıydı. Pozlar arasında verdiği bilgiler, ses tonu ve en sonunda söylediği mantra… Gerçekten etkileyici bir dersti, sizin de deneyimlemenizi öneririm. Dersleri kaçırmamak için YogaŞala ve Berra Sertelin Instagram hesaplarını takip edin.

{772973}

BodyFit

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

BodyFit; “Biz, insanın kendini gerçekleştirme yolunda; zihin, ruh, beden bütünlüğünü ve dengesini kurması için çalışıyoruz. Bu yolla sağlıklı, dengeli nesiller yaratabileceğimize inanıyor; dünyanın daha güzel, yaşanabilir bir yer olmasını sağlamak istiyoruz.” diyor. Yoga, meditasyon ve pilates dersleri sunan BodyFit, öğrencilerine sıcak, samimi ve kendilerini evinde hissedecekleri bir ortam sunuyor. Yogada, yin ve hatha stilleri, pilateste ise aletli ve mat seçenekleri bulunuyor. Haftalık programda pilates ve yin yoga ard arda. Pilates ile bolca enerji attıktan sonra yin yoga derslerine girip bedeninizi rahatlatabilirsiniz.

Editörün notu: Geçmişte yoga eğitmenlerinden olduğum BodyFit’te, her ay düzenlenen Dolunayda Ses Şifa Meditasyonu ve Yeni Ay Meditasyonu ve Yeni Başlangıçlar Ritüeli etkinliklerine katılmanızı öneririm. Ses şifa meditasyonunda kendinizi nefis kokulara ve ses banyosuna teslim ederken, yeni başlangıçlar ritüelinde astrolojik yeni ay enerjisini kullanmayı öğreniyorsunuz.

Shape Up

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

Yoga ve Megaformer olmak üzere iki ayrı alanda hizmet veren ShapeUp, İstanbul’un en şirin stüdyosu diyebiliriz. Neden mi? Çünkü stüdyoda serbestçe dolaşan köpek dostlarımız var! Özellikle Megaformer dersleri esnasında aletlerin yanında gezen köpekler, size büyük destek veriyor. Maçka’da bulunan stüdyo son derece minimal ve ferah bir atmosfere sahip. Her seviye için yoga dersleri bulunan stüdyoda, özellikle sabah erken saatlerdeki derslere katılıp güne en güzel şekilde başlayabilirsiniz. Yoganın yanı sıra megaformer da yapmak isterseniz, stüdyonun kurucusu Nelly İlyasova’nın ağızından yeni nesil antrenman aletine dair her şeyi öğrenebilirsiniz.

YogaTime

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

Merkezi konumuyla İstanbul’un yoğunluğunda yoga yapmayı kolaylaştıran YogaTime, Şişli’de bulunan şirin bir stüdyo. Yogatime’da meditasyon dersleri ve atölyeleri, yin yoga ve terapiye yönelik yoga dersleri, yogilates ve aeroyoga dersleri, reiki seminerleri, nefes çalışmaları, masaj ve akupunktur terapi seçenekleri var. Stüdyo uluslararası platformda isim yapmış çok değerli yoga eğitmenlerinin birkaç günlük yoğun yoga etkinliklerine de ev sahipliği yapabiliyor ve tüm ders ve etkinliklerini online’da sürdürüyor.

Editörün notu: YogaTime kurucularından Deniz Bağan’ın seslendirmesini yaptığı meditasyon app’ini mutlaka telefonunuza indirin. Kendi başınıza meditasyon yapmaya zorlandığınız zamanlarda, uygulamadan destek almak çok iyi geliyor. Uygulamada; stres, endişe, affetmek, mutluluk gibi konulara yönelik meditasyon seçenekleri var. Her gün ihtiyacınıza göre seanslar seçebilirsiniz.

Yoga Academy

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

2001’de kurulmuş olan Yoga Academy’nin amacı Orijinal Yoga Sistemi’nde bulunan bilgi ve teknikleri bilimsel bir şekilde öğrencilerine aktarmak… Hem online hem de yüz yüze seanslarla grup veya özel çalışmalar sunan Yoga Academy’nin, dünyanın dört bir yanında merkezleri ve İstanbul Mecidiyeköy’de ise bir yoga okulu var. Temel yoga, çakra enerji merkezi çalışmaları, nefes teknikleri, Kundalini teknikleri, güç, denge ve esneklik için yoga gibi geniş bir ders yelpazesi bulunuyor. Size en yakın merkezi bulmak için web sitesini ziyaret etmeniz yeterli.

Nefess Yoga

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

2011 yılında Moda’da kurulan Nefess Yoga, otuza yakın farklı branşta hocası ile her hafta elliye yakın ders aracılığıyla hizmet veriyor. Stüdyo’da temel Hatha Yoga seansları dışında, Asthanga, Om Stili Vinyasa, Yoga Terapi, Yin Yoga seansları, Hamile Yogası, Anne bebek ve Çocuk Yogası seansları da düzenleniyor. Ayrıca, Ayurveda, Homeopati gibi pek çok farklı alanda seminerler ve Thai masaj, Tetik nokta, Derin Bağ Doku masajı gibi çeşitli masaj terapi alternatifleri sunuyor.

Nuve Yoga

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

Kadıköy Bahariye’de yer alan Nuve Yogada, her gün yoga seansları, tek seferlik periyodik atölye çalışmaları ve uzmanlaşma programları düzenleniyor. Dengeli bir içerik sunma amacıyla hazırlanan programlarda, başlangıç seviyesi katılımcılara uygun pek çok seans bulunuyor. Yoga I seansları, temel pozların, yoga terminolojisinin ve temel akışların öğrenilmesi için başlangıç içeriğini sağlarken, Yoga Terapi seansları, kas ve eklem sorunları yaşayan katılımcılar olmak üzere, bedenini yakından tanımak ve onu iyileştirmenin yollarına odaklanmak isteyenler için uygun bir yapı sunuyor. Meditatif ve dinlendirici bir yoga uygulaması olan Yin Yoga seansları ise, pozlarda uzun süre kalarak pek çok fiziksel aktivitede ihmal edilen bağ dokuları güçlendirmeyi sağlıyor.

Flov Studio

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

Ece Targıt’ın kurucusu olduğu Flov Studio, on bir eğitmen ile online dersler veriyor. Vinyasa, hatha ve yin yoga, meditasyon, nefes dersleri ve atölyeleri sunuyor. Web sitesinde bulabileceğiniz videoların yanı sıra, üyelik ile katılabileceğiniz özel ritüeller ve dersler de bulunuyor.

Yoga Fil

İstanbul’un En İyi Yoga Stüdyoları

Seda Yıldız tarafından 2019 Ocak ayında açılan Yoga Fil, farklı yoga stilleri ve eğitmenleriyle, Yoga ve Mat Pilates dersleri veren butik bir stüdyo. Ortaköy’de bulunan salonunda, Kadın Sağlığı Atölyeleri, Mat Pilates, Şifa Çalışmaları, Işığın Elleri Eğitimi, Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Yin Yoga ve Yoga Terapi gerçekleşiyor.

{773189}

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları