preloader

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

09.01.2023
Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

Yazı Boyutu:

Etkili bir bakım rutini için güçlü ve temiz içeriklere sahip ürünler sunan, destekleyebileceğiniz Türk kozmetik markalarını keşfedin.

Evlerimizde daha fazla vakit geçirdiğimiz bugünlerin belki de en güzel yanı; yoğun tempoda yaşarken eksikliğini derinden hissettiğimiz “kendimize vakit ayırma ritüellerini” rutinimize adapte edebilmek! Tıpkı hayatımıza bir es verdiğimiz ve sakinleştiğimiz bu dönem gibi, cildimize de dinlenme, toparlanma ve ilgi gösterme fırsatı bularak en büyük iyiliklerden birini de cildimize yapıyoruz. Ancak cildimize, ruhumuza ve bedenimize iyi gelecek tek şey bu rutinden ibaret değil. İyi ve etkili cilt bakımı için güçlü ve temiz içeriklere sahip bakım ürünleri sunan Türk markalarını rutininize dahil ederek hem evde geçirdiğiniz zamanları değerlendirebilir, hem de bu başarılı Türk Kozmetik markalarını destekleyebilirsiniz!

Atelier Rebul

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

Atelier Rebul’ün hikayesi genç Fransız bir eczacı olan Jean Cesar Reboul’ün 1895 yılında Beyoğlu’nda Türkiye’nin ilk eczanelerinden birini kurmasıyla başlıyor. Başta Reboul’ün yanında çırak olarak işe başlayan Kemal Müderisoğlu, ilerleyen yıllarda eczanenin ortağı haline geliyor ve hatta eczanenin o yıllardaki en prestijli ürünü halen üretilmekte olan “Rebul Lavanda” oluyor. Günümüzdeyse markanın cilt bakımından ev parfümlerine kadar uzanan geniş bir seçkide oldukça sevilen ürünleri bulunmakta.

Atelier Rebul’ün ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

gülsha

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

gülsha’nın hikâyesi, Isparta’ya özgü narin bir gül türü olan “Rosa Damascena” ile başlamış. Gürkan ailesi, 1965 yılından beri dünyaca ünlü parfüm ve kozmetik üreticilerine gül yağı, gül konkreti ve gül absolütü gibi ham maddelerin tedariğini sağlamakta. İşte ailenin bir ferdi olan Gülşah Gürkan da ailesi sayesinde gül hakkında edindiği tüm zengin bilgileri, özel bir cilt bakım serisine aktarmaya karar verince ortaya Gulsha çıkmış. Bugün ise edindiği zengin bilgilerle kurduğu markası sayesinde kullanıcılarına zengin içerikler sunuyor.

gülsha’nın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Ashley Joy

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

Ashley Joy’un hikayesi, markanın yaratıcı Aslı Şen’in kendi saçlarına bir bakım ürünü araması ile başlıyor. İşlem gören saçlarının zaman içinde doğallığını, sağlığını ve ışıltısını kaybetmesi üzerine Aslı Şen, bu sorunların önüne geçmek için pek çok ürün denemesine rağmen saçlarında istediği sonuca ulaşamıyor. Uzun araştırmalar sonucunda ise 24 farklı doğal yağı birleştirerek kendi karışımını yaratıyor. Yarattığı bu karışım saçlarının nihayet ışıldamasına, daha kolay şekil almasına ve sakinleşmesine yardımcı olunca mucize karışımı çevresine de hediye ediyor. Sonuçların çevresinde de olumlu olması ise karışımı bir kere kullanın hemen bir yenisini daha istemesiyle sonuçlanıyor. Ürün ile tanışanların saçlarında yaşadığı dönüşüm hikayelerinden ilham alan Şen böylelikle kurduğu konusunda uzman ekibi ile Ashley Joy Markasının ilk adımlarını atıyor.

Ashley Joy ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

{773017}

Rosece

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

%100 doğal ve organik içerikleriyle Türkiye’nin önde gelen temiz içerikli, aktif ve etkin cilt bakım markası Rosece’nin yolculuğu, kızının Atopik Dermatit rahatsızlığına karşı temiz içerikli ürünler arayan bir annenin ve bebekliğinden itibaren alerji ve cilt problemleriyle mücadele eden minik Gülce’nin ilham veren hikayesi ile başladı.

Profesyonel kariyerinde uzun yıllar dermatoloji – alerji ve sağlık alanında yöneticilik geçmişi olan yüksek biyolog ve botanist Nurgül Dirlik, kızının mücadele ettiği alerji problemleri için temiz içerikli ürünler bulmakta zorlanınca, kendisi tıbbı bitkiler alanındaki mesleki bilgi ve deneyimleri ile bilimsel literatür ışığında kendi oluşturduğu formüller hazırladı. Gülce’nin cildine iyi gelen bitkisel çözümler, yakın çevrede çocukları için temiz içerikli ürün arayışında olan ailelerin de ilgi odağı oldu. Rosece her cilt tipinin ihtiyacına yönelik saç ve cilt bakım ürünlerinden oluşan geniş ürün yelpazesini, online platformlar, Türkiye’nin dört bir yanındaki satış noktaları ve yurt dışındaki distribütörleri aracılığı ile sizlerle buluşturuyor.

Rosece ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Misbahçe

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

2012 yılında kurulan Misbahçe, %100 doğal cilt bakım ürünleri üreten bir dermakozmetik markası. Sabit ve uçucu yağlar, konsantre ürünler, Hyalüronik Asit, yüksek teknolojilerle elde edilen bitkisel aktifler ürünlerde bulunan başlıca içerikler. Doğal bir cilt bakım rutini oluşturmak isteyenler Misbahçe çok memnun kalacak!

Misbahçe’nin ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Homemade Aromaterapi

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

2012 yılında, on senelik bir tutku, eğitim ve emeğin sonucunda kurulmuş olan Homamede Aromaterapi, kadim zamanlardan günümüze unutulmaya yüz tutmuş aromaterapi bilgilerini hatırlatabilmek, unutulanları tekrar ortaya çıkarabilmek ve en önemlisi de saf uçuçu ve baz yağların beynimiz, vücudumuz ve ruhumuz üzerindeki paha biçilemez etkilerini anlatıp, bunları günümüz şartlarına uygun şekilde sunabilmek için kurulmuş bir Aromaterapi laboratuvarı ve dükkanları. İçerisinde hiç bir katkı maddesi bulunmayan, elde edilme sürecinde hiç bir kimyasal süreçten geçmemiş soğuk sıkım sabit yağlar, saf uçucu yağlar, hidrolatlar (bitki suları), doğru zamanda doğru şekilde toplanmış bitkiler ve koton kumaşlar kullanarak, sağlığı koruma ve sürdürmeye yardımcı olma niyeti ile hazırlanan ürünler üreten Homemade Aromaterapi ruhen ve bedenen yenilenmek isteyenlere doğal bir seçki sunuyor.

Homemade Aromaterapi’nin ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

The Purest Solutions

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

Sağlıklı bir cilt için en saf çözümleri sunma felsefesiyle yola çıkan The Purest Solutions, etkili formülasyonlarla sonuç odaklı içerikler sunan taze ancak güçlü bir Türk kozmetik markası. Sektörde 8 yıllık tecrübe sahibi bir dermokozmetik ürün geliştiricisi, 12 Yıllık tecrübeye sahip bir marka müdürü ve genç, heyecanlı bir endüstri mühendisi ile kurulan marka; cilt bakım rutininde karmaşadan uzak; sade, anlaşılır ve sonuç odaklı aktifler ile formülasyonlarını kombinleyerek, kullanıcılarını ihtiyaç duydukları bileşenlerin en sade ve etkili halleriyle buluşturuyor. Alfa Hidroksi Asit (AHA), Beta Hidroksi Asit (BHA), Hyaluronik Asit, Glikolik Asit, Arbutin, Niasinamid ve Agrireline gibi pek çok etkili içeriği ulaşılabilir kılması ise bu içeriklerde yurtdışında popüler olan ancak ülkemizde bulunmayan bazı markalara bağımlılığı ortadan kaldırıyor. Ürünlerini geliştirirken doğaya saygılı, hayvanlar üzerinde test edilmeyen, hayvansal içerik barındırmayan bir marka olan The Purest Solutions; içeriklerinde “Hayır!” dediğimiz paraben, alkol, esans ve boya gibi hiçbir maddeye de yer vermeme prensibine sahip. Ayrıca web siteleri, Instagram sayfalarında yer alan bilgiler ve uzmanlarıyla yapılan görüşmeler sayesinde, kullanıcılarına doğru konsültasyon hizmetiyle daha etkili bir bakım planlaması sağlıyorlar.

The Purest Solutions’ın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

{773018}

drop by Organics

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

drop by Organics, doğanın bize sunduğu nimetlerden faydalanmak, sağlıklı bir yaşam tarzını yansıtmak ve neticesinde doğayı koruyarak daha iyi bir gelecek kurmak felsefesiyle yola çıkıyor. Vücudumuz ile uyum içerisinde daha dengeli, sağlıklı ve ışıldayan bir cilt vaadetmeleri, bağışıklık, hormonal ve üretim sistemlerini negatif yönde etkileyerek insan sağlığında olumsuzluklara sebep olmamaları, çevreye ve hayvanlara duyarlı olmaları ise markanın organik prensibinin temelini oluşturmakta. Ürünlerin sahip oldukları aktif ve doğal içeriklere gelince her biri oldukça zengin bir listeden oluşuyor. C vitamininden 6000 kat, CoQ10 den 800 kat, Yeşil çaydan 550 kat, Alpha Lipoic asitten 75 kat daha güçlü olan Astaxanthin, ciltte kolajen sentezi yaratan Chia ve derinin nemlilik oranını düzenleyen su bağlayıcı kapasiteye sahip Silk Peptit gibi 41 farklı içeriği drop by Organics’in farklı ürünlerinde bulmak mümkün.

The Purest Solutions’ın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Abtira Garden

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

2017 yılında yakın çevresi için sade doğal kozmetikler yapan gayri resmi tek kişilik bir proje olarak doğan Abtira Garden, 2018 yılında bu tür ürünlere gelen taleple profesyonel bir adım atmış. Doğal ve minimalist bir felsefe benimseyerek kurulan Abrita Garden, cilt bakımı rutinini “az çoktur” prensibiyle bir “yavaş özbakım” ritüeline dönüştürüyor. Bunun için de yüzünüz, vücudunuz ve ruhunuz için, bitkilerden sevgiyle elde edilen, doğal ve minimalist ürünler sunuyor. Hem bedenimize hem de gezegenimize, özellikle cildin yaşamasına, nefes almasına ve yaş almasına saygılı ürünler verebilmek ise öncelikleri. Ürünlerin içeriğinde ise Avrupa ve Türkiye’den saygın tedarikçilerden temin edilen ya da özenle kendileri tarafından hazırlanan sadece yüksek kalite yağlar, uçucu yağlar, sular, özler, vitaminler ve mineraller kullanılıyor ve paraben, EDTA, silikon, petrol türevleri, sentetik boya veya koku bulunmuyor.

Abtira Garden’ın ürünlerini ürünlerini buradan satın alabilirsiniz

History Soap

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

Bir aile geleneği olarak yıllardır doğal sabun üretimine devam eden History Soap’un Anadolu geleneklerine bağlı kalarak ürettiği zeytinyağlı ve bitkisel sabunları cildinize çok iyi gelecek. Lavantalıdan tarçınlıya, yosunludan defneliye pek çok çeşidi olan sabunlar leke ve akne gibi cilt problemlerine de şifa oluyor.

History Soap’un ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

{773016}

Atölye Pötika

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

Ayvalık’ta yer alan Atölye Patika, tüm canlılarla uyum içerisinde yaşayıp üretim yapmayı amaçlayan bir sanat ve zanaat atölyesi. Sanat ve zanaat ayrımının bulanıklaştığı bu atölyede, seramik eserlerden bitkisel kremlere pek çok ürün bulabilirsiniz. Hepsinin ortak noktası ise derin bir tutkunun ürünü olmaları. Ayrıca Instagram hesaplarından yayınladıkları atölyeler ile de keyif vakit geçirebilirsiniz.

Atölye Patika’nın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Doğalika

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

Doğa dostu yenilebilir kozmetikler üreten Doğalika, bir doğal yaşam serüveninin sonunda doğmuş bir marka. Doğanın gücünü daha da iyi fark ettiğimiz ve doğallığın peşine düştüğümüz bugünlerde Doğalika; hem cilde hem de ruha iyi gelecek geniş bir ürün skalası sunuyor. Nemlendirici kremden yüz serumuna, maskeden deodoranta her cilt tipine uygun ürünler sunan Doğalika; kızarıklık, akne, yara izleri ve kuruluk gibi pek çok cilt problemiyle savaşıyor.

Doğalika’nın ürünlerini satın almak için buradan iletişime geçebilirsiniz.

Mother Koala

Destekleyebileceğiniz Türk Markaları: Kozmetik

2 kimya mühendisinin akademik hayattan ayrıldıktan sonra 2017 yılında hayata geçirdikleri Mother Koala, insan sağlığına ve doğaya zarar vermeyen; bitkisel yaplar ve bitkisel kaynaklı yüzey aktif maddeleri kullanarak evsel ve kişisel temizlik ürünleri üretiyor. Hijyenin ve doğallığın her zamankinden daha önemli olduğu bu dönemde, Mother Koala’ya bir şans verin.

Mother Koala’nın ürünlerini buradan satın alabilirsiniz.

Aslıhan Dönmez
Aslıhan Dönmez Tüm Yazıları