preloader

Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler

20.09.2022
Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler

Yazı Boyutu:

Tatil dönüşünde motivasyonunuzu yükseltip daha verimli çalışmanız mümkün. Yeni alışkanlıklar edinerek iş gücünüzü artırmanın yollarını keşfedin.

Yaz güneşinin verdiği yüksek enerjinin aksine, sonbahar aylarında güne başlarken kendinizi daha motivasyonsuz ve mutsuz hissedebilirsiniz. Halbuki günlük alışkanlıklarınızdan sadece birkaç şeyi değiştirerek, tatil dönüşü daha enerjik olmayı başarabilirsiniz.

Güne Erken Başlayın

Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
Fransız kristali Baccarat kahvaltı seti

Erken kalkmak; kendinizi organize etmek ve gün içerisinde görev listenizin üzerinde çalışmak için size bolca zaman kazandırır. Güne stressiz başlamak verimli çalışmak için büyük önem taşır. Kolay uygulanabilir bir sabah rutiniyle güne keyifle başlamak, stres hormonuna karşı kontrolün sizde kalmasını sağlamak ve devam etmek aslında çok basit. Gözlerinizi ilk açtığınızda teşekkür edin, yataktan kalkınca ilk iş perdeleri açarak gün ışığına bakın, meditasyon yapın, bir süre tüm elektronik cihazlarınızı yok sayın. Otel konforunu ve ritüellerini evinize taşıyın, arada yatakta en sevdiğiniz yiyecekler ile kendinizi şımartın. Farkı anında hissedeceksiniz…

Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
Baccarat The Continental Swing set

Çalışma Odanızın Dekorasyonunu Değiştirin

Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
Poltrona Frau Pelle Frau deri Ginger Sandalye ve Fred çalışma masası Roberto Lazzeroni tasarımı

Bilgisayar karşısında çalışma eyleminin en temel dekoratif bileşenleri nedir? Evet, cevap bir sandalye, masa ve aydınlatma. Herkes için genel geçer olan bu üçlünün dışında kişisel objeler ve öznel seçimler çalışma alanımıza karakter katar. Fakat kullandığımız aksesuarların yoğunluğuna dikkat etmemiz gerekiyor. Uzmanlar dağınık ve kalabalık görüntülerin insanın ruh halini olumsuz etkilediğine işaret ediyor…

Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
*Poltrona Frau tamamlayıcı aksesuarlarında puf, sehpa, etejer ve birçok ürünü el işçiliği detayları ile Etiler’deki BMS DESIGN CENTER showroomda inceleyebilirsiniz.
Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
*Baccarat aksesuarları ve hediye önerilerini BMS DESIGN CENTER ‘ın web sitesinden inceleyebilirsiniz.
Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
*Herman Miller Aeron – Sürdürülebilir,Çevreci 12 yıl garantili ikonik tasarım

Çalışma odanızın dekorasyonu için başvurabileceğiniz adres BMS DESIGN CENTER. Ergonomik tasarım, sürdürülebilir üretim ve fonksiyonel mobilya tutkusunu çağın son teknolojileriyle buluşturan BMS mobilya, çalışma odalarına güzel çözümler sunuyor. Konforlu ofis koltuklarından fonksiyonel çalışma masalarına, dekoratif ürünlerden aydınlatmalara, odanızın havasını değiştirecek ürünleri inceleyin.

Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
Baccarat Philippe Starck tasarımı aydınlatma
Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
Herman Miller Aeron çalışma koltuğu
Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
· Poltrona Frau, Pelle Frau deri Iren Desk Kensaku Oshiro tasarımı – Archibald sandalye Jean Marie Massaud tasarımı

Kendinize Yeni Hedefler Koyun

Rutin kelimesi çoğunuzu korkutabilir ancak konfor alanınızı oluşturan rutinlerinizin kendi içinde faydası da büyük olabilir. Aynı görevleri her gün tekrar tekrar yapmak genel olarak motivasyonunuzu ve üretkenliğinizi düşürebilir. Gününüzün verimini artırmak için kendiniz için yeni hedefler belirleyin ve bunun için bir süre tanıyın. O sürede işinizi tamamlamak, diğer görevlerinizi yerine getirmek için sizi motive edecektir.

Evdeki Düzene Dikkat Edin

Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
*Poltrona Frau Assaya hareketli dönen koltuk ve puf

Sonbahar aylarında evden çalışmak bir hayli zorlayıcı olabilir. Özellikle de çalışma ortamınızda bulunan battaniyeniz, bilgisayar başında iş yapmak yerine televizyon karşısında sıcacık bir ortam için göz kırpıyorsa… Bu gibi engellere takılmamak, evinizi düzenli tutmak konsantrasyonunuzun başka bir şeye kaymamasına yardımcı olacak, iş yaparken veriminizi artıracaktır. Günün sonunda biriken bulaşıkları, dağ gibi üst üste tepelenen kirli çamaşırları görüp de bilgisayar başında tam dikkat kim çalışabilir ki?

Mola Vermeyi İhmal Etmeyin

Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
Baccarat kutlama & kokteyl kadehleri

İş temposunun yoğun olduğu bir günde, birkaç dakikalık bile olsa verdiğiniz molalar zihninizi sıfırlamaya ve işe yeniden odaklanmanıza yardımcı olur. Mola kelimesi özellikle keşmekeş bir günde kulağa büyük bir lüks gibi gelebilir ancak nefes almak için kendinize mutlaka zaman yaratın. Üretkenliğinizin daha fazla artığına şahit olacaksınız. Molalarınızda yürüyüşe çıkmak, hobiniz için zaman ayırmak, arkadaşlarınızla kahve içmeye çıkmak güzel bir seçenek.

Müzik Listesi Oluşturun

https://open.spotify.com/playlist/0IR25rgrhVer9feJSBKWqc?si=b63dc2f0690b4494

Evde tek başına çalışmanın birçok artısı olduğunu görmek lazım. Bunlardan biri de istediğiniz şarkıları kendinize fon olarak seçebilmeniz. İstediğiniz playlist’i açın ve hoparlörle tüm odaya yayılmasını sağlayın. Arka fondaki ritimler kesinlikle çalışmaya iyi geliyor.

Uyku Kalitenizi Yükseltin

Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
Poltrona Frau Times Yatak Spalvieri & Del Ciotto tasarımı

Tıpkı mola vermek gibi, yeterince uyumak da daha iyi bir çalışma ortamı için önemlidir. Her ne kadar, yetiştirmeniz gereken işlerin son teslim tarihlerini karşılamak için gece uykunuzu kısa kesmek cazip gelse de bu göründüğü kadar size fırsat olarak geri dönmeyecektir. İnsan vücudunun düzgün bir şekilde çalışabilmesi için sirkadiyen ritmin doğru çalışmasına ihtiyacı var. Tatil dönüşü iş yaparken sağlıklı ve aktif kalabilmek için tükettiğiniz besinlere ve yeterli uyku saatlerine dikkat edin.

Evde Tek Başına Çalışmakta Zorlanıyorsanız…

Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
Cappellini Revolving kitaplık – Shiro Kuramata tasarımı

Kalabalık ofis ortamından çıkıp evden tek başına çalışmak çoğu kişi için büyük bir mücadele haline geldi. İnteraktif sohbetlerin, sosyal geçen öğle yemek saatlerinin yerini yalnızlık alınca bir de bunun üstüne tatil dönüşünün getirdiği hafif depresif esinti vurunca iş yapmak için enerji depolamak zorlaşıyor. Eğer siz de evde tek başınıza çalışırken zorlanıyorsanız bilgisayarınızı alıp bir kafe ya da restoranda oturabilir ya da online çalışma gruplarına katılabilirsiniz. Studystream.com, studytogether.com gibi platformlardaki çalışma gruplarına dahil olarak ve dünya çapından birçok kişi ile online vakit geçirerek kendinizi yalnız hissetmeden verimli bir iş günü geçirebilirsiniz.

Su Tüketmeyi İhmal Etmeyin

Tatil Dönüşü Verimliliğinizi Artıracak Öneriler
Baccarat sürahi ve kadehleri

Gün içerisinde bedeninizin ihtiyacı olan suyu karşılamadığınız takdirde kendinizi yorgun, halsiz hissedebilirsiniz. Günde en az 8 bardak su içtiğiniz takdirde vücut ısınızın dengelenmesine yardımcı olacak, ihtiyacınız olan enerjiye geri kavuşacaksınız. Üstelik sıkıcı soğuk günlerde masa başında uyanık kalmak için mutlaka yanı başınızda dolu sürahi bulundurun. Alkali düzenizi korumak için biraz salatalık ve limon eklemeyi ihmal etmeyin.

*Bu içerik BMS DESIGN CENTER iş birliğinde hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları