preloader

Decathlon, Efes Ultra Maratonu’nunda Sporun Harikalarına Dikkat Çekti

03.04.2024
Decathlon, Efes Ultra Maratonu’nunda Sporun Harikalarına Dikkat Çekti

Yazı Boyutu:

Global spor markası Decathlon, sporun harikalarını, doğanın ve tarihin büyüleyici atmosferinde keşfetmek isteyen spor tutkunlarıyla, dünyanın en eşsiz rotalarından birinde gerçekleşen Efes Ultra Maratonu’nda bir araya geldi.

Güneşin sıcaklığı İzmir’in güzelliğiyle buluşurken odağımızı Doğu ile Batı arasındaki bir liman kenti olan Efes’e çeviriyoruz. Tarihin önemli ticaret yolları arasında yer alan Efes Antik Kenti, Efes Ultra Maratonu’nda Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 3 bin koşucuya kollarını açtı. 2017’den bu yana her sene yoğun bir katılımla gerçekleşen maratonun destekçileri arasında yer alan Decathlon, “Decathlon St Jean Race 6K” ve “Decathlon Artemis Trail 12K” mesafelerinin ev sahipliğini yaptı.

Decathlon, Efes Ultra Maratonu’nunda Sporun Harikalarına Dikkat Çekti

Geçtiğimiz haftalarda dinamik mavi rengi ve orbit simgesiyle yeni marka kimliğini duyuran Decathlon marka amacı olarak “Move People Through the Wonders of Sport” ifadesini benimsiyor ve yenilikçi ve sürdürülebilir sporu herkes için ulaşılabilir kılmak amacıyla sesini duyuruyor.

“Bireyleri ve toplumları sporun harikaları aracılığıyla harekete geçirme” amacının bir yansıması olarak Efes Antik Kenti’nde gerçekleşen Efes Ultra Maratonu’nun ana sponsorlarından biri olan Decathlon sporun harikalarını, doğanın ve tarihin büyüleyici güzelliğini keşfetmek isteyenler için birleştirici bir rol oynuyor ve sporun bireyler ile toplumlar üzerindeki iyileştirici etkilerine dikkat çekiyor.

Decathlon, Efes Ultra Maratonu’nunda Sporun Harikalarına Dikkat Çekti

Ready to Play?

Decathlon, yeni logosunu tanıttığı Paris etkinliğinde yeni sloganını da “Ready to Play?” olarak ifade ediyor ve yeni başlayanlardan en iyi sporculara kadar tüm insanları sporun harikalarıyla harekete geçmeye davet ediyor.

Spor yapmayı ve spor ekipmanlarına erişimi kolaylaştırmayı ve herkesi daha aktif bir yaşam tarzına teşvik etmeyi misyon edinen Decathlon, geniş marka portföyünü de yeniliyor. Quechua (dağ), Tribord (su sporları), Rockrider (bisiklet), Domyos (fitness), Kuikma (raket), Kipsta (takım sporları), Caperlan (doğa gözlemi), Btwin (kentsel mobilite) ve Inesis (hedef sporları) olmak üzere 9 kategori uzmanı marka ve Van Rysel, Simond, Kiprun ve Solognac olmak üzere 4 uzman markanın yer aldığı portföyde sürdürülebilirlik ve çevre duyarlılığı da gözetiliyor.

*Bu içerik Decathlon sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Bahar Ergel
Bahar Ergel Tüm Yazıları