preloader

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

01.06.2023
Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Yazı Boyutu:

Koşarken, pilates ya da fitness yaparken rahatlıkla kullanabileceğiniz, kullanıcılardan tam not alan kulaklıkları bir araya getirdik.

Kablosuz kulaklık tasarımları özellikle son yıllarda çok çeşitlendi ve teknolojik olarak beklenilenden çok daha üstün performans sergilemeye başladı. Ilık bir yaz akşamında bisiklete binerken, sahil kenarında yürüyüş yaparken ya da spor salonunda çalışırken kulağınızda sevdiğiniz melodilerin ya da podcast’lerin olması motivasyonu artıran seçeneklerden. Bunu yaparken bir yandan kulaklık kablosuyla uğraşmak zorunda bırakmayan; kablosuz bağlanabilen, düşmelere, terlemeye ve suya dayanıklı, dışardan gelen gürültüyü engelleyen kulak içi ya da kafa üstü tasarıma sahip; hatta yüzerken bile kullanılabilecek çok sayıda kulaklık bulunuyor. Kullanıcı yorumlarını inceledik ve spor boyunca rahat kullanım imkânı sağlayan en iyi kulaklıkları listeledik.

Kulaklık Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Spor yaparken kullanılacak kulaklığın maksimum konfor sunuyor olması vazgeçilmez bir şart. Siz hareket ettikçe düşmeyecek, hareket aralarında kulaklığı kontrol etmenize gerek kalmayacak, bağlantı sorunu yaşatmayacak, terden zarar görmeyecek ve tüm bunlarla birlikte ses kalitesinden taviz vermeyecek bir kulaklık seçmek uzun vadede memnuniyet sağlayacaktır.

Spor kulaklığı seçerken ilk kriteriniz kulak içi mi yoksa kafa üstü bir tasarımla mı rahat edeceğiniz olmalı. Kafa üstü kulaklıklar daha sabit kalabildikleri için çokça tercih ediliyor olsalar da yeni nesil kulak içi kulaklık tasarımları da bu konuda oldukça başarılı yorumlar alıyor. Kulak kıvrımına mükemmelce yerleşen modeller koşu gibi hareketli spor yapanlar tarafından bile tavsiye ediliyor. Boyun bandı olan ya da kancalı kulak içi kulaklıklar da seçebileceğiniz bir diğer alternatifler arasında.

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Yeni nesil kulaklıkların en güzel özelliklerinden biri tek dokunuşla kontrol edilebiliyor olması. Yani bağlı olduğu telefona ya da bir başka aygıta ulaşmaya gerek kalmadan müziğin sesini kısıp açabiliyor; durdurabilir ya da diğer kontrolleri yapabiliyorsunuz. Dışarıdan gelen sesleri tamamen engelleyip kendinize odaklanmanızı sağlayacak gürültü engelleme özelliği, şarj süresi, mikrofon sistemi, terleme ve suya dayanıklı olması kulaklık seçiminde mutlaka dikkat edilmesi gereken gelişmiş özelliklerden.

Spor Kulaklığı Modelleri

Apple AirPods Pro

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Gürültü engelleme konusunda oldukça olumlu yorumlar alan AirPods Pro, tasarımındaki iki farklı mikrofon sayesinde bunu başarıyor. Diğer versiyonlarından farklı olarak silikon uçları olan AirPods Pro bu özelliğiyle ses yalıtımında daha başarılı. Kutu içeriğinde bulunan üç farklı boyda silikon uçlar sayesinde herkese uygun hale geliyor. Beş saat dinleme, üç buçuk saat konuşma, 24 saat kutulu şarj süresi olan AirPods Pro beş dakikalık şarjla bir saat dinleme süresi sunuyor. Adaptif EQ özelliği ile ses performansını artırma, basınç eşitleme, yüksek dinamik aralıklı özel amplifikatör AirPods Pro’nun özellikleri arasında yer alıyor.

Satın Al

Bang & Olufsen Beoplay EX True Wireless

En hafif kulak içi kulaklık modellerinden biri olan Bang & Olufsen Beoplay EX True Wireless, dış sesleri tamamen yalıtabiliyor. Üç farklı rengi olan ve suya dayanıklı kulaklıklar, 20 dakikalık şarj ile 1.7 saatlik; tamamı dolu şarj kutusu ile 20 saatlik kullanım sunabiliyor. Kulaklığın cam dokunuşlu tasarımı ise şık detay olarak öne çıkıyor.

Satın Al

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Galaxy Buds2 Pro

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Kulak şeklini en iyi şekilde kavrayacak şekilde tasarlanan Buds Live renkleriyle de kalpleri fethediyor. Farklı dokunma talimatlarıyla istediğiniz özelliği aktif edebiliyor ve geliştirilen gürültü engelleme özelliği sayesinde de sesi adeta canlı dinliyormuşçasına iletiyor. 24bit Hi-Fi ses teknolojisine sahip kulaklık, yenilenen ergonomik tasarımı sayesinde kulağın iç yapısına mükemmelce uyuyor.

Satın Al

JBL Reflect Flow Pro

Spor yaparken kullanılmak üzere özel olarak geliştirilen JBL Reflect Flow Pro kulaklıklar her detayında aktif olurken rahatlığı sağlamaya odaklanan tasarıma sahip. Yoğun terleme durumunda bile su geçirmeyen, 30 saat kullanılabilen kulaklıkların her ikisine de farklı görevler tanımlanabiliyor. Gürültü engelleme özelliği aktif edildiğinde seslerden tamamen izole olmayı sağlıyor ve oldukça hafif tasarım sunuyor.

Satın Al

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Sennheiser HD 450BT

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Eğer çok da terlemeyeceğiniz sporlardan bir tanesini yapıyorsanız ve dinleyeceğiniz müziğin kalitesinden ödün vermek istemiyorsanız Sennheiser’ın bu kafa üstü tasarlanan modelini mutlaka seçenekler arasına alın. Aktif gürültü engelleme özelliğini en mükemmel şekilde sunan kulaklık dinamik bass sayesinde ses deneyimini çok daha ileri seviyeye taşıyor.

Satın Al

Telefon aplikasyonu üzerinden kolayca ekolayzer ayarı yapabilen kafa üstü kulaklık müzik dışında sesli kitap, podcast gibi konuşmaları dinlemek için de özel ayarlara sahip. Sesli kontrol özelliği de bulunan Sennheiser 450 BT’nin tek şarjla kullanım süresi de 30 saati bulunuyor.

Sony WI-C310

Spor yapanların oldukça memnun olduğu kulaklıklardan biri de boyun bantlı olan bu Sony kulaklık. İstenildiğinde aktif edilebilen gürültü engelleme özelliği, hafif yapısı, kulağa en iyi şekilde yerleşmesi ve suya maksimumda dayanıklılığı onu tercih edilir kılıyor. Hem kablosuz modellerin kullanım kolaylığını hem de sabit kalmayı sunması, müzik ritimlerini güçlendiren teknik yapısı, mikrofon üzerindeki düğmelerle kontrol imkânı sunması öne çıkan özelliklerinden.

Satın Al

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Powerbeats Pro

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Apple’ın geliştirdiği H1 çip ile tasarlanan Powerbeats Pro üstün performans gösteren sporcu kulaklıklarından. Hareket ederken çok daha konforlu olmayı sağlayan kancalarına ek olarak paket dahilinde bulunan farklı ebatlardaki kulak içi silikonlarla rahat kullanım imkânı veriyor.

Satın Al

Dokuz saate ulaşan dinleme süresi, beş dakikalık şarj ile bir buçuk saatlik kullanım imkânı, kulaklık üzerinden sesi kontrol edebilme özelliği, sesle kontrol edilebilmesi, hareket ölçme sensörleriyle otomatik çalışması Powerbeats Pro’nun sevilen yanlarından.

Skullcandy Push Ultra

Spor yaparken kullanacağınız kulaklıkların biraz daha eğlenceli görünmesini isterseniz Skullcandy’nin rengarenk modellerine bakabilirsiniz. Terlemeye ve darbeye dayanıklı modeller tek şarj ile 40 saate kadar süren kullanım sunuyor. Bluetooth 5 özelliği ile gerçek kablosuzlar sınıfında yer alan kulaklık, müzik, film ve podcast için ayrı dinleme modları da sunuyor.

Satın Al

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Lenovo X5 B

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Spor yaparken boyun bandı olan modellerle daha rahat olacağınızı düşünüyorsanız Lenovo’nun bu modelini değerlendirebilirsiniz. Yüzerken bile kullanılabilen kulaklık altı saatlik uzun batarya ömrüne sahip. Özellikle su sporları yapanlar için özel olarak tasarlanan kulaklık bu nedenle diğer teknik özellikleriyle öne çıkmıyor. Ama mükemmel bağlantısı ve ses netliğiyle beğeniliyor.

Satın Al

Huawei FreeBuds 5i

Geniş bir frekans aralığına sahip Huawei kulaklık HD ses kaynakları için yüksek çözünürlüklü Full-Link ses ve birçok farklı müzik stili için optimize edilmiş. 42 dB aktif çok modlu, ultra, genel ve rahat gürültü azaltma modları sayesinde ortam gürültüsünden izole olmak mümkün. Tek şarjla 28 saatlik kullanımı olan kulaklık 15 dakika şarj edildiğinde 4 saat kullanılabiliyor. Kısa ve hafif olmaları da artılarından biri.

Satın Al

Spor Yaparken Kullanılabilecek En İyi Kulaklıklar

Kübra Haniç İnce
Kübra Haniç İnce Tüm Yazıları