preloader

Dans Ederek Zayıflamanın Yolları

Dans Ederek Zayıflamanın Yolları

Yazı Boyutu:

Bedeninizi forma sokup, fit bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak farklı dans türlerini ve en iyi YouTube dans kanallarını keşfedin.

Her bilinçli bireyin takip ettiği “iyi yaşam” felsefesinin gereklilikleri arasında tabii ki düzenli olarak egzersiz yapmak var. Eğer yaşamınıza egzersiz yapmayı dahil edemediyseniz ya da yaptığınız egzersizlerden artık sıkıldığınızı hissediyorsanız bir yenilik yapma vakti geldi demektir! Peki, bu yeniliğin dans olmasına ne dersiniz? Dans, hem vücudunuzu forma sokacak hem de eğlenceli dakikalar geçirmenizi sağlayacak. Düzenli olarak yapabileceğiniz dans türlerini ve en iyi YouTube dans kanallarını keşfedin.

Bale Fitness

Dans Ederek Zayıflamanın Yolları

Birçok Hollywood ünlüsünün de formunu ona borçlu olduğu bale fitness, dans ve sporun en zarif hali diyebiliriz. Bale Fitness’ı yapmak için bir bale geçmişinizin olmasına gerek yok. Ayrıca yaşınızın ve kilonuzun da bir önemi yok, bu egzersizi herkes yapabilir! Tüm vücudu, özellikle ince ve uzun kasları çalıştıran Bale Fitness, bedeninizin esneklik sunarken, bacaklarınıza güç veriyor. Bunun yanı sıra omurga sağlığında çok etkili. Duruş bozukluklarını gidererek, düz bir omurgaya sahip olmanızı sağlıyor.

YouTube Kanalı: Lazy Dancer Tips

Bale fitness ve klasik bale dans videolarıyla, bale severlerin favori YouTube kanalı Lazy Dancer Tips’te birçok video mevcut. Tüm vücudu çalıştıran ders akışlarının yanı sıra diz, ayak bileği, bacak, omuz esnetme gibi tek bir noktaya odaklı dersler de bulunuyor. Video süreleri ise 15 dakikadan 1 saate kadar uzuyor.

Salsa

Dans Ederek Zayıflamanın Yolları

Afrika’da doğup Küba’da şekillen Salsa, latin ezgileriyle ruhunuzu doyururken, kıpır kıpır ritmiyle de bedeninizin forma girmesini sağlayacak. Özellikle zayıflama amacınız varsa, Salsa ile kalori çok kolay kalori verebileceğinizi hatırlatalım… Salsa ile beraber bedeniniz şekillenirken aynı zamanda hızlı ve çevik bir yapıya sahip olabilirsiniz. İçinizdeki enerji çıkartan Salsa kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlar. Zihne de olumlu etikleri olan bu dans, farklı dans kombinasyonları öğrenip bunu uygulayacağınız için hafızanızın güçlenmesine destek olur.

YouTube Kanalı: POPSUGAR Fitness

Birçok fitness videosuyla evinizde çeşitli egzersizler yapmanızı sağlayan POPSUGAR Fitness’ın, kardiyo ve latin figürlerini harmanladığı videosu ile çok beğeneceğinize eminiz! Yarım saat süren egzersiz ile hem kalori yakmaya hem de eğlenceli dakikalar geçirmeye hazır olun.

Hip-Hop

70’li yıllarda Amerikan sokaklarında doğan Hip-Hop içinizdeki genç ruhu ortaya çıkarıyor. Kendinizin farklı bir yönünü keşfederken, kardio yapar gibi bedeninizi çalıştırabilirsiniz. Böylece güçlü ve esnek bir bedene kavuşabilirsiniz. Bunun yanı sıra Hip-Hop yapmak hafızanızı güçlendirir, müziği vücut hareketlerine uydurmaya çalışacağınız ve belirli kalıpların dışarısına çıkacağınız için yaratıcılığınızın gelişmesine katkı sağlar. Özellikle masa başında çalışıp enerjisini atamayan kişiler için oldukça ideal!

YouTube Kanalı: blogilates

İsmine aldanmayın, kanalda pilates haricinde birçok egzersiz var; bunlardan biri de Hip Hop Fat Burn. Hip Hop ile kardiyonun harmanlandığı video ile dansın inceliklerini öğrenirken tüm bedeninizi çalıştıracaksanız. 10 dakika süren dersi, özellikle çok zamanınız olmadığı günlerde yapabilirsiniz.

Pole Dans

Dans Ederek Zayıflamanın Yolları
Female dancer holding herself upside down on a pole.

Son zamanların en hit dans türlerinden Pole Dans, vücut hakimiyetinizi en çok arttıran dans türlerinden biri. Bedeninize esneklik, güç ve estetik katacak dans türü ile çok kısa bir sürede vücudunuzdaki değişime inanamayacaksınız. Bizim önerimiz ilk etapta grup derslerine değil özel ders almanız. Çünkü Pole Dans, büyük ölçüde beden kondisyon gerektirdiği için ilk etapta size özel olarak hazırlanacak derslerle güç kazanmanız önemli.

YouTube Kanalı: Pole Dance by Anete Blaua

Zaten Pole Dance yapıyor ve hali hazırda evinizde bir dans direği varsa, bu YouTube kanalıyla kendinizi geliştirebilirsiniz. Her seviyeden ders seçenekleri bulunan kanalda, henüz Pole Dance yapmaya başlamayan ancak başlamak isteyenler için de matın üzerinde düzenli şekilde uygulanması gereken egzersizler var. Dansa başlamadan önce kendinizi güçlendirirseniz, sonrası sizin için çok kolay olur.

Zumba

Dans Ederek Zayıflamanın Yolları

Dans ile fit kalma deyince akla ilk gelen dans türlerinden biri Zumba. Son birkaç yıldır popüler olan Zumba, temelini jimnastik ve aerobik hareketlerinden alıyor. Latin esintili müzikler ile dinamik bir şekilde yapılan bu dans türü, bir saatte 500 kalori vermek mümkün! Zayıflamanın ve fit kalmanın en güzel yollarından… Vücudun her bir noktasını çalıştırdığı için bedeniniz çok dengeli bir görünüme ulaşacak.

YouTube Kanalı: Trainieren Dance – Tanzen Zumba

Almanya kökenli bir YouTube hesabı olan Tanzen Zumba ile yarım saatlik Zumba seansları yapabilirsiniz. Özellikle güne enerjik başlamak istediğiniz zamanlarda, gideceğiniz adres burası olmalı!

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları