preloader

Türkiye’nin En İyi Binicilik Kulüpleri

05.12.2019
Türkiye’nin En İyi Binicilik Kulüpleri

Yazı Boyutu:

Binicilik, etkileyici bir spor olmasının yanı sıra bir terapi ve keşif sporu olarak da tanımlanıyor. At binmeyi daha keyifli hale getiren biniclik kulüplerini OGGUSTO okurları için araştırdık.

Kemer Country Atlı Spor Kulübü, İstanbul

Türkiye’nin En İyi Binicilik Kulüpleri

Her yaştan binicinin buluşma noktası ve Avrupa’nın en saygın ve yetkin binicilik merkezlerinden biri olan Kemer Country Atlı Spor Kulübü, Balkanlar’ın en büyük kapalı manejinin de aralarında yer aldığı benzersiz tesislere sahip. Sizi doğanın kalbinde, atlarla yakın bir dostluk kurmaya ve kusursuz bir binicilik deneyimini keşfetmeye davet eden kulüpte; biniciler kapalı maneji (36 x 100m) 3 antrenman maneji (18 x 36m), açık yarışma maneji (50 x 100m) ve açık dresaj maneji (35 x 70m) bulunuyor. Bunların yanı sıra Kemer Country Atlı Spor Kulübü, Belgrad Ormanı’na giden atlılara özel yoldan 268 ahır bölmesine, padoklardan özel seyislerle verilen binicilik bakım hizmetine pekçok öne çıkan özelliğe sahip. Tesisteyken 24 saat kesintisiz güvenlik hizmetinden ve Proshop’tan yararlanabileceğiniz gibi Paddock Restaurant ve Paddock Bar’da da keyif yapabilirsiniz.

S Uluslararası Binicilik Merkezi (SIEC), İstanbul

Türkiye’nin En İyi Binicilik Kulüpleri

Sevil Sabancı’nın at binme tutkusunu Türkiye’de yaymak ve biniciliğe merak salmış sporculara profesyonel destek sağlamak amacıyla peşine düştüğü hayali, 2005 yılında kurulan SIEC ile İstinye’de hayat buldu. Mimar Brigitte Weber tarafından tasarlanan ve Kemerburgaz’da 42000 metrekarelik alanda faaliyet gösteren tesis, at sahibi sporculara ve binicilere yerli ve yabancı uzman eğitmenlerle çalışarak tekniklerini geliştirme imkanı sunuyor. Tesiste 58 x 70m boyutlarında açık manej ve 33 x 70m boyutlarında kapalı manej, 8 adet Padok, 25 adet ahır, eyer odaları ve at yıkama alanları, atlar için adale yumuşatma, ısıtma ve tedavi amaçlı kullanılan solaryum, nalbanthane, 12 atın aynı anda çalıştırılabildiği yürüme makinası, soyunma odaları, kapalı devre güvenlik kameraları, yangın, güvenlik ihbar ve acil anons sistemi, SIEC Club House ve otopark yer alıyor.

Capital Country Club, Ankara

Türkiye’nin En İyi Binicilik Kulüpleri

Ankara’da şehir merkezine yaklaşık 20 dakika uzaklıkta olan ve başlıbaşına bir ada olarak konumlanan Capital Country Club, spor, doğa ve eğlencenin iç içe geçtiği bir deneyim merkezi. Türkiye Binicilik Federasyonu’na kayıtlı olan, Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş binicilik komplekslerinden biri olarak değerlendirilen kulüp Cumhurbaşkanlığı Kupası, TBMM Başkanlığı Kupası, Başbakanlık Kupası, Genelkurmay Başkanlığı Kupası, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kupası, Kara Harp Okulu Kupası, Anadolu İlleri Bölge Şampiyonası ve Türkiye Şampiyonası gibi bir çok özellikli yarışmalara ev sahipliği yapıyor. Binicilik Federasyonu onaylı eğitmenler tarafından temel ve ileri seviyede binicilik eğitimi alabileceğiniz tesiste yer alan Manej Cafe’de şömine keyfi yapabilir veya havuz, tenis gibi diğer sportif faaliyetleri de deneyimleyebilirsiniz.


İstanbul Atlı Spor Kulübü (İASK), İstanbul

Türkiye’nin En İyi Binicilik Kulüpleri

Maslak’ta yer alan ve 1956 kuruluş tarihi ile Türkiye’nin en eski binicilik kulüplerinden biri olan İstanbul Atlı Spor Kulübü, ‘Bir Yaşam Biçimi’ felsefesi ile hem sporcu yetiştirmekteki hünerleri hem de üyelerine sağladığı ayrıcalıklar ile öne çıkıyor. Türkiye’de binicilik sporunun yaygınlaşmasını, kitlelere sevdirilmesini ve başarılı sporcular yetiştirilmesini amaçlayan kulüpte açık yarışma maneji (50 x 90m), ahırlar, Ahu Hetman kapalı maneji (20 x 60m), Kaya Baban kapalı maneji (36 x 72m), çardak ve Kaya Baban lokali bulunuyor.

Konvoy Country Club, İzmir

Türkiye’nin En İyi Binicilik Kulüpleri

Türkiye’nin ilk ‘sakin şehir’ unvanına sahip olan Seferihisar bölgesinde 2008 yılında kurulan Konvoy Country Club, binicilikten alınan özgürlük duygusunu sunduğu diğer imkanlarla bütünleştirerek, yaşamdan zevk alan ve kaliteye önem veren kişilere seçkin hizmetler sunuyor. TripAdvisor tarafından 2014 ‘Travellers’ Choice’ ödülüne de hak kazanan tesiste atlara; doğadan kopmayacak şekilde, keyifli, sıcak ve iyi bakım sunan haralarda bakılıyor. Yeşille iç içe bir bölgede meyve bahçelerini, üzüm bağlarını, su pınarlarını ve meraları at sırtında keşfetmek isteyenler için ideal.

Etiketler

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları