preloader

Blazer Ceket Giymenin 5 Farklı Yolu

25.09.2022
Blazer Ceket Giymenin 5 Farklı Yolu

Yazı Boyutu:

Tüm parçaların zamansız kurtarıcısı blazerların farklı tarzlarda ve kumaşlarda kombin sırlarını OGGUSTO kadınları için ele aldık.

Blazerların sezonsuz popülerliği, onları vazgeçilmez kılan unsurlardan biri. Hem sportif hem de şık bir görünüm sağlamasının yanı sıra sabahtan geceye size rahatlıkla eşlik edebiliyor. Her ne kadar sezonsuz bir parça olsa da özellikle geçiş mevsimlerinde daha çok tercih ediliyor. Blazerlar, hafif kumaşlar ve canlı renkleriyle kurtarıcı parçanız olmaya devam edecek.

Keten bir blazer alın

Sıcaklıkların bir düşüp bir artığı sonbaharda, gardırobunuzda mutlaka ince kumaştan bir blazer olsun. Özellikle akşam saatlerinde rahatlıkla kullanabilir ve rahatlıkla stilinize adapte edebilirsiniz. Konu ceketler olduğunda genellikle koyu tonlar seçilse de yumuşak pastel tonlardaki keten blazer ceketleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca üzerinize oturan bir kesim yerine, keten oversize blazer ceketler çok daha şık bir alternatif olacaktır.

Yakasız ceketleri günlük stilinizde kullanın

Genellikle Chanel kesim adı altında gördüğümüz kırçıllı kumaş, yakasız kesim ceketler tekrar ön planda. Alışık olduğumuz resmi duruştan çok daha romantik bir stil yaratmanızı sağlayan bu tarz blazerları, özellikle jeanler ve sneakerlarla kombinleyebilirsiniz.

Blazerlarınızı saten bluzlarla kombinleyin

Özellikle ince askılı saten bluzlar ve koyu tonlardaki blazerlar oldukça iyi giden bir ikili. İnce kumaştan tercih ettiğiniz lacivert bir blazer ile toz pembe saten bir bluz günlük hayatta size eşlik ederken, akşam planlarınız için de oldukça doğru bir tercih olacaktır. Elbette bu ikiliyi farklı renklerde de kullanabilirsiniz. Bu yüzden, dolabınızda en az birkaç farklı renk blazer bulundurmakta fayda var.

Canlı renkler ve farklı desenleri ihmal etmeyin

Yakıcı kırmızılar, parlak sarı tonları ya da cesur maviler… Trendlere ayak uydurmak için biraz daha kalıpları kırıp, tercihinizi gösterişli renklerden veya desenlerden yana kullanabilirsiniz. Özellikle beyaz hakimiyetinde bir kombin yaparak blazerınızı yıldız parçaya dönüştürmeniz mümkün.

Blazerınıza farklı dokunuşlar ekleyin

Eğer belirli parçalarını kendi stilinize göre değiştirmeyi seviyorsanız, düğmelerde değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin koyu tonlarda bir ceket almayı planlıyorsanız, ilerleyen zamanda hazırdaki düğmeleri altın rengi düğmelerle değiştirip militer bir hava katabilir ya da sedefli düğmeleri tercih edip yaza uygun bir değişim yapabilirsiniz.

Tercihiniz ne olursa olsun, hem daimi kurtarıcı tonlarındaki hem de canlı renklerdeki blazerlara gardırobunuzda yer açın!

İlham Alın

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları