preloader

Blazer Ceket Giymenin 5 Farklı Yolu

20.09.2023
Blazer Ceket Giymenin 5 Farklı Yolu

Yazı Boyutu:

Gündüzden geceye, şık ya da günlük stilde her duruma uyarlanabilen bonus parça blazer’ların birbirinden farklı 5 farklı kullanım önerisi!

Stilinizin ne olduğunun hiç bir önemi olmadan, istenilen duruma uyum sağlayan blazerların kullanım alanı oldukça geniş. Sportif, sofistike, casual ya da resmi akla gelen stil ne olursa olsun tercih aralığı oldukça esnek. Peki bu alışılmış tercihlerin dışında kalan, az bilinen ya da pek keşfedilmemiş parçalarla birleştirmeye ne dersiniz?

Maksi Elbise ve Blazer Kombini

Midi ya da maksi boylardaki elbiselerle blazer’ları birleştirmek şehirli, sofistike ve feminen bir görünüm yaratacaktır. Elbise ve blazer uyumu için benzer renk tonları ya da zıt renklerden yola çıkabilirsiniz. Tamamlayıcı parçalar ise tamamen size kalmış; minik topuklu ayakkabılar, loafer ya da babetler zarif görünüme uyan destekleyicilerden. Minik bir detay olarak ise şık takılar ya da kemer tercih edebilirsiniz.

{34919}

Sweatshirt ve Blazer Kombini

Günlük koşuşturma içinde hem rahat hem de stil sahibi görünebilmek için basic parçalardan destek alabilirsiniz. Blazerların cool havasını bozmamak adına fazla logo, yazı vs içermeyen sweatshirtler ya da basic t-shirtler doğru parçalar arasında yer alabilir.

Mini Elbise ve Blazer Kombini

Kloş mini elbise, ekoseli bir blazer ve sevimli makosenlerden daha çok sonbahara yakışan ne olabilir ki! Kolejli görünümü anımsatan parçaları düz ve kullanışlı çantalarla tamamlayabilirsiniz. Layering denilen kat kat giyime oldukça uyumlu olan bu stil türünü trençkot gibi mevsimsel dış giyim parçalarıyla da tamamlayabilirsiniz.

Triko Etek ve Blazer Kombini

Kurumsal bir kimliğiniz varsa kalem eteklere mevsimsel alternatif sayılabilecek triko eteklerle blazer’larınızı kombinlemeyi deneyebilirsiniz. Toprak tonlarındaki tercihlerinizi yine natürel renkteki aksesuarlarla birleştirmeniz kusursuz bir bütünlük yaratacaktır.

{8247}

Denim Etek ve Blazer

Dinamik, modern ve eğlenceli bir stiliniz varsa renkli blazer’ları trend olan parçalarla kombinleyebilirsiniz. Daha havalı görünüm yaratmak için zıt renklerin uyumunu tercih edebilirsiniz.

Kapak Görseli: Julia Berolzheimer

Ceren Akdeniz
Ceren Akdeniz Tüm Yazıları