preloader

Her Durumun Kurtarıcı Parçası Beyaz Gömlek ile Stil Rehberi

29.04.2024
Her Durumun Kurtarıcı Parçası Beyaz Gömlek ile Stil Rehberi

Yazı Boyutu:

Eğer dolabınız kıyafet dolu ancak giyecek bir şeyiniz yokmuş gibi hissediyorsanız beyaz bir gömlekle her duruma uyum sağlayabilmeniz için sizlere birkaç tüyomuz var!

Beyaz gömlek tartışmasız her kadının gardırobunda olması gereken parçalardan biridir. Bir klasik olmasının yanında her tarza kolayca uyum sağlayabilir. Ofis görünümlerinizden özel günlerinize veya bir kot pantolonla günlük stilinizde kullanabileceğiniz sade ve zarif bir parçadır. Bir beyaz gömleği farklı durumlara göre nasıl kombinleyebileceğinize birlikte bakalım.

Ofis Stilinde Beyaz Gömlek

Her Durumun Kurtarıcı Parçası Beyaz Gömlek ile Stil Rehberi
Emporio Armani


Günümüzün çoğunun ofiste geçtiği düşünüldüğünde her güne kıyafet bulmak biraz zorlayıcı olabiliyor. Bu noktada beyaz gömlek işlevselliği ve profesyonelliğiyle iş hayatınızda kusursuz bir arkadaştır. Stilinize ve ruh halinize uygun olarak ister kumaş pantolonla ister çizgili kalem bir etekle birleştirerek kendinizi bugün ne giyeceğim derdinden kurtarabilirsiniz.

Stilinde klasik izler taşımayı sevenler için bugünlerde harika bir trend var: Classiccore. Siz de bu trendi yakalamak için bu içeriğimize mutlaka göz atın.

Beyaz Gömlekle Günlük Stil

Her Durumun Kurtarıcı Parçası Beyaz Gömlek ile Stil Rehberi
Valentino

Lana Del Ray’in “Blue jeans, white shirt” sözünde de bahsettiği gibi günlük hayatta aradığınız rahatlığı bir kot pantolon ve beyaz gömlekle bulabilirsiniz. Bu basit görünümü üst üste takılan kolyelerle veya tokalı bir kemerle tamamlayarak kişisel dokunuşlarda bulunabilirsiniz.

Tasarımcı Mehtap Elaidi diyor ki:

“Beyaz gömlek bir look’u tek başına çok farklı yerlere taşıyabilir. Klasik bir erkek gömleği kupunda bir beyaz gömleği ele alalım.

Siyah bir sigaret pantolonla giyip boynunuza siyah bir kadife choker taktığınızda sizi çok şık bir davete götürür.

Aynı beyaz gömleğin altına bir pareo giydiğinizde deniz kenarına hazırsınızdır.

Oversize bir ceketin içine giydiğinizde ise sizi bir toplantıya hazırlar.”

Özel Günler İçin Beyaz Gömlek Stili

Her Durumun Kurtarıcı Parçası Beyaz Gömlek ile Stil Rehberi
Sergio Hudson

Gece davetleri, doğum günü ya da romantik bir randevu, planınız ne olursa olsun beyaz gömlek harika bir seçenek olacaktır. Işıltılı bir etekle veya kolsuz düz yakalı bir elbisenin içine giyerek şık bir gece görünümü yakalayabilirsiniz. Sonbahar/Kış 2023 ve 2024 sezonunda da yükselişe geçen ince kravatlarla kıyafetinize maskülen bir hava katabilirsiniz

Beyaz Gömlekle Rahat / Şık Görünüm

Her Durumun Kurtarıcı Parçası Beyaz Gömlek ile Stil Rehberi

Valentino

Resmiyetten uzak casual, bol ve rahat kesimli gömlek ve oversize blazer ceketle işler her zaman yolunda gider. Arkadaşlarınızla bir kahve randevusu ya da bir davete giderken ikisine de uyum sağlayabilecek o tercih beyaz gömlek ve blazer ceket ikilisidir.

Beyaz gömlek her zaman dolaplarımızın bir parçası olacak dersek yanlış olmaz. Kendine yer edindiği moda dünyasında bol, dar, vatkalı veya farklı formlarda karşımıza çıkmaya ve en önemlisi günü kurtarmaya da devam edecek gibi duruyor. Eğer bir kapsül dolap oluşturmak veya stilinizi minimalist bir yaklaşıma çevirmeyi düşünüyorsanız bile almanız gereken ilk kıyafet parçası beyaz bir gömlek olmalıdır.

Kapak görseli: Brittany Bathgate

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları