preloader

Yeni BMW 3 Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni BMW 3 Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yazı Boyutu:

BMW markasının geçmişten günümüze kadar tasarım ve teknolojik gelişimini yansıttığı ikonik modeli Yeni BMW 3 Serisi’ni keşfedin.

Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilcisi olduğu BMW’nin ülkemizde ve dünyada en çok satılan modeli olan BMW 3 Serisi yenilenmesinin ardından ülkemiz yollarıyla buluşuyor. BMW markasının geçmişten günümüze kadar tasarım ve teknolojik gelişimini yansıttığı ikonik modeli BMW 3 Serisi, artan Premium özellikleri, yenilenen iç tasarımı ve efsanevi sürüş dinamikleriyle yine sınıfının standartlarını belirliyor.

Sportif Genlerden Gelen Tasarım

Yeni BMW 3 Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1975 yılından bu yana sportif ve günlük sürüş özelliklerini bir arada sunan BMW 3 Serisi, Türkiye’ye ilk aşamada Yeni BMW 320i Sedan isimli versiyonuyla geliyor. Daha geniş yüzeyler ve kaslı tasarımıyla sportif sürüş karakterini güçlendiren Yeni BMW 3 Serisi’nin sürücü ve sürüş odaklı kabini de en yeni teknolojilerle donatıldı.

Bir Kez Daha İlkleri Barındırıyor

Yeni BMW 3 Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sınıfında ilk kez Head-Up Display, Stop&Go Fonksiyonlu Aktif Cruise Control ve anahtarsız giriş sağlayan Konfor Erişim Sistemi donanımlarını standart olarak sunan Yeni BMW 3 Serisi, Türkiye’de ilk etapta hem şehir içi hem de şehirler arası seyahatlerde konfor ile performansı bir araya getiren 1.6 litrelik turbo beslemeli motor ve M Sport tasarım paketiyle satın alınabiliyor.

Karakteristik Izgarada Yeni Form

Yeni BMW 3 Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

BMW’nin tasarım imzalarından böbrek formlu radyatör ızgaraları, Yeni BMW 3 Serisi’nde en güncel haliyle yer alıyor. Çift krom çıtalarla yeniden yorumlanan BMW böbrek ızgaraları, inceltilmiş tasarıma sahip ön far grubu, önceki versiyonun aksine ters L formundaki gündüz aydınlatmalarıyla farklılaşıyor. Yeni BMW 3 Serisi, ön tamponda yer alan büyük hava girişi ve dikey olarak tasarlanmış hava perdeleriyle de otomobilin rüzgâr direncini daha da iyileştiriyor. Yeni BMW 3 Serisi’nin arka tasarımı, M Sport tasarımıyla birlikte genişleyen arka çamurluk yapısı ve yeniden tasarlanan dikey formlu difüzörle otomobilin kaslı duruşunu tamamlıyor.

Sınıfının En Büyük Ekranı

Yeni BMW 3 Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İç mekândaki en büyük değişim ekranlarda gözlemleniyor. BMW’nin Kavisli Ekranı, 12.3 inç boyutunda Bilgi Ekranı ve 14.9 inç boyutunda Kontrol Ekranıyla D Premium segmentinde sunulan en büyük ekran olma özelliğini taşıyor. Alt konsolda yer alan geleneksel vites topuzu ise yerini minimalist tasarımı destekleyen yeni “vites seçici”ye bırakıyor. Yeni BMW 3 Serisi’nde standart olarak sunulan akustik camlar sayesinde uzun yolculuklarda bile kabin içi son derece sessiz bir sürüş vadediyor.

BMW Operating System 8 yeni yazılımıyla desteklenen BMW iDrive teknolojisi, yenilenen BMW 3 Serisi ile otomobil tutkunlarıyla buluşuyor. Sürücü ile otomobil arasında maksimum bağı kurmaya yarayan BMW Intelligent Personal Assistant, genişletilmiş yetenekleriyle bu teknolojiyi destekliyor.

Verimli ve Performanslı Motor

Yeni BMW 3 Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni BMW 3 Serisi, her dönem performans ve verimliliğin simgelerinden olmuştur. Yeni modelde de bu durum değişmiyor. 1.6 litrelik, 4 silindirli, turbo beslemeli motoru 170 HP güç ve 250 Nm tork üreten Yeni BMW 320i Sedan, 8 kademeli tam otomatik şanzımanla kombine ediliyor. Gücünü arka tekerleklere aktaran Yeni BMW 320i’nin 0-100 km/s hızlanması sadece 8.1 saniyede tamamlanıyor.

Donanımda Zenginlik

Yeni BMW 3 Serisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yeni BMW 3 Serisi’ndeki yenilikler sadece tasarım detaylarıyla sınırlı kalmıyor. BMW Kavisli Ekran, Adaptif LED Farlar ile Şerit Değiştirme Asistanı, Şerit Takip Sistemi, Çapraz Trafik Uyarısı, Şehir İçi Fren Asistanı’nı kapsayan Sürüş Asistanı, otomatik park fonksiyonu içeren Park Asistanı ve Otomatik Bagaj Kapağı dikkat çeken özellikler arasında yer alıyor. BMW Head-Up Display, Stop&Go Fonksiyonlu Aktif Cruise Control ve Konfor Erişim Sistemi ise Yeni BMW 3 Serisi’nde ilk defa standart olarak sunulan donanımlar arasında bulunuyor.

Birkan Demir Çalışkan
Birkan Demir Çalışkan Tüm Yazıları