Türkiye’de Satılan En İyi C-SUV Otomobiller

Türkiye’de Satılan En İyi C-SUV Otomobiller

C-SUV pazarına her geçen gün yeni seçenekler ile eklenen otomobil dünyasının en popüler arabalarını keşfedin.

Sadece Türkiye’de değil tüm dünyada SUV çılgınlığında en ufak bir azalma yok. Ana akım markalar haricinde premium otomobil üreticileri de bu alanda model çeşitliliğini arttırıyor. Öyle ki; yılların sportif markaları ya da lüks üreticileri bile bu alandaki yeniliklerini durmadan çoğaltıyorlar. Öyle ki benzinli, dizel ya da hibrit seçenekler haricinde tamamen elektrikliler de mevcut. Ancak bu haberimizde elektriklilere yer vermiyoruz çünkü o da bir başka haberimizde mevcut. C-SUV almadan bu haberimizi mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.

BMW X1 & X2: İsteyene Hacim, İsteyene Tasarım

BMW, C-SUV’da iki farklı model sunuyor: X1 ve X2. BMW X1, dizel ve benzinli motor seçeneklerinde otomatik şanzımanı standart olarak sunuyor. Kompakt boyutlarında oldukça geniş iç mekân sunabilen BMW X1, büyük bagajıyla da oldukça rekabetçi. Bu anlamda hem genç ailelerin hem de aktif yaşamı benimsemiş bireylerin de odak noktasında bir SUV olduğunu söyleyebiliriz.

BMW X2 ise, sadece benzinli-otomatik olarak, tasarıma önem verenlerin tercihi oluyor. Özellikle M Sport paketiyle çok havalı bir görünüm sunan BMW X2, markanın efsanevi coupe modellerinden izler taşıyor. Bunlardan biri de C sütunundaki BMW logosu. Şehir hayatının şık alternatifindeki özel renkleri ise özellikle öneriyoruz.

Mercedes-Benz GLA & GLB: Kentlilere Odaklı, Dileyene 7 Koltuklu

Lüks C-SUV konusunda GLA ile segmente adım atan Mercedes-Benz, ikinci nesil GLA’da çok daha fazla SUV karakterine kavuşan modeliyle adeta yok satıyor. MBUX gibi akıllı zekâyı barındıran multimedya sistemiyle fark yaratan GLA, çok çeşitli iç mekân aydınlatmalarıyla da kıyafetinize göre iç mekânın ambiyansını değiştirebilmenize olanak sağlıyor. Yerden yüksek yapısı ve sürüş pozisyonuyla şehirdeki kıvrak bir yardımcı olan GLA’da benzinli motora alternatif olarak bir de EQA adındaki tamamen elektrikli kardeşi bulunuyor.

C-SUV’daki az sayıdaki 7 koltuklu seçenekten biri olan Mercedes-Benz GLB, söz konusu kompakt lüks SUV olduğundaysa rakibi olmayan bir araç. Dileyenler GLB’yi 5 koltuklu olarak da sipariş edebiliyorlar. Yuvarlatılmış köşeli hatlarıyla markanın arazi ikonu G-Serisi’ne gönderme yapan GLB, GLA’daki teknik özellikleri sunmasına ek olarak bir de 4MATIC adındaki dört tekerlekten çekiş sistemini sunuyor. EQB adındaki elektrikli bir versiyonu da olan GLB’nin tavsiye ettiğimiz rengi: Rosegold!

Alfa Romeo Tonale: Tasarımı ve NFT’si İle Fark Yaratıyor

Otomotiv dünyasının en köklü marklarından Alfa Romeo, yıllardır beklenen C-SUV modeli Tonale’yi, 24 Haziran 2022’den itibaren Türkiye pazarında satışa sunmaya başladı. Lansmana özel 1.5 litrelik, 160 HP’lik hibrit motorlu “Edizione Speciale” özel seri versiyonunun ön siparişleri alınan Tonale’nin, Eylül 2022 itibarıyla 1.6 litre 130 HP’lik dizel ve otomatik vitesli versiyonu da yollara çıkıyor. Tonale’nin zirve noktasını, 2023’te satışa sunulacak 275 HP’lik “Q4” belirleyecek. Tonale Q4, dört tekerlekten çekişli şarj edilebilir hibrit olmasıyla, bataryaları tam dolu olduğunda kısa mesafelerde sıfır emisyonlu sürüş ve süperspor otomobillerin performansını bir arada sunabilecek.

Tasarımının her noktasında Alfa Romeo’nun sportif genlerini barındıran Tonale; Sprint, Ti ve Veloce olmak üzere 3 donanım seviyesine sahip. Full LED Matrix üç modüllü farlar, “3+3” olarak adlandırılıyor ve Tonale’nin ön kısmında benzersiz bir görünüm oluşturuyor. Gündüz sürüş farları, dinamik sinyaller ve “Karşılama ve Uğurlama” işlevleri ile her zaman en iyi aydınlatma koşulları sunuluyor.

Alfa Romeo’nun kompakt SUV segmentindeki yeni kozu, NFT (Değiştirilemeyen Dijital Varlık) dijital sertifikasıyla satışa sunulan ilk otomobil olarak da fark yaratıyor. Tonale’de ayrıca yenilikçi donanım ve teknolojiler standart olarak sunuluyor. Yaya veya bisikletliyi algılayarak sürücüyü tehlikeye karşı uyaran ve çarpışmayı önlemek veya aracı tamamen durdurmak için “Hassas Yol Kullanıcıları ile Otonom Acil Durum Fren”, sürücü yorgunluğunu algılamak için aracın hareketlerini denetleyen “Sürücü Yorgunluk Algılama” gibi sistemler, Tonale’deki standart özelliklerden birkaçı olarak öne çıkıyor. Otomobilde ayrıca “Arka Koltuk Hatırlatma Uyarısı” da bulunuyor. Sistem, bagaj kapağından arka koltuğa yerleştirilen nesneleri algılayabiliyor.

Audi Q3 & Q3 Sportback: Dinamik Kardeşler

Q7 ile başladığı SUV modellerini kısa zamanda çeşitlendiren Audi, Q3 ve Q3 Sportback ile C-SUV’da iki farklı alternatif sunuyor. 150 HP’lik turbo benzinli motor ve S tronic adındaki otomatik şanzıman gibi temel özellikleri aynı olan modellerin üstünde bir de 400 HP’lik RS Q3 Sportback yer alıyor.

Audi Q3 ve Q3 Sportback’i birbirinden ayıran en temel özellik, arka bölümlerindeki tasarım ayrışması. Audi Q3 daha dik inen bir arka bölüme sahipken, Q3 Sportback’in coupe’leri andıran daha dinamik bir arka bölümü dikkat çekiyor. Bu noktada kararınızı verirken, sizi daha fazla hangi aracın yansıttığına karar vermeniz gerekiyor.

Volkswagen Tiguan: Kompakt SUV’nin Mihenk Taşı

C-SUV nedir bilmeseniz bile Tiguan’ın bu alandaki öncülerinden biri olduğunu bilirsiniz. İkinci neslinde adeta yok satmaya devam eden başarılı kompakt SUV’un bir de Tiguan Allspace isimli uzun gövdeli 7 koltuklu bir alternatifi bulunuyor. 150 HP’lik benzinli ve 200 HP’lik dizel motorlarıyla Tiguan, artan SUV çeşitliliğine rağmen halen en fazla tercih edilen C-SUV’lar arasındaki yerini koruyor. Özellikle de R Design paketi tercih etmenizi öneririz.

Volkswagen T-ROC: Coupe Formlu SUV Alternatifi

Volkswagen’in T-ROC modeli kısa zamanda C-SUV arayışında olanları tavladı. 1.5 litrelik turbo benzinli motorunda 150 HP barındıran T-ROC, hem performans hem de ekonomiyi tek bir potada eritiyor. Hakim sürüş pozisyonuyla şehirde kıvraklık sunan T-ROC, geniş ve korunaklı iç mekânıyla da özellikle kadınların satın almak istedikleri ilk seçenekler arasında.

Volvo XC40: Arzu Nesnesi

Güvenliğin otomotivdeki simgesi Volvo, XC90 ve XC60’ın ardından kompakt boyutlardaki XC40 ile C-SUV segmentine adım attı. Tasarımıyla rakiplerinden ayrışan XC40, yüksek güvenlik seviyesine ek olarak çevreci malzeme kullanımı ve geri dönüşümlü parçalarıyla da sürdürülebilirlikte öncü oluyor. Bu noktada 163 HP’lik turbo benzinli, 262 HP’lik şarj edilebilen hibrit ve 231 HP’lik tamamen elektrikli modellerden birini seçmek size kalıyor!

DS 7 Crossback: Fransız Lüksü ve Konforu

Göz alıcı farları ve özel renk seçenekleriyle dikkat çeken DS 7 Crossback, C-SUV alanındaki en havalı gözüken ve bir o kadar da konfora odaklı alternatiflerden bir tanesi. Özel süspansiyon sistemi kadar elde üretilen özel deri koltuklarıyla Fransız lüksünü sonuna kadar yansıtan DS 7 Crossback, benzinli, dizel veya şarj edilebilen hibrit seçenekleriyle fark enerji alternatifleri sunabiliyor.

Hyundai Tucson: Türkiye’de Yılın Otomobili Seçildi

Kompakt SUV segmentinin en köklü modellerinden Hyundai Tucson, yeni neslindeki “Parametrik Gizli Farlar”ı ve markanın dijital teknoloji ile üretilen geometrik algoritmalar aracılığıyla şekillendirilen tasarımı kadar, Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin Türkiye’de Yılın Otomobili Ödülü’nü kazanmasıyla da dikkat çekti. Hyundai Tucson ile ilgili tüm bilgileri alttaki detaylı haberimizde okuyabilirsiniz.

Lexus NX: Ayrıcalıklılar İçin

Toyota’nın, “Dünyanın En İyi Otomobili” sloganıyla 80’lerin sonunda oluşturduğu markası Lexus, yakın zamanda NX adındaki yeni SUV’si ile premium kompakt rekabetinde yerini aldı. Hibrit ve şarj edilebilen hibrit versiyonlarıyla Lexus NX, kusursuzluğun amaçlandığı bir anlayışla üretiliyor. Bu da hem genel tasarım hem de iç mekândaki parçaların yerleşiminde kendini gösteriyor. Lexus ayrıca kullanıcılarına çok ayrıcalıklı hizmetler sunuyor. Oldu da aracınız bozuldu -ki pek bozulduğunu duymadık- o zaman özel Lexus teknisyenleri helikopterle olay yerine gönderilebiliyor. Bu hizmetin bugüne kadar Türkiye’de hiç kullanılmaya ihtiyaç duyulmadığını hatırlatmak isteriz!

Jaguar E-Pace: Dinamik Vahşi Kedi

Jaguar’ın bu segmentteki ilk denemesi olan E-Pace, dinamik tasarımı kadar büyük iç mekânı ve bagajıyla dikkat çekiyor. Lüks SUV’ler arasında sürücü odaklı iç mekânda, markanın F-Type’ını andıran ancak yükseğe konumlu sürüş pozisyonu dikkat çekiyor. R-Dynamics donanım paketini ise özellikle öneriyoruz.

Range Rover Evoque: O Genç Bir İkon!

İkonluk mertebesine ulaşmak zaman alır. Ancak söz konusu Range Rover Evoque olunca, markanın tüm tasarım akışını belirleyen ilk nesilden sonra, şimdilerde ikinci nesliyle de lüks kompakt SUV’nin nasıl görünmesi gerektiğini belirleyen model benzetmesini yapmak yanlış olmayacaktır. Tüm güncel güvenlik, konfor ve lüks teknolojileri barındıran Range Rover Evoque’da, 1.5 litrelik turbo benzinli motor haricinde artık şarj edilebilen bir hibrit de sunuluyor. Bu sayede bataryalar tam doluyken kısa mesafeli yolculuklarda neredeyse hiç yakıt harcanmıyor.

Cupra Formentor: İspanyol Ateşi

Adını yeni duymuş olabilirsiniz ancak yabancılık çekmeyin. Seat’ın performans markası Cupra, Formentor modeliyle safkan spor otomobilleri SUV-crossover gövdede birleştiriyor. 150 ve 310 HP’lik kompakt atletler markanın bronz detayları haricinde özel yazılımlarıyla da pistlerin ruhunu caddelere taşıyor.

Cupra Ateca: Seat’ın Ateşli İkizi

Volkswagen Tiguan, Skoda Karoq ve Audi Q3’ün yakın akrabası olan Seat Ateca, en performanslı versiyonunu Cupra markası altında sunuyor. Cupra Ateca adındaki bu çılgın SUV, 300 HP’lik turbo benzinlisi, DSG şanzımanı ve 4Drive’ı ile az ama öz bir kitleye hitap ediyor.

Seat Ateca: 2 Farklı Paket

Volkswagen Grubu’nun İspanyol ayağında da kompakt bir SUV var: Ateca. 1.5 litrelik turbo benzinli motorunda 150 HP’yi barındıran Seat Ateca, Xperience donanımı haricinde FR adındaki sportif paket ile de tercih edilebiliyor. Eğer daha fazla iç mekân ve fazladan 2 koltuk daha isterseniz, o noktada Seat Tarraco devreye giriyor.

Skoda Karoq: Kromlu Kuzen

Volkswagen Tiguan’ın Çek kuzeni, krom detaylı tasarımıyla elegant bir etki bırakıyor. 150 HP’lik turbo benzinli motorda 150 HP güç ve efsane DSG şanzıman standart. 3 farklı donanım içinde özel opsiyonlar da bulunuyor. Renk seçenekleri arasında Graphite Gri Metalik, Phoenix Turuncu Exclusive ve Kadife Kırmızısı Exclusive favorilerimiz.

Citroen C5 Aircross: Makyajla Beraber Gelen Yenilenme

Fransız Citroen’in kısa zamanda yüksek satış adetlerine ulaşan SUV modeli C5 Aircross, 2022 yılı itibarıyla makyajlandı. Farları, radyatör ızgarası ve tampondaki değişim haricinde arkada da yeni aydınlatma grubu dikkat çekici. Bu sayede araç daha modern ışıltılar saçıyor. İç mekanda daha büyük bir ekran ve havalandırma menfezleriyle tazelenen Citroen C5 Aircross’ta 1.5 dizel ve 1.6 benzinli motorlar kullanılıyor. Her iki araçta 8 kademeli otomatik şanzıman standart.

Subaru XV & Forester: Dengeden Gelen Güvenlik

Rafine kitlesiyle Subaru, boxer motorlarının da katkısıyla sektördeki en dengeli ve dolayısıyla güvenli SUV’leri sunmaya devam ediyor. Kompakt XV modeliyle daha çok crossover görünümü sunan marka, Forester modelinde daha fazla SUV tutkunlarına sesleniyor.

XV’deki 1.6 litrelik atmosferik motorun örneklerini artık fazla bulamıyoruz. Yine de her hava koşulunda sürekli 4x4 olması onu durdurulamaz yapıyor. Forester ise hibrit desteğiyle özellikle şehir içinde çok düşük yakıt tüketimine ulaşabiliyor. Her iki modeldeki EyeSight güvenlik teknolojileri dünyanın dört bir yanından aldıkları ödülleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor.

Honda CR-V: Kompakt SUV’deki Japon İkon

Doksanlardan günümüz aralıksız hemen her yıl Türkiye’de satılan Honda CR-V, adeta belli bir sosyo-ekonomik kitlenin olmazsa olmazı arasında. Garajlarına ağırlıklı olan genellikle premium binek otomobilleri park eden kitle, pratik ve ekonomik kullanımlı Honda CR-V’yi mutlaka radarında tutuyor. Günümüzde 1.5 turbo benzinli ve 2.0 Hybrid versiyonlarıyla satın alabileceğiniz Honda CR-V, bu segmentin en köklü simge modellerinden biriyken, sorunsuzluğu, Range Rover’ı anımsatan sürüş pozisyonu ve ileri derece güvenlik donanımlarıyla müthiş bir paket sunmaya devam ediyor.

Jeep Compass: Güçlü Hibrit

Arazi araçlarına, SUV’lere adını veren marka Jeep, Compass ile kompakt boyutlu bir alternatifi barındırıyor. 5 kapılı kolay kullanımlı Compass, bir küçük kardeşi Renegade ve “Büyük Şef” Grand Cherokee arasına konumlanıyor. Elbette bir de safkan arazi aracı Wrangler da mevcut. Jeep Compass, 1.3 litrelik turbo benzinli motorunda üretilen 150 HP’lik gücünü ön tekerleklere aktarıyor. Dileyenler, şarj edilebilen hibrit versiyon 1.3 PHEV’i tercih ederek hem 240 HP’lik sistem gücüne hem de 4x4 aktarmaya sahip olabiliyor.

Kia Sportage: En Köklü Kompakt SUV’lerden Biri O!

Kia model ailesinin en istikrarlı modellerinden Sportage, aynı zamanda kentli SUV çılgınlığının ilkleri arasında yer alıyor. Günümüzde futuristik tasarımlı beşinci nesliyle yollarda. Karkateristik gündüz farlarıyla bir anda rakiplerinden ayrılan Sportage, özellikle koyu metalik yeşil rengiyle favorimiz. 136 HP dizel ve 150 HP benzinli motor seçenekleri Mild Hibrit olan Sportage’da otomatik şanzıman standart. Sportage’ın bir de 230 HP’lik tam hibrit seçeneğini de görmenizi tavsiye ederiz. Kia Sportage’a alternatif olarak bir de kompakt crossover XCeed modelini de inceleyebilirsiniz.

Suzuki S-Cross: Hem Turbo Hem Hibrit

Kompakt SUV’nin sessiz ama derinden ilerleyen modeli S-Cross, yenilenmesinin ardından turbo hibrit bir enerji kaynağına sahip oldu. Bu sayede çok daha iddialı olan Suzuki S-Cross, 6 kademeli otomatik şanzımanı standart, AllGrip isimli 4x4 sistemini ise isteğe bağlı olarak sunuyor.

Mazda CX-5: Bulunması Zor Güzellik

Mazda, vergi avantajı bulunmayan motor seçenekleri nedeniyle gölgede kalan güzelliklerden bir diğeri CX-5’e sahip. Hemen her aşamasında kusursuz olan Mazda CX-5, sadece 2.0 litrelik benzinli motora sahip. Onu da özel bayilerde bulabilmeniz halinde satın alabiliyorsunuz.

Toyota RAV4: Dünyanın En Çok Satılanı

Toyota RAV4, beşinci jenerasyonuyla satıldığı bu yıllarda, dünyanın en çok satılan Toyota modeli gibi bir unvanı barındırıyor. Hemen her kıtada ve coğrafyada alıcı bulan bu eşsiz SUV, ülkemizde 2.5 Hybrid ile mücadele ediyor. Tamamı 4x4 olan RAV4 modellerinde CVT şanzıman da standart.

MINI Countryman: En Maksi MINI

Countryman ile ilgili “En Büyük MINI” gibi klişeleri bir yana bırakırsak, Kompakt SUV pazarındaki en dinamik seçeneklerden birine denk geliyoruz. Mutlak sürüş karakteriyle her daim atak olan Countryman, genç aileler kadar aktif çiftlerin de her zaman radarında. 116 HP’lik dizel ve 136 HP’lik benzinli haricinde bir de 306 HP’lik John Cooper Works Countryman’i de unutmamak gerekiyor. Tüm modellerde otomatik şanzıman standart.

Ford Kuga: Havalı ve Donanımlı

Ford’un üçüncü nesil Kuga’sı, Style, Titanium ve ST-Line donanım paketlerinde zengin özellikleriyle dikkat çekiyor. Dileyenler 2.5 litrelik 225 HP’lik şarj edilebilir hibrit modeli de sipariş edebiliyorlar. Ancak daha çok bulunabilecek olan versiyonlar 120 HP’lik dizel-otomatiklerden oluşuyor.

Nissan Qashqai: Onu Anmadan Olur Mu?

Kompakt SUV sınıfından bahsedeceksek elbette Nissan Qashqai olmalı! Bu sınıfı ortaya çıkaran olmasa da özellikle Türkiye’de patlama yaşanmasını sağlayan model olan Qashqai, artık üçüncü nesliyle yollarda. 1.3 litrelik 158 HP’lik turbo benzinli motorunda X-Tronic CVT isimli otomatik şanzıman standart. 5 farklı donanımdan ikisi için 4x4 seçenekleri de sunuluyor. Bu da Qashqai’yi bir adım öne taşıyor.

Opel Grandland: Yeni Marka Yüzüyle Makyajlandı

Opel’in yeni bakışlarını barındıran marka yüzüyle makyajlanan Grandland, ikisi de 130 HP olan 1.2 litrelik turbo benzinli ya da 1.5 litrelik turbo dizel motorlara sahip. Elbette otomatik şanzıman standart ve tam 8 kademeli. Bu da hem performans hem de yakıt ekonomisi anlamına geliyor.

Peugeot 3008 & 5008: Son Yılların En Popüler İkilisi

Peugeot, ikinci nesil 3008 ile muhteşem bir ivme yakaladı. Kısa zaman önce makyajlanarak daha da alımlı hale getirilen Peugeot 3008, adeta kapanın elinde kalıyor. Hem 0 km bulmak zor hem de ikinci elde hızlıca el değiştirebiliyor. Özellikle kadın sürücüler yeni 3008’in tasarımına bayılıyorlar. Genel tasarımdaki özen iç mekanda da devam ediyor. piyano tuşlarını andıran detaylar ve kıvrımlar sayesinde benzersiz bir sürüş deneyimi yaşatılıyor.

Eğer amacınız Peugeot 3008 gibi bir SUV’ye sahip olmanın yanında bir de 7 kişilik yolculuksa; o zaman adresiniz Peugeot 5008. Adeta rakibi olmayan 5008, 3008 ile benzer teknik özelliklere ek olarak arka bölümünde daha büyük bagaj ya da gerektiğinde katlanan 2 fazladan koltuğa sahip.

Renault Kadjar: Tanıdık Yüz

Yakın zamanda Austral modeli ile devir teslim yapacak olan Renault Kadjar, 160 HP’lik güçlü turbo benzinli motoru ve EDC isimli otomatik şanzımanıyla kompakt SUV kalesinde sağlam bir oyuncu olduğunu gösteriyor.

SsangYong Korando

1.5 turbo benzinli ve 1.6 turbo dizel motorlarında 4x2 aktarmaya sahip olan SsangYong Korando, kompakt SUV’nin çok köklü modelleri arasında. Her yeni neslinde biraz daha kentli olan Korando, son olarak 2019 yılında güncel görünümüne kavuştu.

Dacia Duster: Her Keseye Uygun SUV

Dacia’nın premium olma gibi bir iddiası yok ancak Duster sayesinde binek bir otomobil fiyatına SUV’ye sahip olma imkanı sağlanıyor. Bu sebeple de çok satılıyor. Eğer sizin de ihtiyaç amaçlı bir SUV’ye ihtiyacınız var ve çok para ödemek istemiyorsanız, Dacia Duster’a bakmanızı öneririz.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.